Skocz do zawartości
razik

Czemu zniknęły kolorowe instrukcje?

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś ponarzekam na słaby (a właściwie żaden) poziom edytorski gier na PS3. Wiem ważna jest sama gra ale...

Do jednakowych pudełek z kiepskiego plastiku już zdążyłem się przyzwyczaić. Dziś zauważyłem, że wszystkie gry mają nie dość, że cieniutkie to jeszcze czarno-białe instrukcje. Rozumiem cięcie kosztów, ale wydrukowanie kolorowej książeczki to jest żaden wydatek (zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie ceny gier).

Spojrzałem na moje stare gry z PS2 tu kolor jeszcze jest. Czy nie uważacie, że to jest lekkie przegięcie? Ja już nie wspomnę jak te nasze gry marnie wyglądają przy płytach CD gdzie takie rzeczy jak tłoczenia, złocenia, lakier, tekturowe pudełka o różnej fakturze są na porządku dziennym i zachęcają do kupna. Albo gry na PC gdzie za dużo mniejszą cenę dostajemy kupę dodatków, nie instrukcje - a ksiązki itd. itp.

Trochę to popierdółkowaty temat, ale jako esteta musiałem trochę pomarudzić.

PS. Moje uwagi dotyczą gier w wersji PAL, bo tylko takie mam. Może Amerykanie i Japończycy mają lepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup Obliviona ,jest kolorowa instrukcja i piekna mapka swiata do tego :~)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Hmmm... Hmmmmm... chciałoby się rzec że coś komuś się pomerdało?! Ale komu i co?... Ja mam jak narazie w wersji BOX 3 gry na PS3 i powiem szczerze że każda książeczka i mnóstwo dodatków do niej są w kolorze i w dobrym druku oraz na dobrym papierze...

Jakoś papieru i pudełek w PS2, PS3 moim zdaniem jest dobra i dobra była... nie wiem zatem co Ty i gdzie kupujesz/kupowałeś?!

Kolejna sprawa:

na 24 gry z PSX mam tylko jedną książeczkę czarno białą w F1'97,

na 37 gry z PS2 nie mam ani jednej gry która miałaby książeczkę nie kolorową...,

o PSP i PS3 nie wspomnę bo temat się powtarza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee nic mi się nie pomerdało. Kupuję w Polsce normalne całkiem gry. Piszę o samych instrukcjach (wnętrze). Okładki instrukcji są kolorowe - nie przeczę. Mam ok. 10 gier i wszędzie black&white. Papier zwykła kreda błysk - też nie wypas.

EDIT: Może rzecz dotyczy tylko gier wydanych w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem... mam Uncharted: DF, Resistence: FoM, Heavenly Sword i każda książeczka jest kolorowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lol A mój UDF, RFoM, Haevenly Sword kolorów we wnętrzu nie mają. Gry kupowane bodajża w Ultimie Dodam, że Haevenly ma instr. polsko/węgierską Może to kolejny przejaw dyskryminacji naszego rynku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lol A mój UDF, RFoM, Haevenly Sword kolorów we wnętrzu nie mają. Gry kupowane bodajża w Ultimie Dodam, że Haevenly ma instr. polsko/węgierską Może to kolejny przejaw dyskryminacji naszego rynku?

Mam tak samo. W grach wydanych w Europie instrukcja jest czarno-biała, a w U:DF z USA jest kolorowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam HS PAL - czarno-białe i COD4 NTSC również czarno-białe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak tam wale w sumie kolor ksiazeczki w pudelku

Nigdy tego nie czytam mogliby nawet nic nie dawac bo w sumie co tam pisze...

lol jak wlaczyc gre i przyciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak tam wale w sumie kolor ksiazeczki w pudelku

Nigdy tego nie czytam mogliby nawet nic nie dawac bo w sumie co tam pisze...

lol jak wlaczyc gre i przyciski

Dla kogoś kto oprócz grania zbiera gry brak instrukcji MOCNO zaniża wartość kolekcjonerską.

Mi czarno białe instrukcje nie przeszkadzają jakoś specjalnie mocno, ale jak to się mówi: niesmak pozostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram ;] Ale po co mi instrukcje ? Skoro nigdy do nich nie zagladam ? Pewnie malo kto zaglada :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie gra bez instrukcji i pudełka nie istnieje. Po pierwsze z instrukcji robię użytek (naprawdę jestem w mniejszości?), a po drugie jak już ktoś wspomniał walory kolekcjonerskie. Jeśli zaś chodzi o tytuł wątku... jest mi wszystko jedno, czy w środku są kolorowe, czy nie. Może nawet b/w bardziej ekologiczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam polskie instrukcje w R&C: ToD i U:DF i są kolorowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mnie to trochę zastanawia. Te książeczki nie dość że cienkie to jeszcze czarno białe. Za 249zł powinny śpiewać i tańczyć. Już w grach na PC jest lepiej - dodawane są mapki, plakaty, grube kolorowe instrukcje a na PS3 nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliscie Wiedzmina na PC? Takie pudlo, ze szok. Spaceruje ostatnio z moim jeszcze-nie-kupionym AC po Media Markcie, patrze, a tu Wiedzmin na PC. Ogladam, a tam jakies ksiazeczki, kilka plyt, wszystko w kartonowym pudle. Cena - 80 zl. Spojrzalem na swojego AC, a tu gowniane pudeleczko plastikowe, a w srodku kilkustronicowa czarno-biala instrukcja. Cena - 250 zl. Az mi sie plakac zachcialo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A widzieliscie Wiedzmina na PC? Takie pudlo, ze szok. Spaceruje ostatnio z moim jeszcze-nie-kupionym AC po Media Markcie, patrze, a tu Wiedzmin na PC. Ogladam, a tam jakies ksiazeczki, kilka plyt, wszystko w kartonowym pudle. Cena - 80 zl. Spojrzalem na swojego AC, a tu gowniane pudeleczko plastikowe, a w srodku kilkustronicowa czarno-biala instrukcja. Cena - 250 zl. Az mi sie plakac zachcialo.

