Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego karny dla Legii w meczu z Jagą był niesłuszny? Wolne żarty. Na gorąco (czyli zaraz po meczu) było sporo opinii, że niesłuszny, jednak po kilku dniach wałkowania tematu eksperci zaczęli przyznawać, że karny się należał. Najlepiej ujął to Boniek - karny dla Legii był bardzo podobny do sytuacji Orlando Sa z tego samego meczu, kiedy Portugalczykowi przy przyjęciu piłka odskoczyła i trafiła w rękę. Rękę miał ułożoną naturalnie, nie miał czasu jej zabrać, piłka nie zmieniła toru lotu, w niczym ta ręka mu nie pomogła. I co? I rzut wolny dla Jagi. Boniek stwierdził, że sytuacja z karnym różni się tylko tym, że było to przy remisie, w doliczonym czasie gry i skutkowało karnym. Od siebie dodam, że ręka zawodnika Jagi była jeszcze bardziej ewidentna od tej u Sa - napastnik Legii nastrzelił ją sobie i absolutnie nie miał czasu zareagować, Broź dośrodkowywał stojąc kilka metrów od obrońcy Jagi, ten miał czas zabrać rękę. I koniec końców dzisiaj obrońcy na całym świecie grają w polu karnym z rękoma za plecami, bojąc się jakiegokolwiek kontaktu, ktoś kazał obrońcy Jagiellonii rozkładać ręce? 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o karny dla Legii, który był niesłuszny przez co wypaczył wynik spotkania.

Serio, niesłuszny? To co musi zrobić piłkarz, żeby odgwizdano mu zagranie ręką? Złapać piłkę i przytulić? Gość wystawił rękę na całą długość, nie próbował nawet jej schować jak leciała do niego piłka zagrana w pole karne, sytuacja w żaden sposób nie usprawiedliwia takiego ułożenia ręki (piłkarz nie walczył z żadnym innym zawodnikiem, nie walczył też o utrzymanie równowagi ani nic takiego). Nawet wytyczne sędziowskie ze strony PZPN-u wskazują na to, że był to ewidentny karny - tam o ile dobrze pamiętam jest mowa o tym mitycznym "obrysie ciała", który tutaj obrońca Jagi ewidentnie powiększył.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@okoni

Tak, do usranej śmierci. Bo jak się powołujecie (jako kibice Legii) na ten konkretny mecz ze Śląskiem z przed tygodnia a nie z 2010 roku to widzicie tylko, że Brzyski nie słusznie został wyrzucony ale żeby zauważyć nie prawidłowego gola to już obiektywizmu wam brakuje. Szukałem raz jeszcze tej sytuacji z Brzyskim ale jej nie znalazłem. 

 

@fryz

Ja tam nie widzę karnego, piłkarz Jagi dobiegał z boku, nie stał przodem do tego strzału(?). Nie zrobił żadnego umyślnego ruchu do piłki, w dodatku z bliskiej odległości.

 

Gdyby te sytuacje miały miejsce powiedzmy w pierwszych 10 kolejkach to nikt by o nich nie pamiętał bo sezon długi, pkt można odrobić a pomyłki są normalne. Tylko to już jest decydująca faza i takie pomyłki nie mają prawa mieć miejsca. 

Edytowane przez malyksg86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To ja, jako kibic Legii napiszę wprost: z tego co widziałem to Sa faulował Celebana przy golu dla Legii a sędzia, uznając tego gola popełnił błąd na korzyść Legii. To, że później niesłusznie wywalił z boiska Brzyskiego (swoją drogą to pierwsza żółta dla Brzyskiego, choć sama w sobie słuszna, też była efektem błędu arbitra) i nie za bardzo widział dość ostre faule na Broziu świadczy tylko o jednym - sędzia był po prostu słaby i się mylił - w obie strony.

Edytowane przez fryz
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W meczu ze Śląskiem Celeban był faulowany przez Sa i co więcej był to bardzo głupi faul - już po wygranej walce siłowej popchnął obrońcę czym nic nie zyskał, a Legia powinna stracić tę bramkę. To była jedyna ostatnio pomyłka sędziego, na której Legia skorzystała. Więcej jednak było tych sytuacji, gdzie Legia była krzywdzona, ale kogo to obchodzi, i tak PZPN nam daje mistrzostwo przy zielonym stoliku -.-

Co do meczu Legii ze Śląskiem to był najsłabszy występ sędziego, jaki widziałem w tym sezonie.

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehe teraz obejrzałem skrót Jaga - Wisła a tam gol w końcówce na 2:1 dla Jagi ze spalonego. Niech ten Blatter już wypie..... z tego stołka i niech wprowadzą powtórki wideo.

