Skocz do zawartości
Pips

Procesor Cell

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem czy można zrobić coś piękniejszego od Uncharteda i RE5. W Unchartedzie często doczytuwują się tekstury, czyli chyba nie jest to 30% mocy Cella jak to mówią twórcy, nie?

Na pewno powstanie coś ładniejszego od Uncharteda za kilka lat, tak było z każdą konsolą PS. PSP na początku nie miało jakoś super ładnej grafy a teraz? GTA:VCS prezentuje się najładniej chyba ze wszystkich gier, jeszcze można dodać Silent Hill'a grafika też bardzo ładna no i cienie generowane w czasie rzeczywistym! których nigdy nie było, tak samo havok w syphon filter 1/2 to jak na taką małą konsolkę duże możliwości, no i Manhunt 2 całkiem ładny, tak samo było z PS1, PS2 no i będzie z PS3 za kilka lat będziemy w szoku :>

Niech mi zrobią PS4 z możliwością instalacji Win XP/Visty to zostanę na konsolach D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem czy można zrobić coś piękniejszego od Uncharteda i RE5. W Unchartedzie często doczytuwują się tekstury, czyli chyba nie jest to 30% mocy Cella jak to mówią twórcy, nie?

mnie tylko w jednym poziomie doczytywały się tekstury (chyba drugi level, spacer po dżungli i brak szczegółowych tekstur na kamieniach). Pozatym za to bardziej odpowiada pamięć, RSX a nie procesor...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darudek. Zaskoczę teraz ja ciebie. Cell to nie jest zwykły procesor. Jest to jednostka klasy PowerPC przy czym Xenon działa na zasadzie zwykłego proca. W jednostkach PowerPC wszelkie operacje zachodzą w całokowicie inny sposób (podział na rdzeń główny i rdzenie poboczne), do tego należy dodać, że jeden rdzeń w Cell pozostaje ciągle uśpiony (podobno powstał tylko po to, żeby zachować symetryczność układu, przy tym ułatwić programowanie), w razie potrzeby nie ma problemu z jego wybudzeniem. Xenon póki co w konfrontacji z Cell przegra na 100%. W przyszłości na pewno Intel coś wymyśli, żeby go przebić, tym bardziej że wykupił już prawa do Rambusa (nie pamiętam od kogo, chyba od IBM, czy nawet samego Sony?) z zamiarem montowania go pod swoje nowe procesory. Technika idzie do przodu, ale zastanówmy się chwilę.. ile taki procesor będzie kosztował? Za kosz samego procesora kupimy pewnie dwie PS3'ki, a nie zapominajmy, że PC to nie tylko procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie tylko w jednym poziomie doczytywały się tekstury (chyba drugi level, spacer po dżungli i brak szczegółowych tekstur na kamieniach). Pozatym za to bardziej odpowiada pamięć, RSX a nie procesor...

jesteście jełopy ze tak powiem - w uncharted tez mi sie doczutuja tekstury prawie na kazdej planszy bo mają duży rozmiar i są wczytywane z BD w czasie rzeczywistym abyś nie musiał czekac 5 minut na wczytanie levelu tylko grać od razy a reszta wczyta sie w locie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolne doczytywanie się tekstur jest winą wolnego naoędu BD. Dlatego w DMC4 zastosowano instalację na dysk, po to, żeby ci się własnie nie doczytywały. Nie zapominajmy, że DVD jest sporo szybsze od BD zamontowanym w obecnych PS3. Gdzieś czytałem, że nowy, tańszy w produkcji czytnik do PS3 jest dwukrotnie szybszy i ma być montowany w jakimś nowym modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem ciekawą stronkę na której jest wszysko

Jest tam porównanie Cella do Xenona i do innych procków, dalej na stronce znajduję się nawet porównanie RSX do Xenosa

Proponuję zajrzeć do wszystkich linków znajdujących sie na tej stronce, jest tam dużo ciekawych informacji niestety wszystko jest po angielsku

Klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę prosto i wyraźnie:

CELL to najpotężniejszy procesor na świecie produkowany seryjnie i dostępny dla mas. czyt. użytkowników PS3

Dziękuję za uwagę.

Amen. idźcie w pokoju SONY'ego

Ken'owi niech będą dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z toba i dodam, ze bedzie tez najlepiej wykorzystanym (w najblizszych kilku latach oczywiscie) najpotezniejszym na świecie procesorem produkowanym seryjnie i dostępnym dla mas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego zx spectrum i timex mialy najlepsze gry ??? P rogramisci do roboty optymalizacja kodu to jest to. Za to kocham konsole)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napiszę prosto i wyraźnie:

CELL to najpotężniejszy procesor na świecie produkowany seryjnie i dostępny dla mas. czyt. użytkowników PS3

Dziękuję za uwagę.

Amen. idźcie w pokoju SONY'ego

Ken'owi niech będą dzięki!

Takich fanboyow jak Ty to mi żal troche... Mysle, ze na chwile obecna Cell przegrywa z najnowszymi Intelami.

