Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno Barca dała za Alejsza "tylko" 9 baniek :) To jest dopiero promo :P

Nie wiem czy promocja bo rok temu Sevilla dała za niego 3 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy promocja bo rok temu Sevilla dała za niego 3 :)

 

Patrząc na inne transfery europejskie w ostatnim czasie i ich kosmiczne kwoty nieadekwatne do skilla np. dziurawy David + cena jaką Barca dała za tego śmiesznego Daglasa to Alejsz to prawdziwa okazja :)

Zresztą to chyba normalna sprawa, że zawodnik po wypromowaniu jest wart dużo więcej od jego pierwotnej ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądałem wczoraj Lecha i pomimo jako takiego meczu i wyniku, moją uwagę przykuła jedna rzecz, a właściwie piłkarz, Karol Linetty.

(...)

Coś z niego będzie na pewno w przeciwieństwie do tych innych Trałek, Żyrów czy Kucharczyków.

Linetty ma talent widoczny gołym okiem, kompletny środkowy pomocnik z nowego pokolenia, potrafi piłkę odebrać ale i rozegrać. Podobny typ gracza jak np. Furman, ale młodszy i z większym potencjałem. Już od dawna "domagam się" Linettego i Kędziory w reprezentacji, dobrze że Nawałka ich w końcu powołał.

Ogólnie się z Tobą zgadzam, ale z Kucharczykiem to nie trafiłeś - akurat Kuchy się bardzo rozwinął i rozwija się dalej ;)

Edytowane przez mat_eyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś inne nacje jak np. Słowacja, Czechy czy Rumunia stać na utrzymanie swoich zawodników. Mało tego - co chwilę grają w LM ;)

 

Tylko że tacy Czesi, Słowacy czy Chorwaci takich Linettych mają co rok kilku w składzie i zarobią więcej na ich sprzedaży niż na awansie do LM, więc aż tak się na tą LM nie spinają, chociaż i tak zazwyczaj jest to "skutkiem ubocznym" ich filozofii szkolenia i zarządzania drużyną. Jak widać wychodzi im to lepiej. Z tym utrzymaniem zawodników bym nie przesadzał bo jak takie Dinamo Zagreb czy Viktoria Pilzno dostaje konkretną ofertę za zawodnika to go sprzedają bez względu na wszystko, takie prawa rynku i silniejszego czyli mocniejszych klubów zachodnich, oni to rozumieją, nas to dalej boli i nie potrafimy tego zrozumieć że zawsze tak będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sam awans do LM jest 9 baniek, więc rachunek ekonomiczny jest bardzo prosty ;) Do tego ewentualny marketing, bilety itd. to po prostu finansowy kosmos :)

Klub jest także po to, żeby się rozwijać i nie stać w miejscu jak to mają w zwyczaju nasze klubiki... Jest fajna paka graczy to zamiast ją jeszcze wzmocnić to wolą się wyprzedać po 2-3 bańki i dalej kopać swoje. Dla mnie nie pojęte zupełnie. Nie wiem od czego to zależy, ale imo prezes klubu powinien mieć jaja i zaryzykować, bo co jest do stracenia ? :) Mniejsza pensja i premie ? ;)

Tak jak pisałem - nie mamy biednej ligi, kasa jest, trzeba iść do przodu w końcu! Jak nie to w LM zagramy może za jakieś 50 lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Linetty to już chyba jedną nogą jest za granicą. W Lechu wszyscy już się pogodzili z jego transferem.

O ile dobrze słyszałem to wziął go Tottenham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za sam awans do LM jest 9 baniek, więc rachunek ekonomiczny jest bardzo prosty ;) Do tego ewentualny marketing, bilety itd. to po prostu finansowy kosmos :)

Klub jest także po to, żeby się rozwijać i nie stać w miejscu jak to mają w zwyczaju nasze klubiki... Jest fajna paka graczy to zamiast ją jeszcze wzmocnić to wolą się wyprzedać po 2-3 bańki i dalej kopać swoje. Dla mnie nie pojęte zupełnie. Nie wiem od czego to zależy, ale imo prezes klubu powinien mieć jaja i zaryzykować, bo co jest do stracenia ? :) Mniejsza pensja i premie ? ;)

Tak jak pisałem - nie mamy biednej ligi, kasa jest, trzeba iść do przodu w końcu! Jak nie to w LM zagramy może za jakieś 50 lat...

