Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Da się zrobić tak, żeby każdy pod koniec przeżył? Jak tak to co mam zrobić? Za pierwszym podejściem połowa teamu mi zginęła w tym ulubieni (Kasumi, Thane)...

skonczylem me2 na xboxie bo i jego posiadam, podczas misji samobojczej wszyscy przezyli, trzeba wykonac misje dla kazdego przyjaciela i duzo rozmawiac by zdobyc zaufanie kazdego z nich,w czasie klotni 2 babek (miranda i ta co zawsze jest taka ostra i pesymistyczna) opowiedzialem sie za miranda i chyba nadszarpnalem reputacje u tej drugiej to i tak wszyscy przezyli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem przed chwilą moje drugie podejście na Insanity importując Sheparda z mojej pierwszej gry. Niestety nie wiem czemu, trofeum nie wpadło a jestem pewny, że nie wczytywałem save'a z innego poziomu trudności ani nie ruszałem nic w opcjach. Miał ktoś podobną sytuację? Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pierniczę, właśnie wczoraj kumpel mi powiedział, że za przejście gry po raz drugi na Insane z importowaną postacią złoto nie wpada. Grę kończę po raz drugi ale trzecie podejście to już przesada, kolejna platyna przejdzie koło nosa. :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ja pierniczę, właśnie wczoraj kumpel mi powiedział, że za przejście gry po raz drugi na Insane z importowaną postacią złoto nie wpada. Grę kończę po raz drugi ale trzecie podejście to już przesada, kolejna platyna przejdzie koło nosa. :verymad:

Widzę, że nie tylko mnie spotkał ten problem (opisany przeze mnie wyżej). Mam cichą nadzieję, że ten nieszczęsny patch który może w końcu wyjdzie naprawi także ten problem. Posiadam save'a zaraz przed finałową walką na insanity i oby mi się w przyszłości przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy kiedykolwiek wyjdzie mass efekt na ps3 po polsku? Grałem ostatnio w demo i przeraziłem się trochę, bo jeśli oni mają tam tyle gadać to ja większości kwestii nie zrozumie i cała przyjemność szlag trafi.

Na 99,99% nie. Dlaczego? Bo prawa do tego tytułu ma Microsoft i nie ma szans żeby gra trafiła do rączek posiadaczy Playstation3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ME3 będzie po polsku na PS3? Wiadomo coś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiemy na temat polonizacji tej gry. Nie tylko na PS3, ale i na inne platformy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wiemy na temat polonizacji tej gry. Nie tylko na PS3, ale i na inne platformy.

Może się wystraszyli po tym jak denna polonizacja była na klocku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się wystraszyli po tym jak denna polonizacja była na klocku :)

Zależy jak dla kogo ale o gustach i guścikach się nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcą polonizować, niech polonizują, ale niech nie odbierają graczom mozliwości wyboru oryginalnej ścieżki, bo ta zawsze jest lepsza (bliższa zamierzeniom twórców).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, takie szybkie pytanko, czy jest juz patch, ktory mial naprawic problem z save'ami?? Pytam bo mialem mala przerwe i nie jestem w temacie zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ta polonizacja to naprawde bezsens. jest tyle rozmow ze bez dobrej znajomosci angielskiego sie czlowiek nie polapie. chyba trzeba posiadac dwie konsole, a ten mass efekt to kolejny powod dla ktorego to zrobie. i w taki sposob sony traci kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traci kasę. Pewnie tak, ale pamiętaj, ze to nie jest gra Sony, a więc wpływu większego na lokalizację gry nie mają.

BTW na PS2 gier po polsku nie było praktycznie wcale i co z tego? Nic. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Traci kasę. Pewnie tak, ale pamiętaj, ze to nie jest gra Sony, a więc wpływu większego na lokalizację gry nie mają.

BTW na PS2 gier po polsku nie było praktycznie wcale i co z tego? Nic. ;)

Do dziś dziękuję opatrzności, że na PSX i PS2 nie było gier po polsku, bo w sumie tylko dzieki temu, a nie dzięki szkole, umiem bardzo dobrze angielski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie czy wolimy mieć problemy z DLC i fatalną jakość spolszczenia (dubbing w dwójce przyprawia o mdłości) tak jak w wersji na X360/PC czy pykać bez problemu w wersję oryginalną. Jak na sci-fi ME2 nie zawiera zbyt dużo specjalistycznego bełkotu i dialogi są zbudowane w proste zdania, które może zrozumieć uczeń na poziomie pierwszej klasy gimnazjum. Nie popadajmy w skrajność. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tumanów pozostaje opcja grania ze słownikiem :). Nie żebym narzekał, ale w Polsce jest bardzo słabo chroniony nasz język, więc takie cyrki są jak są. Zmiana ustawy, większe naciski na tych buców i więcej polonizacji byłoby, Przynajmniej nie mamy zielonej krwi czy nie zakazują nam w coś grać tak jak robią to w Australii. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dla tumanów pozostaje opcja grania ze słownikiem :).

