Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Z najwyżsżą formą to bym sie kłócił bo w pierwszej połowie momentami Atleti ładnie cisnęło, dwie kontry wypracowane wzorowo no i bramka ze SFG, mimo że szczęśliwa ale z Atleti to zawsze coś, brak Godina był kluczowy

 

Bo przy wyniku 0:0 (tudzież 1:0 po bramce Torresa) sprawa była w pełni otwarta i szanse na awans były ogromne. Niestety błędy w defensywie i swojak załatwiły mecz. Barca takich szans nie marnuje i to pokazuje wynik końcowy.

 

Zgadzam się jednak, że brak Godina był kluczowy. Nie było komu kierować defensywą, bo Miranda to cień samego siebie z zeszłego sezonu.

 

Może dzisiejszy mecz w pełni tego nie pokazał, ale Barca jest ostatnio w kapitalnej formie i wyniki mówią same za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od meczu z RSS ,Barca gra coraz lepiej i niech tak pozostanie do czerwca:) niech jeszcze Gryzoń zacznie się dogadywać z N & M a będzie git.Jeszcze Mats wygryzie Bravo i mogą grać.

No dzisiaj Suárez asystę do Neymara zanotował.

I tak ogólnie W La Liga jest chyba drugim w Barcelonie (po Messim) asystentem przy bramkach. I tu pada Pytanie - co robią pomocnicy?

Edytowane przez Krosek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czerwona kartka zabiła ten mecz. Pierwsza połowa bardzo mi się podobała. W drugiej Barcelona w przewadze zaczęła grać swoje, zaś Atletico bardziej polowało na kości rywali niż na zagrożenie bramki przeciwnika.

Edytowane przez redlumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sędziowie z Hiszpanii również powinni odwiedzić Wrocław.Kolejne spotkanie które zepsuli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATM znowu zaczęło grać po chamsku niestety... Duża ilość fauli i agresji, co chwilę pyskówki, dwa czerwa... Arda, który rzuca butem w liniowego... Nie potrafią opanować emocji/nie potrafią przegrywać imo. Od razu przychodzi skojarzenie z Mou i RM ...

El Tridente zagrało kapitalny mecz!  Ney wielki mecz po raz kolejny ;) Kto by pomyślał, że Barca kontrami wygra mecz ;) Brawo!

Luis nie strzelił, a zagrał kapitalne spotkanie - jestem z niego bardzo zadowolony :) Co raz więcej jakości widać w jego grze.

Martwi mnie forma Don Andresa - blado wypadł po raz kolejny :/ Ale jest Rakitić, który również odżył ostatnio :)

Jest trzecia już wygrana z ATM, jest półfinał CdR ( jest puchar? :P ), kapitalna forma Barcy - nic tylko się cieszyć! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "słabsza forma" Iniesty może wynikać z faktu, że od pewnego czasu Barca częściej atakuje skrzydłami, niż środkiem. Co więcej, linia pomocy rzadziej stara się tą piłkę przytrzymywać, szybko oddaje ją do Leo, czy Neymara i to oni w sumie głównie kreują sytuacje bramkowe. Dlatego też don Andresa mniej widać, zwłaszcza z przodu, niż miało to miejsce kiedyś. 

 

A tak w ogóle to Neymar jest kocur i chyba wstawię go sobie w awatar  :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta "słabsza forma" Iniesty może wynikać z faktu, że od pewnego czasu Barca częściej atakuje skrzydłami, niż środkiem. Co więcej, linia pomocy rzadziej stara się tą piłkę przytrzymywać, szybko oddaje ją do Leo, czy Neymara i to oni w sumie głównie kreują sytuacje bramkowe. Dlatego też don Andresa mniej widać, zwłaszcza z przodu, niż miało to miejsce kiedyś. 

 

Zobaczcie ile przyniosło pożytku przesunięcie Leo na skrzydło tak jak kiedyś :) Chłop ewidentnie męczył się na CF ;) Mniej tiki taki, szyba gra skrzydłami, zabójcze kontry - bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zwrócić honor Torresowi, genialny strzał i ogranie obrońcy.

