Skocz do zawartości
Bubu

PS3 i jej niezawodność

Rekomendowane odpowiedzi

Chciał bym poruszyć temat, niezawodności PS3, czy jest to sprzęt bez awaryjny? Jakie czynności typowo dzienne mogą go uszkodzić? Co najczęściej psuje się w PS3? I po jakim czasie konsola, zaczyna szwankować? I czy to że konsola chodzi np: 9h na dobę, ma na nią jakiś wpływ? Może się popsuć od tego? Jakie są wasze przygody z PS3, czy już komuś się zepsuła? Czekam na wasze opinie na ten temat!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się konsola od 10 miesięcy nie popsuła i to jest ważne. To zależy od szczęścia - możesz na nią chuchać i trzymać w gablotce i Ci coś padnie albo grać normalnie i będzie chodzić dobrze przez długi czas. Jedyne co na tym forum wyczytałem, to gdy się pali w pokoju z konsolą to zdarzają się padnięcia laserów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu raczej chciałem pisać, jak dbać o konsolę, czego unikać itd, a nie opisywać problem, chodź ewentualnie też to można zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awaryjność PS3jek wynosi mniej niż 1% (x360 33%). Nie liczę araba który miał kumulacje i największego pecha na planecie i mu się 2 albo 3 pod rząd spierniczyły

Więc jeśli nie jesteś arabem to jedyne co musisz robić to;

raz na miesiąc lub 2 razy na miesiąc.. odkurzaczem wyciągnij kurz z otworów do wentylacyjnych konsoli... no i tyle

Acha i nie rób niczego ze swoją konsolą czego nie uwzględnili w instrukcji.

u mnie konsola chodzi czasem 24h/d i wszystko śmiga.. nie przejmuj się PS3 są solidne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Psuje się trochę mniej niż 1 na 100 konsol. Zasadniczo bardzo solidny sprzęt i praktycznie w ogóle dbać o niego nie trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie pocieszyliście, bo gwarancja mi się w Maju kończy, więc wolałem wiedzieć, czego się spodziewać, ale skoro konsolka jest niezawodna, to nadal będę grał bez ograniczeń Dobrze że nie mam XZłoma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , ze pady sa bezprzewodowe bo nie zlicze ile razy na pochlej party ps2 spadala z biurka z duzym impetem bo jakis debil zahaczyl noga o kabel. Teraz konsolka jest w serwisie ze zlamanym w dwoch miejscach mechanizmem zamykajacym

Jeszcze dodam zeby nie bylo offtopa , ze kiedy postawilem konsolke w pionie naped zaczal chrupac tak jak w ps2 podczas ladowania Burnout'a Na razie zdarzylo mi sie to tylko raz , ale to tylko taka uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sam osobiście 2 Razy starą PS2 zwaliłem z mebli z takim impetem że 2 raz GTASA będące w środku rozwaliłem Bezprzewodowy pad to błogosławieństwo... w PS3 jest bardzo ładny, nie to co w XZłomie na bateria i to jeszcze ma taką puchę na odwrocie

A co do PS3 to czasami mam takie coś że słyszę takie lekkie świstanie w konsoli, coś jak turbosprężarka na 3 Poziomie w Evo X w NFSPS Na początku myślałem że to właśnie gra, ale jednak to konsolka, tak to to nie przeszkadza, ale coś jednak jest nie tak, ale jeżeli się nie mylę to tak się dzieje po dłuższym czasie grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nikłe jedno tysiączne procentów awaryjności mówią same za siebie... W porównaniu z konkurencją (nie mam na myśli Wii bo to ŻADNA konkurencja dla PS3) to tak jak porównywać New York i Indie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mam na myśli Wii bo to ŻADNA konkurencja dla PS3
To jest najwieksza konkurencja dla PS3 Wii jest caly czas i bedzie juz pewnie az do nastepnej generacji najchetniej kupowana konsola. I slusznie Bo jedynie Nintendo sobie przyomnialo, ze konsola jest do grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko do jakiego grania? Machania ręką, jeśli ktoś ma łeb i chcę grać w gry w pięknej jakości i grafice wybierze PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dni, żebym nie zobaczył, jak jedziecie po konkurencji... Zobaczymy na jaką platformę trafi nowy silniczek od Mark Rein z Epicu. x360 jest nie umarł i długo żyć będzie. Unreal Engine 4.0 nadchodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tutaj zapytam. Czy to normalne ze konsola moze sie wieszac? Mam konsole jakies 2 tyg. Ale wczoraj wieczorem podczas grania uruchomilem ja na 2 godziny. Zaciela sie 2 razy. Czy to normalne? Aha, wczesniej jeszcze gralem troche dluzej. Czy to jakas usterka? Oddac do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tutaj zapytam. Czy to normalne ze konsola moze sie wieszac? Mam konsole jakies 2 tyg. Ale wczoraj wieczorem podczas grania uruchomilem ja na 2 godziny. Zaciela sie 2 razy. Czy to normalne? Aha, wczesniej jeszcze gralem troche dluzej. Czy to jakas usterka? Oddac do serwisu?

