Skocz do zawartości
DaraS

Demon's Souls

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej późno, niż później ;)

 

Jeżeli dobrze pamiętam, to jakieś tam mniejsze shardy kupisz u NPC-ów, ale te najważniejsze (pure) dropią jaszczurki. Tych jest tylko kilka na dane playthrough, więc jak Ci uciekną, albo nie wydropiatego co chcesz, to pozostaje NG+ i dalej. W kopalni (2-2) masz jaskinię z jaszczurkami, pewnie już znalazłeś, te dropią mniej ważne shardy.

 

Wystarczy, że Eda obdarujesz raz duszą Flame'a - będziesz mógł upgradować przez resztę NG. Na NG+ musisz dać mu duszę ponownie, itd.

 

Gdy wracasz z Nexusa do któregokolwiek ze światów, to zawsze będzie to początek danej lokacji. Po przejściu całego danego świata masz dostęp do poszczególnych teleportów w Nexusie.

 

Na koniec dwie małe rady ode mnie:

 

Jeżeli potrzebujesz małych porad bez psucia sobie zabawy, pytaj tutaj. Jeżeli chcesz zdobyć pełną wiedzę, zerknij na wiki.

 

 

Po drugie, nie zwlekaj kolejnych 6-ściu lat z Dark Souls ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wykuwania unikatowych broni (i całej reszty) koniecznie wydrukuj sobie checklistę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej przez przypadek zabilem kowala eda i teraz jest pytanie czy przy nowej grze+ bedzie z powrotem ??? bo brakuje mi tylko ulepszyc bronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale duszę Flame'a  będziesz musiał mu dać ponownie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby go nie zabił, to też musiałby dać ponownie więc luzik :)

Jedyne co można sobie w ten sposób popsuć (śmierć NPC) to zmiana Character Tendency.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mógł dać i dopiero później go (przypadkiem) zaciukać. Może jednak chłopak nie ma problemów z ponownym ubiciem Flame'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to lamerskie podejście. Co to za satysfakcja, skoro Flame to jeden z nielicznych bossów stanowiących wyzwanie. Solo w zwarciu, to jest satysfakcja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pojawia sie problem z ubiciem bossa to trzeba takie rzeczy wykorzystywać.

Lamerskie to jest "pożyczanie" przedmiotów od innych graczy w celu niby splatynowania gry.

Najbardziej lamerskie jest odpuszczenie farnienia P.Bladestone czy questów Mephistopheles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeżeli ktoś decyduje się na platynę, to też uważam, że wszystko - farmienie kamieni, wykucie broni, zdobywanie pierścieni - warto zrobić samemu, bo wtedy jest frajda i satysfakcja. Jeżeli lecimy już któreś tam NG tylko po brakujące rzeczy, to pewnie że fajnie szybko ubić bossa najskuteczniejszym sposobem, byle tylko padł. Ale jeżeli ktoś gra pierwszy raz, albo nie interesuje go platyna, to moim zdaniem warto jednak podejść do tematu po męsku ;) Bo to jest tanie wykorzystanie "błędu" w grze, tak samo jak możliwość "pożyczania" sobie fantów.

Edytowane przez kovacs
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swiat 2 ukończony bez większych problemów, w świecie 1 został ostatni etap, zaczęty 4 świat z pierwszym bossem. Ale w Tower Of Latria 3-1 nabłądziłem się co niemiara...chyba w żadnej grze nie błąkałem się tak mocno, a wszystko przez pominięcie jednego klucza który leżał na skraju obszaru wystrzeliwanych strzał-pocisków przez machinę oblężniczą. Nie sięgałem tam bo myślałem że jestem w zasiegu strzał, a nie byłem....

Po uwolnieniu Sage Freke jest o wiele łatwiej, bo nauczyłem się Soul Ray i Warding, znacznie to ułatwiło sprawy :), poziom trudności spadł znacznie.

Gram z nastawieniem na magię, ale mam też cięzką zbroję, przez co uniki są spowolnione ale ochrona lepsza. Ale nie zgadzam się w tezą że zbroje mają małe znaczenie (kilka osób tak pisało). W etapie 1-2 kupiłem od kupca-NPC metalową ciężką zbroję i dopiero od tego momentu nie miałem problemu z pieskami w korytarzach między wieżami. Zamiast uników jest fikołas, ale cóż, coś za coś.

Piękna gra, większośc poprzedniego weekendu, później 2 dni pod rząd po powrocie z pracy całe popołudnie i wieczory moje :) aż w końcu nadszedł dzień zmęczeniowy i trzeba małą przerwę zrobić by w robocie tematów nie zawalać i żeby coś czasu na real life zostało.

