Skocz do zawartości
marko

Dysk Zewnętrzny / Pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Podłanczam sie pod temat bo tez chyba kupie dyk. Wiec czyli jak kupie dysk zewnetrzny o pojemnosci 500gb. I mam na kompie kilka filmów blue-ray co waza po 12-20gb to jak zgram na dysk to konsolo nie bedzie mi tego widziala czy co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie widziała. Musiałbyć dysk podzielic na 100 kilka partycji po 4GB i każdą sformatować na FAT32. Jedynie takie widzi PS3.

Edytowane przez qgar
Nie pisz glupot jak nie wiesz ocb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guzik prawda.

ps3 widzi wieksze dyski niz 4 gb. problem polega na tym ze dysk podlaczony musi miec system plikow fat32, a on ma ograniczenie co do maksymalnej wielkosci jednego pliku, ta wielkosc jednego pliku wynosi wlasnie 4gb

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo nieprawdą jest, że FAT32 obsługuje tylko partycje do bodajże 120GB - można i terrabajtową zrobić :)

a co do bezpiecznego usuwania pendrive'a - myślę, że wyłączenie konsoli i dopiero wyciągnięcie pendrive'a może być równoważne z bezpiecznym usunięciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja ps3 nie czyta pendrive 16bg, czy to normalne?

Darujcie sobie podpowiedzi typu - "trójkąt -> pokaż wszystko"

Z pendrive wszystko ok. Widzą go pcty, laptopy a nawet gówniany transmiter fm za 25pln.

Co więcej konsola pod linuksem radzi sobie z nim bez problemu.

a oto sprawca zamieszania: http://allegro.pl/item875856469_super_pendrive_16_gb_supertalent_wysylka_gratis.html

Proszę o sugestie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive kingstona zazwyczaj są FAT a mają być FAT32 aby ps3 je czytało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive kingstona zazwyczaj są FAT a mają być FAT32 aby ps3 je czytało :)

Chyba przeformatowałem ja na fat32. - windows xp pokazuje ze to fat32

Proszę o przeniesienie posta w odpowiednie miejsce:) -> ps3 pomoc!!

Edytowane przez chwiejak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS3 czyta zarówno FAT jak i FAT32 więc nie tutaj leży problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie. mam dysk 2,5'' SEAGATE i moja konsola(250 GB slim, firmware 3.15) go nie widzi po podlączeniu.dysk jest sformatowany FAT 32. ma jedną partycje 250 GB.

w menu konsoli nie moge znalezc zadnej przegladarki plikow z zewnetrznego zrodla. chodzi mi abym bezposrednio z dysku ogladal filmy.

prosze o odpowiedz jak sprawić aby konsola widziala dysk twardy i abym mogl ogladac filmy bezposrednio z konsoli.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pracuje po podłączeniu, tzn słychać ruch talerzy i głowicę? Może słychać takie jakby rozruch i po chwili zwolnienie, wtedy wychodziłoby na to, że USB nie wyrabia prądowo. Podłączasz bezpośrednio do PS3 czy przez jakieś koncentratory USB? W PS3 pojawia się w prawym górnym rogu, że podłączono nieznane urządzenie USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk pracuje po podłączeniu, tzn słychać ruch talerzy i głowicę? Może słychać takie jakby rozruch i po chwili zwolnienie, wtedy wychodziłoby na to, że USB nie wyrabia prądowo. Podłączasz bezpośrednio do PS3 czy przez jakieś koncentratory USB? W PS3 pojawia się w prawym górnym rogu, że podłączono nieznane urządzenie USB?

dysk podlaczam bezposrednio do konsoli. dysk wlacza sie i slychac ruch talerzy caly czas. podlaczam tez pendrive 4gb i wszystko dziala.a z dyskiem nic nie moge zrobic.

pomocy!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewien, że to Fat32 a nie jakieś extFAT czy coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie. mam dysk 2,5'' SEAGATE i moja konsola(250 GB slim, firmware 3.15) go nie widzi po podlączeniu.dysk jest sformatowany FAT 32. ma jedną partycje 250 GB.

w menu konsoli nie moge znalezc zadnej przegladarki plikow z zewnetrznego zrodla. chodzi mi abym bezposrednio z dysku ogladal filmy.

prosze o odpowiedz jak sprawić aby konsola widziala dysk twardy i abym mogl ogladac filmy bezposrednio z konsoli.

pozdrawiam.

