Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

@Warson

W tych modelach tak nie powinno być, wygląd konsoli z zewnątrz o niczym nie świadczy, ktoś mógł ją trzymać w totalnym syfie i tylko odpicować z zewnątrz przy sprzedaży. Po pierwsze sprawdź czy twoja konsola ma plomby, bardzo łatwo trafić na konsolę po YLOD która została wskrzeszona palnikiem lub w piekarniku tylko po to aby "pójść do ludzi" Ktoś ją puścił za kilka stówek tylko po to aby na szybko kupić sobie nowy w pełni sprawny sprzęt. Taka konsola pociągnie miesiąc, dwa, może dłużej a może i nawet po tygodniu zdechnąć - loteria.

Jeśli plomby są całe i nikt w niej nie grzebał to sugerowałbym samodzielnie lub poprzez serwis gruntownie wyczyścić konsolę wewnątrz i wymienić pasty termoprzewodzące. To daje sporą poprawę i naprawdę wydłuża znacznie życie konsolom - poczytaj sobie ten wątek, dowiesz się że po dobrym SPA konsole działają ponownie jak nówki z pudełka. Wiem co mówię bo się zdecydowałem ale 10'ty raz nie będę się tu rozpisywał.

Rada na teraz; jeśli konsola się znacznie nagrzewa to pamiętaj aby po zakończonym graniu pozostawić ją na kilka minut w menu aby wypchnęła z siebie nagromadzone gorące powietrze ...

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kolei u mnie konsola stoi w szafce RTV pod TV. Niestety z tylu w plecach szafki znajduje się jedynie otwór wentylacyjny o średnicy 50mm . Przód szafki jest otwarty ale powietrze jest bardzo ciepłe w miejscu gdzie stoi konsola. Używam jej ponad rok lecz gram max raz w tygodniu. Jest okurzana. Narazie nie ma objawów przegrzewania się konsoli.

Chciałem się poradzić czy warto przestawić ją w inne miejsce ( na otwartą przestrzeń) ?

Pozdrawiam ( oczywiście domyślam się odpowiedzi że należy ją przestawić i uzytkować zgodnie z instrukcją :) mimo to proszę o wasze rady )

Edytowane przez bdbartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w grudniu robiłem sobie remont pokoju i miałem okazję kupna mebli po okazyjnej cenie tylko, że rozmiarowo nie jest idealna do PS3.

Przez dwa leżała ładnie w szafce RTV gdzie był z tyłu otwór na kable. Konsola po 30 minut była cała gorąca, nie ciepła ale gorąca. Gdy przykładałem rękę do konsoli to zastanawiałem się czy to nie jest czasem piekarnik.

Teraz stoi na wolnym powietrzu jak kiedyś, obok TV i jest cicha i zimna tak jak powinna, a nagrzewa się tylko w obrębie zasilacza.

Co dziwne Xbox nadal leży w szafce i nawet po 3 godzinnej sesji nie nagrzewa się tak jak PS3.

Więc spróbuj zrobić sobie test i porównać jak nagrzewa się konsoli i jak głośno chodzi gdy stoi w szafce i gdy stoi na "wolnym powietrzu", a potem sam sobie odpowiedz czy "miejscówka" konsoli ma wpływ na awaryjność.

Oczywiście może w szafce masz dużo miejsca na konsole i nie będzie takiej różnicy jednak zawsze lepiej gdy czarnulka ma dużo wolnej przestrzeni.

Edytowane przez ID okonio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bodajże Polygamia przeprowadziła szczegółowe testy, są w nich zdjęcia wszystkich wiodących konsol robione kamerą termowizyjną podczas ostrej pracy. Ps3 pomimo że temperatury średnie nie były najwyższe to jednak maksymalne przy kratkach obok zasilacza spokojnie wystarczyłaby do ścięcia białka, wniosek; jaja se można usmażyć i do piekarnika czasem jej wiele nie brakuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy około 20 cm między wywietrznikiem ps3, a ścianą to wystarczająca odległość? biggrin.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy około 20 cm między wywietrznikiem ps3, a ścianą to wystarczająca odległość? biggrin.gif

ja mam nie więcej jak 15 od ścian, konsola stoi w pionie, w rogu pokoju i nic się z nią nie dzieje. Normalnie pracuje, jest chłodna i nie buczy

