Skocz do zawartości
Foxter

Headset

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem wszystkiego co mogło mi się wydawać logiczne. Odległość nie ma znaczenia, bo gdy HS działa przez te 20 min poprawnie mogę swobodnie poruszać się po mieszkaniu i rozmawiać.

Co do jakości dźwięku, to gdy HS działa jakość jest bardzo dobra jak na tego typu urządzenie. Zarówno Motorola jak i Nokia dają radę, do czasu awarii.

Zakłócenia. Hmm. Konsola stoi na szafce wraz z innym sprzętami. Nad nią jest amplituner, obok niej centralny głośnik kina domowego, za tym głośnikiem dekoder UPC, modem UPC oraz router. Są to więc sprzęty, które przy produkcji konsoli powinny być brane pod uwagę. Mikrofali czy innych tego typu ustrojstw nie mam w mieszkaniu. Teoria o zakłócaniu przez sąsiada też nie bardzo, bo dlaczego sprzęt działa przez te 20 min po czym przestaje i nawet ponowny reset słuchawki i parowanie nic nie daje. Dzisiaj pewnie podłączę i znowu będzie ok na chwilę.

Sęk w tym, że taką samą słuchawkę ma znajomy z którym wczoraj grałem i u niego wszystko w porządku. Drugi znajomy stary model Nokii i też daje radę. Problem tylko u mnie. Sam już wiem co robić, bo jak mam się bawić w kolejny zwrot słuchawki (tę Nokię udało się za 30 zł w Biedronce kupić) to już mną "telepie".

Nie wiem czy zakup takiego Giotecka rozwiąże sprawę - to mimo wszystko ryzyko, by kupować słuchawkę nie znając przyczyn problemu przy innych HS. Szkoda, że nie ma możliwości sprawdzenia Giotecka przed zakupem.

Dziękuję za odpowiedź i próbę pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Prosiłbym niezmiernie o poradę dotyczącą oficjalnego headsetu od sony dla ps3, a konkretniej jako że mam uszy uszkodzone a w dodatku siedzę na wózku to czy w tych oficjalnych headsetach istnieje możliwość "zrobienia" mikrofonu bez potrzeby zakładania zabawki na ucho, to znaczy położę zabawkę koło tv a sam będę siedział trochę dalej i po prostu mówił - czy to tak działa czy koniecznie musiałbym mieć to na uchu. Mowa oczywiscie o tym modelu: Dziekuję

wireless_headset.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ytgvcn

Headset jak sama nazwa mówi musisz mieć na głowie, także położenie go dalej niż bezpośrednio przy ustach powoduje, że nie będą Cie ludzie słyszeć.

Jedyną opcją dla Ciebie jest zakup kamerki EyeToy, która ma w sobie wbudowany mikrofon i możesz ją położyć gdzieś koło siebie.

Pamiętam jak jeden znajomy sobie ją przez szyje przewiązywał bo nie miał headseta i kamerka była jego jedyną opcją, ale słychać go było dobrze.

@matkon, no widzisz. Sprzęt z biedronki w dodatku za 30zł to nie ma się co spodziewać, że będzie chodził jak marzenie.

A nie wiadomo co Twoi koledzy rozumieją przez "dobrze", bo dla jednego dobrze to, żeby tylko słyszeć co drugie słowo w gąszczu trzasków, a dla drugiego dobrze to krystalicznie czysty przekaz.

Chyba, że rzeczywiście byłeś u nich i sprawdzałeś na sobie jak to u nich działa.

Bo często jest też tak, że u Ciebie są trzaski, itd. a oni Ciebie słyszą normalnie, sam tak miałem nieraz.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki szeryfie, pocieszyłeś mnie bo to nawet wychodzi taniej a w przyszłości dokupię sobie Move i będzie ful zestaw. Kłaniam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patricko to, że z Biedronki to akurat nie ma nic do rzeczy. Cena też taka bo wyprzedawali ostatnie sztuki. Rynkowa jest wyższa. Nie kupiłem przecież firmy krzak. Znajomi słyszą mnie tak jak ich i zapewniam Cię, że jest to bardzo dobry przekaz. Nie ma najmniejszych problemów, trzasków etc. do czasu awarii mojego sprzętu.

