Skocz do zawartości
AdrianWns

Chłodzenie PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam PS3 320gb. Konsole kupiłem przed świętami Bożego Narodzenia i do tego czasu miałem 2 problemy odnośnie niej.

Te problemy a dokładnie problem polegał na zawieszeniu się jej podczas grania w GTA4 a chwilę potem w inFamous.

Przeglądałem fora i wyczytałem że to może być wynik przegrzania się konsoli a muszę tu zaznaczyć że ja gram po kilka godzin bez przerwy.

Np. dzisiaj grałem w GT5 dość długo i konsola nie była gorąca mimo że oba grzejniki grzały, kiedy przystawiłem dłonie do wentylacji temp. wynosiła ok 25-30 stopni co chyba jest temp. optymalną dla PS3. Dzisiaj rano zrobiłem jej przedmuch i nic czyściutka.

Tu dodam 2 zdj. które pokazują położenie konsoli :happy:

http://imageshack.us...0080102131.jpg/

http://imageshack.us...0080102130.jpg/

Jak widać na załączonych zdj. konsola jest w pozycji poziomej, położona na płycie a odległość między otworami wentylacyjnymi a tylnią ścianką wynosi 14,5 cm.

W internecie wyczytałem, że odległość od ściany bądź innej rzeczy która może przysłaniać wentylatory ma wynosić 20 cm, więc mogę podsunąć konsole do przodu bo jest miejsce.

Czytałem tematy na forum odnośnie YLOD`a, jak się przed nim uchronić i postąpiłem według porad które były tam napisane.

Reasumując:

Czy mam się czegoś obawiać odnośnie tych zawieszek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam PS3 320gb. Konsole kupiłem przed świętami Bożego Narodzenia i do tego czasu miałem 2 problemy odnośnie niej.

Te problemy a dokładnie problem polegał na zawieszeniu się jej podczas grania w GTA4 a chwilę potem w inFamous.

Przeglądałem fora i wyczytałem że to może być wynik przegrzania się konsoli a muszę tu zaznaczyć że ja gram po kilka godzin bez przerwy.

Np. dzisiaj grałem w GT5 dość długo i konsola nie była gorąca mimo że oba grzejniki grzały, kiedy przystawiłem dłonie do wentylacji temp. wynosiła ok 25-30 stopni co chyba jest temp. optymalną dla PS3. Dzisiaj rano zrobiłem jej przedmuch i nic czyściutka.

Tu dodam 2 zdj. które pokazują położenie konsoli :happy:

http://imageshack.us...0080102131.jpg/

http://imageshack.us...0080102130.jpg/

Jak widać na załączonych zdj. konsola jest w pozycji poziomej, położona na płycie a odległość między otworami wentylacyjnymi a tylnią ścianką wynosi 14,5 cm.

W internecie wyczytałem, że odległość od ściany bądź innej rzeczy która może przysłaniać wentylatory ma wynosić 20 cm, więc mogę podsunąć konsole do przodu bo jest miejsce.

Czytałem tematy na forum odnośnie YLOD`a, jak się przed nim uchronić i postąpiłem według porad które były tam napisane.

Reasumując:

Czy mam się czegoś obawiać odnośnie tych zawieszek ?

powinienies cos podlozyc pod konsole zeby do chodzilo powietrze do dolu i lepiej zchladza jak tak mam i jest dobrze...bo na moje to tak konsola sie "poci" są tez podkładki z wentylatorem takie jak do laptopa(pasuje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli często występują, to może coś się dziać. Twoja konsola ma trochę mało miejsca w tej wnęce, ale tak czy inaczej wątpię, żeby przez to się przegrzewała, (o ile w ogóle się przegrzewa) bo ma dopiero 2 miesiące. Aha, i zasadnicza rzecz: kupiłeś ją nową, czy używaną?

Co do wspomnianych podkładek chłodzących, to żal kasy, bo to nic nie da. Było o tym mówione już tyle razy, nawet kilka postów wyżej. Jeśli już chcesz coś podkładać, to po prostu jakieś małe "nóżki" z gumy lub korka.

