Skocz do zawartości
ONE

Tomb Raider Trilogy

Rekomendowane odpowiedzi

dobry pomysł mieli z wypuszczeniem tej trylogii

jeszcze tylko Anniversary mi zostało do zaliczenia

trzeba poszukać jakiegoś poradnika i wbić platynę w underworld bo trudna to ona nie jest do zdobycia

Underworld platyna to jedynie czas, Anniversary niestety to juz wyższa półka, mam już wszystko poza czasówkami i hardem, planowałem zaliczyć najpierw czasówki aby mieć kody na hard, ale na razie słabo mi to idzie, trochę się zniecheciłem po kilku nieudanych próbach przy końcu levela - znowu od początku :wacko: , trudne są czasówki z bossami bo to już nie liniowość, a nie zawsze wyjdzie optymalnie szybkie zabicie kreatury, np. T-Rex'a należy zabić w 3 podejściach czyli 3 razy pod rząd winien wpaść w pułapki, raz źle się ustawisz, walnie obok i lipa 20 sekund straty :confused: , albo nie uda ci się adrenalin atak więc dajesz nawrót Larą i powtórka - kolejne 20 sekund urwane dla gry. Naprawdę hard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Underworld platyna to jedynie czas, Anniversary niestety to juz wyższa półka, mam już wszystko poza czasówkami i hardem, planowałem zaliczyć najpierw czasówki aby mieć kody na hard, ale na razie słabo mi to idzie, trochę się zniecheciłem po kilku nieudanych próbach przy końcu levela - znowu od początku :wacko: , trudne są czasówki z bossami bo to już nie liniowość, a nie zawsze wyjdzie optymalnie szybkie zabicie kreatury, np. T-Rex'a należy zabić w 3 podejściach czyli 3 razy pod rząd winien wpaść w pułapki, raz źle się ustawisz, walnie obok i lipa 20 sekund straty :confused: , albo nie uda ci się adrenalin atak więc dajesz nawrót Larą i powtórka - kolejne 20 sekund urwane dla gry. Naprawdę hard

to jest nic w porównaniu z walką z Amandą na hardzie w TR Legend xD masz niecale 5 min na pokonanie a pobiegasz po planszy pare sec i gra sie na nowo ładuje ;) naszczęście da sie wklepać kody. Właśnie przed chwilą wbiłem platyne na Legendzie - moją pierwszą!

Edytowane przez styka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie Anniversary i z ciekawości zapytam jak oceniacie dlugosc gry/trudnosc zagadek Legendy i Underworld wzgledem Aniversary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TR:A jest pod każdym względem trudniejsza od TR:U.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w połowie Anniversary i z ciekawości zapytam jak oceniacie dlugosc gry/trudnosc zagadek Legendy i Underworld wzgledem Aniversary?

tak jak KopaczK napisał najdłuższa i najtrudniejsza jest TRAnniversary, najtrudniej zwłaszcza do wyplatynowania, legenda bardzo liniowa, zagadki proste no i masz kody, które otrzymujesz juz za przejscie gry na easy, czasówki i hard z kodami to tylko kwestia czasu. TR U jest też dość długie, sporo skarbów do odnalezienia, kodów nie ma, ale hard jest stosunkowo łatwy, trofea troszkę trudniejsze niż w legenda. Reasumując wszystkie części nie są zbyt trudne jesli grasz dla samego przejścia i nie pomykasz na hardzie. Schody zaczynaja się gdy celujesz w platyny i wtedy zacząłeś od najwyższej półki. Powodzenia na szlaku :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Ja mam za to problem w Anniversary. Jak pokonać te cholerne centaury. Doprowadzam je do szału biegnie na mnie, pokazuje się symbol "O" i lewy drążek. Kieruję w któraś stronę i wciskam "O", nieraz mnie uszkodzi nie raz nie, ale nigdy nie ma zwolnionego tempa. Jak włączyć aby było zwolnione tempo. Rozumiem że wtedy można mu będzie zabrać tarcze tak?

Od początku trylogie idę na Hard. Amande idzie pokonać w "łatwy" sposób. Zmień sterowanie aby przycisk L1 wyciągał broń i celował automatycznie w postać. Wtedy jest to do zrobienia i nie jest to takie trudne na Hard. Jestem raczej niedzielnym graczem, z racji wieku i obowiązków, więc skoro ja daje radę to i wy dacie bez kłopotu.,

Edytowane przez Picy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie.

