Skocz do zawartości
cruze

Czy Nie Jestem Na To Za Stary ... ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam na imię Marcin - skończone mam już dawno ćwierć wieku.

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem wzmożoną manię kupowania na prawo i lewo konsol: czy to Xboksów czy PS3 :)

Nigdy wcześniej konsoli nie miałem. Od miesiąca nachodzi mnie ochota zakupu takowej - konkretnie PS'a.

Jednak z drugiej strony czuję się dziwnie przez to, że w sumie na tym grają głównie osoby w wieku 7 - 17 lat ( w moim odczuciu i nie chce w tym miejscu nikogo obrażać ).

Nie posiadam TV LCD, tylko kineskopowego Panasonic'a 21". Jestem jak dotąd PCpowcem a jak grywam to dość rzadko i to w Diablo 2, StarCrafta, Need For Speed'a.

Obawiam się też tego, że grafika PS3 może mnie rozczarować i że nie znajdę żadnych tytułów gier dla siebie w które mógłbym pograć. O tym rozczarowaniu grafiką piszę dlatego, że w salonie SONY CENTER widziałem na tej konsoli jakąś strzelankę FP - i nie byłem oczarowany - jednak ja w tego typu grach nie gustuję :)

Miałem za to okazję pograć na PS2 w tekena na zwykłym 20" TV i mi sie nawet podobała zabawa zwłaszcza gdy gra się z drugą osobą :)

Może trochę marudzę - ale liczę na jakieś subiektywne podpowiedzi rady, może na jakieś małe wsparcie :P ( nie finansowe a duchowe )

pozdrawiam Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 21 lat, studiuję farmację i tak lubię grać, że muszę znajdować na to czas pomiędzy nauką leków. Czy jesteś za stary? Nie. Podobno ojcostwo jest najlepszą metodą by znowu zacząć się bawić he he. Ja u siebie również zauważyłem manię na kupowanie konsol. Co do grania na pc to jedynie commandosa sobie popykam. Czy jestem uzależniony od gier? Myślę że nie: nie siedzę po n godzin codziennie, nie mam problemu gdy mam wyjść na trening czy uczelnie. Moim zdaniem, nie ma czegoś takiego jak: za starość na gry :) A graj póki możesz, potem pojawią się dzieci żona itd i kiedy będziesz miał na to czas. Jesli grafika Cię zawiodła na PS3 to chyba masz wysokie wymagania. Sporów o to gdzie grafa jest lepsza było ileś tam i nie ma sensu tego ciągnąć. Pograj sam w uncharted nawet pierwsza część na tv hd. Jeśli masz grać na kineskopowcu to tej frajdy nie będzie. Mnie bardzo oczarował Uncharted 1, 2 nie ustępuję wcale i graficznie jest naprawdę dobra, problem w tym, że grając nie zwracasz uwagi na te wszystkie efekty. Moja rada, kupuj konsole :) nie pożałujesz, jeśli nie gry to filmy na blu rayu:) koniecznie pomyśl też nad jakimś lcdiem czy plazmą.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na imię mam Rafał, 31 lat, żona w ciąży, kredyt na mieszkanie na 30 lat. Gram w gry od 23-24 lat. Mój ojciec ma ponad 50 lat i gra w gry prawie tyle samo czasu jak ja, zresztą to on kupił mi pierwszy zx spectrum 48. Gram kiedy mam czas, gry przechodzone w dzień u mnie trwają miesiąc z powodu, że gram kiedy mam czas. Jest więcej takich jak ja, ludzi koło lub po 30 którzy grają lub oglądają filmy na ps3. Wiek nie ma nic do tego.

Edytowane przez denver666
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie jesteś za stary. Patrzac po tym co piszesz pasz pewnie prace więc spokojnie będzie cię stać na zakup jakiejś gry.

