Skocz do zawartości
Bubu

PS3 i jej niezawodność

Rekomendowane odpowiedzi

Mam firmaware 2.0 i gdy chce z pendrive zrobic uptade na 2.10 to nie wykrywa uptadu na pendrivie. Theme mi wykrylo. Tak mam foldery zrobione, PS3 a w nim UPTADE a w uptade ten plik ;d

Z tego co napisałeś to wynika że nazwałeś folder UTADE, a powinno być UPDATE. odsyłam do linku http://www.ps3forum.pl/FAQ-jak-instalowac-...d39a-t1327.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Literowka, robilem dokladnie tak jak tam i nie wykrywa, daje uptade software czy jakos tak ta 1 opcja w settings i z nie network tylko to 2 ;P i nic nie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W swoich postach wciąż piszesz "uptade" zamiast update. Może jednak źle wpisałeś na swoim pendrive'ie nazwę folderu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W swoich postach wciąż piszesz "uptade" zamiast update. Może jednak źle wpisałeś na swoim pendrive'ie nazwę folderu?

Dokladnie, to samo przyszlo mi do glowy.

W kazdym razie musi byc jakis blad w strukturze katalogow lub w ich nazwie, no chyba ze update sciagales z jakims bledem.

A zwiechy konsoli na 95% sa spowodowane tym firmaware 2.0 bo bardzo duzo osob mialo podobne problemy a 2.1 wlasnie mialo temu zaradzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się konsola zawiesiła kilka razy (3-5) przed update Assasin's Creeda. Ostatnio również podczas gry w Burnout Paradise, gdy w punkcie mety zderzyłem się czołowo z przeciwnikiem.

Co do awaryjności to nie miałem problemów, od zakupu Burnouta podczas startu gry napęd wydaje takie dziwne dźwięki ... takie pstrykanie, co ileś sekund, ale jak na razie wszystko działa po załadowaniu gry wszystko jest już cichutko - tyczy się to tylko Burnouta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie, z przyzwyczajenia zawsze pisze uptade napisalem update i zadzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytanie odnośnie niezawodności napędu w PS3, czy ten mechanizm od wkładania i wykładania płyt, często szwankuje? Bo wydaje mi się że jest to dość innowacyjne rozwiązanie? Za mocno pchniesz to się popsuje, jakie macie o nim zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodach takie rozwiazanie jest stosowane od samego poczatku.. I jakos nikt nigdy nie narzekal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A pytanie odnośnie niezawodności napędu w PS3, czy ten mechanizm od wkładania i wykładania płyt, często szwankuje? Bo wydaje mi się że jest to dość innowacyjne rozwiązanie? Za mocno pchniesz to się popsuje, jakie macie o nim zdanie?

Nie rozumiem... Płytkę wsadzasz normalnie. Na początku jest to dziwne odczucie ale po kilku razach przywykasz.

Z systemem tego nie ma żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie moje komputery to maci wiec juz dawno sie przyzwyczailem

niestety z takim rozwiazaniem idzie w parze pewien problem... jak cie utknie plyta w napedzie to nie mysl, ze bedzie ja latwo wyciagnac... rzadko sie zdarza, ale jesli juz z takimi napedami sa problemy to ten jest najpopularniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystkie moje komputery to maci wiec juz dawno sie przyzwyczailem

niestety z takim rozwiazaniem idzie w parze pewien problem... jak cie utknie plyta w napedzie to nie mysl, ze bedzie ja latwo wyciagnac... rzadko sie zdarza, ale jesli juz z takimi napedami sa problemy to ten jest najpopularniejszy.

a nie ma tam tej dziurki w którą wsadza się drucik i napęd wyjeżdża ? Myślałem, że to standard we wszystkich napędach komputerowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z moich kolegów powiedział mi, że sprzedawcy konsol z wawy narzekają na awaryjność konsol 40GB. Podobno padają lasery. Mieli już 10/20 zwrotów konsol. Oby Sony naprawiło to co zepsuło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka
Mi się konsola zawiesiła kilka razy (3-5) przed update Assasin's Creeda. Ostatnio również podczas gry w Burnout Paradise, gdy w punkcie mety zderzyłem się czołowo z przeciwnikiem.

Co do awaryjności to nie miałem problemów, od zakupu Burnouta podczas startu gry napęd wydaje takie dziwne dźwięki ... takie pstrykanie, co ileś sekund, ale jak na razie wszystko działa po załadowaniu gry wszystko jest już cichutko - tyczy się to tylko Burnouta.

To masz niedobre oznaki bo ja mialem takie same od jakiegoś czasu aż dziś już płyt nie widzi i wyruszyłem do sklepu oddać na gwarancje ,jak będzie się to często dziać w BP to niedobrze nie chce wykrakać więc odpukać.