za granicą gry konsolowe są w cenie gier na PC (o kilka euro tańszych), a u nas gry na PC są w cenach Polskich, a konsolowe przeliczane z euro i dlatego takie ceny wychodzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem cięcie kosztów, ale wydrukowanie kolorowej książeczki to jest żaden wydatek (zwłaszcza biorąc pod uwagę wysokie ceny gier).

To są ogromne koszta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To są ogromne koszta...

EEE... mam nadzieję, że żartujesz. Może kiedyś, gdy czterokolorowe maszyny drukarskie były rzadkością. Mam na co dzień do czynienia z poligrafią, wiem co piszę.

Ja zbieram ;] Ale po co mi instrukcje ? Skoro nigdy do nich nie zagladam ? Pewnie malo kto zaglada :]

Ja w sumie też rzadko zaglądam. Bo po co? Poza opisem klawiszy nic tam nie ma. Nie ma wprowadzenia do świata gry, opisu postaci. Kpina. Sprawiają wrażenie pisanych na szybko, na kolanie.

Wiedźmin był rewelacyjnie wydany. Albo np Guild Wars: Mam pudełko w kartonowej obwolucie, opis świata gry + instrukcja 126 stron wypełnionych pełnokolorową grafiką, plakat A2, ściągę z opisem klawiszy (wiem na PS3 to by było bez sensu). I to wcale nie jest edycja kolekcjonerska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
EEE... mam nadzieję, że żartujesz. Może kiedyś, gdy czterokolorowe maszyny drukarskie były rzadkością. Mam na co dzień do czynienia z poligrafią, wiem co piszę.

Ja w sumie też rzadko zaglądam. Bo po co? Poza opisem klawiszy nic tam nie ma. Nie ma wprowadzenia do świata gry, opisu postaci. Kpina. Sprawiają wrażenie pisanych na szybko, na kolanie.

Wiedźmin był rewelacyjnie wydany. Albo np Guild Wars: Mam pudełko w kartonowej obwolucie, opis świata gry + instrukcja 126 stron wypełnionych pełnokolorową grafiką, plakat A2, ściągę z opisem klawiszy (wiem na PS3 to by było bez sensu). I to wcale nie jest edycja kolekcjonerska.

oj tak - Guild Warsy (mówię o Nightfall) są doskonale wydane. W instrukcji masa informacji przeplatanych klimatycznymi obrazkami. Ale to norma przy grach CDP już. Total War też piękne opakowanie, instrukcja, poradnik (oba kolorowe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do instrukcji... Ja mam R&C:ToD NTSC i jest kolor EoJ również...A jeśli chodzi o wydania mnie to też drażni... tyle kasy a nic nie dostajemy.. Male, gówniane, plastikowe pudełko… Na PC tez coraz częściej wychodzą gry w pudelkach dvd itp.. Najbardziej mi się podobają stare wydania.. Mam Diablo 2 z premiery oraz dodatek… jak również Warcraft 3.. oraz dodatek (wszystko pierwsze dni wydania) Wielkie kartonowe pudła w których są płyty, instrukcje itp. Pudełka do tej pory ozdabiają mi pokój:> Ale już WoW nie miał takiego dużego pudła chociaż również jest ładnie zrobiony(panoramiczny, otwierany widok z przodu ) Jak dla mnie powinni dodawać do tych pudelek jakieś mapki czy coś podobnego (jak w oblivionie) zawsze coś…(tak jestem cholernym fanem Blizzarda:D).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na PC tez coraz częściej wychodzą gry w pudelkach dvd itp..

gdy w pudełkach DVD od jakiś 5 lat się pojawiają już. I dla mnie to dobrze bo te ogromne kartony i w nich małe opakowanie CD i instrukcja się walająca była cienka. A wręcz teraz panuje moda na te grubsze opakowania, trochę nie rozumiem czemu bo jeśli gra jest wypchana dodatkami to jest to dobre (jak np. w przypadku Guild Wars), ale np. GTR2 nie ma nawet instrukcji, tylko jakąś kartkę od Cenegi a jest w szerokim opakowaniu - nawet przystosowanym dla dwóch płyt a w pudełku jest jedynie jedna a zajmuje więcej na półce. A w KOTORze zmieściły się w "chudym" opakowaniu 4 płyty i jeszcze całkiem gruba instrukcja. Że też nawet nie wspomnę o tej książce która jest z GTA: SA...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam NIGDY nie czytam tych "instrukcji". Nie są one mi do niczego potrzebne. Chyba wydają je dla ciemnych którzy nie wiedzą gdzie się wkłada płytę do PS3 albo nie potrafią się poruszać po MENU danej gry bo język jest inny niż ojczysty a angielskiego nie znają więc po obrazkach w instrukcji się mogą domyślić OCB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×