Skocz do zawartości
Gość

Karta VISA "przedpłacona" w ING

Rekomendowane odpowiedzi

No to już nie wiadomo czy w ing, czy w mbanku... A właściwie dopóki nie ma Wipeout HD to nie jest mi potrzebna. Karta oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu sam zawitałem do ingbanku i chciałem dostać tą karte to pierwsze co usłyszałem - nie mam uregulowanej sytuacji z WKU xD i nie dostanę po 1. nie opłaca się mi dawać na rok czy ileś tam, po drugie może mi rodzic taką karte wziąść bo innego wyjścia nie ma.... GŁUPOTA !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, mi wydali bez problemu, wpadłem tylko z dowodem i nic więcej nie chcieli. Bylem w czerwcu i jeszcze się uczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie czy kredytowa mbanku działa z pss us bo na pl chula bez problem ale na usa slyszalem kiedys ze z visa sa problemy ? jak to jest naprawde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wiecie czy kredytowa mbanku działa z pss us bo na pl chula bez problem ale na usa slyszalem kiedys ze z visa sa problemy ? jak to jest naprawde?

Ja planuje sprawdzic dzialanie zwyklej karty platniczej mBanku z USA PSS (z polskim dziala bez problemu) a jezeli ta nie zadziala to planuje sprawdzic eKarte - ale tej uzywa znajomy i nie ma z hamerykanskim PSS problemow. Sprawdze jednak dopiero po wyplacie bo aktualnie nie mam na koncie pieniedzy nawet na weryfikacje karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktos moze co to jest za characz "TAX" -jak sie placi polska karta visa przedplacona z ing bank slaski, przyklad kupilem 1942 w cenie 9.99 dolara i do tego zaraz doszla oplata TAX w wysokosci 70 centow, razem mnie wyniusl 1942 - 10 dolarow 70 centow, jak chce kupowac pelna syreke w cenie 39 dolarow to doliczaja TAX prawie trzy dolary, jakis podatek to ?, to wystepuje tylko w momencie kupna gier, a nie w momencie zasilania wallet ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc jedna z 2 rzeczy:

Tak jak napisal misiopuchatek przewalutowanie - oplata pobierana przez bank za platosci zagraniczne w walucie innej niz waluta rozliczeniowa karty (np karta jest w pln a placimy w stanach w dolarach) - ale 7% za wirtualna karte to strasznie duzo - mBank pobiera do 2% przy czym eKarta jest domyslnie w USD lub EURO (do wyboru) wiec te 2% pobiera tylko w wypadku platnosci karta USD w sklepach liczacych EURO itd.

nazwa (TAX) jednak wskazuje po prostu na VAT - ceny w amerykanskich sklepach podawane sa bez VATu (podatku stanowego) bo dla kazdego stanu jest on inny i waha sie w zakresie 0 do 22%. Teoretycznie zakupy z polski powinny byc liczone z polskim VATem a ile on na software wynosi to ja nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale zakupy nie są z Polski bo konto na US Store rejestruje się na dane z US

Co do samej karty to podstawową walutą jest euro a za przewalotuwanie nia ma prowizji - takie informacje otrzymałem na infolinii ale laska z którą gadałem musiała być nowa bo co chwilę musiałem czekać aż ona o coś dopyta (chyba) więc jak jest na 100% to nie wiem. Może wkrótce zdecyduje się na taką karte to się przekonam.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziomale

Ale zalozcie sobie normalne konto w Banku !!!

Halo

Przeciez macie 18 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne konto to ja mam od 5 lat. Problem w tym, że mój bank oferuje tylko karty kredytowe które są droższe w utrzymaniu i nie do końca im ufam jeśli chodzi o zakupy w Internecie. Visa "przedpłacona" to dla mnie idealna oferta. Karte już mam, wypróbowałem w PS Store US - działa Ciekawa rzecz jeśli chodzi o rozliczenie - zablokowało mi 2 kwoty, 1 kwotę za zakup i drugą która stanowiła mniej więcej 10% kwoty zakupów. Myslałem że to jakaś bandycka prowizja ale dziś sie okazało że kasa została odblokowana i wróciła na konto. Ciekawe. Aha, można zrobić "myk" żeby mieć podgląd na kartę przez net bez prowadzenia RORu w ING. Wystarczy założyć konto oszczędnościowe które jest za darmo i z tego konta można mieć podgląd na transakcje na karcie.

Karta podobno jest rozliczana w złotówkach, euro i dolarach i od tych walut nie powinno być dodatkowych kosztów za przewalutowanie. Ale tu bym uważał bo pracownicy ING (zarówno banku jak i infolinii) mieszają się w zeznaniach. W każdym razie za zakup $4.99 w PS Store zapłaciłem 10,57 PLN.

Być może niedługo ściagnę coś z UK to zobaczę jak rozliczają funty.

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja planuje sprawdzic dzialanie zwyklej karty platniczej mBanku z USA PSS (z polskim dziala bez problemu) a jezeli ta nie zadziala to planuje sprawdzic eKarte - ale tej uzywa znajomy i nie ma z hamerykanskim PSS problemow. Sprawdze jednak dopiero po wyplacie bo aktualnie nie mam na koncie pieniedzy nawet na weryfikacje karty.

zwykla karta do eKonta (NIE eKarta!) dziala na polskim PSS?

Jesli tak to sprawdzales ja juz na PSS US? Z jakim skutkiem?

Z gory dzieki za info!

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zwykla karta do eKonta (NIE eKarta!) dziala na polskim PSS?

