Skocz do zawartości
Ozi_PL

Czasy Okrążeń

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy kwestia powstania tego tematu była kiedyś poruszana - jeżeli tak, i to ja nie doczytałem, sorki - przenieście lub skasujcie ten post.

Jeżeli nie - może dobrym pomysłem byłby osobny temat, w którym można byłoby pochwalić się najlepszymi czasami okrążeń poszczególnych torów?

Np. w pierwszym poście trzymalibyśmy listę TOP, a kolejne posty służyły by dopisywania poszczególnych czasów.

Co Wy na to?

Może wprowadzić osobne klasyfikacje dla "pad'owców" i "kierownic'owców"?

Lista wygląda tak:

20100929_czasy.png

Edytowane przez Ozi_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, swietny pomysl. Jednak bylaby jedna prosba, zebys ty sie np tym zajmowal... bysmy mieli sobie np top 10 forum na kazdym torze.

Ja od siebie moge dac Bahrain - 1.55.478, Mclarenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Nie ma sprawy. Moge sie tym zajac.

Jak myslisz - lepiej to trzymac w jednym czy wiekszej ilosci watkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden, ale systematycznie edytowany pierwszy post.(tak mi sie wydaje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, czasy z kariery, a czasy z time trialu to dwie różne bajki, także jak ktoś się bawi w czasówki to tylko time trial.

Tam się nie zużywają opony, a tor jest nagumowany na maxa, czyli mamy max przyczepność.

To tyle z mojej strony. Ja nigdy w czasówki się nie bawiłem i raczej bawił się nie będę :)

Wyścig to jest to co mnie kręci, walka opona w oponę :P

PS.

Tak, edytuj pierwszy post tylko. Przecież nie będziesz non stop w kolejnych postach wszystkiego umieszczał :)

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzę - podział pad / kierownica byłby dobrym podziałem... Ba moim zdaniem można jeszcze rozdzielać tych co grają na automatycznej / ręcznej skrzyni biegów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bahrain - 1:52.644 Ferrari (TT, bez asyst, manualna skrzynia, Driving Force Pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z czasami dobry tylko przydałaby się jakaś weryfikacja typu foto z telewizora i wrzucenie na imageshack. Nie wierzę, że przy tylu osobach kilka nie będzie naginało wyników byle tylko znaleźć się w top10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko jak edycyjnie wyrobię się jeżeli chodzi o prezentację w jednym poście TOP10 dla każdego toru przy różnych ustawieniach, ale jakoś spróbuję to ogarnąć.

Wspomnieliście o manualu/automacie, równie dobrze można byłoby prowadzić klasyfikację kontrola trakcji on/off, opony soft/hard, linia jazdy on/off itd.

Sądzę, że się w tym wszystkim pogubimy, więc przyjmuję założenia następujące:

1. Na forum trzymanych jest TOP 5 najlepszych czasów dla każdego toru.

2. Prowadzona jest osobna klasyfikacja dla kontrolerów typu "pad" i osobna dla kontrolerów typu "kierownica"

3. Osoba zainteresowana podaniem swojego czasu i umieszczeniem go na liście pisze wiadomość prywatną do mnie (Ozi_PL).

4. Wiadomość z czasem powinna zawierać dane: psn_id, nazwa toru, tryb używanego kontrolera, uzyskany czas. Należy podać typ ułatwień, których użyto.

5. Rodzaj i ilość użytych ułatwień nie ma wpływu na pozycję na liście - liczy się tylko czas (oceniający sami sobie wyrobią respekt do danego czasu, w zależności od użytych ułatwiaczy;))

6. Tryb gry (time trial/kwalifikacje/wyścig) nie ma wpływu na pozycję na liście.

7. W uzasadnionych przypadkach (wyśrubowane czasy) prowadzący listę ma prawo poprosić o przesłanie dowodu uzyskanego czasu (screen, referencja do pozycji w światowym rankingu prowadzonym przez grę).

Ogólnie - idea jaką chciałem zawrzeć w powyższym regulaminie składa się na to, żebyśmy mogli popatrzeć jak szybko można pojechać na danym torze, ile nam jeszcze brakuje.