Osobiście nie mam problemów z angielskim i nawet jestem przeciwnikiem polonizacji. Jak już to wersja kinowa. Znam jednak osoby, które nie znają płynnie języka angielskiego, a ich iloraz inteligencji jest co najmniej nieprzeciętny. Znam też takie, które nie znają angielskiego, a biegle posługują się trzema innymi narzeczami. Moja sugestia jest więc taka, że jeśli dołączyłeś do tego forum to trzymaj jakiś poziom, jakikolwiek. Bo robienie z człowieka tumana, tylko dlatego, że nie zna angielskiego nie świadczy najlepiej o Tobie, żeby nie użyć ostrzejszych słów.

Dla przykładu, jeśli ktoś skończył liceum w latach 89-90, to za pewne podstawowym językiem w szkole był dla niego rosyjski. Na wielu studiach nauka języka jest opcjonalna, w dodatku można wybrać dowolny język. Może weź to pod uwagę i nie zachowuj się jakbyś był ograniczony. Nie dla każdego j. angielski był tak powszechny jak dla mojego, najwyraźniej też Twojego pokolenia.

Edytowane przez Grabeq
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Osobiście nie mam problemów z angielskim i nawet jestem przeciwnikiem polonizacji. Jak już to wersja kinowa. Znam jednak osoby, które nie znają płynnie języka angielskiego, a ich iloraz inteligencji jest co najmniej nieprzeciętny. Znam też takie, które nie znają angielskiego, a biegle posługują się trzema innymi narzeczami. Moja sugestia jest więc taka, że jeśli dołączyłeś do tego forum to trzymaj jakiś poziom, jakikolwiek. Bo robienie z człowieka tumana, tylko dlatego, że nie zna angielskiego nie świadczy najlepiej o Tobie, żeby nie użyć ostrzejszych słów.

Dla przykładu, jeśli ktoś skończył liceum w latach 89-90, to za pewne podstawowym językiem w szkole był dla niego rosyjski. Na wielu studiach nauka języka jest opcjonalna, w dodatku można wybrać dowolny język. Może weź to pod uwagę i nie zachowuj się jakbyś był ograniczony. Nie dla każdego j. angielski był tak powszechny jak dla mojego, najwyraźniej też Twojego pokolenia.

Osoba która nie zna angielskiego i łapie się za grę w angielskiej wersji jest lekko mówiąc tumanem, bo w dobie globalizacji nic nie stoi na przeszkodzie zakupu gry w innym języku. Zresztą jestem tego zdania, że nie ma języków łatwych i trudnych wystarczy chcieć się uczyć.

Tak od siebie:

IQ, to nie wszystko chłopcze. ;)

Edytowane przez Fan_xbox360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Osoba która nie zna angielskiego i łapie się za grę w angielskiej wersji jest lekko mówiąc tumanem, bo w dobie globalizacji nic nie stoi na przeszkodzie zakupu gry w innym języku. Zresztą jestem tego zdania, że nie ma języków łatwych i trudnych wystarczy chcieć się uczyć.

Tak od siebie:

IQ, to nie wszystko chłopcze. ;)

"Chłopcze" to możesz mówić to kolegów z klasy. Następny "odważny przez internet". Złote myśli "od siebie" zachowaj "dla siebie".

Pozostałych przepraszam za OT.

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osoba która nie zna angielskiego i łapie się za grę w angielskiej wersji jest lekko mówiąc tumanem, bo w dobie globalizacji nic nie stoi na przeszkodzie zakupu gry w innym języku. Zresztą jestem tego zdania, że nie ma języków łatwych i trudnych wystarczy chcieć się uczyć.

Tak od siebie:

IQ, to nie wszystko chłopcze. ;)

Będziesz miał trochę inne spojrzenie na świat jak skończysz te 18-20 lat, bo póki co myślenie dzieciaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Uważam że Mass Effect 3 wyjdzie w polskie wersji językowej zresztą dostałem maila od EA z trailerem ME3 z VGA 2010 w polskiej wersji (napisy). Wiem że trailer po polsku nie oznacza gry po polsku ale to już jakiś sygnał.

Druga sprawa że jak miałaby wyjść pełna lokalizacja bez zmiany języka to bym chyba importa załatwiał. Polonizacja Mass Effecta 2 na PC była TRAGICZNA, od razu klimat i atmosfera leci na pysk zamieniając fajną historie w bajkę disneya. Te podłożone głosy to jakaś kpina

A co do lokalizacji gier to powiem że w dup.... się przewraca

W tym roku wyszło wiele spolonizowanych gier i wszystkim się wydaje teraz że każda gra będzie po polsku. Jeszcze rok temu kiedy wyszło Final Fantasy 13 czy Bioshock 2 nikt nawet nie rzucał się na brak w PL.

