Skocz do zawartości
ONE

The Elder Scrolls V: Skyrim

Rekomendowane odpowiedzi

W jaki sposób zmuszają do tego?

W ten sposob, ze jezeli chcesz ograc tytul taki jak TES, bez znajomosci jezyka, to niestety, ale za duzo z tej przygody nie wyniesiesz. Powninny byc przynajmniej napisy (chociaz to moze by byla najlepsza decyzja). Nie mniej jednak sa tacy, co maja juz wprawe w graniu z slownikiem w reku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś jeszcze w czasach szkolnych zawsze na uwagi rodziców,że ciągle grasz w Skyrim możesz powiedzieć "mamo, ale ja się przecież uczę angielskiego, chodź zobacz :)!!"

Edytowane przez Bitter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś jeszcze w czasach szkolnych zawsze na uwagi rodziców,że ciągle grasz w Skyrim możesz powiedzieć "mamo, ale ja się przecież uczę angielskiego, chodź zobacz :)!!"

Nie nie jestem juz w czasach szkolnych, i z jezykiem tez nie mam problemu. Uwazam jednak, ze lepiej sie gra w ojczystym jezyku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Don

Ale czy Skyrim zmusza do nauczenia się angielskiego? Sam napisałeś: "jezeli chcesz ograć taki tytul" - Chcesz, albo nie chcesz, nikt ani nic do nikogo nie zmusza. Jeśli chcesz to się mozolnie nauczysz angielskiego, bądź będziesz grał z tłumaczeniem pod ręką. Jeśli nie chcesz to nie kupisz! Żadnego zmuszania tu nie ma moim zdaniem, i już na pewno nie powinniśmy (nie wskazuję na Ciebie, ofc :)) nad tym płakać. Ja też uważam że lepiej się gra w ojczystym języku (napisy), ale jeśli jest angielski, no to cóż, nie pierwszy raz. Jeśli się chce to się nauczy, i tyle. Potem będzie już tylko łatwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem nad kupnem Skyrim'a, ale jak nie ma nawet napisów to trochę lipa, a ja nie władam angielskim na tyle, żeby wszystko zrozumieć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa jest taka, że Skyrim to też nie takie L.A Noire, gdzie musimy słuchać dialogów aby przejść sprawę. Zresztą, jakichś archaizmów tutaj nie będzie, starej angielszczyzny tak na siłę nie będą pakować. Wystarczy znać podstawy i już się coś wyniesie z tego.

Edytowane przez Homer S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motyw przewodni rządzi :) Aż się ma ochotę wziąć topór i ubić jakiegoś smoka, albo inną gadzinę.

Dalej podtrzymuję swoje zdanie, że ta gra to tylko w wersji oryginalnej, a jeszcze jak zobaczyłem filmik Making of Music i listę aktorów podkładających głosy, to jestem w 7mym niebie, że nie będzie polskiego dubbingu. Ta gra musi być w oryginale, wtedy można docenić kunszt aktorów podkładających wokale. WOW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza ocena 95/100, ale porównanie do New Vegas chyba nietrafione bo gra ponoć była strasznie zabugowana, zresztą jak wszystkie Fallouty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam na Piecu wiele bugów nie doświadczyłem. Bez problemu można było przejść grę jak i wszystkie questy poboczne.

Ciekawe kiedy zapowiedzą jakieś DLC? Przecież premiera tuż tuż. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aj tam od razu piraty. Pożyczony. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa jest taka, że Skyrim to też nie takie L.A Noire, gdzie musimy słuchać dialogów aby przejść sprawę. Zresztą, jakichś archaizmów tutaj nie będzie, starej angielszczyzny tak na siłę nie będą pakować. Wystarczy znać podstawy i już się coś wyniesie z tego.

otoz to. nie ma co panikowac. najwyzej slownik w reke i jazda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja kocham kombinowanie jak wytrzasnąć kasę parę dni przed premierą. Ja zapewne kupię gdzieś około 15-20 listopada, bo pierwsze polowanie zarobkowe jest 13 - mam nadzieje że wystarczy.

Proszę jednak tych co grę będą mieli od razu - to co się odnosi do fabuły - Spoiler! Żeby nie wykwitły tu takie kwiatki, jak to się zdarzało w niektórych tematach, że człowiek wchodził z ciekawości "o czym piszą" i bum, poznał zakończenie gry :)

Nie mogę się doczekać już, żeby zacząć szwendać się po świecie gry. Będę mógł popływać w rwącej rzece? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie wiem jak to będzie z graniem w tym tygodniu --> dzwoniłem do kilku sklepów w Warszawie i nie wiedzą czy będą mieli przed weekendem. A jeżeli nie dostaną gry w czwartek, to będzie do kupienia dopiero po weekendzie :down: Coś tu jest ku!@# nie tak --> no jeżeli 11.11.11 jest święto to chyba gra powinna być w sklepach wcześniej. Jak nie zagram w ten weekend to się strasznie wku!@#$ . Macie jeskieś pewne informacje czy można gdzieś w Warszawie kupić grę przed weekendem?

Edytowane przez hanibal_lekter1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ultima, zazwyczaj można odebrać grę dzień, dwa dni przed oficjalną premierą

Edytowane przez Ak-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dowiedziałem się to zależy od wydawcy kiedy będzie dostępne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

No to super czyli jak premiara jest 11 listopada to u nas w kraju gra może być 48 grudnia :blink:

Dnia 11 listopada będzie dostępny patch versja 1.1 http://www.eurogamer.net/articles/2011-11-08-elder-scrolls-5-skyrim-patch-1-1-at-launch

P.S. No to kurwa PZPN wymyślił --> zobaczcie nowe koszulki na EURO 2012 --> kolor czerwony jakiś taki dziwny, ale to może kwestia oświetlenia, ale jak można zamiast orła wpieprzyć logo PZPN. :down:

http://www.gazetawroclawska.pl/sport/470397,koszulki-kadry-polski-na-euro-2012-bez-orla-zobacz,4,id,t,sg.html#galeria-material

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale wydawca wysyła kilka dni wcześniej przed premierą do sklepów (zazwyczaj). Np ultima musi wysłać do odbiorców dzien, dwa dni przed oficjalną premierą żeby gra doszła na czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście wszystko zależy od wydawcy - CENEGA -> poszczególne sklepy nie mają tu nic do powiedzenia. Dzisiaj rano w ultimie powiedzieli mi, że nie wiedzą kiedy gra będzie dostępna. Ja zamówiłem w innym miejscu, planowana wysyłka ma być jutro :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem w empiku i powiedziano mi że grę pewnie będą mieli jutro ale pozwolenie na sprzedaż mają od czwartku (nawet pokazał mi stosowne pisemko jakie dostał na maila od "szefostwa") wiec tego dnia powinny być na półkach. Jeśli Ultima jutro nie wyśle to prawdopodobnie anuluje zamówienie i pofatyguje się do empiku w czwartek.

Ja i tak biorę wersję PC-tową i od 00:01 w piatek będę pewnie siedział do rana i tworzył postać :thumbsup:

Edytowane przez hitokiri pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za zjawisko w 1:50 - pytanie za 100 punktów :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było retoryczne ale dzięki za odpowiedzi ;)

W każdym razie zapowiada się niezły klimat nocą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy material +fajna muzyka :turned:

Co do zorzy, juz w oblivionie mozna bylo zaobserwowac, rozna zjawiska na niebie. Najciekawsze pojawily sie w krainie pana Sheogorath'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×