Edytowane przez Lars06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow przeciez to istny piekarnik -.- Jeszcze pomiedzy 2 grzejniki kolego.. :) Przynajmniej moim zdaniem. Wez lepiej przed szafka postaw podstawke lub np. byle jaki karton i trzymaj tam konsole. Kolo tv tez nie lepiej stawiac bo grzejniki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam PS3 320gb. Konsole kupiłem przed świętami Bożego Narodzenia i do tego czasu miałem 2 problemy odnośnie niej.

Te problemy a dokładnie problem polegał na zawieszeniu się jej podczas grania w GTA4 a chwilę potem w inFamous.

Przeglądałem fora i wyczytałem że to może być wynik przegrzania się konsoli a muszę tu zaznaczyć że ja gram po kilka godzin bez przerwy.

Np. dzisiaj grałem w GT5 dość długo i konsola nie była gorąca mimo że oba grzejniki grzały, kiedy przystawiłem dłonie do wentylacji temp. wynosiła ok 25-30 stopni co chyba jest temp. optymalną dla PS3. Dzisiaj rano zrobiłem jej przedmuch i nic czyściutka.

Tu dodam 2 zdj. które pokazują położenie konsoli :happy:

http://imageshack.us...0080102131.jpg/

http://imageshack.us...0080102130.jpg/

Jak widać na załączonych zdj. konsola jest w pozycji poziomej, położona na płycie a odległość między otworami wentylacyjnymi a tylnią ścianką wynosi 14,5 cm.

W internecie wyczytałem, że odległość od ściany bądź innej rzeczy która może przysłaniać wentylatory ma wynosić 20 cm, więc mogę podsunąć konsole do przodu bo jest miejsce.

Czytałem tematy na forum odnośnie YLOD`a, jak się przed nim uchronić i postąpiłem według porad które były tam napisane.

Reasumując:

Czy mam się czegoś obawiać odnośnie tych zawieszek ?

Raczej nie masz się czym obawiać. Ale napisz jak możesz czy kupiłeś konsolę nową czy używaną ? Jeśli chodzi o położenie konsoli to rewelacyjnie to i może nie jest ale źle też nie ;) Większość ludzi ma przecież PS3 pod telewizorem. Wracając do tych zawieszeń, sprecyzuj to bardziej. Zawiesza ci się codziennie jak grasz dłużej ? Czy może raz na 3 tygodnie ? Ogólnie średnia zawieszania się konsoli to raz w miesiącu więc jeśli o takie zacinanie chodzi to nie ma się czym martwić. Konsole tak mają ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak ustawione w szafce pod tv gdziez z tylu byla tylko wneka na kable 3-4 zawiechy zaliczyla konsola wtedy. Potem postawilem ja na tej samej szafce ale na samej gorze - jak na razie odpukac od 2 miechow ani jednej zwiechy wiec moze postaw ja na gorze - duzo lepsza wentylacja bedzie, jednak ps3 sa pod tym wzgledem lipnie zrobione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem tak ustawione w szafce pod tv gdziez z tylu byla tylko wneka na kable 3-4 zawiechy zaliczyla konsola wtedy. Potem postawilem ja na tej samej szafce ale na samej gorze - jak na razie odpukac od 2 miechow ani jednej zwiechy wiec moze postaw ja na gorze - duzo lepsza wentylacja bedzie, jednak ps3 sa pod tym wzgledem lipnie zrobione...

4 zawiechy, jedna po drugim tak ? Wtedy coś było nie tak ;) Różnie bywa, ale skoro teraz przez dwa miesiące wszystko świetnie to nie ma się czym martwić. Nawet jak konsola by się raz zacięła to również nie ma powodu do paniki, chyba że konsola zawiesza się regularnie.

Powodzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 zawiechy, jedna po drugim tak ? Wtedy coś było nie tak ;) Różnie bywa, ale skoro teraz przez dwa miesiące wszystko świetnie to nie ma się czym martwić. Nawet jak konsola by się raz zacięła to również nie ma powodu do paniki, chyba że konsola zawiesza się regularnie.