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też nie buczy, ale za to szumi. Jak gram w nocy i mam cicho ustawione kolumny to jest to denerwujące, wcześniej chyba czegoś takiego nie miałem. Może jestem przewrażliwiony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, zauwazylem wlasnie takie cos ;/ gralem na pc ios mi zaczelo strzelac, myslalem ze to tv od grania ale on przeciez nie strzela hehe i podchodze do ps3 ktora stoi przy tv z 5cm i dotykam jej... jest ciepla po srodku a najcieplejsza (goraca) przy gorze tych lopatek od wywiewu ale tylko na samej gorze (ps3 stoi pionowo) bo na dole i w innych miejscach normalnie zimna... dzisiaj akurat caly dzien nie gralem ;/ przy samym zasilaczu ps3 jest zimna, jak zasilacz znajduje sie przy złączu kabla zasilajacego do ps3 z tyłu konsoli (dokladnie nie wiem)

wie ktos co to moze byc? ;/

moze sprobuje ja przestawic w bardziej chlodne miejsce niz 5cm od tv ;/ heh

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pionowo postaw ją poziomo ... może to coś da .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc, zauwazylem wlasnie takie cos ;/ gralem na pc ios mi zaczelo strzelac, myslalem ze to tv od grania ale on przeciez nie strzela hehe i podchodze do ps3 ktora stoi przy tv z 5cm i dotykam jej... jest ciepla po srodku a najcieplejsza (goraca) przy gorze tych lopatek od wywiewu ale tylko na samej gorze (ps3 stoi pionowo) bo na dole i w innych miejscach normalnie zimna... dzisiaj akurat caly dzien nie gralem ;/ przy samym zasilaczu ps3 jest zimna, jak zasilacz znajduje sie przy złączu kabla zasilajacego do ps3 z tyłu konsoli (dokladnie nie wiem)

wie ktos co to moze byc? ;/

moze sprobuje ja przestawic w bardziej chlodne miejsce niz 5cm od tv ;/ heh

pozdr.

Nie wiem czy chodzi Ci o to strzelanie. Po graniu, bądz po prostu działaniu PS3, nagrzewa się. Jak wiemy plastik staje się miękki i się rozciąga. Jednak po wyłączeniu konsola stygnie, a plastik PS3 twardnieje i wydaje dziwne strzały :) To wina plastiku ja mam tak samo :). Jeśli o to Ci chodziło wydaje mi się, że Ci wytłumaczyłem. Jeśli nie to sorrki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam się dodatkowo zabezpieczyć przed YLOD'em.

Czy podstawka chłodząca z 2 wiatraczkami coś da? Moja konsola to wersja slim, pozycja: leżąca, podkładka miała by leżeć pod konsolą.

Zmniejszy to % zagrożenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeznacz pieniądze zamiast na bezsensowne wiatraczki, na coroczne czyszczenie konsoli i wymianę pasty termoprzewodzacej to zapobiegniesz YLOD-owi.

Sprawdzone i działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xD mi też ta strzela, ale mam nadzieje że jej to nie szkodzi, a jak wymienić to pastę i jak ją czyścić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam PS3 2504A ten "niby ulepszony model Slima" lecz i tak dostrzegam to strzelanie plastiku przy rozgrzewaniu się konsoli i stygnięciu....

Nie ma co kombinować i sie przejmować widać że platkik który jest stosowany w slimach jest po prostu jak najtańszy w produkcji nie wiem jak to sie ma w FATACH ale chyba lepiej bo tam nie cieli jeszcze tak kosztów produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeznacz pieniądze zamiast na bezsensowne wiatraczki, na coroczne czyszczenie konsoli i wymianę pasty termoprzewodzacej to zapobiegniesz YLOD-owi.

Sprawdzone i działa.

Nie chcę mi się po rok wysyłąć do kogoś i płacić za przesyłkę w dwie strony, koszt tych dwóch rzeczy itp.

A tak jednorazowo wydam jakieś 20 zł. Pytanie brzmiało: Czy to dużo da? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest koszt oddania konsoli na takie SPA? Mam w razie jakąś gwarancję, jak mi coś spierdzielą? Rozumiem, że samą konsole wysyłam, bez kabli itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delta3 - poczytaj parę stron wcześniej pisałem na temat bezsensowności podstawki chłodzącej pod konsolę - ona nadaje się tylko do laptopów!

Analogicznie do czyszczenia konsoli można porównać np. światła samochodu - jak się zabrudzą to się je myje i ładnie świecą a nie ładuje coraz mocniejsze żarówki aby "przebiły" się przez brud.

Pozorne oszczędności potem bywają bardzo drogie w naprawie - ale jak to mówią - mądry Polak po szkodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Rozkręciłem konsolę - PS3 Classic 60GB zdjąłem dolną obudowę i wyrysowałem liniami a później ponawiercałem dziurki ( właśnie w dolnej obudowie ) i PS3 stoi na takiej podstawce dodatkowo :

aab_cooling_notebook_cooler_pad_with_fan_on_usb_wihte_1.jpg

Czy to coś daje ? PS3 stoi w wolnym miejscu ( nie zabudowanym ) prawie na ziemi.

Czy lepiej może kupić taki intercooler ? :

1.jpg

Pozostać przy podstawce ? Czy lepszy intercooler ?

Zna ktoś może wymiary wentylatora w PS3 Classic 60GB ? - czy jest możliwość wymiany oryginalnego wentylatora na inny ? ( chodzi mi o sam wentylator ) bo widziałem kilka stron wcześniej cały układ chłodzenia a to mnie nie interesuje.

