Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra. Mi się wydawało, że zawsze zostaje jeden pusty slot, także po rekrutacji L. Widocznie mój błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To jest pusty slot. Jedynymi dodatkowymi postaciami z DLC jest Zaeed oraz Kasumi. Jeśli odblokowałeś wszystkich z podstawki i tą dwókję, zostanie Ci jedno puste miejsce na ekranie wyboru drużyny.

Jeżeli wyżej wymienione postacie są postaciami dodatkowymi to jakim cudem mam je na samym początku gry?:D Z Kasumi zrobiłem misję w tym wypasionym domu u tego kolesia, któremu włamałem się do skarbca. Misje wykonuję na podstawie archiwalnych wiadomości z głównego kokpitu. A Zaeeda zaprzęgnąłem do współpracy jakoś wcześniej. Też robiłem dla niego jakąś misję. Taką lojalnościową. Sprzątnąłem jakiegoś kolesia który wykiwał Zaeeda. Niezła chryja tam była.

Edytowane przez sebasec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia kiedy się pojawiają. W wersji ME2 na PS3 DLC z Kasumi oraz Zaeedem były na płycie. Normalnie te dodatki na PC i X360 były płatne i te postacie nie występowały w podstawowej wersji gry. Zauważyłeś, że w ich przypadku nie wykonywałeś typowych misji rekrutacyjnych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na forum Bioware pojawił się wpis, że patch juz wyszedł - http://social.biowar...ndex/5845607/60 ktos moze potwierdzic?

Już kilka osób tam potwierdziło, więc to chyba prawda jest, a nie głupi zart. Nareszcie.

Edytowane przez dwaduzepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jedna osoba napisała że po zainstalowaniu patcha w zakładce z trofeami pojawił się nowy pucharek zatytułowany "THE ARRIVAL"

Jak sama nazwa wskazuje ma to pewnie związek z tym DLC będącym pomostem między dwójką a trójką. Jak ja nie mogę się doczekać tego dodatku :tongue:

Nie wspominając o trójce. W sumie przydałby się już jakiś nowy trailer

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj... a właściwie dziś w nosy skończyłem grę. Zajęło to 30 godzin i co tu dużo mówić była to wspaniała podróż po galaktyce. Szkoda, że gra jest w sumie dość krótka jeśli skupimy się na głównym wątku... ale może po prostu zbyt szybko płynie czas przy tej grze i planowane 2 godziny gry zamieniają się 6 godzinną sesję. Niestety nie uratowałem całej ekipy bo Miranda odeszła do lepszego świata... no cóż niestety wcześniej w grze rzuciła fochem i straciłem jej lojalność... więc jakoś zbytnio nie płakałem xD Choć fabułę samą w sobie zakończyłem jako "hero" po jasnej stronie mocy ^^ Problemów z grą nawet bez patch'a większych nie miałem. Ot raz gra się zawiesiła, ale po restarcie konsoli wszystko działało prawidło. Częściej zdarzały się okazjonalne zgrzyty dźwięku (tylko podczas sekwencji wczytywania) oraz okazjonalne chrupnięcia animacji czy skaczący Shepard (na ułamek sekundy przed jego kwestią, Shepard gdzieś znika xD).. innych problemów nie miałem. No cóż teraz pozostaje czekać z savem na Mass Effect 3 a w międzyczasie obczaić Dragon Age II :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Esencja tej gry to wątki poboczne i dobrze wykreowane uniwersum. Jedynka miała ciekawą fabułę, dwójka błyszczała głębokością w charakterystyce postaci.

Pusty slot to najprawdopodobniej Legion. Przynajmniej ja miałem pusty, kiedy grałem któreś tam przejście renegatem i oddałem go Cerberusowi.

Podoba mi się jak szybko Mass Effect rozpoczyna swoją ekspansję. Już został ogłoszony mianem jednego z najlepszych, jak nie najlepszym uniwersum wykreowanego w świecie gry, a to zaledwie po dwóch częściach. Dodatkowo wyszedł komiks i trzy książki. Ciekaw jestem rozwoju wydarzeń w branży gier pod tą marką, bo na przygodach komandora Sheparda się nie skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byle Bioware nie wyrolowało mnie jak w przypadku Knight of the Old Republic, gdzie KoToR III zamienił się w MMORPG... Bioware, błagam nie róbcie tego samego z Mass Effect!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was ma chwilke to prosiłbym, aby mi napisać jak zgrać sejwa na pena, z ME2, krok po kroku, bo w tym temacie jest strasznie cichociemny. Wiem, że pewnie pojawiło się to już na tym forum miliard razy ale naprawdę nie mam czasu w tym momencie na szukanie, a pewnie dla kogoś kto jest w temacie będzie to bułka z masłem.

Z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia kiedy się pojawiają. W wersji ME2 na PS3 DLC z Kasumi oraz Zaeedem były na płycie. Normalnie te dodatki na PC i X360 były płatne i te postacie nie występowały w podstawowej wersji gry. Zauważyłeś, że w ich przypadku nie wykonywałeś typowych misji rekrutacyjnych?

Wydawało mi się że były jakieś misje rekrutacyjne, ale nie będę w tym temacie dyskutował bo akurat w kwestii ME2 jestem nowy. Ogólnie w temacie ps3 jestem nowy. Nie istotne. W każdym razie lecę z misjami po kolei jak leci. Teraz czekam aż listonosz przyniesie mi Dead Space (jedyneczkę, bo nie miałem serca zaczynać od dwójki), i będę na przemian jechał z ME2. A tak ogólnie to miło że patch do ME2 już jest na horyzoncie. Pozdrowionka Panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie juz jest od miesiaca, no chyba, ze masz nowe info i ma wyjsc na dniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiowanie stanu gry na pendrive`a? Proszę bardzo.