Microshit zapłacił żeby tak nagrali BP aby popsuć moją czekoladkę

Model 60GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Microsyf zapłacił EA żeby tak nagrali BP aby popsuć moją czekoladkę

Nie przesadzasz troszku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem upDATE do najnowszego firmware i juz sie nie wiesza dzis pykalem w assassins creeda 6 godzin i nic sie nie stalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden z moich kolegów powiedział mi, że sprzedawcy konsol z wawy narzekają na awaryjność konsol 40GB. Podobno padają lasery. Mieli już 10/20 zwrotów konsol. Oby Sony naprawiło to co zepsuło.

laser popsuł mi się dwa dni temu podczas gry w Assassin's Creed , przestał czytać jakiekolwiek płyty ,gdy oddawałem na gwarancji do serwisu to powiedziano mi w sklepie(w toruniu) że bardzo dużo zwrotów jest ps3 a gdy zapytałem co jest przyczyną tych zwrotów usłyszałem ..."właśnie czytnik" , mam nadzieje że wiedzą co jest przyczyną usterek...mam konsole 40 gb , kupiona w listopadzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
laser popsuł mi się dwa dni temu podczas gry w Assassin's Creed , przestał czytać jakiekolwiek płyty ,gdy oddawałem na gwarancji do serwisu to powiedziano mi w sklepie(w toruniu) że bardzo dużo zwrotów jest ps3 a gdy zapytałem co jest przyczyną tych zwrotów usłyszałem ..."właśnie czytnik" , mam nadzieje że wiedzą co jest przyczyną usterek...mam konsole 40 gb , kupiona w listopadzie...

Przyczyną jest to, że pojechali po kosztach. Gorszej jakości lasery? Mam nadzieję, że sony naprawi swój błąd. Podobnie było z PS2 kiedyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że w wersji 60GB nie ma takich uszczerbków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję że w wersji 60GB nie ma takich uszczerbków

do czasu wprowadzenia 40GB takich komentarzy się nie słyszało, więc my możemy (oby) spać spokojniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
do czasu wprowadzenia 40GB takich komentarzy się nie słyszało, więc my możemy (oby) spać spokojniej.

Do 60GB konsol Sony dopłacało sporo kasy, więc chlebaki 60gb posiadają bardzo dobrej jakości podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwisy Sony chyba sobie z nami pogrywają, bo czekam na 60Gb już 2 tygodnie a obiecano mi tydzień na info o naprawie.... Bardzo często psują się napędy w PS3 z tego co na forum widzę, ale przeważnie w wersji 60Gb. Dlatego chyba pod koniec mojej gwarancji sprzedaje go i kupuje 40Gb z nową 12 miesięczną, ponieważ jak padnie laser już po niej, to chyba jest przesrane, bo podobno koszty naprawy tego są ogromne. Zawsze lepiej mieć pewność że gwarancja obowiązuje jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kokoszka

Trochę nie rozumiem czyli co jak zepsuje się drugi raz laser to my za to będziemy płacić to jest bezsens ja kupywałem w Avansie i nie intersuje mnie czy to się znów zepsuje mam 2 lata na odanie PS3 za niezgodności z umową wogóle ja czekam 3-4 tygodnie max i jak nic nie będzie wiadomo to rozwiązuje umowe i chce zwrot kasy mi to na ręke bo łacznie za 30 rat płace w sumie 2900zł za PS3 a nie będe płacił tego jak PS3 nie będzie po 14 dniach wtedy już mogę zacząć działać i zaczne niech odają hajc i ide odrazu do empiku i kupuje za 1700 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu 12 miesięcy gwarancji jest stanowczo za mało za tak drogi sprzęt... Kto by chciał płacić dodatkowe koszty ( pewnie z 500zł co najmniej ) za nowy laser BL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W robson.pl nowy laser kosztuje 250 zł (link), nie będę osądzał czy to dużo, czy mało.

Co do gwarancji to zgodnie z prawem UE na sprzęt zakupiony przez osobę prywatną sprzedawca jest zobowiązany udzielić dwuletniej rękojmi - w ten sposób niezależnie od tego co mówi Sony mamy dwa lata gwarancji na nasze konsole. Nie wiem jedynie jak się sprawa ma przy zakupie sprzętu na raty - w takim wypadku nabywcą chyba jest bank, czyli firma więc sprzedawca nie ma obowiązku udzielenia dwuletniej rękojmi i jedyną gwarancją jest gwarancja producenta sprzętu. Mógłby ktoś kto lepiej ode mnie zna się na kredytach rozjaśnić kwestię, kto jest formalnym właścicielem sprzętu przy zakupie na raty - bank, czy kredytobiorca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie spłacisz całości bank jest właścicielem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×