Czy znajdziesz cos dla siebie ? Ofkors że tak. Skoro wspomniałeś ze podobał ci sie tekken nic nie stoi na przeszkodzie żeby kupić 6 część, i napiepszać razem z kolegami a nawet przez neta ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko ja mam 28 lat

Kupuj juz, jak kupisz kupuj TV 42 cale

Jak bedziesz mial to bedziesz mial super imprezy z przyjaciolmi, rodzina oraz dla samego siebie

Tez kiedys bylem pecetowcem (dla mnie jedna z wazniejszych rzeczy jest to ze nie ma czitowania on line na ps3)

jutro kupuj :D i dodawaj do znajomych :D

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...lat 29 i jestem zakochany nie tylko w mojej żonie. moją drugą miłością jest PS3. Gram kiedy tylko mam czas... Kiedyś wyczytałem, że średnia wieku użytkowników PS3 wynosi 25-27 lat, dzieci mało z niej korzystają, bo niewiele jest jeszcze gier dla młodego pokolenia... więc leć do sklepu po nową konsolę i wysyłaj zaproszenie... P.S. przed kupnem PS3 byłem zagorzałym zwolennikiem PC-ta i zarazem przeciwnikiem konsol...teraz jest odwrotnie, do kompa zasiadam tylko po to, żeby sprawdzić co słychać na forum i pogadać na skype ;-)))

Edytowane przez rzezimieszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam żonę i 7 letniego syna.Stuknie mi 35 lat, pracuję po 10 godzin i od 2 lat żyję pod jednym dachem z x360. W czwartek otrzymam paczkę z ps3 i demon's soul, więc nie pękaj - nie wiek jest przeszkodą. Tylko jak mawiał poprzednik zmień telewizor jak chcesz mieć fun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 jest moją pierwszą konsolą jaką w życiu miałem i nie żałuje. Nawet jak nie trafisz z grami w gust to i tak ps3 zda egzamin jako świetny odtwarzacz dvd./bluray. Niestety zdecydowanie musisz sobie kupić większy tv.

Jak czasem siądziemy z kumplem przy Little Big Planet to jak dzieci się ubawimy.... radocha po pachy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam, że nie ma czegoś takiego jak za stary czy za młody ma gry. Jeżeli ktoś to lubi to powinien to robić niezależnie od wielu. Grają ludzie w wielu lat 15, grają też w wielu 30 i się tego nie wstydzą (i nie powinni) Ja sam zamierzam grać niezależnie od tego czy będę miał 30 czy 40 lat, a jak ktoś mi będzie mówił, że jestem na to za stary to niech się wali :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresztą już chyba dawno skończył się czas że można było powiedzieć "granie jest dla dzieci". I może się mylę ale właśnie najwięcej użytkowników konsol to osoby w wieku 20-30 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, skończyły się czasy "granie dla dzieci" bo te dzieci teraz mają po 30 lat i dalej grają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za tak miłe doradztwo i wsparcie.

Co prawda nie mam jeszcze dzieci i nie jestem żonaty - dlatego mogę jeszcze pozwolić sobie na taką "zabawkę".

Pierwsze to to, że zamierzam praktycznie do konca tego roku kupić swoj pierwszy samochód - i to rozstrzygnie ile kasy mi zostanie.

Druga sprawa to, że jeśli moja znajoma da mi znać, że w sklepie w którym pracuje maja przeceny PS3 - to idę i kupuje od reki.

Kolejna - jak będę kupował TV LCD to max 32" ( pewnie Bravie) i nie szybciej jak po maju 2010 - poprostu nie starczy mi juz na to kaski :)

Na razie będę bacznie śledził co się pisze na forum - a jak zakupie konsole zaraz się pochwalę

pozdrawiam i dziękuję Marcin ( lat 27 :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra tylko mnie tu brakowało jak już siedzimy w kółku AA i się przedstawiamy

Mam 38 lat i na imię Staszek - a reszta to tak samo jak koledzy - Ty jesteś za stary to co ja mam powiedzieć - "czarnulkę" kupiłem z miesiąc temu potem kierownicę, następnie drugiego pada - telewizor już miałem (47") - teraz sukcesywnie powiększam kolekcję gier.

