Skocz do zawartości
marko

Dysk Zewnętrzny / Pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam pewien problem z dyskiem który podłączam do mojej konsolki, zrobiłem na tym dysku 2 partycje poniżej 30GB w FAT32, nie wiem dlaczego ale system ich nie widzi chociaz sotały normalnie utworzone i sformatowane w programie Paragon Partition Manager 9.0 Profesional mój system to windows 7 niestety na nim można sformatować dysk tylko do exfat. Utworzone partycje w ntfs są widziane w systemie, formatowanie ich w consoli nic nie daje nie da się zmienic ich na fat32.

mój dysk to maxtor 500GB

dysk miał robić jako pendrive żeby oglądać na ps3 filmy które wcześniej przerabiam na kompie.

czym zrobić te partycje bo żaden program jak narazie nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak zawsze ps3 widzi tylko jedną partycję. Ja miałem tak zrobioną partycję też tym programem o wielkości jakieś 190gb (czyli maks dla fat32) i wszystko piknie śmigało. Zrób jedną partycję i sprawdź jeszcze raz. Ja w końce z tego zrezygnowałem bo przygotowywanie filmów po 4gb (tylko takie maksymalnie mogą wchodzić na fat32 pliki) bardzo mnie denerwowało, teraz przygotowuję i przerzucam bezpośrednio z pc na ps3 przez sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

denver - fat nie ma ograniczenia wielkości partycji, to windows miał ograniczenie - taki mały zabieg, żeby przekonać ludzi do NTFS. Mam dysk 320GB i sformatowany cały pod FAT32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebol a czym robiłeś partycje?? bo nie mogę znaleźć żadnego dobrego programu albo nie mają opcji formatowania fat32 albo windows nie widzi partycji po utworzeniu.

denver666 przecież mkv2vob ma opcje do dzielenia filmu na części po 4GB dla fat32 wystarczy tylko ją wybrać.

Dla mnie dysk to jedynie wyjście bo sieć nie wytrzymuje i filmy się tną. Oczywiście tylko te 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

partition magic robiłem partycje. Mam jedną na dysku i wszystko widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sebol a widzisz, miałem dysk 500gb i dało się zrobić tylko tyle co napisałem. Przyjąłem za pewni ograniczenie narzucone w programie i stąd te głupoty.

@popek9 wiem, znam ten program nie od dzisiaj ale wkurzało mnie to rozdzielanie na części, jeszcze czasem tak rozdzielił, że akurat ciut ciut się nie zmieściło na jedno dvd i kuźwa wrzucaj później jedną część o wielkości 600mb z jakimś innym filmem. Nie, wolę ustawić wielkość na dvd i przerzucić sobie wpierw na ps3 a później ewentualnie wypalić. Nie oglądam filmów przez sieć bo nawet po kablu mi się tną, na dysk i z dysku wewnętrznego ps3. Po za tym, co mnie wkurza w tym programie to jednak z mkv traci na jakości.

Edytowane przez denver666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych uzytkownikow ....

jestem pierwszy raz na waszym forum .. inaczej jestem ogolnie pierwszy raz na jakimkolwiek forum wiec prosze wszystkich o wyrozumialosc...dzieki!!

moim problemem jest przenoszenie danych z mojej konsoli na pendrive... mianowicie wyskakuje mi blad 8003051E ... ale sprawdzilem kody bledow podane tutaj i cos se nie chce zgadzac poniewaz ja nie zapisuje stanu gry tylko chce przekopiowac filmy o pojemnosciach ok 4-9 gb na pena ... i wszystko ladnie pieknie ale po pewnym czasie sie zatrzymuje i wyskakuje wlasnie ten blad tak mniej wiecej kolo 60% .. probwalem tez z innymi penami i skutek dokladnie ten sam ... snalazlem tez podobne pytanie na ps3site ale niebardzo jest na nie odpowiedz... a zalezy mi cholernie na tych filmach bo tych akurat w internecie nie znajde a z dysku na kompie po przerobieniu na konsole wywalilem..... czy dacie rade pomoc?? ponadto moze to pozwolic na przenoszenie wszystkiego co zajmuje wiecej niz 3gb bo male pliki przechodza bez problemu pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie na pendrivie masz fat32, a on nie obsluguje plikow wiekszych niz 4 gb

taka jest moja teoria :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez optuje za tym, ze blad jest powodowany proba wgrywania pliku wiekszego niz 4GB na pendrive z systemem FAT32, gdzie limit na rozmiar pojedynczego pliku to wlasnie 4 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze nic nie uda mi sie z tym tematem zrobic?? zmienilem pendrive na ntfs i teraz wogole go nie widzi... masakra ... a tak mysle sobie tylko czy moze poglaczyc jakis dysk przenosny tyle ze juz sie zgubilem .. bo nie wiem w jakm systemie jedni pisza ze w fat32 inni ze w ntfs i nie wiem jak mam formatowac hehe... wyrazcie sie prosze co mam w takim razie zrobic, co kupic ... jaki palec jaki dysk konkretnie .. nawet modele w jakich formatach czy pojemnosciach... byle tylko mozna bylo kopiowac na te nosniki tak "olbrzymie" pliki.. co mam podac odnosnie mojej konsoli bo moze to tez ma znaczenie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi gdzie przeczytałeś, że PS3 obsługuje format NTFS? Jak na tym Forum to poleci do śmieci.