Problemem jest działanie hs przez określony czas i to mnie irytuje. Tym bardziej, że problemy są tylko u mnie. Obawiam się, że również te dedykowane dla PS3 miałyby taki problem. Może mam coś nagrzebane w ustawieniach? Tylko w sumie przy HS należy go tylko sparować i ustawić wejście/wyjście w ustawianiach urządzenie audio. I tu koniec chyba całej filozofii. Poza tym, gdyby było coś nie tak w ustawieniach to hs nie działałby od samego początku, a nie tylko przez pewien czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził na Twoim miejscu jakieś słuchawki z mikrofonem po kablu, które mają przejściówkę na USB.

Jak nie masz to postaraj się od kogoś załatwić, chociażby samą przejściówkę, żeby zwykłe jakieś podpiąć.

Ja takie miałem kiedyś i działały idealnie, z tym że trzeba mieć długi kabel.

Chodzi mi o to, że jeśli takie słuchawki będą Ci działały jak należy to powodem może być uszkodzony moduł BT odpowiadający za łączenie się z tego typu akcesoriami.

Ale to już musiałbym zadać pytanie w temacie o uszkodzeniach PS3, tam użytkownik o nicku "Serwis konsol" na pewno by Ci doradził jeśli o to chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę skorygujcie mnie jeśli się mylę: Do tej pory myślałem że headset działa tak że ja ludzi słyszę przez ten "głośniczek" co w nim jest czy jak zwał tak zwał po prostu szepczą mi do ucha, i dlatego pisałem że takie coś odpada a czy przypadkiem nie jest tak że zakładam sobie to coś na ucho a głos / odpowiedzi ludzi wydobywa się z telewizora nie z headseta ? Wiem wiem śmieszna sprawa ale jednak wolę spytać i zostać wyśmianym niż żyć w niewiedzy - Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Headset działa na zasadzie, że zakładasz go sobie na ucho i po prostu słyszysz tam wszystkich ludzi, którzy gadają.

HS ma wbudowany mikrofon więc możesz też śmiało gadać przez niego.

Mówiąc krótko, działa to po prostu jak telefon, z tym że słyszysz wszystkich, którzy również mają HS'y, a nie jedną osobę.

Co jakiś czas musisz go tylko ładować, bo jak każdy bezprzewodowy sprzęt, ma baterię, która wytrzymuje do kilku godzin używalności.

Oczywiście w ustawieniach konsoli możesz to zmienić, żeby słyszeć wszystkich w telewizorze, ale wtedy dźwięki z gry się mieszają z mową przez co mało co słychać.

W headsecie słyszysz tylko i wyłącznie ludzi, nic więcej. Dźwięk z gry jest w telewizorze i tylko tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę skorygujcie mnie jeśli się mylę: Do tej pory myślałem że headset działa tak że ja ludzi słyszę przez ten "głośniczek" co w nim jest czy jak zwał tak zwał po prostu szepczą mi do ucha, i dlatego pisałem że takie coś odpada a czy przypadkiem nie jest tak że zakładam sobie to coś na ucho a głos / odpowiedzi ludzi wydobywa się z telewizora nie z headseta ? Wiem wiem śmieszna sprawa ale jednak wolę spytać i zostać wyśmianym niż żyć w niewiedzy - Dziękuję

Opcje gdzie słyszysz co do ciebie gadają, masz w ustawieniach headseta w urządzeniu wyjściowym czy jakoś tak. Nie pamiętam dobrze jak to się zwało.... ale jestem pewien na 100% że to tam jest.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jeszcze sprawdził na Twoim miejscu jakieś słuchawki z mikrofonem po kablu, które mają przejściówkę na USB.

Jak nie masz to postaraj się od kogoś załatwić, chociażby samą przejściówkę, żeby zwykłe jakieś podpiąć.

Ja takie miałem kiedyś i działały idealnie, z tym że trzeba mieć długi kabel.

Chodzi mi o to, że jeśli takie słuchawki będą Ci działały jak należy to powodem może być uszkodzony moduł BT odpowiadający za łączenie się z tego typu akcesoriami.

Ale to już musiałbym zadać pytanie w temacie o uszkodzeniach PS3, tam użytkownik o nicku "Serwis konsol" na pewno by Ci doradził jeśli o to chodzi.

A jest inna opcja sprawdzenia czy moduł BT jest uszkodzony? Nie mam niestety możliwości załatwienia takich słuchawek, tak jak i przejściówki a kasy na zbędne rzeczy nie chce wydawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dragio - dziękuję, Jakby co to: "W ustawieniach akcesorii, wchodzisz w ustawienia urządzeń audio i ustawiasz urządzenia wejściowe (głos) i wyjściowe (dźwięk)" Damy radę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji moich problemów z HS zastanawiam się czy nie wziąć oryginalnego od Sony.

