Skocz do zawartości
KJ

Gry z PSS na Allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Co sądzicie o takich praktykach jak sprzedawanie gier z PSS na Allegro (np. Tekken DR). Jestem ciekaw czy SONY zareaguje na to w postaci banicji. Dla mnie jest to jawne piractwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest to samo, co kupowanie Tekkena w kilka osób, a takie praktyki mają często miejsce. Jeśli by banowali konta, to chyba też tym, którzy kupują wspólnie. Chyba, że Sony Poland by dochodziła wspólnie z allegro czyje to konta i tylko te banowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic w tym złego, po prostu sony tego nie przewidziało i teraz ma straty... Ale kto się zgodzi że 80 zł za tekkena na PSS to dobra cena... 30 (allegro) to już za dużo na tą grę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To PIRACTWO i śmierdzi, gości powinni postawić do odpowiedzialności i nie ma na to usprawiedliwienia! 79zl za T5 w PSStore to niewielka cena a każdy zrzędzi! Powinni zamknąć konta patałachów w Allegro co praktykują ten sposób i zgłosić to na policję i do SONY!...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sam przyznasz, że kupujesz produkty na PSS razem z kumplami. Sony po prostu powinno wymyślić konkretny sposób na ukrócenie takiego procederu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale sam przyznasz, że kupujesz produkty na PSS razem z kumplami. Sony po prostu powinno wymyślić konkretny sposób na ukrócenie takiego procederu.

A tu się mylisz!! Kilku gości chciało abym im odsprzedał T5 no i potraktowałem ich z lekka... Jesli coś kupię w PSStore to sam i nikomu dostępu do konta nie daję!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uczciwy chłop . Tak na poważnie, to rozwiązanie powinno znaleźć Sony ,,pokojowym,, sposobem, czyli taka modyfikacja PS Store, żeby na przyszłość się nie dało korzystać z luk tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze oni tak specjalnie zrobili ? ;] Ludzie z Sony sobie tak wymysllili ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja rowniez uwazam kupowanie w kilku jedna gre na PSS jako piracwo. I nie rozumiem tych, ktorzy w innych tematach/postach pisza, ze nie chca aby konsola zostala zlamana,albo ze wlasny firmware to droga do piractwa. A piractwu mowia zdecydowane nie...To, ze Sony nie do konca przewidzialo takie praktyki nie oznacza, ze nie piracimy koledzy...A teorie, zeby sie lepiej z tym poczuc zawsze mozna dorobic na poczekaniu. To oczywiscie moja opinia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za bo dzięki temu mogę sobie pograć w Tekken'a. Owszem gdyby PSS akceptował moją kartę to bym sobie kupił sam ale tak nie jest. A brać druga kartę tylko dla 1 gry mija się z celem. Poza tym to jest celowy zabieg Sony bo gdyby chcieli to by nie umożliwiali odpalenia gry na kilku konsolach. Skoro Sony zapewniło taką możliwość to dlaczego mamy z niej nie skorzystać? Czy to znaczy ze Sony nakłania nas do piractwa i czy w ogóle w jakimś regulaminie zabraniają takich praktyk ? Jeśli nie nie można chyba nazwać tego piractwem.

H@des26 nie rób z siebie świętoszka bo pewnie nie raz używałeś pirata ( nie mówię że akurat w przypadku PS3) wiec śmierdzisz tak samo jak każdy inny Autem też pewnie jak jeździsz to nie przekraczasz w mieście 50 bo jak jedziesz 55 to już jesteś pirat drogowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech wprowadzą te karty, i wtedy mozemy pogadać, poza tym piractwo jest pozytywnym zjawiskiem. Tylko ludzie o prostej niewolniczej mentalności lubią płacić niewspółmierne ceny do jakości produktów na rzecz coraz bardziej bogatszych korporacji, ktorych działalnosć jest całkowicie szkodliwa, szkoda tylko ,ze 1 % ludzi tylko to rozumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sony samo dało taką możliwość

co nie jest zabronione jest legalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sony samo dało taką możliwość

co nie jest zabronione jest legalne

Dokladnie Energit dokladnie Dac mu wdki !

