Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię by to miało jakiekolwiek znaczenie.

Mysle. iz sam patch sie zainstaluje w systemie, aczkolwiek gry nie zaktualizuje - jest roznica pomiedzy BLUS30650, a BLES01133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gram już blisko 9 godzin i po tym czasie nasuwa mi się jedno pytanie. W dziale trophies (podgląd przez osobisty komputer Shepard, albo w MENU GŁOWNYM w ESTRAS) wszystkie trofea wymagające nabicia odpowiedniej liczby użyć mocy/headshotów/itp. naliczają na bieżąco daną statystykę. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że w pucharku za nabicie 30 poziomu nadal mam 0/30 Dlaczego tak jest? To jakiś błąd w grze? Zaznaczam, że inne trofea wpadają bez kłopotu.

Ja też tak miałem ale gdy wbiłem 30 to trofeum wpadło . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też tak miałem ale gdy wbiłem 30 to trofeum wpadło . Pozdrawiam

Dokładnie tak jak pisze wilkołak, KopaczK. Najwyżej wrzucisz o kilka razy więcej ten Incinerate, Overload czy Warp.

Mam nadzieję, że w nowym dodatku pojawi się Ashley Williams/Kaidan Alenko.

Byle Bioware nie wyrolowało mnie jak w przypadku Knight of the Old Republic, gdzie KoToR III zamienił się w MMORPG... Bioware, błagam nie róbcie tego samego z Mass Effect!

Jaki Kotor 3, przecież The Old Republic zawiera odniesienia do KOTORów, a tak jak Bioware mówiło nie raz jest to kolejno 3, 4, 5, 6, 7 i tak dalej część KOTOR. Możesz przecież kupić MMO, zagrać w historię jednej z postaci solo. Nie wiem jak się to sprawdzi, ale moim zdaniem jest to dobre rozwiązanie dla casuali. Poza tym gier w świecie Gwiezdnych Wojen jest masa, a tu mamy tylko jedną serię.

Edytowane przez SGTMaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja też tak miałem ale gdy wbiłem 30 to trofeum wpadło . Pozdrawiam

To mnie uspokoiłeś. Dzięki. :)

Dokładnie tak jak pisze wilkołak, KopaczK. Najwyżej wrzucisz o kilka razy więcej ten Incinerate, Overload czy Warp.

Mam nadzieję, że w nowym dodatku pojawi się Ashley Williams/Kaidan Alenko.

Chodziło mi o zdobycie 30 poziomu doświadczenia. ;) Tego ot tak sobie nie strzelę. :D

Ashley rządziła. ;)

EDIT: Gram panią Shepard i zastanawiam się nad zdobyciem trofeum Paramour, które wymaga od gracza "poderwania" członka załogi i skonsumowania związku. Moje pytanie brzmi: czy zdobędę trofeum zdobywając serce którejś z pań (istnieje taka możliwość?)?

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodziło mi o zdobycie 30 poziomu doświadczenia. ;) Tego ot tak sobie nie strzelę. :D

Musisz przejść grę dwa razy tą samą postacią.

EDIT: Gram panią Shepard i zastanawiam się nad zdobyciem trofeum Paramour, które wymaga od gracza "poderwania" członka załogi i skonsumowania związku. Moje pytanie brzmi: czy zdobędę trofeum zdobywając serce którejś z pań (istnieje taka możliwość?)?

Tak. Na les możesz poderwać Jacka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz przejść grę dwa razy tą samą postacią.

Nie pytam o to jak zdobyć trofeum. Chodzi o to, ze w zakładce trofe nie pokazuje mi wartości np. 5/30, a ciągle 0.30. Zastanawiam sie czy coś się z naliczaniem stało, czy może tak jest. Jeden z użytkowników napisał, ze też tak miał, co mnie uspokoiło.

Tak. Na les możesz poderwać Jacka.

A wpadnie pucharek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie pytam o to jak zdobyć trofeum. Chodzi o to, ze w zakładce trofe nie pokazuje mi wartości np. 5/30, a ciągle 0.30. Zastanawiam sie czy coś się z naliczaniem stało, czy może tak jest. Jeden z użytkowników napisał, ze też tak miał, co mnie uspokoiło.

Wiem, wiem. Napisałem tak tylko jakby ktoś inny nie wiedział.

A wpadnie pucharek?

Jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Tak. Na les możesz poderwać Jacka.
Od kiedy? Mass Effect Wiki wyraźnie podaje, że Jack można zromansować tylko facetem. Dla kobiet jedynymi dostępnymi romansami są Garrus, Jacob i Thane. Dla mężczyzn Miranda, Tali i Jack. Można jeszcze romansować Kelly i Samarę/Morinth, ale te romanse nie wbijają trofeum. Chyba, że najnowszy patch coś zmienił w tej kwestii?

Pytanie do tych, którzy już przeszli grę.

Czy po importowaniu waszego Sheparda z pierwszego przejścia, też nie mieliście zakupionych elementów zbroi i dodatkowej broni, posługiwania się którą mozna nauczyć się na statku Kolektorów? (w moim przypadku shotgun dla inflitratora) Zbroje i upgrady mogę zrozumieć, ale dodatkowa broń? W wersji na PeCeta nic takiego się nie pojawiało.

Edytowane przez JibrilPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co do Twojego pytania Jibril, to mi przydarzyło się dokładnie to samo i olałem NG+. Masę ludzi na forum BioWare to zgłaszało. Patch nie naprawił jednak tego błędu.

I potwierdzam, Shepard w żeńskiej wersji może wciągnąć do kabiny kapitańskiej tylko Jacoba, Garrusa lub Thane'a.

No ale żeby nie można było z Legionem.... grupowego. W końcu "My name is Legion, for we are many".

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw byłem bardzo "napalony" na tą grę, potem olałem sprawę ze względu na brak polskiej wersji.

Teraz jednak zaczynam znów brać ją pod uwagę, cena spadła, zanim będę miał fundusze może spadnie jeszcze trochę, jednak tutaj miałbym do Was kilka pytać, pewnie już gdzieś tu są odpowiedzi, ale miło by mi było gdyby ktoś odpowiedział ;)

1. Ile mnie więcej zabawy zajmuje gra z wykonywaniem misji pobocznych i ogólnym nie śpieszeniem się do wielkiego finału?

2. Jak wypada graficznie, faktycznie jest lepiej niż na Xboxie, czy to tylko marketingowa papka?

3. No i jeszcze mój łowczy instynkt nakazuje mi zapytać - ile czasu do platyny i czy jest trudna (wymagająca ponad przeciętnego skilla) lub czasochłonna z naciskiem na nudna?

Dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic już z tego nie rozumiem. SGTMaze na 100% tak jest? Wolę nie ryzykować, szczególnie, że moje podejrzenia potwierdzają Grabeq i jibril.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw byłem bardzo "napalony" na tą grę, potem olałem sprawę ze względu na brak polskiej wersji.

Teraz jednak zaczynam znów brać ją pod uwagę, cena spadła, zanim będę miał fundusze może spadnie jeszcze trochę, jednak tutaj miałbym do Was kilka pytać, pewnie już gdzieś tu są odpowiedzi, ale miło by mi było gdyby ktoś odpowiedział ;)

1. Ile mnie więcej zabawy zajmuje gra z wykonywaniem misji pobocznych i ogólnym nie śpieszeniem się do wielkiego finału?

2. Jak wypada graficznie, faktycznie jest lepiej niż na Xboxie, czy to tylko marketingowa papka?

3. No i jeszcze mój łowczy instynkt nakazuje mi zapytać - ile czasu do platyny i czy jest trudna (wymagająca ponad przeciętnego skilla) lub czasochłonna z naciskiem na nudna?

Dzięki z góry.

1. Różnie. osobiście ukończyłem gierkę na PC bez dodatków w około 40 godzin robiąc właściwie wszystko, dodaj do tego dodatki około 6-7 godzin. Na forum wypowiadały się osoby które grały jeszcze dłużej. Gra dodatkowo zachęca jeszcze raz poprzez newgame + ewentualnie tworząc inną postać (płeć, klasa, paragon/renegade) i dokonując innych wyborów

2. W sumie marketingowa papka ale nie ma to znaczenia gra i tak wygląda świetnie, według mnie gra wygląda równie dobrze jak na najwyzszych detalach na PC

3. Platyna nie jest trudna, osobiście jeszcze jej nie zdobyłem ale według tego co widze ukończenie gry na insane to chyba największe wyzwanie. W sumie osoby które zdobyły platynke powinny mnie poprawić jeśli jest inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ile mnie więcej zabawy zajmuje gra z wykonywaniem misji pobocznych i ogólnym nie śpieszeniem się do wielkiego finału?