Rozumiem nerwowe zachowania itp - bo przecież my z orzeszkami i piwem przed TV nie czujemy tych emocji które są na boisku (a często mędrkujemy i osądzamy), Turan i tak się powstrzymał, że nie rzucił w gębę bocznemu tym butem. Jak irytujący potrafią być gracze Barcelony wie każdy kto ogląda piłkę, Raul Garcia ładnie tam podniósł Albe po jego fiflakach.

Błędem Atleti było to, że po golu Torresa dalej grali agresywnie zamiast cofnąć się  i grać to co umieją najlepiej. 

PS. Iniesta to cień zawodnika, nawet 5 asyst nie ma, nie mówiąc o golach ;)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy dotarło do niego, że nie da się wymusić kartki dla sędziego :biggrin:

https://www.youtube.com/watch?v=gUgPPh6gKrM

 

ciekawe czy oni mają szkolenie w klubie z wyzbywania się resztek honoru i jaj. jak ja bym tak jęczał na orliku jakby mnie ktoś dotknął w głowę to za tydzień dostał bym smsa o treści "niestety nie możesz z nami dalej grać. życzymy sukcesów z inną ekipą" :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno. Zawsze myślałem, że VV gra zajefajnie nogami, dopóki nie zobaczyłem w akcji ter Stegena. Rewelacja, i duży ból głowy dla LE przy wyborze bramkarza nr.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można narzekać na Ronaldo. Ale według mnie Barcelończycy co jeden to lepszy jeśli chodzi o odgrywanie takich ról. (Oczywiście nie zamierzam na ten dyskutować bo Ci piłkarze w co rocznych rankingach są grupowo w czołówce, a teraz doszedł im jeszcze dodatkowo zębacz czyli kolejny"odtwórca").

Dobrze że chociaż "ten lepszy z najlepszych" się nie wywraca od zefirka i i tym podobnych, tylko gna dalej jak Forest...

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, chciałbym aby ktoś wkleił filmik jakie kopy wyłapał w tym meczu Messi. Aktorstwo Neymara znane jest od dawna i takich płaczków nie lubię, ale powiem szczerze że te wszystkie skrobnięcia po achillesach, obijanie kolanami mięśni i deptaki , potrafią naprawdę obrzydzić człowiekowi granie ( wiem , bo sam tak robiłem :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neymar zdecydowanie mniej aktorzy niż w zeszłym sezonie.W czołówce jest Alba i Busi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neymar zdecydowanie mniej aktorzy niż w zeszłym sezonie.W czołówce jest Alba i Busi.

 

To fakt. I w pełni się zgadzam. Wreszcie się opamiętał i stara się grać w piłkę tak jak to na jego talent przystało.

Co do tych dwóch to chyba nie ma żadnych wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neymar to w ogóle błyszczy i świetnie się go ogląda w tym sezonie. 

 

A pamiętam płacze kibiców Barcelony jak się wkręcał dopiero i bramek było mało :). Uolaboga jak nie ma natychmiastowych rezultatów to niegodzien wielkiej barcy!!!

 

Teraz Suarez jest niegodzien :). Hooy tam że sam prawie doprowadził LFC do pierwszego mistrzostwa od ery kamienia łupanego, co było by wyczynem nie z tej ziemi. Nie strzela od razu hat tricków w Barsie to jest słaby :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Suarez swoje prawdziwe oblicze pokaże dopiero w przyszłym sezonie.Jak przepracuje porządnie okres przygotowawczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Teraz Suarez jest niegodzien :). Hooy tam że sam prawie doprowadził LFC do pierwszego mistrzostwa od ery kamienia łupanego, co było by wyczynem nie z tej ziemi. Nie strzela od razu hat tricków w Barsie to jest słaby :)

 

Że Suarez odpali w przyszłym sezonie to raczej można być pewnym.  Przecież przeszedł okres przygotowawczy bokiem z racji swojego zawieszenia, więc wydaje mi się że tutaj tkwi problem. Bardziej denerwuję mnie to, że te teraźniejsze swoje braki wyładowuję na boisku w postaci frustracji i tym że praktycznie każde wejście w pole karne to szukanie jedenastki zamiast gola czy podania.