 

 

W meczu ze Śląskiem Celeban był faulowany przez Sa i co więcej był to bardzo głupi faul - już po wygranej walce siłowej popchnął obrońcę czym nic nie zyskał, a Legia powinna stracić tę bramkę. To była jedyna ostatnio pomyłka sędziego, na której Legia skorzystała. Więcej jednak było tych sytuacji, gdzie Legia była krzywdzona, ale kogo to obchodzi, i tak PZPN nam daje mistrzostwo przy zielonym stoliku -.-

Co do meczu Legii ze Śląskiem to był najsłabszy występ sędziego, jaki widziałem w tym sezonie.

 

http://weszlo.com/2015/05/19/niewydrukowana-tabela-tym-razem-legia-i-lech-ida-pod-reke/

 

Powyższy link odnosi się do wydarzeń z przed 33 kolejki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

http://weszlo.com/2015/05/19/niewydrukowana-tabela-tym-razem-legia-i-lech-ida-pod-reke/

 

Powyższy link odnosi się do wydarzeń z przed 33 kolejki.

 

Bez urazy, ale powyższy link jest nic nie warty, choćby z tego powodu, że cała ta tabela opiera się na założeniu, że każdy mecz potoczyłby się dokładnie tak samo z wyjątkiem kontrowersyjnych sytuacji - co jest tak oczywistym uproszczeniem, że przytaczanie tego jako argumentu w dyskusji raczej jest bez sensu. Tym bardziej, że wszystkie te zdarzenia oceniają dziennikarze, którzy jak to dziennikarze - piszą przede wszystkim to co się sprzeda, fakty niekoniecznie są w tym przypadku istotne. Ja bym to traktował raczej jako ciekawostkę i taki piłkarski pudelek w stylu "zobaczcie zdjęcia maski w jakiej zagra Robert Lewandowski".

 

Ed: no i mimo tego co tam dziennikarze wysmażyli to druga żółta kartka dla Brzyskiego absolutnie nie była słuszna. ;)

Edytowane przez fryz
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po części się z Tobą zgadzam, że nie należy tego brać do końca na poważnie ale zawsze jest to jakaś tam statystyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest, jest. Taka w stylu "jak idę na spacer z psem to obaj mamy po trzy nogi". ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Kłamstwo, wielkie kłamstwo, statystyka" ;)

 

Sędziowie mylą się i będą się mylić, raz w jedną, a raz w drugą stronę, jest to części tego sportu. Mnie tylko boli to, że jak na pomyłce sędziego zyska mój klub to od razu wylewane jest wiadro pomyj, a jak mój klub straci to ci sami krzykacze siedzą cicho i się cieszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w temacie już wszystko zostało powiedziane, życzę nam wszystkim danych spotkań już bez żadnych pomyłek sędziów. ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barka w nowym sezonie. Ja czekam aż pasy będą na ukos ;)

cdd81985768dd8df3c152812b0c7fba2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjazdowe jak dla mnie bardzo dobre. W domowych te pasy może nie pasują, ale za to spodenki bordowe ładnie wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tragedia stroje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobają tylko pasy powinny być pionowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no przecież biznes się musi kręcić :). a jak dadzą paski w poprzek to każdy prawdziwy kibic musi zmienić koszulkę bo jego obecna, 2-letnia za 80 euro, już tej nowej w ogóle nie przypomina. a za dwa sezony, jak już zmienią spowrotem na pionowe, to będzie już stara albo za ciasna ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 80 euro to mam dwie koszulki ŁKS,Barcelony mam jedną z sezonu 10/11 i starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale Wilshere bombę wsadził. polecam powtórki teraz na C+ sport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto-Liv 5:0 do przerwy!!!

Czy leci z nami pilot?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sto-Liv 5:0 do przerwy!!!

Czy leci z nami pilot?

 

pilot już myślami w Kaliforni :)

btw Stiwi może na koniec pobić ostatni rekord: nigdy jeszcze nie przegrał w Premiership więcej niż 4 golami :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Stiwi konczy, Drogba tez (jeszcze pogra rok w innym klubie i moze wroci do sztabu szkoleniowego). Tutaj zmiana w 30 minucie : )

https://vine.co/v/eqTuV0xeuIq

czas na ceremonie :)

Liverpool ladne becki zebral.

Edytowane przez SkibaPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... piękna chwila. ;) Ale weź tu człowieku teraz czekaj do 8 sierpnia :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drużynie Lecha można już pogratulować mistrzostwa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drużynie Lecha można już pogratulować mistrzostwa :)

 

Jeszcze do konca pare kolejek zostalo , Legia ma trudniejszy kalendarz ale gra na sporym szczeciu vide mecze ze Slaskiem i z Jagielonia. We wczorajszym meczu po tym jak obijali poprzeczke juz myslalem , ze nic nie wcisna :D

Jak to ujal Brzeczek "droga do mistrzostwa prowadzi przez Gdansk" i jesli Lech dowiezie dzisiaj to zwyciestwo to z duza doza prawdopodobienstwa beda "majstrem"

ALechia pomomo tego , ze ma pilarzy do tego zeby walczyc o wyzsze cele to fartem gra w grupie mistrzowskiej piszac bardziej obrazowo sa jak zle przyprawiona zupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×