Skocz do zawartości
Pilarenko

Polski Hh.

Rekomendowane odpowiedzi

Znów jaram się Tede i DGE ostatnim. Do tego Słoń i Szelka... reszta wydanych ostatnio polskich płyt to syf -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę ponownie , DonGuralEsko , Kasta , Trzeci Wymiar , Tede , Massey .

A od dwóch dni wyłącznie Massey , którym się jarałem znając tylko parę jego piosenek , a ostatnio właśnie w sklepie znalazłem dwie jego płytki , zakupu dokonałem i zostałem wgnieciony w ziemie , także w tej chwili tylko Massey , ale ogólnie to co u góry . I oryginały kupować !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za to słucham głównie polskiego rapu. Dla mnie czołowi wykonawcy to: O.S.T.R., Tetris, Pyskaty. Ostatnio przesłuchałem też Fabułę, Młody M, VNM. Mogę polecić :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam się trochę zatrzymałem bo mało nowych rzeczy jara mnie tak jak te które były pare czy parenaście lat temu. na moje większość rzeczy ktora wychodziła tak do niewiem 2003-2005. te wszytskie składanki dj600v do 2005 wgniataja w fotel. juz ta ostatnia tak nie (style operacja zrob to glosniej bo nielicze 3 plytowej historii polskiego hh).

wszystkie płyty ostr są mega. pierwsza jego solo jak usłyszałem te bity skrecze i kurde rymy to masakra. ale kurde molesta cała te pierwsze płyty, veto i solowki pęka, wyp3 ostatnia płyta wyp3 która całością miazdzyła była "precedens". składanki "usta miasta kast" i igora "alchemia" mistrzostwo poprostu. wszystkie płyty k44, grammatika i solowki eldoki rozwalają łącznie z najnowsza jego płyta. jaram się strasznie guralem teraz. Totem lesnych ludzi to po prostu coś innego pewien powiew swieżości w polskim hh.wiadomo zip skład heh płytka mega potem dwie płyty zipery i pierwsza i druga kapitalna, WWO tak samo. RHX nie istniejacy juz. solo inespe było mega. solówki fisza mi się podobają. Warszawski deszcz pierwsza płytka mega. pierwsza solo tedego S.P.O.R.T kurde kozak płyta. PFK i pokahontaz tez klimatyczne płytki szczególnie pierwsza ma klimat jak nie wiem. Pierwsza płyta na legalu HG jest mega bo tej drugiej już nie słyszałem (jeszce). SNUZ-a płytki są dobre jak któs nie wie co to to tam SOBOTA nawijał kiedyś. Intoksynator stare kawałki płytki od Waco. Kloszard z bydgoszczy na moje robia kawał dobrego rapu cały czas dobre klimatyczne troche w starym stylu kawałki . płytki Płomienia 81 jeszcze bodajze tam Zeus nawijał. THS wole ze składanek volta niż te ich płytki co wydali ostatnio. dużo jest naprawde dobrych płyt z polskim rapem zreszta wsyztsko do 2005 co wychodziło miazdzy to co jest teraz. Piha solowki. projekt 17 tez był ok. Peja też dobre traki ma co by nie mowić o nim. jawnie mogłbym pisać jeszce długoooooooooooo hehehe. Pozdrawiam tych którzy chowali się na polskim rapie i mieli okazje rosnac w raz z jego rozwojem i pozdrawiam tych którzy nie mieli szans przesłuichać tych wszystkich płytek i zachęcam do sprawdzenia

a na koniec jeden z kawałków z jednej z najlepszych składanek jaka wyszła z polskim rapem jeśli nie najlepsza (hiphopowy raport z osiedla 2000 - hehe zawsze jakoś mi się śmiac chce z tytułu tej składanki niewiem czemu ale płyta jest konkret mistrzowskie bity volta nawijki wszystkich mc flow klimat mistrzostwo

http://www.youtube.com/watch?v=FM_NqSWh5Ow

takich kawałków już nikt nie robi eh :(

Edytowane przez Zbir25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pysk, malpa, hifi banda, eldoka, ostry, fabula i wiele innych. nie interesuje sie polskim rapem dlugo (poltora roku) ale odrazu to bylo to w czym sie zakochalem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie wole rap z USA, ale jak temat o polsce to o polsce :P Moj zestaw dobrych rapsów :pezet/noon ( ale tylko klasyczna i powazna), El Da Sensei & Returners, Ortega Cartel, z featów na ortedze Reno ale z tego co wiem to solowej płyty nie ma :( , Fokus, Abradab, k44 i paktofonika (ale tych już bardzo mało słucham, prawie wogóle), Tede, L.U.C., i jeszcze na pewno paru o których zapomniałem :P

Do listy dodaje Ostrego, ale z jednym ale. Bit super robi, flow ok, ale. Największe ale to skrzeczenie :/ Do Jazz w Wolnych Chwilach jest ok, na propsie, ale od jazzurekcji skrzeczy strasznie.

No i nowy na scenie rapu, TuszNaRękach, kielce :) Polecam bardzo kolesia bo na pewno jeszcze namiesza w polskich rapsach. Props dla niego.