Ja mam za to problem w Anniversary. Jak pokonać te cholerne centaury. Doprowadzam je do szału biegnie na mnie, pokazuje się symbol "O" i lewy drążek. Kieruję w któraś stronę i wciskam "O", nieraz mnie uszkodzi nie raz nie, ale nigdy nie ma zwolnionego tempa. Jak włączyć aby było zwolnione tempo. Rozumiem że wtedy można mu będzie zabrać tarcze tak?

a wiesz że nawet nie pamiętam jak to się robi :ok:

sprawdź na youtube :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że nawet nie pamiętam jak to się robi :ok:

sprawdź na youtube :thumbsup:

Problem polega na tym że na YouTube mamy tylko pokazane jak to się robi na PC. Więc dalej mam niewiadomą do PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z centaurami - podpinam sie pod prośbę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że na YouTube mamy tylko pokazane jak to się robi na PC. Więc dalej mam niewiadomą do PS3.

hahahaha

ale przecież gra jest taka sama na PC jak na PS3 :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale przecież gra jest taka sama na PC jak na PS3 :rofl:

Jenak w tym momencie nie dokładnie taka sama. Grałęś na PS3 ? :)

Edytowane przez lennox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jenak w tym momencie nie dokładnie taka sama. Grałęś na PS3 ? :)

Dokładnie. Sens jest taki sam, ale inaczej trzeba dojść do celu. Podejrzewam że chodzi głównie o klawiszologie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tylko klawisze

mam trylogię na ps3 i przeszedłem legend i underworld

anniversary mam w połowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby to samo co na PC ale jednak w pojedynku z centaurami sie tak nie da :(

Może jednak Ktoś coś podpowie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tylko klawisze

mam trylogię na ps3 i przeszedłem legend i underworld

anniversary mam w połowie

Hmm więc nie przeszedłeś a się śmiejesz że ktoś nie umie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm więc nie przeszedłeś a się śmiejesz że ktoś nie umie.

ale ten moment o którym jest mowa przeszedłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ten moment o którym jest mowa przeszedłem ;)

No to jestes dalej niż w połowie. Pytanie więc bądź tak łaskaw, włącz sobie tą rozgrywkę i przypomnij sobie jak to się robi i będziemy szczęśliwi.

Edit:

Dzisiaj dzięki chwili wolnego czasu usiadłem do Lary i doszedłem o co chodzi.

Aby włączyć zwolnione tempo należy w momencie jak biegnie centaur na ciebie, wyciągnąć broń przyciskiem L1, iść do tyłu i w momencie gdy się pojawi symbol "gałki lewej i przycisku "O", wcisnąć przycisk "O". Lara odskakuje do tyłu robi się zwolnione tempo i w momencie na siebie najdą dwa celowniki i zrobią się czerwone należy strzelić. Centaur staje jak wryty i można mu tarcze wyrwać. Reszta chyba już jest zrozumiała.

Edytowane przez Picy
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jestes dalej niż w połowie. Pytanie więc bądź tak łaskaw, włącz sobie tą rozgrywkę i przypomnij sobie jak to się robi i będziemy szczęśliwi.

Edit:

Dzisiaj dzięki chwili wolnego czasu usiadłem do Lary i doszedłem o co chodzi.

Aby włączyć zwolnione tempo należy w momencie jak biegnie centaur na ciebie, wyciągnąć broń przyciskiem L1, iść do tyłu i w momencie gdy się pojawi symbol "gałki lewej i przycisku "O", wcisnąć przycisk "O". Lara odskakuje do tyłu robi się zwolnione tempo i w momencie na siebie najdą dwa celowniki i zrobią się czerwone należy strzelić. Centaur staje jak wryty i można mu tarcze wyrwać. Reszta chyba już jest zrozumiała.

O widzisz :)

Dzięki za info :)

Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przesadzacie z tą trudnością Amandy na hardzie, wystarczą 3-4 podejścia żeby poznać jej ataki i już można ją pokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się o co chodzi ludziom z tą amandą w legendzie. Grę włączyłem od razu na hardzie i w żadnym miejscu nie było z niczym problemu. Wystarczy cały czas biegać i skakać w odpowiednich momentach po których oddajemy strzał z miecza. Osobiście zrobiłem ją bez żadnej apteczki po jakieś godzinie (często ginąłem natychmiastowo z powodu jakiegoś bugu ). Problem sprawia mi natomiast trophy ze zniszczeniem 2 motocykli jedną beczką. Za cholere ten trophy nie chce wpaść po mimo że zrobiłem tak jak trzeba kilka razy. Triale w legendzie wydają się banalne.

Nie spodziewałem się że trylogia tomb raider okaże się taka fajna. 80 zł za 3 gry to naprawdę dobrze wydane pieniądze. Zagadki w legendzie nie są trudne, ale SĄ w przeciwieństwie do uncharted 2.

Mile jestem też zaskoczony jakością grafiki w Anniversary która moim zdaniem prezentuje się znacznie lepiej niż w legendzie.

Co by nie mówić kolekcje kilku gier w hd z ps2 są naprawdę dobre, to już moja trzecia kolekcja po slay i god of war. W przyszłości na 100% kupie ICO no i może metal gear.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trylogia u mnie leżała około miesiąca na półce, ale nie dawno ją dopiero odpaliłem.

Po tragicznie zrobionej trylogii PoP'a miałem dość na chwilę tych przeróbek starych gier.

Ale muszę powiedzieć, że Tomb Raider jako pierwszy z wszystkich obecnych klasyków w HD wypada najlepiej (tylko w Sly nie miałem okazji grać).