Jeżeli ktoś uważa, że on jeździ bez wspomagaczy, stąd sekunda czy dwie w plecy, to, jeżeli to dla niego ważne, niech włączy sobie wspomagacze i pojedzie time triala i pobije rekord - zostanie umieszczony na liście :)

Kto się nie zgadza - niech napisze - może zmienię zdanie :)

Ktoś ma nowe propozycje do "regulaminu", niech napisze - rozważę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozi_PL, co do akapitu "Ogólnie" to zawsze można sobie wejść w time trial leaderboard i tam ściągnąć np. ducha pierwszego na listach, sprawdzić kto ma najszybszy czas itd. z tym, że nie znamy ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ozi_PL, co do akapitu "Ogólnie" to zawsze można sobie wejść w time trial leaderboard i tam ściągnąć np. ducha pierwszego na listach, sprawdzić kto ma najszybszy czas itd. z tym, że nie znamy ustawień.

Owszem, ale to, że zobaczysz tam gracza Kim Il Jena z Korei Południowej, który wykręcił czas o 3 sekundy lepszy od Twojego rekordu, nie jest tym samym, co czas kolegi z forum, który, jakoś tak, wydaje się bardziej rzeczywistym, prawda? :)

Co do leaderboardu - nie mam jeszcze gry, więc nie do końca znam wszystkie szczegóły menu. Być może, jak trochę pogram, zmienimy zasady, ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z waszego doświadczenia użytkownicy padów czy posiadacze kierownic uzyskują lepsze czasy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Australia Pad 1:29:658 RedBull Kontrola Trakcji Medium skrzynia Auto reszta off

Edytowane przez Bagley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Australia

ferrari

kierownica trakcja full, abs reszta of

1,26,154

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po kiepskim wyścigu w Bahrajnie w trybie kariery (zespól Virgin), 23 miejscu i najlepszym czasie okrążenia coś ok 2:03 postanowiłem zasiąść za kierownicą Mclarena i przekonać się o swoich możliwościach...

Czas uzyskany to 1:53.845 (480 miejsce w leaderbord) - więc nie jest tak najgorzej zważywszy na to że gram padem i automatyczna skrzynia + trakcja full...

Jedyny pozytyw z wyścigu w Bahrajnie to taki że w końcu udało mi się przyjechać wyścig na dwóch komplet opon i nie złapać kary za niebieskie flagi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala prosba do tworcy tematu... kochany wes troszeczke zmien ten styl wyswietlania czasow, ja tam prawie nic nie widze... Pozdro.

Dobra ja tez chyba zasiade do time triala na tym bahrainie bo te 1.55 wyglada zalosnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno info...jest bug związany z czasówkami...także jak ktoś Ci podeśle czas o 20 sekund lepszy to nie myśl, że ktoś jest taki dobry :)

Niestety, ale sporo osób na forum CM to potwierdziło.

Także nawet screen nic tu nie pomoże.

PS.

Tylko, że on to w kodzie pisze, a tam nic już nie zmieni.

Ozi, może rób to w Excelu, a potem tylko zdjęcie wklejaj z tabelek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

PS.

Tylko, że on to w kodzie pisze, a tam nic już nie zmieni.

Ozi, może rób to w Excelu, a potem tylko zdjęcie wklejaj z tabelek?

I tak robię to w excelu :)

A później kopiuję i wrzucam - taki durny sposób kolorowania jest w tagach "code".

Nie wiem jak wyrobię z wrzucaniem z excela screenów, ale spróbuję, bo faktycznie słabo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fuck, jaki znowu bug z czasówkami? Robisz 1:55 a pokazuje 1:35?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób po prostu jeden duży i tyle, nie rób każdej tabelki dla każdego toru.

pitian, tak dokładnie. Na Singapurze gościowi podobno pokazało, że kółko w 39 sekund zrobił XD

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo zaraz do pracy, moj nowy czas na Bahrainie to 1.53.044. Automat, trakcja i linia on.

Ozi_PL , to jak bedziesz wrzucal screeny czy cos takiego... to po prostu wyslij mi na emaila, ja wrzuce na swoja stronke i wowczas nie bedzie problemu z zadnym hostingiem... co ile robisz aktualizaacje??

btw email to

siekierezada1@tlen.pl

pozdro.

ps.

Nasz najlepszy zawodnik czasowy na Bahrainie jest na 20 pozycji w swiatowym rankingu na chwile obecna :) Gratuluje

62369_1618844156767_1406290620_1620986_884989_n.jpg

Edytowane przez Sir Siekier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo  :thumbsup: Ja się będe cieszył jak u Arabów zejdę ponizej 2 minut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dzis zobacze sobie RB bo widze, ze chyba robi sie w nim lepsze czasy niz w Ferrari.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam się podoba obecna tabela?

Co jeszcze do zmiany/poprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mała, ale jest ok :) W sensie, że czcionka mała.

Edytowane przez Patricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×