A pech że mogę pograć kilka godzin tygodniowo - praca i takie inne pozatym masz odtwarzacz DVD/DIVX zdjęcia możesz zabrać razem z konsolą na przyjęcie rodzinne - a że będziecie grali to będzie pretekst na następny raz by przyjść z konsolą bo zdjęć nie zdążyliście oglądnąć

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mnie w marcu stuknie 25 latek do tej pory dzieki wytrwałosci pracy i oszczedzaniu udało mi sie odłozyc kase i posiadac na tą chwile az 6 konsol :) wiem maniak ze mnie :P ktos spyta po co ci tyle konsol a ja na to ze na kazdej znajduje cos innego oprócz innych gier znajduje inna frajde z jej uzytkowania chocby przez sterowanie pomijajac to ze kocham gry od zawsze , a czas na granie tez sie zawsze znajdzie niema nic lepszego niz wyzycie sie np w jakas strzelanke po ciezkim dniu pracy :) na chwile obecna posiadam (Xbox , X360 , Wii , PS3 , PSP i PSX ) a oprócz tego ciesze sie ze spełniłem swój cel o posiadaniu kazdej z nich i dotego na kazda zapracowałem sam a nie kupili mi bogaci mamusia czy tatus :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jeszcze pare tygodni temu mialem podobny dylemat. (pisalem o tym na forum smile.gif)

Mam 27 lat i wlasnie niecale 2 tygodnie temu PS3 zawitala u mnie w domu. Nie mam co prawda zbyt wiele czasu by grac, ale czasem lubie sobie usiasc wieczorem przed snem i pograc troszke. To mnie naprawde odpreza!

Takze jesli masz mozliwosc, polecam PS3:) Zabawa jest przednia:)

Edit: Czuję jakby to była grupa wsparcia :)

Anonimowych Graczy ;) AG :)

Edytowane przez krycho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto i na temat. Nie jesteś za stary kupuj PS3 i nadrabiaj zaległości bo wyszło kilka tytułów w które wstyd nie zagrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 lat, 2 dzieci, gram od... zawsze czasy zx spectrum. Kupuj i graj, tylko KONIECZNIE zmień TV, bo nie poczujesz FUN'u

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy od Ciebie. Można mieć 20 lat i czuć się staro a można czuć się młodo i świeżo mając lat 60. Sam musisz zdecydować czy konsola to rozrywka dla Ciebie. Nikt tu nie zagwarantuje, że granie da akurat Tobie tyle radości co innym. Co do wieku, uważam, że to sztuczna bariera. Jest to z pewnością bardziej wymagająca i rozwijająca rozrywka niż oglądanie "Tańca z gwiazdami". Ja mam 32 lata - mam PS3, mojej córce (8) również kupiłem taką konsolę bo zajmowała mi sprzęt ze swoim Eyepetem. Mój brat ma 37 i gra na x360, choć wczoraj zaprosiłem go do siebie na sesję i stwierdził, że zmienia system. Nie wstydzę się tego hobby. Mam pracę, rodzinę, dawno skończyłem studia. Po prostu lubię w wolnej chwili pograć. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

33 latka, syn 9 (posiadacz konkurencyjnej konsolki ;p), gram odkad siegam pamiecia. Od ZX poprzez wszelakie C= , Amisie, PCty, PSy, cyberpunki, Warhamery itp itd.. Jak slusznie zauwazyl przedmowca (przedpisacz? :pardon:), wiek nie stanowi bariery, a co lepsze w normalnym (czyt. cywilizowanym swiecie) na wszelakie hobby pozwala sobie wlasnie gro dojrzalych osobnikow z ustalona, w jakis tam sposob, sytuacja majatkowa i zyciowa.. Nikogo nie dziwi koles grubo po 30-tce szwedajacy sie po stoiskach z grami, figurkami itp.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich "wiekowych" :tongue: graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam na imię Marcin - skończone mam już dawno ćwierć wieku.

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem wzmożoną manię kupowania na prawo i lewo konsol: czy to Xboksów czy PS3 :)

Nigdy wcześniej konsoli nie miałem. Od miesiąca nachodzi mnie ochota zakupu takowej - konkretnie PS'a.

Jednak z drugiej strony czuję się dziwnie przez to, że w sumie na tym grają głównie osoby w wieku 7 - 17 lat ( w moim odczuciu i nie chce w tym miejscu nikogo obrażać ).

Nie posiadam TV LCD, tylko kineskopowego Panasonic'a 21". Jestem jak dotąd PCpowcem a jak grywam to dość rzadko i to w Diablo 2, StarCrafta, Need For Speed'a.