Pozdrawiam ~~

Edytowane przez Franusss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozkręciłem konsolę - PS3 Classic 60GB zdjąłem dolną obudowę i wyrysowałem liniami a później ponawiercałem dziurki ( właśnie w dolnej obudowie ) i PS3 stoi na takiej podstawce dodatkowo :

aab_cooling_notebook_cooler_pad_with_fan_on_usb_wihte_1.jpg

Czy to coś daje ? PS3 stoi w wolnym miejscu ( nie zabudowanym ) prawie na ziemi.

Czy lepiej może kupić taki intercooler ? :

1.jpg

Pozostać przy podstawce ? Czy lepszy intercooler ?

Zna ktoś może wymiary wentylatora w PS3 Classic 60GB ? - czy jest możliwość wymiany oryginalnego wentylatora na inny ? ( chodzi mi o sam wentylator ) bo widziałem kilka stron wcześniej cały układ chłodzenia a to mnie nie interesuje.

Pozdrawiam ~~

ja mam taka podstawkę chłodząca jak na zdjęciu kupiłem raptem za 20zł czemu? gdyż moja slimka bardzo sie grzała nawet w dobrze wentylowanym miejscu cały doł był aż parzący.

może nie daje ona zbyt ogromnych rezultatów ale wiem ze cyrkulacja powietrza dzieki niej jest lepsza. zauwazyłem tez ze diametralnie spadła temperatura spodu dzieki niej. trzeba tez zauwazyc ze slimka ma troche otworów wentylacyjnych z dołu konsoli na bokach. trzeba sie przyjżec. i podstawka wdmuchuje tam troche powietrza. jest prawie nie słyszalna. mam taka szafkę gdzie podstawka może brac swobodnie powietrze z dołu! wyciełem otwór dla wentylatora. bo jesli postawi sie konsole na podstawce jej obroty spadaja z powodu oporów. a jesli posytawicie ja jeszcze na płaskiej szczelnej powierzchni to bedzie ona bardzo mało wydajna. zbyt duży opór dla podstawki. zimne powietrze z dołu podłogi jest dmuchane na konsole. byc moze wiecej kurzu dostaje sie do konsoli. ale przy regularnym sprzataniu pomieszczenia scierania kurzów przedmuchiwaniu sprzętu nie jest to problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ps3 slim 120gb. Ostatnio konsola zaczęła mi głośno chodzić. Zrobiłem fan test i wychodzi na to, że konsola podczs grania chodzi na najwyższych obrotach. Podczas testu, sprawdzałem jak mocno leci powietrze z tyłu i wylatuje bardzo słabo. Jak to jest z chłodzeniem, jest jeden wentylator w środku? Jeśli tak to czy mógł się uszkodzić, czego skutkiem jest głośne i mało wydajne chłodzenie?

PS : Jak ktoś może, to niech sprawdzi fan test na slimce i napisze, czy powietrze z tyłu też tak słabo wylatuje.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie wymieniaj - tym bardziej, że nie kupisz w sklepie wentylatora do ps3 bo to bardzo specyficzne urządzenie :-)

W twojej konsoli może być:

1. Zabity kurzem każdy z wymienników ciepła i stąd konsola nie mogąc się ochłodzić na małych obrotach włącza większe obroty wiatraka - potrzebne czyszczenie

2. Uszkodzoną masz heat pipe na jednym z procesorów - powietrze wylatuje z konsoli zimne, nie ma wystarczającej wymiany ciepła z procesora do radiatorów a wiatrak idzie za szybko bo czujnik w procesorze prawidłowo podnosi jego obroty - tu pomaga wymiana jej na nową

3. Uszkodzony czujnik temperatury - czego byś nie robił z konsolą pomaga tutaj dopiero wymiana procesora na nowy. Owszem, można dołożyć potencjometr w obwodzie wiatraka i samemu go spowalniać ale to może być lekko niebezpieczne gdy konsola mocno się zagrzeje. Do tej pory miałem tylko dwie tak uszkodzone konsole - obydwie naprawiła wymiana procesora.

Witam chyba mam przypadek nr.2 lub 3 bo konsola jest czysta a pasta nowa a mimo to wchodzi na wysoki bieg. I czy czasem nie pomoze wymiana psaty pod samym radioatorem procesoramzoe tam tez ta pasta jest przepalona

jaki jest koszty wymiany na nowy procek

Edytowane przez t.gazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Eee tam strata kasy to i tak mało co da

Moim zdaniem 20 zł to nie jest jakaś wielka kwota, i można by kupić taki intercooler, na pewno trochę pomoże w chłodzeniu i będzie to lepsza opcja niż nic nie robić i potem zapłacić za drogą naprawę, kiedy będzie już za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile urządzenie będzie działeć cicho, to też jestem zdania, że warto. Sporo ciepłego powietrza wyciągnie z konsoli, więc pomysł wydaje się być dobry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×