2. Jak wypada graficznie, faktycznie jest lepiej niż na Xboxie, czy to tylko marketingowa papka?

3. No i jeszcze mój łowczy instynkt nakazuje mi zapytać - ile czasu do platyny i czy jest trudna (wymagająca ponad przeciętnego skilla) lub czasochłonna z naciskiem na nudna?

1. 40-50h? Wiesz, są tacy co gre poprzechodzili po 10 czy 20 razy więc to chyba coś oznacza (EPICKOŚĆ) ;)

2. Ponoć Mass Effect 2 na PS3 jest już na silniku trójeczki. Ja szczerze mówiąc nie rozróżniam.

3. Dwa przejścia. Insane największe wyzwanie ale nie ma rzeczy niemożliwych. Trza po prostu nie być rambo i dobierać postacie dobrze a nie że je się lubi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic już z tego nie rozumiem. SGTMaze na 100% tak jest? Wolę nie ryzykować, szczególnie, że moje podejrzenia potwierdzają Grabeq i jibril.

Zawsze możesz wrócić do Liary podczas LoTS, jeśli wybrałeś odpowiednią opcję romansu w komiksie. Niestety gra nie zalicza za to "romansowego" trofeum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. :P Nie chcę żadnego z tych kolesi. Eweentualnie Garrus, bo to porządny gość, ale wolałbym połaczyć Jane z jakąś panią z załogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do Twojego pytania Jibril, to mi przydarzyło się dokładnie to samo i olałem NG+. Masę ludzi na forum BioWare to zgłaszało. Patch nie naprawił jednak tego błędu.
Cholera. Dzięki w każdym razie. A czy to prawda, że przy przechodzeniu NG+ na insanity nie wpada trofeum za ten poziom?
3. No i jeszcze mój łowczy instynkt nakazuje mi zapytać - ile czasu do platyny i czy jest trudna (wymagająca ponad przeciętnego skilla) lub czasochłonna z naciskiem na nudna?
Teoretycznie można zrobić platynę za pierwszym przejściem. Niezbędne misje lojalnościowe wykonać poprawnie, wiedzieć jakie upgrady zakupić i którego członka drużyny przydzielić do różnych zadań w ostatniej misji. Warto poczytać na forum BioWare poradniki jak przy najmniejszej ilości lojalnych członków drużyny przejść ostatnią misję nikogo nie tracąc - albo zabijając według klucza (np. zabić wszystkie kobiety lub wszystkich panów, wszystkich kosmitów, albo wszystkich ludzi, etc. etc.)

A żeby dobić do 30 levelu trzeba zostawić sobie parę dużych misji po zakończeniu głównej lini fabularnej. Dostajemy wtedy bonus +25% do zdobywanego doświadczenia - zostawiamy sobie Lair of the Shadow Broker, Overlord i parę fajnych misji pobocznych i prawdopodobnie będziemy w stanie nabić 30 level w jednym podejściu, albo po 1,5 godzince drugiego przejścia. W walce nie szarżować. I grać żołnierzem lub sentinelem - IMO lepszy sentinel ze względu na swoją zbroję, a w połączeniu z karabinem snajperskim jest to zabójcza mieszanka.

IMHO najbardziej upierdliwym trofeum jest Brawler (zabij 20 przeciwników waląc im wcześniej w twarz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@KopaczK

Wybacz za wprowadzenie Cię w błąd. Faktycznie laska Shepardowa nie może romansować z żadną z kobitek na statku SR2. Pomyliło mi się z ME1 chociaż nie wiem jakim cudem mimo tylu przejść oO Pamiętam, że widziałem też jakieś wideo ( modowane ) pewnie też dlatego.

Dla nowych: W gierkę przegrałem dobre 6-7 razy, ale głównie, dlatego żeby zrobić sobie postacie na wielki finał i poznać/być świadkiem tych zmiennych które zapowiada Bioware w trzeciej odsłonie serii. Mi platyna zajęła dokładnie 23h, Vanguardem : D. Jest dosyć łatwa i przyjemna. Najbardziej wkurwiające są te husks, zwłaszcza jak lecimy po Reaper IFF.

Ponoć Mass Effect 2 na PS3 jest już na silniku trójeczki. Ja szczerze mówiąc nie rozróżniam.

Nie obraź się. Faktycznie tak pisali, a to gówno prawda.

Co to jest to NG+, powie mi ktoś?