Obawiam się też tego, że grafika PS3 może mnie rozczarować i że nie znajdę żadnych tytułów gier dla siebie w które mógłbym pograć. O tym rozczarowaniu grafiką piszę dlatego, że w salonie SONY CENTER widziałem na tej konsoli jakąś strzelankę FP - i nie byłem oczarowany - jednak ja w tego typu grach nie gustuję :)

Miałem za to okazję pograć na PS2 w tekena na zwykłym 20" TV i mi sie nawet podobała zabawa zwłaszcza gdy gra się z drugą osobą :)

Może trochę marudzę - ale liczę na jakieś subiektywne podpowiedzi rady, może na jakieś małe wsparcie :P ( nie finansowe a duchowe )

pozdrawiam Marcin

Nie ma opcji żebyś był za stary. U mnie w klanie był koleś który miał około 50 lat ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie jest za stary. Mam 31 lat i na pewno nie jestem za stary na gry, kumpel który ma 38 wiosenek też po nocach ostro katuje swoje ps3 (żona jego czuje się czasem zaniedbywana):)). Gdy pracowałem jakiś czas temu w UK to normalny i częsty był widok jak 40-50 letni angole wymieniali się grami w pracy na xboxa 360.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 24 lata i się ostatnio zastanawiałem czy przypadkiem nie jestem już za stary na granie, ale czytając wasze wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, że każdy wiek jest dobry :).

Jak już ktoś napisał wcześniej mnie to po prostu odpręża, nie ma to jak po całym dniu w pracy polatać z AK-47 w CoD. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

29 lat, za 3 miechy 3 dychy wskakują na kark, żona, dziecko 6 lat , a i tak potrafie załatwić wszystko tak,żeby ze 3 godziny dziennie grzmocić w Battlefield'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem moje ps3 2 lata temu (obecnie mam 23 lata),to dziwnie się czułem. Zastanawiałem się, czy mnie ludzie przy kasie nie wyśmieją, że sobie chłopak zabawkę kupuje. Kilka dni po zakupie konsoli, będąc w jednym z Poznańskich centr handlowych - w empiku - usłyszałem rozmowę 2-ch panów pod krawatami (40-50 lat panowie mieli). Stali pod stoiskiem z grami na ps3. Jeden z nich pokazywał tylko palcem tutyłu i mówił do 2-giego "...to mam, to mam...", "...którą Ci pożyczyć...". Chwała BOGU, że była przy tym moja panna, która od samego początku cisnęła mi od dzieciaka, po co mi "plejstejszyn", kiedy będę grac bla bla bla... Wczoraj osobiście kupowała mi "Uncharted" na prezent gwiazdkowy - teraz przynajmniej nie ma problemu z prezenteami dla mnie :) A ja 2-3 gry w roku mam więcej! Przy grze "eyepet" spędziła okło 5h - twierdząc że to kiepskie (jak coś dla mnie jest kiepskie to nie spędzam 5h, tylko 5 minut). A ile przy tej "kiepskiej" gierce miała ubawu :) Dodam, że panna starsza odemnie. Bywa, że pracuję nawet w niedzielę. Wracam do domu i bardzo często zastaje widok połowy mojej rodziny u mnie w domu, w moim osobistym pokoju, gdzie grywam na ps3 i zagrywają się w BUZZ'a! Co dalej mam kilku kumpli, którzy sa posiadaczami ps3. Jednemu z nich (kolega też 23 lata) ps3 kupił ojciec - pod pretekstem prezentu dla syna - ale jaki ojciec kupuje taki prezent synowi?? Taki, który dopuścił syna do konsoli tydzień po kupnie, bo musiał wypróbować :) Często kolega się pyta, czy nie mam jakiejś nowej gierki pożyczyć dla taty...

Wniosek jest jeden - kupuj ps3, kupuj TV HD i zapraszamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku na razie jedno z dwóch woleć - albo PS3 albo zakup TV LCD ale wtedy PSa kupiłbym hmmm gdzieś w maju :)

Fajne te wasze opowieści odnośnie konsol, aż miło się je czyta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×