Mega gra :)

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos cisnie do platyny a nie ma jakies broni czy kamienia piszcie bo wywalam z dysku soulsy a wszystko mam sl190 wersja eu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, udało Ci się samemu dopaść ten kamyk, czy ktoś się zlitował nad biedną duszą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kusisz chłopie ;D ale nie...muszę to zrobić samemu XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są maks trzy dni farmienia. Wszystko zależy od twojej determinacji i czasu jaki na to poświęcisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Bladestone?

3 wieczory = 9 drinków przy dobrej nutce, sama przyjemność :)

Gra po premierze nie dostała żadnej aktualizacji.

Dla mnie to numer jeden poprzedniej generacji.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Skończyłem Demons będąc na 90 levelu startując jako Royal. Zakończyłem mając siłę 31 i magię 31, reszta parametrów 18-22, tylko Luck nie rozbudowywałem. Przeważnie w cRPG postać zrównoważona nie jest mocna, ale DS moim zdaniem taka równowaga wymiata, magia+Insanity Catalyst+Soul Ray, oraz siła+Blueblood Sword  to potężne combo.

Doświadczyłem buga z Ostravą, pomimo wyratowania go dał mi w 1-4 tarczę i miecz, ale nie dał Mausoleum key  :blink: . Więc w NG Ostrava został skillowany na samym początku, żebym mógł się zmierzyć z Old King Doranem. Doran własnie padł :)

Na pewni to gra z 1 piątki najlepszych gier na PS3, ma wielki dar przyciągania. Myślałem o niej nawet w pracy, ale grałem w weekendy, bo będąc zmęczonym i bez koncentracji po pracy przeważnie nie kończyło się to dobrze.

Nie wiem jeszcze czy będę startował do platyny, bo widzę że jest mnóstwo expienia kamyków, nigdy nie byłem fanem żmudnego expienia. Oraz 2 dusze demonów służą do wytworzenia 4 rzeczy: broni, cudu i czaru co wymusza minimum 3 krotne przejście grając uczciwie. No i ta zabawa tendencjami która jest konieczna....

Na pewno jeszcze raz pójdę po duszę Flamelurkera, bo muszę mieć Northern Regalia :)

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie zrób sobie przerwę. Za jakiś czas wrócisz i może pokusisz się o platynę. Dla samego trofika może i nie warto, ale tendencje są naprawdę ciekawe. To może w międzyczasie dark souls? :)

A co do Ostavy, to z tego co pamiętam, graty dostajesz po walce z fantomem, a klucz o Ostravy siedzącego na schodach tuż przed.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie stworzyłem osobne konto dla serii Souls.

Dziś na chwilkę przysiadłem przy Demon's.

Tutorial z bossem zaliczony z marszu...

Ah jaki ta gra ma power.

GTA 5 na PS4 czeka na półce i coś mi się wydaje, że jeszcze sobie poczeka :)

DS poraz kolejny porwał mnie i szykuje się droga do czwartej platyny... narkotyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W takim razie zrób sobie przerwę. Za jakiś czas wrócisz i może pokusisz się o platynę. Dla samego trofika może i nie warto, ale tendencje są naprawdę ciekawe. To może w międzyczasie dark souls? :)

A co do Ostavy, to z tego co pamiętam, graty dostajesz po walce z fantomem, a klucz o Ostravy siedzącego na schodach tuż przed.

Całą serię Souls zaliczę na pewno bo wyjątkowo mi podeszła, szkoda że nie ma wersji cyfrowej Dark Souls na PSS. RPG i pochodne to moje ulubione gatunki i mam zamiar jeszcze na obecnej generacji ograć całą serię Souls, Diablo3, Dragons Dogma i Skyrim.

Istnieje u mnie "kupka wstydu" gier kupowanych niedrogo na promocjach z PSS w tym są takie hity jak np. Red Dead Redemption i Far Cry 1,2,3. Czasem myślę że musiałbym mieć długie L4 np. złamanie nogi by nadrobić wszystkie zaległości :)

Edytowane przez walczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za problem złamać nogę? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wyjasnicie mi dlaczego z kolega nie moglismy razem pograc sl moj 196 jego kolo 200 stawialem znak z bes a on tego nie widzial.Wyjasnicie co jest nie tak dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie obaj mamy po 196 sl i ja nie wiedziałem znaku pietrza a on mojego ocb? Czy ma to związek z już pokonanymi bossami? Wersje gry mamy obaj te same jak coś.

Edytowane przez FancyMichael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×