Edytowane przez toreso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo bronić, tym bardziej aktorów, bo ich zachowanie jest co najmniej żenujące i stanowczo je potępiam , ale imo gdyby nie robili tych swoich fikołków to co niektórzy sędziowie w ogóle by kartek nie pokazywali... Można grać twardo, ale bez przesady - nikt nie chce oglądać rzeźników w akcji, tylko piękny i czysty futbol ;)

Aktorzy są wszędzie i jest to już praktycznie stały element gry - jak wiadomo kartki dość efektywnie wpływają na psychikę i działania na boisku ;)

 

@ćwirze święta prawda!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale duża część kibiców myli symulowanie z ekspresyjnym wyrażaniem bólu po ewidentnym faulu:) Jeśli jesteś notorycznie kopany przez graczy tak na oko 20cm i 20kg potężniejszych to masz robić? Bić się z nimi? Dużo zabawniej wyglądają gracze - potężne chłopy, którzy po delikatnym kontakcie z zawodnikiem drużyny przeciwnej walą się na murawę jak rażeni gromem, zwłaszcza jeśli ma to miejsce w okolicach pola karnego. I tu mógłbym wymienić kilku zawodników z innych drużyn, także z tej "tylko dla twardzieli" PL. Tak naprawdę jeśli miałbym obecnie wskazać notorycznego symulanta w FCB to jest nim jedynie Alba, strasznie wkur... koleś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zwrócić honor Torresowi, genialny strzał i ogranie obrońcy.

Rozumiem nerwowe zachowania itp - bo przecież my z orzeszkami i piwem przed TV nie czujemy tych emocji które są na boisku (a często mędrkujemy i osądzamy)

Żebym ja z tymi orzeszkami w sobotę nie wleciał w telewizor z nerwów, w końcu Chelsea - City.. bardzo ważny mecz w kontekście nawet mistrzostwa. Swoja drogą co do tych nerwowych zachowań zgodzę się z tobą... Nawet w czasach gimnazjalnych i gry o pietruszkę potrafiło dojść do sprzeczek, a co mają powiedzieć ci na najwyższych szczeblach... Mają pokazywać sztuczny profesjonalizm? Niestety w każdym czasem cos pęka. W dzisiejszych czasach nerwy, nurkowanie i agresywne zachowania to nieodłączna rzecz od footballu.
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ale duża część kibiców myli symulowanie z ekspresyjnym wyrażaniem bólu po ewidentnym faulu:) 

 

ekspresyjne wyrażanie bólu to by było jakby piosenkę o tym śpiewali leżąc na ziemi albo recytowali wierszyk :). oni symulują dużo większy ból niż ma miejsce. i takim zachowaniem doprowadzili do tego że teraz muszą udawać jak bardzo ich boli żeby sędzia zareagował kartką. czyli chcą wymusić kartkę, bo faul z reguły już i tak mają. jakoś Messi potrafi cisnąć dopóki go faktycznie nie powalą na ziemię. nie leży po każdym kontakcie tylko próbuje utrzymać równowagę i biec dalej (bo tego co próbował faulować i tak ma już za sobą). w polu karnym nie wymusza tylko szuka gola z gry. a wyżsi i ciężsi o 20kg od niego są wszyscy prawie :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, osrać robotę, siadam do forum bo widzę że się szykują pogaduchy ;)

 

Co do Gryzonia, to też jestem spokojny, przeczuwam że jak popracuje to na wiosnę może się (musi!) wkomponować w zespół. Na razie irytuje mnie ta jego wywrotność, bo ja rozumiem że może nie mieć formy , kondycji czy cholera wie czego tam jeszcze. Ale jak się kilka sezonów na treningu odbijało od np Skrtela, a lidze kopało nie na żarty z Terrym lub innymi gorylami, to nie może być tak że teraz w lidze hiszpańskiej kolo co kontakt z byle chuchrem ląduje na murawie.

Edytowane przez okoni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za drętwe dziecko :). to już ja, stary chłop, bym tam piszczał z radości jakby mnie takie coś spotkało, a co dopiero chłopocek z Madrytu...

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie każdy jest @piachem, może chłopak kibicuje Messiemu ;) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×