To normalne - jak sie za bardzo nagrzeje spróbuj polać zimną wodą i mozesz grać dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z ta zimna woda to byl zart ? Bo juz nie wiem sam jak to traktowac Sa takie sposoby ze juz nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale z ta zimna woda to byl zart ? Bo juz nie wiem sam jak to traktowac Sa takie sposoby ze juz nie wiem

nie całkiem poważnie - tylko nie za dużo zebyś nie zalał wnętrzą! tak delikatnie po grzbiecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tutaj zapytam. Czy to normalne ze konsola moze sie wieszac? Mam konsole jakies 2 tyg. Ale wczoraj wieczorem podczas grania uruchomilem ja na 2 godziny. Zaciela sie 2 razy. Czy to normalne? Aha, wczesniej jeszcze gralem troche dluzej. Czy to jakas usterka? Oddac do serwisu?

Hmmm ja mam PS3 jakies 2 miesiace i jeszcze mi sie nie zawiesila... moze Twoje zwiechy to wina gry albo samego nosnika. Na Twoim miejscu nie wolalbym tak odrazu serwisu, pograj troche w inne tytuly i jak beda sie wieszac, to wtedy zadzwon i zobacz co Ci serwis powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno, lepiej postawic kosnole w pionie czy poziomie? teraz mam ja w poziomie ale slyszalem ze w pionie ma lepsze chlodzenie ale moga sie rysowac plytki, czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja stoi w pionie caly czas i na zadnej plycie nie zrobila nawet najmniejszej ryski. Dla porownania kiedy postawilem X360 w pionie, to rozpieprzyl mi plyte z Forza2 w ciagu jakis 5-7h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej nie ufam staniu konsoli w pionie Zawsze mam na płasko i chodzi jak ulał A co do za wiech to prędzej wina gry niż konsoli, ja osobiście jak gram w NFSPS to czasami przy ładowanie trasy mam malutką przycinkę taką z 2 sekundową, ale to raczej ciężko nazwać za wiechą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem tylko ze ps3 zaczyna sie grzać jeśli stoi w jakichś szafkach, albo na polkach w których ścianki są blisko konsoli i utrudniają swobodny obieg powietrza, jeśli jest umiejscowiona dobrze, to nie ma najmniejszych problemów, zresztą statystyki niezawodności tego sprzętu chyba mówią same za siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tutaj zapytam. Czy to normalne ze konsola moze sie wieszac? Mam konsole jakies 2 tyg. Ale wczoraj wieczorem podczas grania uruchomilem ja na 2 godziny. Zaciela sie 2 razy. Czy to normalne? Aha, wczesniej jeszcze gralem troche dluzej. Czy to jakas usterka? Oddac do serwisu?

Niedawno (jeszcze w styczniu), była notka na ps3site.pl o jakiejś wadliwej partii.

Poszukaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tutaj zapytam. Czy to normalne ze konsola moze sie wieszac? Mam konsole jakies 2 tyg. Ale wczoraj wieczorem podczas grania uruchomilem ja na 2 godziny. Zaciela sie 2 razy. Czy to normalne? Aha, wczesniej jeszcze gralem troche dluzej. Czy to jakas usterka? Oddac do serwisu?

Moja konsola zawieszala sie po poprzednim "updejcie" na FIRMWARE 2.00 (ale z informacji na blogu wynikalo ze to nie jest odosobniony przypadek) po updejcie na PS3 2.10 FIRMWARE wszystko wrocilo do normy. Warto zaznaczyc ze rozne konsole lub prawdopodobnie modele w rozny sposob reaguja na kolejne updejty i to ze przykladowo u kumpla zacznie sie zawieszac, wcale nie znaczy ze nasza konsola bedzie miala takie same objawy. Mozliwe wiec ze po kolejnym updejcie Twoja konsola bedzie "hulac" az milo.

A moze poprostu nie zrobiles jest updejata na FIRMWARE 2.10 :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam firmaware 2.0 i gdy chce z pendrive zrobic uptade na 2.10 to nie wykrywa uptadu na pendrivie. Theme mi wykrylo. Tak mam foldery zrobione, PS3 a w nim UPTADE a w uptade ten plik ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×