Co do Insanity to po prostu grajcie ostrożnie. Jak spotykacie najemników ( Blue Suns!, Eclipse!, Blood Pack ) to łapcie za postacie z overloadem, warp ( Miranda, Tali, Garrus, Legion ). Jak macie Collectors to najlepiej jedna z Warpem ( taka uniwersalna to Miri ), ja jeszcze brałem Tali, aby używała Drone'a ( wtedy wróg skupia się na tej kuli, a ty szybko ładujesz w niego serię ). W 3/4 gry zauważysz, że możesz się już obejść bez nich, ale tracisz mnóstwo amunicji. Dla postaci, których główna bronią jest submachine gun polecam tego z 700 nabojami w misji dla Talusa, na planecie Haestrom.

Powodzenia!

Czy po importowaniu waszego Sheparda z pierwszego przejścia, też nie mieliście zakupionych elementów zbroi i dodatkowej broni, posługiwania się którą mozna nauczyć się na statku Kolektorów? (w moim przypadku shotgun dla inflitratora) Zbroje i upgrady mogę zrozumieć, ale dodatkowa broń? W wersji na PeCeta nic takiego się nie pojawiało

Nic mi nie zostało. Tak samo jak u ciebie, ja straciłem karabin. Nawet pisało, że dostaniesz wszystko z powrotem..

Edytowane przez SGTMaze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KopaczK

Wybacz za wprowadzenie Cię w błąd. Faktycznie laska Shepardowa nie może romansować z żadną z kobitek na statku SR2. Pomyliło mi się z ME1 chociaż nie wiem jakim cudem mimo tylu przejść oO Pamiętam, że widziałem też jakieś wideo ( modowane ) pewnie też dlatego.

Co to jest to NG+, powie mi ktoś?

Spoko, grunt, że wszystko się wyjaśniło. Ale szkoda, bo moja Jane już zaczęła kręcić z Kelly, a ta (tak przynajmniej to wygląda) nie ma nic przeciwko temu.

NEW GAME +. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do was, kim graliscie na INSANE, albo kim nadal gracie na INSANE? Jakies rady jaki team dobierac? Itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do was, kim graliscie na INSANE, albo kim nadal gracie na INSANE? Jakies rady jaki team dobierac? Itp?

Zależy... Jeśli zaczynasz dopiero to soldier, żołnierz będzie idealny. Jakby to ująć, sporo hp jak i zabierany dmg. A jak dobierać to już napisał Maze, więc pozwolę se go zacytować:

Co do Insanity to po prostu grajcie ostrożnie. Jak spotykacie najemników ( Blue Suns!, Eclipse!, Blood Pack ) to łapcie za postacie z overloadem, warp ( Miranda, Tali, Garrus, Legion ). Jak macie Collectors to najlepiej jedna z Warpem ( taka uniwersalna to Miri ), ja jeszcze brałem Tali, aby używała Drone'a ( wtedy wróg skupia się na tej kuli, a ty szybko ładujesz w niego serię ). W 3/4 gry zauważysz, że możesz się już obejść bez nich, ale tracisz mnóstwo amunicji. Dla postaci, których główna bronią jest submachine gun polecam tego z 700 nabojami w misji dla Talusa, na planecie Haestrom.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No gram wlasnie Soldierem, jest to moje drugie podejscie, za pierwszym razem skonczylem Sentinelem, jednak wydaje mi sie, ze Sentinel byl duzoooooo lepszy ze wzgledu na shield+warp i tak sie zastanawialem co lepsze, czy ten soldier czy sentinel na INSANE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy po przejściu zaczynając grę nową postacią mamy ten boost na doświadczenie ?? Został mi tylko Insanity i 30 level, a pierwszym Shepardem mam wykonane 100% misji i 28 lvl:/

Edytowane przez wcisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz wbic najpierw trofeum za 30lvl, to wez zacznij nowa gre, importuj postac ta z 28 lvlem, po 20 minutach gry i wykonaniu 2 questow poczatkowych juz bedziesz mial 30lvl.

A co do pytania o bonus, to tak, po rozpoczeciu nowej gry nowa postacia bedziesz mial zawsze ten bonus + inne bonusy np. dodatkowa umiejetnosc, dodatkowe zasoby itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje kod do Cerberusa? Zastanawiam sie nad uzywka, ale nie wiem czy po zakupie kodu nie wyjdzie drozej niz nowa. Odnosnie DLC, czy sa one na plycie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kosztuje kod do Cerberusa? Zastanawiam sie nad uzywka, ale nie wiem czy po zakupie kodu nie wyjdzie drozej niz nowa. Odnosnie DLC, czy sa one na plycie?

55 złociszy. :whistling:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×