Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

zedytowałem, zeby nie bylo watpliwosci co mialem na mysli nie zmieniając kontekstu.

Jasne, ze ci dwaj to czołówka swiatowa, i tu nie ma żadnych wątpliwości.Mieli lata gdzie calą reszte zostawiali daleko w tyle.

Ale chocby w sezonie, w którym Champions league wygrał Bayern mógłbym wskazać piłkarzy ,którzy bardziej zasłużyli na ten tytu.

Jest tak, ze Messi i Ronaldo choćby g.... grali cały sezon  i tak by tą nominację dostali bo to znakomite produkty marketingowe.

 

 

Edit:

 

Zdaje się, ze miano najlepszego zawodnika WC w Brazylii dostał Leo, a myślę, ze zgodzisz sie ze mną, że nie szczegolnie na to zasłużył ; )

Ale mówimy o całokształcie kariery a nie argumentacja "Bo komuś jeden sezon wyszedł" Bo tym oto sposobem to i Maciej Żurawski mógł by zostać najlepszym zawodnikiem świata zostać, bo mu jeden sezon w Celticu wyszedł... No sorrry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ale mówimy o całokształcie kariery a nie argumentacja "Bo komuś jeden sezon wyszedł" Bo tym oto sposobem to i Maciej Żurawski mógł by zostać najlepszym zawodnikiem świata zostać, bo mu jeden sezon w Celticu wyszedł... No sorrry

 

Nagrody dostaje się za osiągnięcia w danym sezonie, a nie za całokształt BTW.

 

To co piszesz toewentualnie na benefisie Adama Małysza.

Moim zdaniem Messi i Ronaldo biją wszystkich na głowę - są galaktykę przed innymi i każdy kto patrzy obiektywnie, a nie przez hejterskie okulary przyzna rację. Jak ja mogę napisać to o znienawidzonym Messim to już chyba każdy może przyznać rację :biggrin:

jak mówie, odnieś to co napisałeś do minionego Mundialu i nagordy Leo. Przeciez to sie kupy nie trzyma.

 

musze lecieć, yo ; )

Edytowane przez UniteD
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisząc na początku, że to najlepsi piłkarze nigdzie nie napisałem, że mam na myśli jakieś uefy czy fify, chodziło mi o ich kariery, statystyki, to jak grają, puchary swoją drogą :)


jak mówie, odnieś to co napisałeś do minionego Mundialu i nagordy Leo. Przeciez to sie kupy nie trzyma.

 

musze lecieć, yo ; )

Ronaldo : 573 mecze 378 goli 150 asyst, indywidualnych nagród tyle, że forum by zabrakło aby to wypisać, najciekawszy to najwięcej bramek w jednym sezonie CL (17)

Messi : 427 meczów 356 goli 133 asysty, indywidualnych więcej od Ronaldo z czego moim zdaniem najciekawszą jest 91 goli w jednym roku kalendarzowym.

To czyni ich najlepszymi na świecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że Maciej Rybus strzelił w karierze więcej bramek niż Courtois czyni go lepszym zawodnikiem?

 

Jak porównasz Messiego czy Ronaldo do zawodników, którzy mają inną rolę niż tylko i wyłącznie gra ofensywna? Jak obiektywnie stwierdzisz czy lepszy jest obrońca nie do przejścia czy napastnik, który strzela mnóstwo goli?

 

Takie oceny piłkarzy to straszny bezsens, póki piłka nożna będzie sportem zespołowym to nagrody indywidualne są całkowicie bezzasadne, a oceniać piłkarzy można po tym, jak wywiązują się ze swoich zadań na boisku.

Edytowane przez fryz
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny obrońca nie wygra drużynie meczu, a genialny strzelec tak (teoretycznie). Wyżej cenie strzelców, doskonale wyszkolonych technicznie porywających tłumy, Ronaldo i Messi nie raz udowadniali, że sami są w stanie kreować sobie sytuacje i wygrywać spotkania :)

Edytowane przez piachu00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny obrońca nie wygra drużynie meczu, a genialny strzelec tak (teoretycznie). Wyżej cenie strzelców, doskonale wyszkolonych technicznie porywających tłumy, Ronaldo i Messi nie raz udowadniali, że sami są w stanie kreować sobie sytuacje i wygrywać spotkania :)

 

