Skocz do zawartości
Dymcio

Gry Po Polsku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pobrałem mafie2 i assasina 3 z ps+ i ku mojemu zdziwieniu zadna nie ma polskich napisów. Na internecie widzałem ze są dostepne na wersje na ps3. Wiec czy da sie to jakos zmienic czy musze sie meczyc po angielsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ani Mafia II ani AC III nie są po polsku. Ogólnie wiekszość deweloperów ma polaków w ..... i olewa polski język.  A my zamiast sie postawić to sobie sami do gardeł skaczemy bo przecież jesteśmy frajerzy bo innych jezykow nie znamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby". Macie gierki za free więc nie narzekać.;) Ale to prawda, jesteśmy strasznie zacofanym krajem jeśli chodzi o lokalizowanie gier na konsole i strasznie zadufanym narodem. " Bo ja znam język obcy, to wszyscy muszą go znać, to gry mają być tylko w języku jaki JA znam, bo jestem super wykształcony i obeznany".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby". Macie gierki za free więc nie narzekać.;) Ale to prawda, jesteśmy strasznie zacofanym krajem jeśli chodzi o lokalizowanie gier na konsole i strasznie zadufanym narodem. " Bo ja znam język obcy, to wszyscy muszą go znać, to gry mają być tylko w języku jaki JA znam, bo jestem super wykształcony i obeznany".

Moze temat nieodpowiedni,ale juz irytuje mnie pewna rzecz czesto powielana na tym forum.GRY Z PLUSA NIE SA ZA DARMO.

Plusa trzeba oplacic wiec nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie pisza ze jak ,,za darmo" to nie narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze temat nieodpowiedni,ale juz irytuje mnie pewna rzecz czesto powielana na tym forum.GRY Z PLUSA NIE SA ZA DARMO.

Plusa trzeba oplacic wiec nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie pisza ze jak ,,za darmo" to nie narzekac.

 

W duzej mierze sie z Toba zgadzam. Gry nie sa "darmo" bo sa w ramach platnego abonamentu - to fakt.

Niemniej ich liczba w stosunku do ceny jest na tyle duza ze mozna znalezc cos dla siebie - to moje subiektywne zdanie. 

 

To zupelnie nie ten watek - niemniej zglosze prosbe (jesli jeszcze nie ma tego w PS+ FAQ) zeby dodac:

Q: Czy gry z plusa sa po polsku?

A: Sa gry ktore sa. Niemniej musisz byc przygotowany na to iz czesc gier oferowanych przez PS+ nie bedzie miala polskiego tlumaczania mimo iz takowe dostepne jest w wersji pudelkowej. 

 

Swiadomosc - to jest slowo klucz. Ja przyznam ze mnie na plusa namowiono i bralem w ciemno, coz nic zlego sie nie stalo bo jestem bardzo zadowolony.

Ale drogi konsumencie - badz swiadomy - nie ma rozniczy czy kupujesz telefon, abonament na telefon, czy usluge PS+ - masz ogolnodostepne informacje o tych uslugach masz opinie uzytkownikow. Zapoznaj sie ocen czy to Tobie odpowiada czy nie. 

 

Przepraszam w temacie gry po polsku - nie mam nic do powiedzenia - bo uwazam ze wyczerpalem ten watek w tym temacie: http://www.ps3site.pl/forum/topic/76842-tlumaczyc-czy-nie-tlumaczyc-o-to-jest-pytanie/page-3

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka ze strony Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Lublinie:

 

Przykład 1: W sklepie ze sprzętem komputerowym pan Piotr zakupił grę komputerową, w której wszystkie napisy były w języku angielskim. Nie znając języka angielskiego nie może korzystać z gry. Czy przedsiębiorca może sprzedawać gry komputerowe w języku obcym?