Graficznie jest naprawdę dobrze i taki Legend w niektórych momentach potrafi zrobić nawet wrażenie, mimo że to stara gra.

Oczywiście nie mówię tutaj o opadzie szczeny, ale naprawdę jest nieźle to zrobione.

Jedyne co mi nie pasuje to sterowanie. Jak zwykle Lara rusza się jak mucha w smole...

Również zdarzają się dziwne bugi, jak np. czarna tekstura na pół ekranu podczas cut-scenki, albo nagła śmierć nie wiadomo od czego przy walce z ostatnim bossem w Legend.

Legend jak na razie jest jedyną grą, w którą zagrałem z tej trylogii. Aniversary miałem okazje jeszcze grać na PC kiedyś i również miło wspominam.

Zobaczymy jak tutaj to wypadnie, ale z powyższych postów to widzę, że nie będzie tak źle.

A Underworld to już wersja z PS3, także liczę, że chociaż tutaj to sterowanie będzie już bardziej żwawe.

Liczę, że Splinter Cell i MGS też zostaną tak dokładnie przerobione, a nie na odwal się tak jak to miało miejsce z Prince of Persia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś przesadzacie z tą trudnością Amandy na hardzie, wystarczą 3-4 podejścia żeby poznać jej ataki i już można ją pokonać.

Zastanawiam się o co chodzi ludziom z tą amandą w legendzie.

Myślę, że jakbyście nagrali film ze swoim skillowym zabijaniem Amandy na Hardzie, to z miejsca stałby się hitem na YT, bo z tego co wiem to nie ma takowego. Nawet walktrough hard różnych gości pod koniec gry kończy się przełączeniem na easy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to prawda, frustrująca jest ta walka.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że na mapie jest jakiś bug, który powoduje, że uderzając mieczem sami giniemy.

Zauważyłem, że się to jak zbliżymy się za bardzo do tych lin od mostu oraz gdy jesteśmy bliżej skał.

Dla mnie idealnie sprawdziła się taktyka z bieganiem po środkowym okręgu i unikaniem ataków przy użyciu kółka.

Gdy tylko boss stanie w miejscu to znaczy, że będzie atakował, wtedy szybko robimy unik i dalej walimy do niego z miecza.

Oczywiście cały czas biegamy w okół okręgu, nie zatrzymujemy się.

Mówię o poziomie Hard cały czas.

Jeśli dobrze pamięta, to trzeba go położyć chyba 4 razy, a za 5 jest koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale muszę powiedzieć, że Tomb Raider jako pierwszy z wszystkich obecnych klasyków w HD wypada najlepiej (tylko w Sly nie miałem okazji grać).

Zagraj w Slaya bo to najlesza trylogia kolekcja z dostępnych na tą chwilę. Każda z części slaya jest rozbudowana, ciekawa, chodzi płynnie a graficznie jest po prostu super. Sly jest poprostu nieprawdopodobny a gdyby był jeszcze po polsku to było by 10/10 nawet porównując to z grami na ps3. Obejrzyj sobie filmiki na youtube szczególnie z 2 i 3 części w hd.

Myślę, że jakbyście nagrali film ze swoim skillowym zabijaniem Amandy na Hardzie, to z miejsca stałby się hitem na YT, bo z tego co wiem to nie ma takowego. Nawet walktrough hard różnych gości pod koniec gry kończy się przełączeniem na easy

a co masz na tej walce trudnego oprócz buga"instant killa" ? ja grałem bez żadnej apteczki przez godzinę, ruszałem się raz w prawo raz w lewo robiąc unik jak widziałem że zaczyna coś robić (patrzyłem się na bosa nie na ziemię). Gdy zrobiłem unik używałem jeden raz miecza aż do pierwszego użycia trójkąta. Za drugim razem robiłem 2 uniki a za trzecim razem 3 uniki i uderzenie miecza (po pierwszym użyciu trójkąta często wyprowadza 2 attaki a później nawet 3 ataki pod rząd ). Praktycznie po 4-5 uderzeniach miecza pada a musi paść 4 razy chyba. Nie trzeba nic więcej robić tylko biegać, unikać i strzelać. Gdyby nie bug to bym ją położył po 20 minutach a tak zajęło mi to 1 no może 2 godziny, czas szybko leciał. Przyznam się że raz chciałem zrobić loada aby uzbierac kilka apteczek ale i bez tego dało rade ją rozwalić i to chyba o ile pamiętam bez straty nawet 1 hp lol. W porównaniu np z takim Radkiem w killzone 2 na hard z którym się męczyłem 3 dni, amanda to pikuś.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz mi tłumaczyć jak to zrobić :) Grałem w Legend. A ten insta kill, którego nazywasz bugiem, to taki tęczowy pierd, który Amanda puszcza po ziemi, i nie widać go, bo kamera podczas tej walki jest zwalona na maksa. Poza tym, skoro dla ciebie to taki pikuś boss, którego pyknąłeś w godzinkę to moja propozycja YT jest nadal aktualna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×