i widzisz, o to się właśnie rozbija cała rzecz - Ty wyżej cenisz strzelców, a to jeszcze nie znaczy, że są lepsi. I nigdy nie widziałem meczu, który wygrałby jeden zawodnik, gdyby nie wsparcie reszty drużyny to żaden piłkarz by nie błyszczał, Messi czy Ronaldo też nie będzie rozbijał ataków rywali pod własnym polem karnym czy czytał gry w środku pola, a bez tego nie ma szans na wyprowadzanie własnych ataków czyli okazji do popisów dla takich właśnie Messich i Ronaldów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem tylko szarym człowiekiem, nie kończyłem szkoły trenerskiej, dla Fornalika najlepszym piłkarzem może być Glik bo lepiej niż cała reszta wypełnia taktyczne założenia. Ja swoją ocenę stawiam na podstawie tego co widzę, tylko i wyłącznie. To moje zdanie, widzę ich przygotowanie, szybkość, strzał, technikę, a do tego liczby i trofea, dlatego myślę tak, a nie inaczej :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i widzisz, o to się właśnie rozbija cała rzecz - Ty wyżej cenisz strzelców, a to jeszcze nie znaczy, że są lepsi. I nigdy nie widziałem meczu, który wygrałby jeden zawodnik, gdyby nie wsparcie reszty drużyny to żaden piłkarz by nie błyszczał, Messi czy Ronaldo też nie będzie rozbijał ataków rywali pod własnym polem karnym czy czytał gry w środku pola, a bez tego nie ma szans na wyprowadzanie własnych ataków czyli okazji do popisów dla takich właśnie Messich i Ronaldów.

No to widać że albo jesteś bardzo młody , albo bardzo mało widziałeś ;)

To są zawodnicy robiący różnicę, którzy w momencie kiedy zespół gra piach potrafią sami przeważyć szale zwycięstwa na swoją korzyść. Ile razy Leo ratował Barcę i sam wygrywał spotkania kiedy totalnie nie szło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialny obrońca nie wygra drużynie meczu, a genialny strzelec tak (teoretycznie). Wyżej cenie strzelców, doskonale wyszkolonych technicznie porywających tłumy, Ronaldo i Messi nie raz udowadniali, że sami są w stanie kreować sobie sytuacje i wygrywać spotkania :)

Ale genialny bramkarz juz moze wygrac mecz. Nie jestem fanem Bayernu ale uwazam, ze np Neuer zasluguje na złotą piłe bo na swojej pozycji jest pionierem jesli chodzi o styl gry. Ide o zakład, ze teraz to on wyznacza kierunek rozwoju tej pozycji na najbluzsze lata.
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nasza pseudo reprezentacja zaczyna eliminacje do Euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widać że albo jesteś bardzo młody , albo bardzo mało widziałeś ;)

To są zawodnicy robiący różnicę, którzy w momencie kiedy zespół gra piach potrafią sami przeważyć szale zwycięstwa na swoją korzyść. Ile razy Leo ratował Barcę i sam wygrywał spotkania kiedy totalnie nie szło?

 

a jak srodkowy obronca przejmuje pilke i wychodzi z kontra, mija 3 przeciwnikow i pod sama bramka podaje do kolegi ktory do pustej laduja bramke to kto wtedy wygral mecz? bo cos takiego potrafil robic np. Cleber z Wisły

albo jesli cala druzyna sie broni, kazdy walczy, przychodzi rzut rozny i z rzutu roznego Cleber strzela bramke na wage zwyciestwa to kto wtedy wygral mecz? 

 

nie da sie porownywac napastnikow z obroncami, skrzydlowych z defensywnymi pomocnikami itd itd, jedni pracuja na drugich, drudzy na pierwszych a zwycieza zawsze druzyna, Leo w zyciu by sam nie wygral meczu gdyby nie pozostala 10, niech Leo zagra sam przeciwko 11 i nie wygrywa mecze, to samo Ronaldo i kazdy inny pilkarz swiata

Edytowane przez Saimoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze za Guardioli nie bylo by Leo jakiego znamy bez xaviego i iniesty. Oczywiscie nie wiem tego na 100% ale z pewnością ta genialna 2jka z drugiej lini robiła robotę pod genialnego Messiego.

10574247_725762880792357_609149006334515

Tim troszkę się zmienił ;D

To jakis zawodnik MMA ? ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tim Wiese, były bramkarz Werderu i rep Niemiec, teraz chyba rzucił piłkę i stoi na bramce ale w klubie nocnym :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, ze za Guardioli nie bylo by Leo jakiego znamy bez xaviego i iniesty. Oczywiscie nie wiem tego na 100% ale z pewnością ta genialna 2jka z drugiej lini robiła robotę pod genialnego Messiego.

To jakis zawodnik MMA ? ;>

 

Ameryki nie odkryłeś, każdy genialny napastnik potrzebuje podań. Także taki Ibra, czy Suarez. A nawet CR ;) . Natomiast wyjątkowość tych piłkarzy polega na tym, że będą ładować bramę za bramą bez względu na to jakie nazwiska za nimi grają (oczywiście nazwiska o odpowiedniej jakości).

Edytowane przez Solid_POL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bull shit. Messi w repie odbiega od tego Messiego z FCB przynajmniej o klase w dol.Podobnie CR7.

Edytowane przez UniteD
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ile razy Leo ratował Barcę i sam wygrywał spotkania kiedy totalnie nie szło?

 

Ani razu. Podaj mi proszę przykład meczu, w którym Leo sam odbierał piłki, podawał i strzelał. Meczu, w którym zarówno zatrzymywał rywali jak i sam wyprowadzał ataki. Nie ma szans. Oczywiście, Messi, tak jak i Ronaldo, w grze w ofensywnej jest genialny, ale w dalszym ciągu grają w najlepszych klubach świata otoczeni najlepszymi piłkarzami świata, więc mają z kim wygrywać mecze.

