Skocz do zawartości
Bubu

PS3 i jej niezawodność

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wychodzi na to, że wszyscy którzy kupują sprzęt na raty mają jedynie gwarancję producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W robson.pl nowy laser kosztuje 250 zł (link), nie będę osądzał czy to dużo, czy mało.

tylko kto sobie sam będzie wymieniał laser, tracąc przy tym gwarancję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moją PS3 kupiłem w dzień premiery, jak do tej pory żadnych problemów, oprócz wieszania się przy przeglądaniu stron WWW, które i tak rzadko występuje. Oczywiście czasami się zawiesi przy jakieś grze, ale występuje to rzadko, np. taki Uncharted, ukończony dwa razy, przy czym raz się zawiesiła konsola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli wychodzi na to, że wszyscy którzy kupują sprzęt na raty mają jedynie gwarancję producenta.

expertem nie jestem, ale na zdrowy rozsadek - przy ratach - wlascicielem konsoli jest bank, ale tylko do czasu splacenia kredytu. Splacasz kredyt i konsola jest twoja...A skoro tak...Raty najczesciej bierze sie na 10, ew 12 miesiecy. Czyli po tym niecalym roku jestes juz wlascicielem konsoli jako osoba prywatna...Wiec rekojmia 2-letnia powinna obowiazywac...Powtarzam - to tylko moje domysly. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia, ktora podpowiedzieli Koledzy szukajacy pomocy u rzecznika praw konsumenta - niezgosnosc towaru z umowa, czy jakos tak...Poza tym dlaczego mieliby byc dyskryminowani ci, ktorzy kupuja za posrednictwem systemow ratalnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy sprzedawca ma obowiązek udzielić dwuletniej rękojmi zależy od tego, jak już pisałem, czy nabywcą jest osoba prywatna, czy firma. Rękojmi sprzedawca jest zobowiązany świadczyć jeśli nabywcą jest osoba prywatna - nie sądzę żeby jakieś znaczenie miał to, czy po jakimś czasie własność przechodzi na kogoś innego. Idąc tym tropem jeśli prywatny nabywca po pewnym czasie odsprzeda sprzęt firmie to firma ma prawo do dłuższego okresu gwarancyjnego. Nie sugerujcie się proszę tym co tu wypisuję, bo równie dobrze mogą to być kompletne brednie - na kredytach znam się jak mysz na lataniu ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×