Odpowiedź: Mimo, że ustawa o języku polskim wyłącza spod obowiązku stosowania języka polskiego wyłącza się programy komputerowe, do których należą także gry komputerowe, a tym samym sprzedaż takiego towaru jest zgodna z prawem. Do takiego programu powinna był dołączona instrukcja obsługi w języku polskim umożliwiająca konsumentowi należyte, zgodne z przeznaczeniem korzystanie z niego. Jeżeli program nie posiada instrukcji obsługi po polsku jest niezgodny z umową i można go reklamować u sprzedawcy.

link do strony - http://www.ihlublin.pl/poradnik%20konsumenta_obowiazki.html

--

Wysłałem zapytanie do federacji konsumenta jak to się ma do gier w PS+ bez j. polskiego i w ogóle do sklepu PS Store i do Steama. Jak dostanę odpowiedź to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ps+ masz pewnie jakis regulamin na ktory sie zgodziles podczas kupowania subskrypcji i pewnie w tym regulaminie masz wyraznie napisane jak to jest z wersjami jezykowymi gier, instrukcjami itp. Wiec imo taka federacja konsumentow to se moze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 A my zamiast sie postawić to sobie sami do gardeł skaczemy bo przecież jesteśmy frajerzy bo innych jezykow nie znamy.

 

Boże... Polska nie jest jeszcze tak duzym rynkiem growym żeby każda gra miała polski język. Tłumaczenie za darmo się nie robi i musi być taki popyt na grę co pokryje koszty tłumaczenia 

 

Im bardziej zaawansowany jest mój język Szekspira tym bardziej mam gdzieś polskie wersje czy są czy nie są. Na razie to jest tak że fajniej jest grać z PL napisami ale jak nie ma to nie robię z tego tragedii narodowej i nie kupuję gry z tego powodu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ps+ masz pewnie jakis regulamin na ktory sie zgodziles podczas kupowania subskrypcji i pewnie w tym regulaminie masz wyraznie napisane jak to jest z wersjami jezykowymi gier, instrukcjami itp. Wiec imo taka federacja konsumentow to se moze...

 

Jasne, że masz. Dziś nawet na SB wklejałem, posty są tak idiotyczne, że nawet nie chciało mi się reagować. Mogą pisać do woli, do rzeczników czy innych wodników, a potem mogą się odwołać...przez okno :) Regulaminu przed kupnem usługi nie przeczytali, a teraz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.

Edytowane przez Vulcan_Genom
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ps+ masz pewnie jakis regulamin na ktory sie zgodziles podczas kupowania subskrypcji i pewnie w tym regulaminie masz wyraznie napisane jak to jest z wersjami jezykowymi gier, instrukcjami itp. Wiec imo taka federacja konsumentow to se moze...

 

 

Jasne, że masz. Dziś nawet na SB wklejałem, posty są tak idiotyczne, że nawet nie chciało mi się reagować. Mogą pisać do woli, do rzeczników czy innych wodników, a potem mogą się odwołać...przez okno :) Regulaminu przed kupnem usługi nie przeczytali, a teraz pretensje do garbatego, że ma proste dzieci.

 

Rzecz w tym, że żaden regulamin nie może być w sprzeczności z prawem. Bardzo prawdopodobne, że wszystko jest ok, bo nie kupujemy gry tylko ją np. dzierżawimy, a w takim wypadku obowiązują inne przepisy (to moja fantazja :-)) Nie czytałem regulaminów, nie chce mi się w to zagłębiać, dlatego wysłałem zapytanie do federacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie chciałbym stworzyć Petycje która zostanie wysłana do Sony w sprawie braku gier w PS Story które posiadałby chociaż napisy w ojczystym języku tzn PL, np co miesiąc ta sama awantura w temacie PS Plus że ludzie narzekają na brak gier z PL.  

Mnie osobiście również to denerwuje bo chciałbym grać w gre i jednocześnie spokojnie wiedzieć co w danym momęcie sie tam dzieje. Czasy sie zmieniają już nie musimy siedzieć z słownikami przed amigą czy comodorkiem xD Ale musimy powalczyć o swoje

Chciałbym prosić Was o pomoc stworzenia takiej petycji, tzn co dokładnie musiałaby zawierać, jakie informacje by wyglądała ona jak najbardziej poważnie.