-wchodzisz do katalogu ze stanami gry;

-wkładasz pena do PS3ki;

-na wybranym pliku (tylko jeden może być skopiowany) wciskasz :triangle: i wybierasz opcję COPY;

-Wybierasz pena jako miejsce docelowe i voila. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie juz jest od miesiaca, no chyba, ze masz nowe info i ma wyjsc na dniach.

Patch dzisiaj wyszedł a razem z nim trzy dodatkowe pucharki do DLC "Arrival"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebasec; mroczas87 jeśli nie zauważyliście to patch dzisiaj się ukazał...

Nie wiem co naprawił, ale jedno jest pewne - wkrótce ukaże się DLC Arrival (po zassaniu patcha w pucharkach ME2 pojawiło się kilka pucharków z takiego dlc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem go i sprawdziłem co nieco. Zdjęcie Kaidana zniknęło i pojawiło się oblicze Liary. Gra szybciej się wczytuje, a przynajmniej mam takie wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowego DLC "Arrival" to na oficjalnym forum Jesse Houston z Bioware napisał że więcej informacji o nowym dodatku przekaże jak tylko dostanie zielone światło z działu marketingu. i cos tam że jakieś świeto czy wolne mają :tongue:

Po pucharkach wywnioskować mozna tylko że będziemy ratować panią dr. Amanda Kenson i walczyć o jakiś obiekt Rho

Ja juz zacieram raczki, mam nadzieję że nie będziemy musieli długo czekac na ten dodatek

Po wyjściu łatki w końcu zabrałem sie za LotSB i powiem krótko że to najlepszy dodatek z całego zestawu. A juz na pewno dla romansujacych z Liarą.

Czy patch cos poprawia, w sumie grałem kilka godzin i nie zauważyłem problemu z spóźniającym się dźwiękiem, zdjęcie w kabinie jest również właściwe, troche szybciej się wszystko wczytuje. niestety gra dalej się zacina.

Dla mnie i tak najważniejsze żeby nie rozwalało sejwów, cała reszta jest do przełknięcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A grę macie z PL PSN czy US PSN? Bo mi ni cholery nic nie pobiera. A grę mam z US PSN

Edit: No tak, dla US jeszcze nie ma.

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na horyzoncie juz jest od miesiaca, no chyba, ze masz nowe info i ma wyjsc na dniach.

Pisząc "na horyzoncie" miałem na myśli że już ktoś z tego forum napotkał informację z Bioware mówiącą że patch jest już zamieszczony na stronie. Jakbym był pewien to bym napisał że patch już jest. Poczytaj ostatnie dwie, trzy strony tego forum i dopiero wtedy komentuj moje posty.

sebasec; mroczas87 jeśli nie zauważyliście to patch dzisiaj się ukazał...

Nie wiem co naprawił, ale jedno jest pewne - wkrótce ukaże się DLC Arrival (po zassaniu patcha w pucharkach ME2 pojawiło się kilka pucharków z takiego dlc)

Dziękować, zassam dziś popołudniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "na horyzoncie" miałem na myśli że już ktoś z tego forum napotkał informację z Bioware mówiącą że patch jest już zamieszczony na stronie. Jakbym był pewien to bym napisał że patch już jest. Poczytaj ostatnie dwie, trzy strony tego forum i dopiero wtedy komentuj moje posty.

Dziękować, zassam dziś popołudniu :D

D... Cię boli? Jakieś kompleksy? Oburzyłeś się jakbym Ci matkę zamordował. Ten patch juz "wprowadzali" 2 tyg. i NIBY miał być z dnia na dzień, więc to raczej Ty przeczytaj cały ten temat i zobacz co ludzie wcześniej pisali, bo póki sam nie zobacze, że coś wypuścili to nie uwierze. I dopiero ludzie po Tobie napisali, że sprawdzone i że można ściągać. Także przestań zbędnie komentować posty i w dodatku pisać do kogoś z wyrzutami, bo w żadnym miejscu w poprzednim poście nic na Ciebie nie napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spinać się bo Wam się DataCorrupted na żyłkach zrobi!

Po co obrzucać się epitetami i zrobić zbędne aluzje?? Spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Patcha dla US wersji jak nie bylo, tak nie ma:D ZONK!

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy ktoś wie kiedy na US ma się pojawić patch? Śledzi ktoś wątki odnośnie tego patcha?

Edit: I jeszcze jedno pytanko, czy posiadanie konsoli europejskiej ma jakiś wpływ na instalacje patcha z gry wersji US? To tak z ciekawości, bo wiem, że ma to wpływ na DLC, ale czy na patche też?

Edytowane przez mroczas87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię by to miało jakiekolwiek znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram już blisko 9 godzin i po tym czasie nasuwa mi się jedno pytanie. W dziale trophies (podgląd przez osobisty komputer Shepard, albo w MENU GŁOWNYM w ESTRAS) wszystkie trofea wymagające nabicia odpowiedniej liczby użyć mocy/headshotów/itp. naliczają na bieżąco daną statystykę. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w pucharku za nabicie 30 poziomu nadal mam 0/30 Dlaczego tak jest? To jakiś błąd w grze? Zaznaczam, że inne trofea wpadają bez kłopotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×