 

Nasze kluby nie stać żeby rozwijać się za pomocą kupowanych zawodników, wiadomo czasem zdarzy się jakaś perła jak na nasze warunki np. taki Pan Duda, ale nie oszukujmy się, nasz rozwój powinien być skupiony na młodzieży, bo jak w większości zespołów będziemy mieli po kilku takich Linettych w składzie a na ławce także kilku czekających na swoja szanse równorzędnych zawodników to nikt nie będzie rozpaczał jak sprzedamy jednego czy drugiego, a i drużyna tego nie odczuje aż tak bardzo. Coś dobrego się dzieje jednak jak tak się patrzy na nasze kluby, widać że część się opanowała, ale na to jednak potrzeba trochę czasu i przed ewszystkim pieniędzy i zaplecza, tego nie da się zrobić w 2/3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na inne transfery europejskie w ostatnim czasie i ich kosmiczne kwoty nieadekwatne do skilla np. dziurawy David + cena jaką Barca dała za tego śmiesznego Daglasa to Alejsz to prawdziwa okazja :)Zresztą to chyba normalna sprawa, że zawodnik po wypromowaniu jest wart dużo więcej od jego pierwotnej ceny ;)

Mnie ten transfer nie przekonuje , z niego taki sam obrońca jak z Pedro, skrzydłowy przedstawiony na obronę z przymusu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten transfer nie przekonuje , z niego taki sam obrońca jak z Pedro, skrzydłowy przedstawiony na obronę z przymusu

 

Wiesz, podobne głosy tu chodziły jak Barca finalizowała transfer Mathieu :) Pożyjemy zobaczymy jaki z niego kozak :) Ja tam jestem o niego spokojny :)

Nasze kluby nie stać żeby rozwijać się za pomocą kupowanych zawodników, wiadomo czasem zdarzy się jakaś perła jak na nasze warunki np. taki Pan Duda, ale nie oszukujmy się, nasz rozwój powinien być skupiony na młodzieży, bo jak w większości zespołów będziemy mieli po kilku takich Linettych w składzie a na ławce także kilku czekających na swoja szanse równorzędnych zawodników to nikt nie będzie rozpaczał jak sprzedamy jednego czy drugiego, a i drużyna tego nie odczuje aż tak bardzo. Coś dobrego się dzieje jednak jak tak się patrzy na nasze kluby, widać że część się opanowała, ale na to jednak potrzeba trochę czasu i przed ewszystkim pieniędzy i zaplecza, tego nie da się zrobić w 2/3 lata.

 

To inaczej - czy mistrz Polski, który nie gra przecież w biednej lidze MUSI na gwałt sprzedać Linettego ? Nie może poczekać do okienka zimowego i zobaczyć jak im pójdzie w eliminacjach do LM ? Jak Linetty jak taki dobry to i tak się sprzeda.

Czemu na siłę chcą się osłabić ? Można na pewno podjąć takie decyzje, żeby z automatu nie tracić szans na LM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się wzmacniać przed LM to się wyprzedają...jakie to polskie.

Już był niedawno taki jeden polski klub który mocno zainwestował w piłkarzy i ich kontrakty w celu zawojowania Ligi Mistrzów. Wszystko było pięknie do momentu pechowego odpadnięcia na ostatniej prostej eliminacji do LM z Apoelem. Miały być pieniążki i piłkarze, a zostały długi i smutne pożegnania. I do tej pory klub nie może się pozbierać. Mowa oczywiście o Wiśle Kraków za czasów Maaskanta.

 

Łatwo mówić, żeby nie sprzedawać piłkarzy bo LM to duże pieniądze. Niestety to nie jest takie proste i zwycięża prosta ekonomia przetrwania :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, podobne głosy tu chodziły jak Barca finalizowała transfer Mathieu :) Pożyjemy zobaczymy jaki z niego kozak :) Ja tam jestem o niego spokojny :)

 

To inaczej - czy mistrz Polski, który nie gra przecież w biednej lidze MUSI na gwałt sprzedać Linettego ? Nie może poczekać do okienka zimowego i zobaczyć jak im pójdzie w eliminacjach do LM ? Jak Linetty jak taki dobry to i tak się sprzeda.

Czemu na siłę chcą się osłabić ? Można na pewno podjąć takie decyzje, żeby z automatu nie tracić szans na LM...

 

Tego nie wiem, ale jeśli mają stracić szanse na LM sprzedając JEDNEGO zawodnika to chyba jeszcze nie najlepiej świadczy to o naszym poziomie i lidze.

Dlatego tak jak napisałem, trochę jeszcze wody w Warcie czy Wiśle musi upłynąć jak widać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę nie wiem jak im pójdzie z czy bez Linettego, ale po przykładzie Rado i straceniu przez Legię pewnego mistrzostwa taki scenariusz jest możliwy...


