Skocz do zawartości
BoryZPL

Mass Effect 2

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem x boxa parę dni temu

nie wiem czy brać Mass Effect (na x boxa) czy kupić Mass Effect 2 (na ps3)

dużo strace nie grając w jedynke i od razu zacząć od dwójki ??

czy te części są ze sobą jakoś bardzo powiązane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiązane są jak najbardziej grając na xboxie będziesz miał możliwość kontynuowania przygód z sejwa ME1; grając na ps3 historię z poprzedniej części poznajesz w interaktywnym komiksie; wersja ME2 na ps3 ma ten bonus, że zawarte są w niej wszystkie dlc; no i będzie działał na niej nadchodzący dodatek Arrival (dodatek nie jest kompatybilny z pl wersją na xboxa)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KopaczK

Nie rozumiem po co wstawiasz te obrazki. Posta chcesz se nabić czy co? Jest o tym mowa na głównej w newsie więc mało prawdopodobne żeby ktoś to przeoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KopaczK

Nie rozumiem po co wstawiasz te obrazki. Posta chcesz se nabić czy co? Jest o tym mowa na głównej w newsie więc mało prawdopodobne żeby ktoś to przeoczył.

Z tego samego powodu, dla którego wstawia się wszystkie inne obrazki, czy też filmiki. Chęć pokazania ich użytkownikom forum, którzy nie muszą, albo nie chcą, czytać wpisów na portalu. Idąc Twoim tokiem rozumowania, nie ma sensu wstawiać niczego, bo gdzieś przecież je można znaleźć.

BTW obrazki wziąłem z innego portalu.

BTW2 Podobne pytanie można zadać Tobie. Dlaczego się czepiasz umieszczenia obrazków z gry w temacie jej poświęconym. "Posta chcesz nabić czy co?" (sic!):P

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dodatek będzie można rozpocząć w dowolnym momencie czy po zakończeniu wątku głównego. Fajnie by było jakby powrócili bohaterowie z jedynki Kaidan lub Ashley ale to pewnie dopiero w Mass Effect 3

chyba za wiele oczekuje po tym dodatku ale to się niedługo okaże :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dodatek będzie można rozpocząć w dowolnym momencie czy po zakończeniu wątku głównego. Fajnie by było jakby powrócili bohaterowie z jedynki Kaidan lub Ashley ale to pewnie dopiero w Mass Effect 3

chyba za wiele oczekuje po tym dodatku ale to się niedługo okaże :confused:

Przecież spotykamy ich w trakcie gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież spotykamy ich w trakcie gry.

Mam na mysli troche wiekszą role np jako tymczasowy kompan tak jak

Liara w Shadow Broker

a nie

Cześć Shepard . Jesteś bohaterem ale już się nie lubimy ponieważ pracujesz dla Cerberusa. Jesteś "fuj" i "be" i nie będziemy razem kopać zady zbieraczom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu, dla którego wstawia się wszystkie inne obrazki, czy też filmiki. Chęć pokazania ich użytkownikom forum, którzy nie muszą, albo nie chcą, czytać wpisów na portalu. Idąc Twoim tokiem rozumowania, nie ma sensu wstawiać niczego, bo gdzieś przecież je można znaleźć.

BTW obrazki wziąłem z innego portalu.

BTW2 Podobne pytanie można zadać Tobie. Dlaczego się czepiasz umieszczenia obrazków z gry w temacie jej poświęconym. "Posta chcesz nabić czy co?" (sic!):P

1. Nie gdzieś tylko na głównym portalu strony.

2. No i?

3. Bo chce takiemu mistrzowi jak Ty zwrócić na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej co to za głupota. Kłócicie się moi drodzy o jakieś wrzucone zdjęcia do tematu? Bardzo dobrze, że tak chłopak zrobił, bo raz odświeży temat, dwa poda nowe rzeczy wygodnickim albo nie mającym czasu, aby być "na czasie" takim jak ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli troche wiekszą role np jako tymczasowy kompan tak jak

Liara w Shadow Broker

a nie

Cześć Shepard . Jesteś bohaterem ale już się nie lubimy ponieważ pracujesz dla Cerberusa. Jesteś "fuj" i "be" i nie będziemy razem kopać zady zbieraczom

Hm... Byłoby miło. W sumie żałowałem braku Ash w ekipie, bo bardzo polubiłem tę postać w ME1.

1. Nie gdzieś tylko na głównym portalu strony.

2. No i?

3. Bo chce takiemu mistrzowi jak Ty zwrócić na to uwagę.

Aż się nasuwa pytanko pt. "WTF"? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko: ktos zrobil platyne na ME2 bo ja przechdze 2 raz i chyba trzeba bedzie 3 tez probowac. jakies rady panowie? to jedyna gra na ktorej platyne chce, powalila na kolana mnie i chce ja na wylot rozwiercic:)

post-19486-0-94206700-1300662114_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj moje posty w profilu albo cofnij się o kilka stron do tyłu. Napisałem o tym parę zdań. IMO jedna z prostszych platyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzyj moje posty w profilu albo cofnij się o kilka stron do tyłu. Napisałem o tym parę zdań. IMO jedna z prostszych platyn.