Jesli tak to sprawdzales ja juz na PSS US? Z jakim skutkiem?

Z gory dzieki za info!

Pozdrowienia.

Jak juz ci pisalem na PW - zwykla karta debetowa (aka platnicza/bankomatowa) dodawana gratis do eKonta i izzyKonta w mBanku nadaje sie do platnosci online w polskim jak i amerykanskim PSS po wykonaniu telefonu do banku (dzwonimy na mlinie, logujemy sie do systemu podajac id i telekod i laczymy z operatorem - tam ladnie prosimy o aktywacje platnosci online karta, zapytaja sie nas o limity platnosci a na koniec dla potwierdzenia zarzadaja przedstawienia sie - gotowe ).

Niektorzy maja problem z rejestracja karty w amerykanskim PSS - mi udalo sie za pierwszym razem a oto co zrobilem:

Na pierwszej stronie rejestracji karty podajemy zgodnie z prawda typ karty (VISA), imie, nazwisko numer karty (bez spacji czy myslnikow) date przydatnosci i 3 cyfrowy kod na drugiej stronie natomiast podajemy prawdziwy adres ktorego uzylismy przy zakladaniu konta, prawdziwe miasto ale juz stan, kod pocztowy i kraj zostawiamy takie jak przy rejestracji konta w PSS.

Ok wlasnie nabylem subskrypcje Qore - ceny rozkladaja sie nastepujaco: 24.99 + podatek stanowy (w moim wypadku 8% - New york... musze kurde zmienic na stan bez podatku - ale przynajmniej teraz wiem ze to ich podatek nie polski VAT) + 2% oplaty za przewalutowanie (dla tego oplaca sie miec eKarte - ale to zalezy jak czesto i jak duzo kupujemy z USA) * 2.26... tak, tak dolar poszedl w gore razem troche ponad 62pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem eKONTO. Czekam na kartę i ... mam nadzieję, że będzie wszystko OK. Czy jeżeli przy zakładaniu konta zgodziłem się na możliwość transakcji online to i tak będę musiał zadzwonić na mLINIĘ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ ClassicGOD

Poszedł w górę? Przypominam że kiedyś (nie tak dawno) kosztowała ponad 4zł

Które stany nia mają podatku? Ile kosztuje roczne utrzymanie tej karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@ ClassicGOD

Poszedł w górę? Przypominam że kiedyś (nie tak dawno) kosztowała ponad 4zł

Które stany nia mają podatku? Ile kosztuje roczne utrzymanie tej karty?

Dolar aktualnie jest najdrozszy od paru m-cy... a byl okres kiedy kosztowal ponizej 2,02pln... wtedy kupilem programik (Parallels Desktop for Mac) za 49$ i placilem mniej niz 100pln

Patrz i placz

dolarfl4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Założyłem eKONTO. Czekam na kartę i ... mam nadzieję, że będzie wszystko OK. Czy jeżeli przy zakładaniu konta zgodziłem się na możliwość transakcji online to i tak będę musiał zadzwonić na mLINIĘ?

Wydaje mi się, że nadal będziesz musiał zadzwonić na mLinię po to żeby ustalić limity dla operacji internetowych (tak jak napisał ClassicGOD) bo domyślnie wszystkie są ustawione na zero. Z poziomu serwisu internetowego tego nie zrobisz, chyba, że coś się zmieniło w tym względzie ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam problem z karta przedplacona... nie moge dodac nic do portfela, tak przynajmniej wyskakuje mi na psstore.Na psstore Pl to w ogole teraz mi pisze ze nie moge zarzadzac kontem niewiem dlaczego... dodam ze karta zostala aktywowana wczoraj czy to mialoby jakis wplyw?noi jak to jest z tym security code tam mam wpisac kod pin karty czy te ostatnie 4 cyferki?I jeszcze dane.Dane musza byc takie jak na karcie czy takie jak na PSN?

Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam problem z karta przedplacona... nie moge dodac nic do portfela, tak przynajmniej wyskakuje mi na psstore.Na psstore Pl to w ogole teraz mi pisze ze nie moge zarzadzac kontem niewiem dlaczego... dodam ze karta zostala aktywowana wczoraj czy to mialoby jakis wplyw?noi jak to jest z tym security code tam mam wpisac kod pin karty czy te ostatnie 4 cyferki?I jeszcze dane.Dane musza byc takie jak na karcie czy takie jak na PSN?

Pozdrawiam wszystkich i z gory dziekuje za odpowiedz.

musisz tylko podać prawidłową datę wygaśnięcia i 3-4 cyfrowy numer na odwrocie karty, pozatym dobrze jakbyś miał na karcie jakieś fundusze :)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak nadal nie dziala...;/ niewiem co jest nie tak dane wpisuje ok kod tez numer tez to ja juz niewiem... jakies sugestie?Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak cardholder's name wpisać imię i nazwisko bez spacji. Poza tym musisz wpisać 4 cyfrowy kod z karty, który masz albo na karcie albo na osobnym druczku. Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tylu karty mam 2 numerki jeden 3-cyfrowy drugi-4cyfrowy probowalem tego i tego i dalej nic.chyba ze jest jeszcze jakis inny...jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7. Co to jest kod CVV2?

Kod CVV2 to specjalny kod służący dodatkowej autoryzacji transakcji na odległość. Kod ten znajdziesz na rewersie Twojej karty - są to trzy ostatnie cyfry na pasku podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiopuchatek dzieki wielkie za pomoc;)wisze Ci bronka;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×