Ale zaraz mi podacie przyklad z zajebistym folding at home, ktory na Cellu wymiata

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie uważasz mnie za FanBoy'a? To, że przytaczam FAKTY chyba nie świadczy o tym, że wychwalam wszystko co jest w PS3. Zastanów się Zyguś zanim coś napiszesz bo w innych postach potrafisz mądrze gadać a tutaj... Poza tym ja mówię o MOCY Cell'a a nie o tym w ilu procentach jest aktualnie wykorzystywany a to dwie różne sprawy. Co do F@H to sam sobie rzuciłeś niezły argument i nie można go ominąć. Najlepszy Quad Core swoją wydajnością nie dorównuje wydajności Cell'a. Około 200 GFLOPS-ów procesora Cell przy obliczeniach wymagających pojedynczej precyzji (około 15 GFLOPS-ów przy podwójnej) mówi samo za siebie. Intel'a Core 2 Extreme Quad QX6700 nie można równać z Cell'em... Cell AKTUALNIE a nie na przestrzeni 10 lat jest najpotężniejszym prockiem dostępnym dla ludzi i tyle a to, że ludzie jeszcze nie potrafią okiełznać jeszcze tej bestii nie znaczy przecież, że jest przegranym na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhm... ale dlaczego krzyczysz?

no i dlaczego wszyscy pisza, ze sredni (w porownaniu z PC) procesor z X360 jest ponoc porownywalnej mocy do CELL? I to nie mam teraz na mysli jakis zelotow od Microsoftu... Na tym to ja sie nie znam, ale jakis miazdzacy to on nie jest, jedynie pozniejsza optymalizacja moze z niego cos fajnego wyciagnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakis miazdzacy to on nie jest, jedynie pozniejsza optymalizacja moze z niego cos fajnego wyciagnac.

Właśnie o to mi chodzi!!! O moc a nie o jego obecne wykorzystanie. Pod względem MOCY żaden procesor mu się nie równa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Około 200 GFLOPS-ów procesora Cell przy obliczeniach wymagających pojedynczej precyzji (około 15 GFLOPS-ów przy podwójnej) mówi samo za siebie
Skopiowales z wikipedii nawet nie wiedzac co to znaczy. Niezla jest tez ta bzdura na wiki, ze jeden rdzen jest nieaktywny, by usprawnic produkcje Przestancie wychwalac tak tego Cella pod niebiosa, bo w rzeczywistosci jest tak jak mowi Darudek, dostalismy najslabsza wersje Cella. Taka, z ktora IBM juz nie wiedzial co zrobic, bo byla taka slaba Jak wytlumaczysz to, ze kupujac komputer juz za 3,5k zl otrzymamy lepsza grafike niz na PS3? Dodam, ze gry na PC nie sa prawie w ogole optymalizowane w porownaniu do tych z konsol. Dodam rowniez, ze spora czesc mocy procesora, ilosci pamieci itp. zajmuje system + wszystkie programy dzialajace w tle. Cell naprawde nie jest taki zajebisty jak Wam sie zdaje. Jest to solidny procek, ktory moze sporo wykonac, ale ludzie, opanujcie sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ekhm... ale dlaczego krzyczysz?

no i dlaczego wszyscy pisza, ze sredni (w porownaniu z PC) procesor z X360 jest ponoc porownywalnej mocy do CELL? I to nie mam teraz na mysli jakis zelotow od Microsoftu... Na tym to ja sie nie znam, ale jakis miazdzacy to on nie jest, jedynie pozniejsza optymalizacja moze z niego cos fajnego wyciagnac.

CELL naprawdę jest super i naprawdę parokrotnie wyprzedza wszystkie inne procesory. Sek w tym, że był on zaprojektowany do skomplikowanych wyliczeń i miał być skierowany do działań wojskowych i naukowych. Jego zastosowanie grach jest mocno kontrowersyjne, bo przez małą przewidywalność czasu potrzebnego na wyliczenia tracimy masę mocy obliczeniowej. Dlatego właśnie ponad dwukrotnie gorszy Xenon w niektórych operacjach nie tylko dorównuje, ale i prześciga CELLa. Można mieć nadzieje, że programiści znajdą jakieś mistyczne metody na wyciskanie soków z CELLa (właściwie to można mieć pewność, że to zrobią). Ale kiedy? Cholera wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to mnie chyba nie zrozumiano... Ja tu wlasnie pisze, ze CELL wcale nie miazdzy, tylko jest jako taki, ze jest. Jak sie ktos przylozy to zniego cos fajnego bedzie, a jak nie to nic nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luknijcie do linku w moim poprzednim poscie! i poczytajcie troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skopiowales z wikipedii nawet nie wiedzac co to znaczy. Niezla jest tez ta bzdura na wiki, ze jeden rdzen jest nieaktywny, by usprawnic produkcje Przestancie wychwalac tak tego Cella pod niebiosa, bo w rzeczywistosci jest tak jak mowi Darudek, dostalismy najslabsza wersje Cella. Taka, z ktora IBM juz nie wiedzial co zrobic, bo byla taka slaba

Tyle, że temat jest o procesorze CELL a nie o dokładnie tym konkretnym z PS3.