Jak słyszę o wyprzedaży zawodników przed LM to od razu mam czarne myśli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ten problem. Jak to musi być posrane że taki Rado czy np teraz Linetty nie byli w stanie poczekać chwili i spróbować sił w nowym otoczeniu za miesiąc czy dwa. Jeszcze z tym Radoviciem to jestem w stanie zrozumieć , stary cap się zrobił , ma jeszcze przed sobą góra dwa sezony na dobrym poziomie to chciał się dorobić. Ale ten młody chłopak z Poznania, czemu daje dyla? Przecież zagrać o LM to dla takiego piłkarza raczej marzenie a nie kara. I tu po trochu widać że ogólnie najważniejsza w tym wszystkim jest kasa. Żyje się raz i lepiej na bogato niż z wiecznymi nadziejami.

Trochę szkoda że nie chce się sprawdzić , a jeszcze dochodzą głosy że nie za jasno wygląda sprawa z Gruzinem czy Hamalainenem. Szkoda jakby to się sypnęło , bo znowu patrzeć jak mistrz kraju zbiera wciry z jakimś Karabachem to trochę przykre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście co powiedział Pique podczas wczorajszej fety na Camp Nou :D ?

„Dziękuję sztabowi szkoleniowemu, fizjoterapeutom, lekarzom, kibicom… I dziękuję Kevinowi Roldanovi, od ciebie wszystko się zaczęło”

Chodzi o Kevina Rolanda, który śpiewał na imprezie u Cristiano Ronaldo po przegranym meczu ligowym z Atletico 0:4 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Berga przez Kucharczyka a na Hadaju kończąc. Burak buraka burakiem pogania jednak. Przegrywać też trzeba umieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest ten problem. Jak to musi być posrane że taki Rado czy np teraz Linetty nie byli w stanie poczekać chwili i spróbować sił w nowym otoczeniu za miesiąc czy dwa. Jeszcze z tym Radoviciem to jestem w stanie zrozumieć , stary cap się zrobił , ma jeszcze przed sobą góra dwa sezony na dobrym poziomie to chciał się dorobić. Ale ten młody chłopak z Poznania, czemu daje dyla? Przecież zagrać o LM to dla takiego piłkarza raczej marzenie a nie kara. I tu po trochu widać że ogólnie najważniejsza w tym wszystkim jest kasa. Żyje się raz i lepiej na bogato niż z wiecznymi nadziejami.

Trochę szkoda że nie chce się sprawdzić , a jeszcze dochodzą głosy że nie za jasno wygląda sprawa z Gruzinem czy Hamalainenem. Szkoda jakby to się sypnęło , bo znowu patrzeć jak mistrz kraju zbiera wciry z jakimś Karabachem to trochę przykre.

 

Wiesz, to my tak widzimy problem, on podejrzewam widzi sprawę inaczej, po swojemu. Ale powiedzmy szczerze, czy robi źle? Moim zdaniem nie.

Czuje się na siłach, chce się sprawdzić, widać naprawdę że chłopak ma umiejętności i przede wszystkim głowę na karku i wie że granie w piłka na wysokim poziomie to nie tylko mecz i trening, widziałem jakiś wywiad z nim i powiedział że Lewy bardzo go inspiruje pod względem przygotowania poza meczowego i treningowego, czyli dieta, styl życia itd.

Nie wiem o jakich klubach mowa, ale moim zdaniem niech idzie, tylko tak może się zweryfikować, nie ma innej możliwości.

Z całym szacunkiem do Lecha, ale i do innych zespołów, przy tych kadrach które posiadają to jeszcze trochę za wcześnie aby marzyć o LM.

Jasne ktoś powie - to kiedy w końcu? A wtedy jak awansują, proste ;) Wyniki przyjdą same, ale nie od razu.

Pewnie że perspektywa walki o awans do LM może zachęcać, no ale w zachodnim klubie prawdopodobnie puchary będzie miał "z marszu".

Niech chłopak robi jak chce, jest młody, miał świetny sezon. Życzę mu powodzenia, i naprawdę trzeba się przyzwyczaić do takich sytuacji, bo tak już będzie. Nie jesteśmy Hiszpanią, Niemcami, Anglią czy innym potentatem. Taka jest kolej rzeczy. Trzeba to zrozumieć wreszcie bo będziemy cały czas dreptać w miejscu i żałować odejścia jakiegoś zawodnika, a powinniśmy wyczekiwać kolejnych Linettych i aby ich było coraz więcej, wtedy nie będzie szkoda, a i kluby będą mieć wyniki bo jak będzie paru takich w składzie i na ławce, to sprzedaż jednego nie zrobi im różnicy.

Mamy prawie 40 milionowy kraj, ludzi potrafiących grać jest masę, tylko trzeba ich znaleźć i zapewnić im odpowiednie warunki do rozwoju, tylko tym moim zdaniem możemy podnieść poziom ligi i reprezentacji, a to że zawodnicy będą odchodzić, no niestety tak będzie.

Tak jak i młodzi ludzie wyjeżdżają za granicę za pracą w poszukiwaniu lepszego świata, tak i oni robią to samo. Żyjemy w takim kraju a nie innym, i mamy taką piłkę a nie inną.