Jak już będziemy posiadać dane informacje samo założenie jest banalne dzieki stronie internetowej.   

Później zostaje tylko reklama danej petycji. I w tym kierunku uderzę w PS3Site oraz PPE.pl bo jako dwie strony które moim zdaniem są przedstawicielami polskich graczy konsolowych powinni pomóc w reklamie takiej petycji.

Prosiłbym jeszcze raz o poważne potraktowanie tematu ponieważ jesteśmy totalnie olewani przez Sony jeżeli chodzi o języki w grach. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić by wyglądała poważnie? napisać z użyciem translatora jak tamten gość w komentarzach na blogu

Kiedy kitajce to zobaczą to powiedzą: "Te polaki naprawdę nie panimaju po anieglsku, lepiej wrzućmy im polonizację" ;)

Edytowane przez Darayavahus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz myslałem bardziej by wysłać daną petycje do jakiegoś polskiego oddziału Sony o ile taki istnieje. 

Dlatego powstał ten temat. By pomóc daną petycje stworzyć bo dość już olewania polskiego języka. 

Na gry nie możemy narzekać bo dostajemy świetne towary, ale chodzi po prostu o język. Dlaczego zawsze PL jest pomijane.

Edytowane przez juza_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, ale żeby wysłać petycję do Sony, to musiałbyś ją najpierw przetłumaczyć :) - sorry, nie mogłem się powstrzymać.

Jest też oczywiście oddział Sony Polska, możesz ich po prostu zapytać lub wysłać tę petycje na email, FB, zagadać na oficjalnym forum bądź wykonać zwykły telefon. Prostym językiem do nich, nie ma co kombinować. Ale praktyka pokazuje, że ludzie z customer support sami nie do końca znają się na swojej robocie i oferowanych usługach. Temat był wałkowany przy okazji ps+, nie sądzę, żeby Sony wymusiło na poszczególnych wydawcach wrzucanie do pss wersji z polskich językiem jeszcze na PS3, może na PS4 to już będzie standard. Ale masz rację, jeżeli chce się coś zmienić, to trzeba działać, trzymam kciuki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się będzie tłumaczyć. Znajomi są co pomogą lub tu na forum. Ludzie musicie zrozumieć że tu chodzi o nasze dobro. Więc oprócz light hejtow można też pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby posłuchano w jakiejś petycji "szarego Kowalskiego" (a nawet 1000 Kowalskich) - ale powodzenia, czekam na relację  :)

Edytowane przez zdun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba nawet jakaś strona - petycja.pl - czy coś, która ułatwia zbieranie podpisów.

 

@zdun, wybacz, ale nie zgodzę się. Każdy głos się liczy i w dobie internetu jest szczególnie "słyszalny", o czym przekonała się już nie jedna korporacja, czy inny bank na świecie, który o mało nie zbankrutował przez akcje niezadowolonych klientów na FB, czy innych stronach - u nas choćby akcja z mstop, skierowana przeciwko mbankowi.

 

@juza_88, działaj, nie czekaj aż inni zrobią to za Ciebie. Pisz do Sony Polska wszystkimi możliwymi kanałami. Jak będziesz chciał, to pomogę i przetłumaczę petycję, wyślesz choćby i do centralki w Europie. Poproś Pablosa, czy innych na tym forum przeglądających i udzielajaych się na  blogu Sony, może zechcą wspomóc i zwrócą uwagę krawaciarzy.