Powodzenia ;)

Nie no ogolnie 4 w roznych odstepach czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ogolnie 4 w roznych odstepach czasu.

Aaaa... Po przeczytaniu posta odniosłem wrażenie że jeden po drugim ;) Ale jeśli w różnych odstępach czasu to nie jest źle.

Trzeba się tylko już zaczynać modlić aby PS4 była bardziej wytrzymała na takie przegrzewania no i zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Konsola kupiłem nową na Allegro. Przerwa między zawieszeniem się przy GTA a InFamous to powyżej miesiąca, a te gry są dość zbugowane (szczególnie GTA). Teraz znów nastąpił "atak" na BF3 zawiesza się przy wczytywaniu menu oraz podczas wczytywania misji fabularnej (operacja Gilotyna), ale kiedy przejdę do następnego punktu zapisu już jest w porządku. W dodatku prawie zabiłem matryce i te problemy dys-graficzne to właśnie sprawka TV. A tyle grałem i właśnie padła mi na BF, czy to ma jakiś związek z konsolą bądź grą ??

Dopisuje bo jeszcze doczytałem wasze pytania :rolleyes:.

Pierwszym i drugim razem konsola się zawiesiła jak grałem ostro ok. 3-4 godz. a w BF za zimniuteńkiej (dopiero co włączonej) łapie zawiechę ale tu muszę podkreślić, menu działa ale jest przysłonięte czarnym ekranem BF, wiec z pamięci ją wyłączam i w tedy wyłącza się troszeczkę dłużej oraz pod koniec dwa razy pipka. Za pierwszym razem myślałem że zejdę na zawał (bałem się o moje dziedzko :teehee:)

Czy jeżeli zajdzie potrzeba wysyłki do komisu to wymagać od nich gwarancji pisemnej ??

Proszę o pomoc bo nie chcę zamordować swojej konsoli.

Edytowane przez Logger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsola kupiłem nową na Allegro. Przerwa między zawieszeniem się przy GTA a InFamous to powyżej miesiąca, a te gry są dość zbugowane (szczególnie GTA). Teraz znów nastąpił "atak" na BF3 zawiesza się przy wczytywaniu menu oraz podczas wczytywania misji fabularnej (operacja Gilotyna), ale kiedy przejdę do następnego punktu zapisu już jest w porządku. W dodatku prawie zabiłem matryce i te problemy dys-graficzne to właśnie sprawka TV. A tyle grałem i właśnie padła mi na BF, czy to ma jakiś związek z konsolą bądź grą ??

Dżizas, chłopie.. przetlumacz to na polski, bo 2 razy czytałem i ni chuchu nie rozumiem tego wywodu :sick:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, chłopie.. przetlumacz to na polski, bo 2 razy czytałem i ni chuchu nie rozumiem tego wywodu :sick:

Przeczytaj kolego stronę wcześniej to zrozumiesz ale wiem, że piszę niezrozumiale :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zwiech, aktualizowałeś softa do najnowszej wersji? Jeżeli tak, to może przez to BF się krzaczy, w temacie o firmware ludzie narzekają na wieszające się gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych zwiech, aktualizowałeś softa do najnowszej wersji? Jeżeli tak, to może przez to BF się krzaczy, w temacie o firmware ludzie narzekają na wieszające się gry.

koleś ma z tym problem już dłuższy czas (zanim była aktualizacja) :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Witam mam taki problem: konsola po włączeniu po pewnym czasie stopniowo podkręca tępo chłodzenia aż do najwyższego poziomu, konsola pokazuję niedługo po tym błąd o przegrzewaniu się konsoli lecz konsola nadal chodzi i się nie wyłącza. Czy mogę w jakiś sposób to naprawić? Gram na tej konsoli ale ona strasznie wyje. Proszę was o pomoc!

Edytowane przez taras_rafal1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem: konsola po włączeniu po pewnym czasie stopniowo podkręca tępo chłodzenia aż do najwyższego poziomu, konsola pokazuję niedługo po tym błąd o przegrzewaniu się konsoli lecz konsola nadal chodzi i się nie wyłącza. Czy mogę w jakiś sposób to naprawić? Gram na tej konsoli ale ona strasznie wyje. Proszę was o pomoc!