 

A teksty o wieku czy doświadczeniu proponuję sobie odpuścić, dość żałośnie wyglądają, zwłaszcza w internecie.

 

Zresztą, jak właśnie napisał UniteD, wystarczy spojrzeć na grę i wyniki Messiego i Ronaldo w reprezentacjach - mimo, że naokoło też nie mają samych kalek to jednak nie wygrywają każdego turniej jak leci.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bull shit. Messi w repie odbiega od tego Messiego z FCB przynajmniej o klase w dol.Podobnie CR7.

 

Napisałem o podaniach graczy o odpowiedniej jakości. Mając za plecami Banegę, czy Gago ciężko o spektakularną ilość strzelonych goli. Zresztą Messi w reprezentacji nie strzela wcale tak mało bramek.

Edytowane przez Solid_POL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak przeciez u wicemustrzow swiata brakuje zawodnikow odpowiedniej jakosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami kolektyw i taktyka wystarczy aby sięgnąć po trofea. Argentyna ponadto miała 2-3 zawodników światowej klasy i to wystarczyło do zajęcia 2 miejsca na MŚ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bull shit. Messi w repie odbiega od tego Messiego z FCB przynajmniej o klase w dol.Podobnie CR7.

Widzę że kolega dalej powtarza bzdury o Messim które powstały wieki temu , kiedy rzeczywiście grał słabiej w reprezentacji . Ale od dobrych 3 lat nie ma reprezentacji Argentyny bez Messiego, baa nie było by reprezentacji Argentyny nie tylko w finale , ale Argentyna by z grupy nie wyszła jak by nie Messi który na mundial i tak jechał kompletnie bez formy a i tak wygrał im kilka spotkań.

Reprezentacja mimo wielkich nazwisk jest uzależniona od Messiego, nie ma akcji która by nie przeszła przez Messiego, to on zawsze musi mieć to ostatnie słowo, to on ciągnie drużynę , dobitnie to było widać na mundialu , piłka do Messiego i nagle wszyscy stop i liczenie że Leo ich zbawi...

 

Ani razu. Podaj mi proszę przykład meczu, w którym Leo sam odbierał piłki, podawał i strzelał. Meczu, w którym zarówno zatrzymywał rywali jak i sam wyprowadzał ataki. Nie ma szans. Oczywiście, Messi, tak jak i Ronaldo, w grze w ofensywnej jest genialny, ale w dalszym ciągu grają w najlepszych klubach świata otoczeni najlepszymi piłkarzami świata, więc mają z kim wygrywać mecze.

 

A teksty o wieku czy doświadczeniu proponuję sobie odpuścić, dość żałośnie wyglądają, zwłaszcza w internecie.

 

Zresztą, jak właśnie napisał UniteD, wystarczy spojrzeć na grę i wyniki Messiego i Ronaldo w reprezentacjach - mimo, że naokoło też nie mają samych kalek to jednak nie wygrywają każdego turniej jak leci.

Każda bramka z tego zestawienia spełnia twoje wymagania , zwłaszcza ta z Zaragozzą ;) 

 

 

Wy nie rozumiecie jednego , najlepszy bramkarz , obrońca  spoko ,ale tylko na swojej pozycji. Żaden nigdy nie zasłuży na Złotą Piłkę bo w tym sporcie jest tylko jedna główna zasada ... strzelić więcej niż przeciwnik. Dlatego wszyscy tak się ekscytują grą takich zawodników jak Pele, Maradona , Ronaldinho, Ronaldo, imitacja Ronaldo ( :whistling: ) , Messi.  Możesz być świetny w tym co robisz , to ci zawodnicy potrafią zrobić coś z niczego , przejąć piłkę w pojedynkę rozmontować szczelną obronę i strzelić czy wyłożyć piłkę partnerowi . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy dziecka byc moze tak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy nie rozumiecie jednego , najlepszy bramkarz , obrońca  spoko ,ale tylko na swojej pozycji. Żaden nigdy nie zasłuży na Złotą Piłkę bo w tym sporcie jest tylko jedna główna zasada ... strzelić więcej niż przeciwnik. Dlatego wszyscy tak się ekscytują grą takich zawodników jak Pele, Maradona , Ronaldinho, Ronaldo, imitacja Ronaldo ( :whistling: ) , Messi.  Możesz być świetny w tym co robisz , to ci zawodnicy potrafią zrobić coś z niczego , przejąć piłkę w pojedynkę rozmontować szczelną obronę i strzelić czy wyłożyć piłkę partnerowi . 

 

A Messi to jest najlepszy na czyjej pozycji? Puyola? Valdesa? Różnica między genialnymi obrońcami a genialnymi napastnikami polega na tym, że ci ostatni są cholernie widowiskowi i każdą ich akcję widać, a błędy i stracone piłki nie powodują jeszcze zagrożenia dla własnej drużyny, dlatego nikt nie zwraca na nie uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×