Niech mi ktos pokaze gdzie to jest zabronione, i dlaczego Sony nie daje za takie cops banananow A i fakt Hades nie musisz tak jechac na piratow bo nie wierze ze nigdy nie ogladales DivX'a... A to to samo co spiracic gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
niech wprowadzą te karty, i wtedy mozemy pogadać, poza tym piractwo jest pozytywnym zjawiskiem. Tylko ludzie o prostej niewolniczej mentalności lubią płacić niewspółmierne ceny do jakości produktów na rzecz coraz bardziej bogatszych korporacji, ktorych działalnosć jest całkowicie szkodliwa, szkoda tylko ,ze 1 % ludzi tylko to rozumie.

Racja,zgadzam się z tobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się niezły flame-thread

Dorzucę swoje trzy grosze:

To, że Sony udostępniło możliwość kilkukrotnego ściągnięcia zakupionych gier nie jest przyzwoleniem na piractwo. Jeżeli ktoś tak to traktuje, to sorry, ale dla mnie jest to jawne naginanie rzeczywistości do swoich potrzeb. Założe się o wypłatę, że miało to raczej na celu umożliwienie ściągnięcia zakupionego przezemnie software'u po formacie lub np. serwisowej wymianie konsoli. Poza tym, czy software z PSN nie jest objęty żadną licencją? Zastanówcie się...

I żeby było jasne: ani mnie to grzeje, ani ziębi, czy ktoś sobie piraci. Tylko na litość Boską, nie zapędzajcie się w usprawiedliwianiu tego procederu...

Tylko ludzie o prostej niewolniczej mentalności lubią płacić niewspółmierne ceny do jakości produktów na rzecz coraz bardziej bogatszych korporacji, ktorych działalnosć jest całkowicie szkodliwa, szkoda tylko ,ze 1 % ludzi tylko to rozumie.

Nie wiem, czy po takim stwierdzeniu mam się czuć człowiekiem o "prostej, niewolniczej mentalności"? I jeżeli dobrze Cię rozumiem, to zakupem PS3 też dorzuciłaś swoje 3 grosze do kasy "coraz bardziej bogatej korporacji, której działaność jest całkowicie szkodliwa" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale o czym Wy gadacie To jest piractwo w najczystszej postaci. Wystarczyło przeczytać umowę, którą "podpisywaliście" rejestrując konto na PSN Był tam punkt o nieudostępnianiu danych przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a moze oni tak specjalnie zrobili ? ;] Ludzie z Sony sobie tak wymysllili ;]

A co oni by z tego mieli??? Musieliby byc glupi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale o czym Wy gadacie To jest piractwo w najczystszej postaci. Wystarczyło przeczytać umowę, którą "podpisywaliście" rejestrując konto na PSN Był tam punkt o nieudostępnianiu danych przecież.

Ciekawe...

Myślicie że w Sony pracują debile i przez przypadek zostawili ogromne bramki dla piratów w PSX i PS2? Tu akurat tego nie ma ale "zapomnieli" żeby kilkukrotne ściąganie przypisać do konta właściciela... Łupsik! I do tego od kilku updatów firmware dalej o tym zapominają... A to debile

A tak serio japończycy dobrze wiedzieli co robią! Gdyby ich to bolało to by już dawno dziurkę zatkali. Im to jest na rękę bo więcej ludzi kupuje konsolkę (mogę mieć Tekkena za 30zł? Wooow!). Jakoś Warhawk'a potrafili zabezpieczyć? Bo on się już opłaca a nie tak jak gry za 30 czy 60zł.

To nie piractwo tylko możliwość. Grzechem jest nie skorzystać skoro sama firma zachęca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To nie piractwo tylko możliwość. Grzechem jest nie skorzystać skoro sama firma zachęca...