Zakładam, że konsola leży poziomo i ma odpowiednią wentylację także jedyne co przychodzi mi na myśl, to czyszczenie bebechów z kurzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyszczenie + wymiana past termo pod procesorami,

Ewentualnie naprawa czujnika temperatury,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomeczki. Mam PS3 FAT'ke 80 od 2009. Pomału widzę że konsola się starzeje, bardziej grzeje, głośniej chodzi itp, itd. Te śmieszne podstawki gó*no dają. Więc postanowiłem wymienić pastę (konkretnie kumel). Macie może jakiś poradnik na yt do tej czynności ? Jak ją "wyczyścić"? I nie wiecie może, czy da się wymienić wiatraczki w konsoli na wydajniejsze ? Macie jeszcze jakieś rady na przedłużenie żywotności konsoli ? Bo nie chce mi się kilkinastu stron wstecz przeglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Starą paste usuwamy za pomocą preparatu o nazwie IPA. Co do nakładania pasty to są 2 szkoły, jedna mówi, ze nalezy pastę równomiernie rozprowadzić po całej powierzchni radiatora a druga zaś, że należy na środku radiatora wycisnąc średniej wielkosci kropkę pasty i docisnąć radiator. Druga metoda zapobiega powstawaniu pęcherzyków powietrza lecz imo jest gorsza bo kożystamy z mniejszej powierzchni przez co słabiej odprowadzamy ciepło. Sam zastosowałem pierwsza metode i jest ok. Ogólnie to weź pędzelek do ręki, powycieraj wszystkie kurze z płyty głównej i wnętrza obudowy. Na paście i czyszczeniu zakończył bym czynnosci servisowe. Jeżeli dalej konsola by ci się grzała to niestety możesz spodziewać się najgorszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie w szczególności do "Serwis Konsol" czy Twoim / Waszym zdaniem jest to prawidłowa metoda nałożenia pasty !!??:

Edytowane przez witasw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był już ten film i moja opinia na forum ale podam jeszcze raz: do domowego zastosowania metoda niepolecana, użytkownik nie jest w stanie sprawdzic jak mu się pasta rozpłynęła (czy dostatecznie) - pewniejsze jest rozprowadzenie rownomiernej warstwy po całej powierzchni o grubości kartki papieru (tak tłumacząc łopatologicznie). Oczywiście wszystko zalezy od rodzaju pasty jaki mamy i od rodzaju powierzchni radiatorów - kwestia doświadczenia dlatego jak ktos lubi eksperymenty to można próbowac ale jak ktoś na to nie ma czasu to zleca robotę komus z doświadczeniem i ma spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie (i panie?) , pytanie trochę z dupy ,ale może ktoś się nad nim pochyli.

zrobiło się trochę ciepło na dworzu , a ja czasami godzinami zagrywam się w bf3. w mieszkaniu szczególnie popołudniami robi się gorąco i konsolka odpala już ostatni bieg wiatraków. teraz moje pytanie : czy pomoże jej w chłodzeniu to że podniosę ją na np jakichś klockach i zrobi się między podłożem a spodem ps3 dwa cm prześwitu? jest wogóle sens ? pomoże to w szybszym usuwaniu ciepła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakbyś podłożył jakieś korki/kołki to mogłoby to pomóc. Ale to nie będzie jakaś duża różnica. Niestety w lato trzeba konsoli częściej dawać odpocząć :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie (i panie?) , pytanie trochę z dupy ,ale może ktoś się nad nim pochyli.

zrobiło się trochę ciepło na dworzu , a ja czasami godzinami zagrywam się w bf3. w mieszkaniu szczególnie popołudniami robi się gorąco i konsolka odpala już ostatni bieg wiatraków. teraz moje pytanie : czy pomoże jej w chłodzeniu to że podniosę ją na np jakichś klockach i zrobi się między podłożem a spodem ps3 dwa cm prześwitu? jest wogóle sens ? pomoże to w szybszym usuwaniu ciepła?

Nie ma sensu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×