Od zawsze tylko i wyłącznie FAT32 na zewnętrznych nośnikach. Nie mylić z dyskiem konsoli, który ma format nieznany (tzn. znany ale nie o tym mowa). Clear?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was pytanie. Mój problem polega na tym że PS3 nie może odnaleźć pendrive 16GB jako urządzenia. W ogóle go nie widzi. Co dziwne podłączając pendrive 4GB, PS3 mi go widzi ?! powiecie mi o co kaman ? Bardzo zależy mi na tym żeby PS3 go odczytało!--- oczywiście tą 16 GB

PS. Jeżeli źle umieściłem temat to przepraszam, jestem nowym użytkownikiem i za bardzo nie ogarniam co gdzie jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sformatuj pendrive na PC i zastosuj system plików FAT32, problem powninen zniknąć. Konsola nie rozpoznaje systemu plików NTFS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do Was pytanie. Mój problem polega na tym że PS3 nie może odnaleźć pendrive 16GB jako urządzenia. W ogóle go nie widzi. Co dziwne podłączając pendrive 4GB, PS3 mi go widzi ?! powiecie mi o co kaman ? Bardzo zależy mi na tym żeby PS3 go odczytało!--- oczywiście tą 16 GB

PS. Jeżeli źle umieściłem temat to przepraszam, jestem nowym użytkownikiem i za bardzo nie ogarniam co gdzie jest :)

Pen musi być w systemie plików Fat lub Fat32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pen musi być w systemie plików Fat lub Fat32

FAT32 i pamiętaj że pliku powyżej 4Gb nie wrzucisz na taki pendrive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się w jaki sposób zbudować w domu taką mini-sieć, która obejmowałaby przede wszystkim laptopa, ps3, telewizor (DLNA) i dysk zewnętrzny usb.

Dzisiaj trafiłem na artykuł w nowym Komputer Świat opisującym routery z portem usb. Mowa w nim o podłączeniu dysku i udostępnianiu zawartości po sieci. Dlatego też chciałem zapytać jak taki dysk byłby widoczny z poziomu ps3? Czy na takim dysku wtedy system plików ma znaczenie?

Zależy mi głównie na udostępnianiu zdjeć i muzyki na komputerze, ps3 i ewentualnie na tv ( ale to drugorzędna sprawa)

Może ma ktoś inne rozwiązanie aby ten dysk można było przepinać pomiedzy laptopem z windows vista a ps3. Dysk próbowałem sformatować pod vista na system plików exFAT(fat64)

ale niestety też jest niewidoczny z poziomu ps3. Znowu jak dam mu fat32 to nie bedzie działał pod vista :/ Może dwie partycje? jedna fat32, druga ntfs? tylko jak ps3 to potem będzie widział?

Proszę o informację ;) bo już kończą mi się pomysły

Oczywiście mogłbym kupić obudowe na dysk z media server i obsluga DLNA ale takowe kosztują ok 700,- więc na chwilę obecna nie bardzo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też chciałem zapytać jak taki dysk byłby widoczny z poziomu ps3? Czy na takim dysku wtedy system plików ma znaczenie?

Będzie widoczny jeśli router będzie w stanie robić za Media Server. I wtedy system plików nie ma znaczenia. 

Znowu jak dam mu fat32 to nie bedzie działał pod vista :/

Kto ci tak powiedział ? Vista bez problemu obsługuje FAT32.

Może dwie partycje? jedna fat32, druga ntfs? tylko jak ps3 to potem będzie widział?

Tylko FAT-a 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto ci tak powiedział ? Vista bez problemu obsługuje FAT32.

Prawdę mówiąc sam sobie tak ubzdurałem. Sądziłem, że jak nie można sformatować tak dysku to też fat32 przestał być obsługiwany przez Viste.

Dzięki za odpowiedź i zobacze jak to wygląda w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak formatowania FAT32 w Viście to kaprys Microsoftu wyłącznie, tak samo było z ograniczeniem wielkości partycji w FAT32 do 120GB bodajże w XP, co wywołało legendy, że FAT32 tylko tyle obsługuje, a spokojnie można mieć 320GB (sam tak mam na dysku zewnętrznym) czy więcej. Co do tematu, to polecałbym nie bawić się w routery z USB tylko pod router podpiąć oddzielnie dysk sieciowy, np. takie Synology. Spokojnie na tym postawisz serwer DLNA, FTP, na lepszych modelach postawisz serwer poczty i o wiele więcej. Takie rozwiązanie będzie lepsze, bo zauważ, że w takim routerze cała moc obliczeniowa idzie na ten pierdółkowaty procesorek routera, a w porządnym dysku sieciowym siedzą procki po 1GHz i więcej wraz z RAMem porządnym co daje ładne osiągi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sęk w tym, że juz troche sie spłukałem z gotówki ostatnio a potrzebuje tak czy inaczej kupić jakis router jeszcze i sadziłem, że załatwie 2 rzeczy za jednym zamachem :wink: ale jak zawsze nie może być zbyt prosto. A co do takiego media server to można też z poziomu samego laptopa postawic i zdjecia na tv puszczac po DLNA(jedyny szkopuł to, że komp musi byc uruchomiony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze jak zmienic partycje w takim dysku poniewaz mam kilka partycji fat32 ale widzi mi tylko jedna a zmienic nie potrafie chociasz siedzielem juz godzine przy tym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ps3 widzi tylko jedną i słuszną partycję. Problemem fat32 jest wielkość pliku który może mieć tylko 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej usunąć wszystkie i na wolnej przestrzeni zrobić jedną, można też się pobawić w łączenie partycji jakimś partition managerem, ale czasem można stracić pliki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy zadziała na ps3 skompresowany film bluray o pojemności 3.8gb z pendriva?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogladam filmy bd przez sieć domową i jakość obrazu jest super pełne 1080. Więc z pena też bedzie super

Edytowane przez Ridic_sv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×