Czas trochę zejść na ziemie, nie da się tego gówna piłkarskiego które było u nas naprawić w kilka lat, a to że ktoś nie chce w tym uczestniczyć to jego sprawa i jego życie.

Jak Lewandowski ruszał na wojaże kto przypuszczał że tak to będzie wyglądać? Podejrzewam że nikt, oprócz jego samego.

Czasem się udaje, warto próbować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Berga przez Kucharczyka a na Hadaju kończąc. Burak buraka burakiem pogania jednak. Przegrywać też trzeba umieć.

 

 

Hadaj faktycznie powinien się nieraz powstrzymać, ale podziwiam Twoje wybiórcze podejście - Hadaj burak, ale kibice z Zabrza, którzy akurat chyba nawet na tym filmiku śpiewali, że Legia to k...wa, naciskali na swój zespół żeby oddać mecz Lechowi, a po straconych przez swoją drużynę bramkach skandowali "Lech mistrz" to już pełna kultura i wzór sportowej i koleżeńskiej postawy.

 

Ot, nie ma to jak obiektywne podejście, na pewno nie spowodowane sympatiami klubowymi czy tymi dotyczącymi miejsca zamieszkania. :)

 

Zgadzam się, przegrywać też trzeba umieć. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toreso

 

Wiesz, ja tam go rozumiem, motywacja pracy w lepszym środowisku i przy lepszej pensji , kto by tak nie chciał? :)  Ale kurcze , z drugiej strony uciekają te perełki, pewnie jego miejsce zajmie jakiś odrzut z europy po trzydziestce. Spokojniejszy bym był jakby padło info z klubu że niech Karol idzie się rozwijać dalej , a my tu mamy dwóch trzech młodych chłopaków o podobnym talencie, czekamy aż wreszcie zaskoczą na poziomie ekstraklasy. A jak znam życie , to tak nie będzxie. Zresztą, niepotrzebnie tak marudzę po polskiemu ;)  niech grają bez niego i zajdą w Europie co najmniej jak ostatnio Legia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojniejszy bym był jakby padło info z klubu że niech Karol idzie się rozwijać dalej , a my tu mamy dwóch trzech młodych chłopaków o podobnym talencie, czekamy aż wreszcie zaskoczą na poziomie ekstraklasy

 

O to właśnie chodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że jak Lewy wyjeżdżał to miał rozegrane dwa sezony w Lechu i jeśli dobrze pamiętam to grali wtedy jeszcze w fazie grupowej LE czy pucharu Uefa. Dodatkowo zdobył króla strzelców w Ekstraklasie.

A Linetty jeden sezon i już urosły mu piórka. Ilu było takich co po jednym udanym sezonie wyjeżdżali a gdzie są teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Linetty jeden sezon i już urosły mu piórka. Ilu było takich co po jednym udanym sezonie wyjeżdżali a gdzie są teraz.

 

Linetty już 3 lata gra w pierwszym składzie Lecha, Lewy został królem strzelców bo jest napastnikiem, Karol to pomocnik...

Wiadomo że ze środka tez można trochę nastrzelać, no ale jednak to trochę dalej od bramki niż napastnik ;)

Było takich dużo, może i tak być z nim, ale nie przekonamy się póki nie spróbuje.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej wróci na wypożyczenie do Lecha albo go jakiś menago wciśnie do Lechii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie.

Chociaż pewnie jak takie myśli przechodzą mu przez głowę to już na starcie jest przegrany ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, podobne głosy tu chodziły jak Barca finalizowała transfer Mathieu :) Pożyjemy zobaczymy jaki z niego kozak :) Ja tam jestem o niego spokojny :)

 

To inaczej - czy mistrz Polski, który nie gra przecież w biednej lidze MUSI na gwałt sprzedać Linettego ? Nie może poczekać do okienka zimowego i zobaczyć jak im pójdzie w eliminacjach do LM ? Jak Linetty jak taki dobry to i tak się sprzeda.

Czemu na siłę chcą się osłabić ? Można na pewno podjąć takie decyzje, żeby z automatu nie tracić szans na LM...

 Z drugiej strony co na to główny zainteresowany?? Chce odejść czy nie? Bo jak wiadomo od dawna, z niewolnika nie ma zawodnika....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://ekstraklasa.net/lech-poznan/karol-linetty-porozumial-sie-z-tottenhamem,artykul.html?material_id=5574229e80557dcb38d507a7#zamknij

 

Irytujące jest w tym wszystkim to że wszyscy w Polsce jarają się że koguty chcą za niego wybulić 4 mln. A tak naprawdę taki łepek w wieku 19 , uważany jako talent jakby nie był Polakiem , to pewnie sumy skakały by w okolicach 6-8 mln euro. Strasznie mamy spieprzoną renomę młodych piłkarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×