DZIEKOWAC:)))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po obejrzeniu końcowych napisów i stwierdzam dwie rzeczy - to najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem oraz to pierwsza gra po zakończeniu której od razu chcę włączyć ją od początku. Niesamowita gra. Inna sprawa, że potrafię sobie wyobrazić jak koszmarnie dużo radości z tej gry traci ktoś kto nie zna języka angielskiego.

Moje ulubione postaci to Legion, Tali, Grunt, Garrus i Miranda :) Szkoda, ze nie można pogadac wiecej z Kasumi :/

Jeszcze mam pytanie, bo po zakończeniu gry pojawia się informacja, że mamy możliwość grania dalej i kończenia misji pobocznych albo rozpoczęcia nowej gry z dotychczasowym bohaterem, jego zdolnościami i jest napisane także, że z całym arsenałem. Natomiast gdzieś czytałem, że po rozpoczeciu nowej gry nie ma dotychczasowych broni. KToś wie coś na ten temat?

Edytowane przez dwaduzepe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po obejrzeniu końcowych napisów i stwierdzam dwie rzeczy - to najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem oraz to pierwsza gra po zakończeniu której od razu chcę włączyć ją od początku. Niesamowita gra. Inna sprawa, że potrafię sobie wyobrazić jak koszmarnie dużo radości z tej gry traci ktoś kto nie zna języka angielskiego.

Moje ulubione postaci to Legion, Tali, Grunt, Garrus i Miranda :) Szkoda, ze nie można pogadac wiecej z Kasumi :/

Jeszcze mam pytanie, bo po zakończeniu gry pojawia się informacja, że mamy możliwość grania dalej i kończenia misji pobocznych albo rozpoczęcia nowej gry z dotychczasowym bohaterem, jego zdolnościami i jest napisane także, że z całym arsenałem. Natomiast gdzieś czytałem, że po rozpoczeciu nowej gry nie ma dotychczasowych broni. KToś wie coś na ten temat?

"Pogadać więcej z Kasumi", co Ty zboczuszku. :P Ale faktycznie szkoda, świetna postać.

NG+ jest walnięta i nie dostajemy ciężkiej broni, ani pancerza, ale za to surowce i punkty doświadczenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pogadać więcej z Kasumi", co Ty zboczuszku. :P Ale faktycznie szkoda, świetna postać.

NG+ jest walnięta i nie dostajemy ciężkiej broni, ani pancerza, ale za to surowce i punkty doświadczenia.

Surowce i punkty doświadczenia to neich sobie wsadzą głęboko, kończąc grę miałem ponad 100 tys. kazdego surowca i juz nawet nie mialem na co tego ywdawac, bo wszystkie ulepszenia mialem porobione, chyba, ze za drugim przejsciem okaze sie, ze poznajduje nowe i bede mial na co te surowce wydac. Ja chcialem bron i pancerz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po obejrzeniu końcowych napisów i stwierdzam dwie rzeczy - to najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem oraz to pierwsza gra po zakończeniu której od razu chcę włączyć ją od początku. Niesamowita gra. Inna sprawa, że potrafię sobie wyobrazić jak koszmarnie dużo radości z tej gry traci ktoś kto nie zna języka angielskiego.

Takie samo odniosłem wrażenie jak skończyłem jedynkę, dwójka przekonała mnie jedynie w fakcie, że ta seria to istne arcydzieło. Technicznie może nie jest najlepsza, ale klimat i to co wciąga gracza na długie godziny jest najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do poprzedników, gra jest przednia ! ogólnie nie jestem fanem gier typu sci-fi vide Star Wars, ale ME2 bije SW na głowę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Surowce i punkty doświadczenia to neich sobie wsadzą głęboko, kończąc grę miałem ponad 100 tys. kazdego surowca i juz nawet nie mialem na co tego ywdawac, bo wszystkie ulepszenia mialem porobione, chyba, ze za drugim przejsciem okaze sie, ze poznajduje nowe i bede mial na co te surowce wydac. Ja chcialem bron i pancerz :(

Ulepszeń też nie masz, więc surowce się przydadzą.

ME2 bije SW na głowę :)

Bzdury Waści pleciesz. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu bzdury. O gustach się nie dyskutuje. No chyba że mówimy o wielkości takiego uniwersum. Star Wars zjada Mass Effecta na śniadanie. W świecie stworzonym przez Lucasa jest około 2 razy wiecej ras

W sumie bardzo lubię star wars. Oglądałem wszystkie filmy nawet po kilka razy i nie ma najmniejszych wątpliwości że universum jest wspaniałe ale jak się nad tym zastanowię to nie wzbudza ono w moim przypadku takiej ciekawości jak swiat mass effecta.