Miałem na myśli prawdziwego CELL'a a nie jego okrojoną wersję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne aby umiejętnie go wykorzystywali! Tak jak i całą architekturę PS3 aby można było grać beztrosko jeszcze przez około 3 lata.Zdrowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
CELL naprawdę jest super i naprawdę parokrotnie wyprzedza wszystkie inne procesory. Sek w tym, że był on zaprojektowany do skomplikowanych wyliczeń i miał być skierowany do działań wojskowych i naukowych. Jego zastosowanie grach jest mocno kontrowersyjne, bo przez małą przewidywalność czasu potrzebnego na wyliczenia tracimy masę mocy obliczeniowej. Dlatego właśnie ponad dwukrotnie gorszy Xenon w niektórych operacjach nie tylko dorównuje, ale i prześciga CELLa. Można mieć nadzieje, że programiści znajdą jakieś mistyczne metody na wyciskanie soków z CELLa (właściwie to można mieć pewność, że to zrobią). Ale kiedy? Cholera wie...

raczej nie

1) dostep do pamieci i przewidywalnosc czasu potrzebnego na wyliczenia mozna podac z dokladnoscia do jednego cyklu zegarowego

2) jednostki SPU wcale nie zostaly zaprojektowane do wyjatkowo skomplikwanych obliczen (roznica miedzy czasem operacji na liczbach calkowitych 16 bitowych i zmiennoprzecinkowych powala!!) tylko do maxymalnie szybkiego przetwarzania danych, stad zostaly obdarte z wiekszosci podstawowych instrukcji i rozszerzen obecnych w chociazby pospolitych procesorach

zrodlo: [a href=http://www.ibm.com/developerworks/library/pa-linuxps3-1" target="_blank]http://www.ibm.com/developerworks/library/pa-linuxps3-1[/a]

Procek IBMa wcale nie pozamiata (tak sam z siebie). Rownie dobrze Sony mogloby uzyc SPARCA CoolThreads, ktory ma po 32 rdzenie w lepszej wersji SUNowej Niagary. Procek ciagnie malo watow i wydziela malo ciepla a przy zoptymalizowanych zadaniach zostawia wszystkich konkurentow daleko w tyle....

ale co z tego? jesli uruchomic na takim procku aplikacje jednowatkowa to sie bedzie wloklo gorzej niz na kompie z pracowni komputerowej w niejednej szkole podstawowej identyczna historia jest z Cellem. programisci piszacy pod Cella maja prawo byc wqrzeni, bo proces optymalizacji kodu, dzielenie na watki i planowanie wszystkiego to musi byc niezly koszmar. jesli tego nie zrobia, PS3 sie zakrztusi i na jednostce PPE daleko nie pojedzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wytlumaczysz to, ze kupujac komputer juz za 3,5k zl otrzymamy lepsza grafike niz na PS3?

Lepsza karta graficzna.

CELL naprawdę jest super i naprawdę parokrotnie wyprzedza wszystkie inne procesory. Sek w tym, że był on zaprojektowany do skomplikowanych wyliczeń i miał być skierowany do działań wojskowych i naukowych.

Nom, jest super. Jakiś naukowiec połączył 6 PS3 ze sobą i napisał że teraz ma super maszynkę do różnych badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lepsza karta graficzna.
Tak, ale tylko wtedy gdy jej moc nie jest ograniczana przez slaby procesor. Gdyby developerzy na peceta bardziej przykladali sie do optymalizacji to PS3 graficznie nie mialoby zadnych szans w porownaniu do pierwszego lepszego peceta (ktory jest drozszy jedynie o kilkaset zlotych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem że PS3 nie miało by żadnych szans bo np. takiej grafy to byśmy nie otrzymali:

MSFSX-DX10.jpg

Co najwyżej to raczej taką:

MSFSX-DX9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No wiem że PS3 nie miało by żadnych szans bo np. takiej grafy to byśmy nie otrzymali:

MSFSX-DX10.jpg

Co najwyżej to raczej taką:

MSFSX-DX9.jpg

a kto na PC taką otrzyma ? Posiadacz dwóch GF8800 Ultra i procesora za 4000zł ? Co z tego, że jest fotorealistyczna grafika jak praktycznie nikt jej nie osiągnie u siebie. A na PS3 Uncharted może rozdzielczością tekstur troszkę ustępuje, ale na pewno nie designem - tamte okolice mają urok, a te tylko tekstury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a kto na PC taką otrzyma ? Posiadacz dwóch GF8800 Ultra i procesora za 4000zł ? Co z tego, że jest fotorealistyczna grafika jak praktycznie nikt jej nie osiągnie u siebie. A na PS3 Uncharted może rozdzielczością tekstur troszkę ustępuje, ale na pewno nie designem - tamte okolice mają urok, a te tylko tekstury.

Czemu dwóch gf8800gtx? jedna by stykła. dx 10 tak wygląda ; o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×