Polecam użyć programu FAT32 Format i spróbować jeszcze raz podłączyć dysk

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak zrobic? nie rozumie?

tych ograniczen nie da sie obejsc. na fat32 wejdzie plik max 4 gb i nic z tym nie zrobisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co jak zrobic? nie rozumie?

tych ograniczen nie da sie obejsc. na fat32 wejdzie plik max 4 gb i nic z tym nie zrobisz

Czegoś tu nie rozumiem. To w takim razie w jakim formacie jest wewnętrzny dysk w PS3, skoro mam na nim pliki HD większe niż 10GB i jakoś działają. Nie muszę ich dzielić ani nic. Czy to znaczy, że PS3 widzi wewnętrzny dysk NTFS, ale zewnętrznego już nie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps3 ma jakis swoj format plikow, na dodatek dane tam zapisane sa zaszyfrowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co w takim razie , według was, jest najlepszym rozwiązaniem na rozbudowę PS3?

1. dysk zewnętrzny z ograniczeniem do 4gb, więc trochę niewygodne jest oglądanie filmu przykładowo 20gb z przerwami na odpalanie kolejnych plików, a poza tym trzeba go odłączać, żeby podłączyć do PC

2. dysk wewnętrzny, pewnie trochę droższy bo 2.5cala, ale za to podpięty do sieci przez PS3

3. dysk sieciowy, cholernie drogi, ale dużo bardziej praktyczny, bo dzięki routerowi podłączony jednocześnie do PS3 i PC.

Z którego rozwiązania korzystacie?

Edytowane przez michu123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam duży dysk w PS3 - 320GB - przydatne na gry, dema itd. Dodatkowo mam podłączony do routera NAS Synology DS109 z dyskiem 1TB. W PS3 widoczny jako serwer multimediów, dostępne wszystkie filmy, muzyka, zdjęcia. Niestety nie supportuje (a raczej to wina PS3) napisów, tzn wiem, że potrafi do zrobić z telewizorami Samsunga itp. ale one mają możliwość czytania tych napisów, a na transkodowanie video nie ma co liczyć - niby procesor w tym NASie to 1,2GHz ale nie uda mu się raczej tego zrobić w locie. Filmy HD idą pięknie, bez ścinek, ale zwykłe avi ściąć potrafią ;/ i jest to chyba wina PS3 (czytałem forum tego NASa i ten problem był wspomniany tylko w kontekście PS3). Oczywiście widoczny na każdym komputerze w domu. Pełny dostęp przez Internet (zarządzanie + dodawanie zadań do ściągania - ma klienta downloadu)

Edytowane przez Sebol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 po co go odlaczac? kupisz pena 16/32 gb i wrzucisz na niego film podzielony na pare czesci, albo filmy troche skompresowane

2 dyski 2,5 cala wcale nie sa takie drogie :)

3 media server.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu odpowiedzi stwierdzam, że chyba zakup 2.5calowego dysku 500gb do PS3 + 500gb do PC i późniejsze przesyłanie filmów z jednego na drugi dysk LANEM będzie najlepszym rozwiązaniem. Przy okazji uniknę dzielenia filmów, bo oglądam ich sporo w wielkości 12-20gb, a to byłoby kłopotliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj tylko, że przesyłanie filmów siecią do PS3 jest możliwe tylko w jeden sposób - serwer multimedialny na PC np. PS3 Media Server. Wtedy w twoim PS3 będzie widoczny serwer i tam będziesz mógł wybierać filmy di obejrzenia - bez potrzeby kopiowania nawet. Choć taka istnieje :) Piszę to po ty by uświadomić, że PS3 nie będzie widoczne w otoczeniu sieciowym itd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) dysk zewnętrzny - do 2 TB (fat32) - później robią się problemy (ograniczenie wielkość pliku  = 4GB - 1B)

2) do czego tak naprawdę Ci potrzebny

jeżeli coś kup sobie np. 500 do ps3 i podmień - a ten co masz to daj do kieszeni i niech ci służy

nie wiem jak są podzielone filmy BD ale na zwykłym DVD mają maksymalnie 1GB

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie dysk przenośny USB Memorex 250gb który służył mi głównie do przezucania roznych plikow na ps3 lecz gdy teraz probowalem go odpalic po podłączeniu nie czyta go... :( W czym moze być problem? (na kompie działa, ps3 restartowałem, kabelków bardziej się nie da docisnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×