Wszystko co związane z universum Mass Effecta wchłaniam bez zastanowienia, książki, komiksy, wypatruje wszelkich informacji itp. bardzo mnie ciekawi co będzie dalej z Quarianami i Flotyllą, z Kroghanami i Genofagium a co do gwiezdnych wojen mało mnie obchodzi co robią Wookie, jakie problemy mają Twi`lekowie czy Huttowie

Przeczytałem wszystkie książki Mass Effecta a nie ruszyłem ani jednej z star wars. czasami zastanawiałem się nad tym będąc w Empiku ale nigdy się nie zdecydowałem

Absolutnie nie mówię że uniwersum star wars jest gorsze od Mass Effecta. Mówię tylko że mnie bardziej ciekawi to przedstawione przez panów z BioWare

Eh ale w sumie to KOTORy w swoim czasie zrobiły na mnie tak samo mocne wrażenie jak teraz Mass Effect

Nie wiem czy wiecie ale od początku tygodnia Cerberus Daily News pokazuje codziennie komunikaty odnośnie DLC Arrival

W tym miejscu można przeczytać już przetłumaczone na polski pierwsze trzy komunikaty które się ukazały

http://www.shadowbroker.pl/news/2011/03/arrival-tuz-tuz-czas-na-cerberus-daily-news-cdn/

Wszystkie komunikaty nieprzetłumaczone są tutaj

http://social.bioware.com/forum/1/topic/105/index/6701231/1#6701231

Ja łykam DLC w dniu premiery, mam parcie na wszystko co związane z tym tytułem :tongue:

Znalazłem ostatnio fajny filmik, nie wiedziałem że istnieje Hanarskie Widmo :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie trylogię Thrawna w takim razie. W wolnej chwili, oczywiście. W bibliotekach publicznych powinna być. :cool:

EDIT: Nie sprawdzaj na wiki tej pozycji!! Są spojlery. Mogłem się spóźnić :/

Edytowane przez EndarSeth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy lepiej drugi raz przejśc grę importując postać z poprzedniego przejścia czy przechodzić od nowa tworząc postać hmmm....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@EndarSeth

Nie spóźniłeś się ale nie sądze żeby cokolwiek ze świata gwiezdnych wojen było w mojej świecącej pustkami bibliotece publicznej :tongue:

Szczegóły na temat dodatku na IGN. Zawiera spojlery

http://uk.ps3.ign.com/articles/115/1157464p1.html

Scrreenshoty

http://uk.media.ps3.ign.com/media/103/103240/imgs_1.html

Jak można wyczytać w drugim pytaniu decyzje podjęte w dodatku będą miały znaczenie w Mass Effect 3.

w następnym pytaniu dowiadujemy się że dodatek można zacząć w dowolnym momencie zaraz po misji na Horizon.

Nie będzie powrotu Ashley/Kaidana

Arrival składa się z pięciu misji

Dalej nie czytam ponieważ zawiera podobno ogromne spoilery

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego od razu bzdury. O gustach się nie dyskutuje. No chyba że mówimy o wielkości takiego uniwersum. Star Wars zjada Mass Effecta na śniadanie. W świecie stworzonym przez Lucasa jest około 2 razy wiecej ras

W sumie bardzo lubię star wars. Oglądałem wszystkie filmy nawet po kilka razy i nie ma najmniejszych wątpliwości że universum jest wspaniałe ale jak się nad tym zastanowię to nie wzbudza ono w moim przypadku takiej ciekawości jak swiat mass effecta.

Wszystko co związane z universum Mass Effecta wchłaniam bez zastanowienia, książki, komiksy, wypatruje wszelkich informacji itp. bardzo mnie ciekawi co będzie dalej z Quarianami i Flotyllą, z Kroghanami i Genofagium a co do gwiezdnych wojen mało mnie obchodzi co robią Wookie, jakie problemy mają Twi`lekowie czy Huttowie

[...]

Eh ale w sumie to KOTORy w swoim czasie zrobiły na mnie tak samo mocne wrażenie jak teraz Mass Effect

Więcej niż 2 razy tyle. Uniwersum SW zbyt długo istnieje i zbyt długo się rozwija, żeby nowości takie jak ME mogły je przerosnąć.

ME jest świetną serią gier, ale nie oszukujmy się, jest to taka sama sztampowa kosmiczna opera jak SW. Bardzo przyjemne, ale nie jest to nic specjalnie ambitnego (cokolwiek miałoby to znaczyć :D).

ME są w sumie zrzynką z KotORów. Rozwój bohaterów, klasy postaci, mechanika rozgrywki, moralność. Bez trudy można znaleźć także podobieństwa fabularne. Tak czy siak, obie serie są świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×