Proszę o opinię czy ten oferowany tutaj to oryginał:

http://allegro.pl/bezprzewodowa-sluchawka-sony-bluetooth-ps3-gdansk-i1742778566.html

Kupowałem już u tego sprzedawcy grę z odbiorem osobistym, więc w jakiś sposób sprawdzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, oryginalna słuchawka od Sony wiadomo bedzie dobra ale po co przepłacać? Ja mam słuchawke BT od Nokii i działa znakomicie a dałem za nią 20zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo Ci dziękuję za cenną uwagę, ale poczytaj wyżej jakie mam problemy z HS Motoroli i dwoma modelami Nokii (bh108 i bh202).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką wersje PS3 masz? FW Zaaktualizowany?

Ja mam Nokie bh cos tam :P i smiga jak na kodach ^^ dlatego poleciłem, byle co podlacze i smiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

320 slim, FW najnowszy. Znajomi, którzy problemów nie mają, posiadają takie same wersje konsoli i jeden z nich ten sam zestaw HS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może najzwyczajniej w świecie masz pecha hehe i nie działa Ci tak jak powinien. WEz idz do salonu np Plusa kup słuchawke albo w MM w biedronce nic ine kupuj mimo ze Nokii to myslisz ze oni sie z tym jak z jajkiem obchodzą? Je^^^ą to byle gdzie i tak przerzucaja a gość tirem co jedzie to po dziurach bo mu to zwisa i tak sie telepie ten sprzet i potem nie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość daruj sobie takie uwagi. Tak, masz racje, 3 różne HS i wszystkie nie działają, bo w twojej teorii rzucano nimi w trakcie transportu. Nie tędy droga, bo taka wersja byłaby dla mnie najlepsza. Po prostu wziąłbym od kogoś czwartą słuchawkę i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

matkon ja mam nokia BH-108 i śmiga...

A co do twojej sytuacji to niedziałający układ bluetooth chyba odpada bo jak mi wiadomo pad komunikuje się z konsolą poprzez bluetooth.

Moja rada to wypróbuj jakiś HS ale po kabelku usb bo są i takie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz moje jest bez sensu, wszystkim te same słuchawki działają tylko Tobie gdzie kupileś ją w biedronce nie działa hmmm dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzisz, cud się wydarzył. Kolega ma też z Biedronki i jakoś działają bez problemu. Tutaj na forum też są takie osoby, które używają takich słuchawek i kupili je w tym samym miejscu. Dlatego jak masz być złośliwy to daruj sobie, tylko o to proszę.

I czytaj forum, bo napisałem, że także 3 zestaw HS Nokia BH-202 również ma te same objawy, czyli ewidentnie to wina konsoli. Tylko nie wiem czego i co ewentualnie zrobić i takiej pomocy szukam, a nie uwag nie powiem na jakim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym prosić was o pomoc. Czy mógły mi ktoś polecić najtańszy dobry HeadSet do PS3 ? Mam na myśli to by był jak najtańszy ale żeby nie zespuł się po 2 tygodniach i żeby nie było jakiejś strasznej jakości dźwięku.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również chciałbym prosić was o pomoc. Czy mógły mi ktoś polecić najtańszy dobry HeadSet do PS3 ? Mam na myśli to by był jak najtańszy ale żeby nie zespuł się po 2 tygodniach i żeby nie było jakiejś strasznej jakości dźwięku.

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Nokie obojątnie jaki zestaw słuchawkowy z BT :) ja mam tenc o wyzej i smiga do dzis dzien a dodam ze 2 tygodnie przelezał w mokrym piasku bo moje kochane dzieci wrzuciły go tam i znalazłem go dopiero po 2 tygodniach i dalej smiga jak należy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

pewnie to co teraz chcę napisać było wiele razy poruszane ale nie chce mi się 50 parę stron przebierać więc :

Czy headset do ps3 musi być oryginalny?Poniewaz widzialem wczoraj w rtv euro agd head set Samsunga za 60 zł (bezprzewodowy),i nie wiem czy będzie działać pod ps3.Myślę że samsung to dobra firma i powinno działać?Lecz tak dla pewności pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×