Na zachęte

Pozdro 600

Edytowane przez Gregorius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

śląski rap rządzi :] przykladem na to jest projekt z 2010 Czarne Złoto :) Wszystko oczywiscie zaczelo sie od K44 i PFK, Z czego jeszcze Abradab trzyma poziom , RAhim tez nawet, noi Fokus , kolejnym klasykiem jest tez 3XKlan,a tak to z rejonow rybnika to artysci Grubson , Metrowy, Bu ktorzy razem tworza 3ode kru :) , a tak to Łódz to OSTR klasa sama w sobie , Poznan to mozna polecic 52 debiec. a tak to jeszcze Eldo . ktory bardziej kwalfikuje sie do bycia poeta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jestem dzieckiem Leszka Kaźmierczaka potocznie zwanym Eldo mnie osobiscie czaruje poezja , z czasem odkąd zarabiac skrupulatnie nabywam jego plytki:) Poza Eldoka to TDF , Ostry , PFK czasem siegne po Małpe czy Pezeta tam gdzieś WWO sie odpali czy Pono - generalnie slucham każdego po trochu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wwo, hifi banda, fabula, endefis, ceha, fima , flexxip, paktofonika , epicentrum ----SZACUN

ostry, gural, tede --- nigdy w zyciu nie zostana ,,puszczeni,, w moim odtwarzaczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słucham wszystkiego co dobre :D Między innymi:

DonGuralEsko (polecam wszystkie płyty, poważnie kawał dobrego gówna! :D)

Paluch (polecam album Bezgranicznie Oddany i Pewniak)

Shellerini (polecam niedawno wydaną płytę PDG Gawrosz)

Waldemar Kasta (polecam album: "13" i "Prawda Naga")

Ramona23 (Uliczny Flowklor jest bardzo dobry)

Rafi (niedługo wyda nową płytę ze Szpadyzorni)

Kaczor (polecam Przyjaźń Duma Godność)

Słoń (polecam Demonologię i Chore Melodie)

Sobota (polecam obczaić "Urodzony by przegrać, żyje by wygrać" i "Sobotaż")

Ostry (mogę polecić wszystkie płyty :))

PTP (polecam płytę Wybuchowa receptura, naprawdę extra wszystkie kawałki)

Peja

Sam próbuje robić podkłady i "melodyjki" w FL Studio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GrubSon, 3oda kru :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DonGuralEsko (polecam wszystkie płyty, poważnie kawał dobrego gówna! :D)

Paluch (polecam album Bezgranicznie Oddany i Pewniak)

Shellerini (polecam niedawno wydaną płytę PDG Gawrosz)

Waldemar Kasta (polecam album: "13" i "Prawda Naga")

Ramona23 (Uliczny Flowklor jest bardzo dobry)

Rafi (niedługo wyda nową płytę ze Szpadyzorni)

Kaczor (polecam Przyjaźń Duma Godność)

Słoń (polecam Demonologię i Chore Melodie)

Sobota (polecam obczaić "Urodzony by przegrać, żyje by wygrać" i "Sobotaż")

Ostry (mogę polecić wszystkie płyty :))

PTP (polecam płytę Wybuchowa receptura, naprawdę extra wszystkie kawałki)

Peja

Ogólnie bardzo mocna ekipa , oprócz ostatnich trzech linijek . peję zamień na Tede'go , PTP na Trzeci Wymiar , a ostrego na Massey'a i będzie zajebiście .

Ja pisałem nie raz , ale napiszę po raz kolejny .

- Trzeci Wymiar ( Szad / Szad Akrobata , Null / Null-o / Nullsen i Pork / Pores / Porkinson )

- Wall-e / Wall-es / Wall-east aka Waldemar Kasta ( dla niektórych znany także jako Waldemar Kieliszak )

- DGE / Gural / DonGURALEsko aka Dj Dziadzior

- Tede / TDF / Tedunio / Tedzik / TeDe Fiodor / Tas Da Fleia ( tudzież DJ BUHH )

- Massey

- RR Brygada ( Rafi/Rafi Degustator i Ramona 23 / Ry 23 )

Głównie ^ . Do tego dochodzi trochę innych osób z ekip Gurala i Tedego , np. Qlop , Zgrywus , Verte , Kaczor , Shellerini , Słoń , Sobota i jeszcze jeszcze ktoś .

A z producentów to Matheo . Jest ku*wa mistrzem świata , takie bity klei , że głowa mała ,

takiego biciora wyj*bał , że czasami specjalnie włączam , żeby go tylko posłuchać .

- Jeszcze Grubson , ale to już jest inny gatunek .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głównie słucham:

O.S.T.R.

Eldo

Hifi Banda

Parias

Małpa

Hemp Gru

Słoń

Molesta

Myślę, że to najlepsi jak do teraz wykonawcy.

Co do Peji: Po tym jak wyśmiał chorobę Pelsona straciłem do niego jaki kolwiek szacunek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kręcą mnie klimaty wielkopolski i Szczecina. Większość to raperzy bez flow z ciężkim do zniesienia głosem i większość bez jakichś sensownych szesnastek. Typu Gural rapuje aby sie rymowało, Słoń bez flow, a goście spod szyldu RPS Entertaiment to w ogóle jakiś ewenement, może poza Kobrą, który zna się na rapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×