Swoją drogą stronka na FB najszybciej zyska rozgłos, jeżeli podlinkujesz ją Sony Polska ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę zrobić listę gier - które w pudełku mają PL a na PSN nie mają (chiałem kupić na wyprzedaży grę gdzie się liczy fabuła a tu... gunwo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam dobra sprawa. Cholera jasna w ogóle nerwy mam by właśnie szarak to musiał robić a nie ktoś kto siedzi w temacie, wie o co chodzi i gdzie uderzyć. Dlaczego właśnie ktoś z ps3site nie wpadł na to by coś zrobić ? ? Tylko zawsze lepiej w temacie ps plus uciszyć, gadać durne teksty żetrzeba się było uczyć czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz SCEP na brak wersji PL

Po prostu wszytko opada

 

 

Informacji na temat wersji językowych gier udziela nasze Centrum Obsługi Klienta pod numerem 0 801 230 000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat teksty, "że trzeba się było uczyć", nie są wcale durne. O wiele bardziej durne jest mówienie, "że mieszkam w Polsce, więc chcę mieć wszystkie gry po polsku". Tak się składa, że żyjemy w świecie, gdzie język angielski jest powszechnie uznawany za międzynarodowy i tak naprawdę w każdym kraju można się porozumieć za pomocą angielszczyzny. Nieznajomość angielskiego przynajmniej w stopniu podstawowym świadczy o typowej ignorancji większości osób użalających się nad brakiem polskich wersji gier, i moim zdaniem powinna być powodem do wstydu. Jestem w stanie zrozumieć osoby, które mają już dość sporą ilość wiosen na karku, nie miały wcześniej odpowiednich możliwości do nauki języka, a obecnie z racji wieku, nauka byłaby dla takich osób po prostu niesamowicie trudna. Ale gdy jakaś młoda osoba krzyczy na cały Internet, że "toć to skandal!!!!!!1111 OMG!!!!!111111 Nie ma polskiego?????" ...to aż mi ręce opadają. To jest po prostu zwyczajne lenistwo.

Idąc dalej... Pisanie o produkcie wybrakowanym, bo nieposiadającym języka polskiego, jest zwyczajnym idiotyzmem. Powtarzam po raz kolejny, że angielski jest językiem międzynarodowym i wydawca ma obowiązek dostarczyć swój produkt konsumentom co najmniej w takiej formie - czyli w wersji ANG. Tylko w jego gestii (w celu np: zwiększenia sprzedaży) leży dorzucenie polonizacji. Produkt wybrakowany byłby w przypadku, gdyby taki Far Cry 3 był na europejskim PSS tylko po japońsku, gdzie 99% Europejczyków nie zna tego języka. Natomiast angielski jest używany przez zdecydowaną większość mieszkańców naszego kontynentu. Tacy Szwedzi na przykład w 95% rozmawiają i piszą po angielsku, a nie po szwedzku. Chyba tylko u nas (no i w Czechach) ludzie mają takie opory przed nauką.

Żeby było jasne, w całej rozciągłości popieram Waszą akcję i mam nadzieję, że jakiś tam sukces odniesie. Jednakże uważam jednocześnie, iż taka petycja ma znikome szanse powodzenia. Zwłaszcza, jeśli powołacie się na "produkt wybrakowany". Możecie ewentualnie próbować powoływania się na "brak polskiej wersji w PSS", która jednocześnie istnieje na blu-ray. Ale to już i tak bardziej sprawa petycji np do Cenegi, a nie do Sony.

Sam lubię gry po polsku, bo gra się w nie zwyczajnie wygodniej, ale żadna gra po angielsku mi nie przeszkadza. Nie odbierajcie też mojego postu jako atak na osoby nieznające angielskiego, ale naprawdę Panowie i Panie... warto się uczyć, choćby tego jednego języka obcego. Nigdy nie wiecie, czy nie będziecie kiedyś zmuszeni do jego używania.

Edytowane przez _Matheo_
  • Like 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi brak polskiego nie przeszkadza,ale wkurza mnie,że mam do wyboru duński,bułgarski,rumuński i jakieś tam inne brudne języki, a polskiego brak...

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Matheo_

Ja rozumiem angielski. Dogadam się na ulicy. Język w grach jest jednak trudniejszy, często specyficzny. Moim zdaniem Twój argument o tym, że każdy powinien znać angielski choć w podstawie jest chybiony bo ja znam komunikatywnie a w niektórych grach sobie nie radzę przez słownictwo, szybkość mówienia i bełkot postaci.

Edytowane przez dwarfpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×