Ja nie mówię że nie należy walczyć o polskie wersje językowe gier ale nie w taki sposób że na stronach konsolowych pod wpisami związanymi z Mass Effect 2 i nie ważne czy to na temat daty premiery, grafiki, trailerów czy problemach z sejwami jest mnóstwo komentarzy typu " brak PL chyba nie chcą moich 200zł ich strata", "nie ma polonizacji kasa pójdzie na co innego" itp. Na początku było to nawet zabawne ale potem tylko mnie denerwowało

Gdyby EA opłacało się robić wersję PL to by tak zrobili, a niska sprzedaż na pewno nie zachęci do polonizacji następnej części. Myśle że głównie narzekają młodsi gracze, ja już stary dziad jestem zaczynałem od amigi wtedy mi nie przeszkadzał angielski i teraz też. Kiedyś nikt nawet nie myślał o polskich wersjach językowych i każdy grał i nie marudził. I nie mówię że mamy się dać robić w h... ale nie oczekujmy że wszystkie fabularno nastawione gry będą teraz w PL. I nie porównujmy się do największych krajów europejskich ponieważ nasz rynek gier jest zdecydowanie mniejszy

Myślę że z czasem będzie lepiej większa sprzedaż konsolo to większa liczba graczy, wieksza liczba graczy to więcej sprzedanych gier a więcej sprzedanych gier będzie wpływało na opłacalność lokalizacji gier. To wszystko powoli się rozwinie

Nie lubię lokalizowanych gier ale to nie znaczy że nie rozumiem osób którzy takie gry lubią. Nie chce nikogo urazić ale naprawdę wydaje mi się że za dużo wymagamy

Jeśli Mass Effect 3 wyjdzie w polskiej wersji językowej to tyle samo osób co narzeka na brak takiej wersji w dwójce tyle samo osób będzie narzekało na spartolony dubbing w trójce

A właśnie mi się przypomniało że na Amidze grałem w Flashbacka po polsku ale to chyba jedyny taki tytuł. Swoją droga na tamte czasy wspaniała gra

Edytowane przez hitokiri pl
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A właśnie mi się przypomniało że na Amidze grałem w Flashbacka po polsku ale to chyba jedyny taki tytuł. Swoją droga na tamte czasy wspaniała gra

Po polsku? Jakim kurde cudem? :P Mam oryginał i poza polską instrukcją (szok w tamtych czasach) nie uświadczyłem polszczyzny w tej niesamowitej produkcji.

"Na tamte czasy"? Ta gra nadal jest rewelacyjna. Mam zamiar ją przejść ponownie po ładnych kilku latach. :)

Co do ME3 i jej polonizacji, to nie ma co na nią liczyć. Na PC na 100% się pojawi, ale po wtopie dubbingu w ME2 na X360 i braku lokalizacji wersji PS3kowej, wnioski nasuwają się same.

Wracając do tematu. Czytałem gdzieś, że problem z NG+ to nie tylko brak sprzętu z poprzedniego przejścia gry, ale także kłopoty z zaliczeniem gry na INSANE. Ludzie raportowali nienaliczenie trofeum, co zablokowało im dostęp do platynki. Wiecie coś o tym?

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po polsku? Jakim kurde cudem? :P Mam oryginał i poza polską instrukcją (szok w tamtych czasach) nie uświadczyłem polszczyzny w tej niesamowitej produkcji.

"Na tamte czasy"? Ta gra nadal jest rewelacyjna. Mam zamiar ją przejść ponownie po ładnych kilku latach. :)

Tak w sumie znowu mi się przypomniało że chyba Syndicate tez był po polsku :tongue: . Ale nie jestem pewien dawno to było <_< . Natomiast jeśli chodzi o Flashbacka to dam sobie rękę odciąć że grałem na Amidze w polską wersje

Tak Flashback jest po dziś dzień świetną grą w sumie sam mam ochotę znów w nią zagrać . Fajnie by było zobaczyć odświeżoną wersje na PSN. Nawet bym się nie zastanawiał, kupiłbym na pewno

Sorki za offtop

Trójka to będzie wielka premiera. Mass Effect to jeden z największych tytułów jaki ma się pojawić w tym roku. Spodziewają się na pewno rekordowej sprzedaży. Myśle żę EA rzuci hajsem na zlokalizowanie gry na wszystkich platformach. Czas pokaże

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał trochę inne spojrzenie na świat jak skończysz te 18-20 lat, bo póki co myślenie dzieciaka.

dwaduzepe, jestem dorosłym facetem w sile wieku, a Ty mi sugerujesz, że zachowuje się dziecinie? Po czym tak wnioskujesz po moich dwóch postach? A może dlatego, że mój post Cie uraził? Może zamiast sugerować mi dziecinne zachowanie zobaczysz na siebie?

"Chłopcze" to możesz mówić to kolegów z klasy. Następny "odważny przez internet". Złote myśli "od siebie" zachowaj "dla siebie".Pozostałych przepraszam za OT.
Grabeq, to jest całkiem zabawne, bo z jednej strony wyraziłem swój pogląd na dany temat i podałem całkiem sensowny argument, a Ty mi sugerujesz, że jestem internetowym cwaniaczkiem. Nie wiem w jakim środowisku się wychowywałeś, ale w moim otoczeniu wszelkie spory rozwiązuję się na poziomie rozmowy, bo przemoc jest dla upośledzonych pod względem relacji międzyludzkich.

Ciekawe czy za jakiś czas wyjdzie ME 2 plus wszystkie dodatki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×