Załamka ... a potem się dziwić, że jesteśmy postrzegani jak kraj III-świata Gdy piractwo jest usprawiedliwione na kazdym kroku i nikogo temat nie interesuje Normalnie myślałem, że mam doczynienia z dorosłymi ludzmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak serio japończycy dobrze wiedzieli co robią! [...]

To nie piractwo tylko możliwość. Grzechem jest nie skorzystać skoro sama firma zachęca...

Wybacz, ale ręce opadają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Załamka ... a potem się dziwić, że jesteśmy postrzegani jak kraj III-świata Gdy piractwo jest usprawiedliwione na kazdym kroku i nikogo temat nie interesuje Normalnie myślałem, że mam doczynienia z dorosłymi ludzmi.

No weźcie się na chwile zastanówcie a nie chowajcie za ideologicznym murem pt: "PIRACTWO BE!!!"

Żeby było jasne:NIE POPIERAM ODSPRZEDAWANIA INNYM ZAKUPIONYCH GIER!!! I ZARABIANIA NA TYM!!! TO OSZUSTWO!!!

Ale gdy podziele sie kosztami np. Tekkena z 3 osobami to juz nie jest grzech (czy jak to inaczej nazwiecie)...

Kto twierdzi inaczej ma klapki na oczach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież te gry z ps store to sa "normalne" gry takie jak na cd, dvd... sprzedając je dalej to jest to samo co przegrywanie tych płyt. Uważam ten proceder za nielegalny, allegro powinno blokowac konta usuwać aukcje, jednak mają z tego prowizje więc siedzą cicho...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz bylo napisane o licencji, prawach autorskich, oraz zgodzie na nieudostepnianie swoich danych z PSS. W googlach mozna przeciez latwo poszukac co mowi na temat litera prawa, mozna rowniez zalozyc jeszcze jedno konto na PSS i dokladnie przeczytac USER LICENCE AGREEMENTS, jesli ktos tego nie zrobil... Sam nie jestem az takim ekstremista przeciw piractwu - sam czasami cos zassam z sieci, zeby sprawdzic, czy dany produkt mi sie podoba, czy lepiej sobie odpuscic. I zdziwilby sie ten, kto porownalby stosunek zainstalowanych u mnie rzeczy legalnych do piratow. Po prostu jak cos mi sie podoba, to to kupuje, jak mi sie nie podoba, to kasuje z dysku (bo po co trzymac badziew?). To jest u mnie regula...Sa rowniez rzeczy, ktore biore w ciemno - np Wiedzmin, DMC 3 i kilka innych bralem z zamknietymi oczami ze sklepowej poleczki. Bawi mnie tylko jak ktos dorabia sobie teorie do praktyki, tworzy sobie obraz w pelni do zaakceptowania przez samego siebie...Powtarzam - litera prawa jest tu bezlitosna, czasami wystarczy rowniez dokladnie przeczytac dokument, ktory sie podpisuje (bez wyjatku- dlugopisem, czy tez "cyfrowo")

tyle ode mnie

zdrowia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale gdy podziele sie kosztami np. Tekkena z 3 osobami to juz nie jest grzech (czy jak to inaczej nazwiecie)...

Kto twierdzi inaczej ma klapki na oczach...

W ten sposób łamiesz prawo i tyle. Kupując płytę z nagraniami i dająć ją kolegom do przegrywania też łamiesz prawo. Nie ważne czy Ci się to podoba czy nie, czy uważasz, że to jest dobre, czy nie - łamiesz prawo! Czu to tak ciężko pojąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy oburzeni powinni skasować swoje mp3, i wyrzucić płyty dvd z nagranymi filami divx które tak chcieliście odtwarzać na swoich ps3. A pamiętajcie tez ,ze nie wolno pożyczać gier kolegom !! bo japończyk zarządzający sony nie będzie mógł kupić złotej klatki dla swojego rekina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×