Skocz do zawartości
Kovalov

G T Racing

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

R E G U L A M I N

Obowiązują zasady CRC – Clean Racers Club, http://pl.lfsmanual.net/wiki/Zasady_CRC

Jednostka płatnicza - Ferrari F40, bez modyfikacji, bez przebiegu, wymiany oleju itp. "Igła, prosto z salonu". Koszt zakupu 450 000 Cr, wartość przy sprzedaży 135 000 Cr.

WARUNKI UDZIAŁU:

1. Przestrzeganie zasad uczciwości i szacunku wobec innych uczestników event’u (obowiązuje kodeks honorowy).

2. Uzyskanie licencji od organizatora na starty oraz wniesienie „opłaty” w postaci nowego Ferrari F40 (koszt 450 000 Cr).

3. Dokładne zapoznanie się z niniejszym regulaminem i przestrzeganie jego postanowień.

4. W miarę możliwości i wolnego czasu stały udział w kolejnych wyścigach.

ORGANIZATORZY, EWIDENCJA F40, LICENCJE:

Sędziowie – Zibi & Koval (PSN ID: zibikiel / Kovalov)

Host główny – Skręt (PSN ID: skret_kiszek)

Host zapasowy – PSN ID: noIDnumber

Kierowca testowy – Gucio (PSN ID: Gucio1979)

Ewidencja F40:

Garaż 1 (PSN ID: zibikiel) – 5 szt. F40

Garaż 2 (PSN ID: Kovalov) – 6 szt. F40

Garaż 3 (PSN ID: aragornik) – 1 szt. F40

Szczegółowe zestawienie przychodów i rozchodów dostępne jest na życzenie. Będzie również okresowo publikowane na forum.

Przyznane licencje:

01. aragornik – przyznana od 30.03.2011. (N)(N)

02. Boniek_pl – przyznana od 30.03.2011.

03. denon-75 – przyznana od 30.03.2011.

04. Gucio1979 – przyznana od 30.03.2011.

05. Keilone – przyznana od 30.03.2011.

06. Kovalov – przyznana od 30.03.2011.

07. Ksawery – przyznana od 30.03.2011.

08. NERVUS_PL - przyznana od 30.03.2011.

09. noIDnumber – przyznana od 30.03.2011.

10. Robert_vti – przyznana od 30.03.2011.

11. Shady25_ - przyznana od 13.04.2011.

12. skret_kiszek – przyznana od 30.03.2011. (N)(N)

13. WariaTbc13 - przyznana od 06.04.2011.

14. zibikiel – przyznana od 30.03.2011.

15. Zielsko_glowy - przyznana od 30.03.2011. (N)

Licencja wygasa/zostaje cofnięta w przypadku:

- braku udziału w trzech kolejnych dniach wyścigowych,

- nieuregulowania należności z tytułu otrzymanych kar w terminie 7 dni (wyjątek stanowi sytuacja przyznania kary wyższej niż 6xF40),

- wycofania się uczestnika z udziału w evencie w trakcie jego trwania,

- nagminnego naruszania postanowień regulaminu.

W powyższych sytuacjach uczestnikowi nie przysługuje zwrot opłaty wniesionej za uzyskanie licencji.

PARAMETRY POKOJU:

Host stały, jakość wyścigów i czatu głosowego standardowa.

Nazwa - „PS3SITE ONLY”, otwarty w każdą środę od 20:30.

Liczba zawodników - 12 osób.

Tryb startu - sprawdzanie falstartu.

Szyk pól startowych - odwrócony w stosunku do poprzednich wyników.

Opóźnienie zakończenia wyścigu - ustalane w zależności od długości toru.

Kary przyznawane przez grę - brak.

Uszkodzenia - ciężkie.

Utrata przyczepności - realistyczna.

Dozwolone wspomagacze - ABS, Linia jazdy.

ZASADY PODSTAWOWE:

1. O rezygnacji z udziału w danym dniu należy poinformować organizatora na min. 6h przed startem (do godziny 15:00 w środę).

2. W czasie wyścigów obowiązuje zakaz używania HS’ów oraz czatu tekstowego (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych).

3. Opuszczanie wyścigu w trakcie jego trwania jest zabronione (wyjątek stanowi utrata połączenia).

4. Zakaz jazdy z uszkodzeniami pojazdu dłużej niż przez jedno okrążenie.

5. Zakaz ścinania szykan (dwa koła na torze).

6. Zakaz szerokiego pokonywania zakrętów na torach, które ze względu na duże asfaltowe pobocza (np. Fuji Speedway) umożliwiają taką jazdę bez utraty prędkości. Obowiązuje również zasada dwóch kół na torze.

7. Przez tor rozumiany jest pas drogi ograniczony tarkami, krawężnikami, liniami itp.

OGRANICZENIA I HARMONOGRAM STARTÓW:

Samochody (bez modyfikacji wyścigowych) marki Mercedes lub BMW, PO MAX. 530.

W danym dniu zawodnik może startować tylko jednym autem, natomiast co tydzień pojazd może być inny.

30 MARCA 2011 – tor NURBURGRING NORDSCHLEIFE, opony WT, opóźnienie zakończenia 3 MINUTY.

06 KWIETNIA 2011 – tor NURBURGRING GP/F, opony WT, opóźnienie zakończenia wyścigu 2 MINUTY.

13 KWIETNIA 2011 – tor CAPE RING, opony WT, opóźnienie zakończenia wyścigu 2,5 MINUTY (150 sekund).

20 KWIETNIA 2011 – tor NURBURGRING 24 (zmienna pora), opony WT, opóźnienie zakończenia wyścigu 3 MINUTY.

PROCEDURA STARTOWA:

Czas na dołączenie do pokoju do 20:55. Start okrążenia formującego 21:00.

Okrążenie formujące – linię mety zawodnicy przekraczają w kolejności zgodnej z miejscami zajętymi w poprzednim tygodniu, nowi zawodnicy (startujący pierwszy raz) przekraczają ją jako ostatni w kolejności alfabetycznej. Zawodnicy, którzy nie startowali w poprzednim wyścigu lub zostali zdyskwalifikowani przekraczają metę jako pierwsi (kolejność alfabetyczna).

Jeśli ustawienie do startu pierwszego wyścigu nie jest prawidłowe, okrążenie formujące zostaje powtórzone.

Wyścig pierwszy – start w kolejności odwróconej w stosunku do okrążenia formującego.

Wyścig drugi – start w kolejności odwróconej w stosunku do wyników wyścigu pierwszego.

PUNKTACJA:

Końcowa klasyfikacja z danego dnia będzie przedstawiana po rozpatrzeniu ewentualnych incydentów wyścigowych i nałożeniu kar. Punkty przyznawane będą za każdy wyścig osobno według następującej zasady:

01. 20 punktów

02. 18

03. 16

04. 14

05. 12

06. 10

07. 08

08. 06

09. 04

10. 02

11. 01

12. 00

Zwycięzców wyłoni klasyfikacja łączna za dwa wyścigi - suma zdobytych punktów. W przypadku takiej samej ich liczby u kilku zawodników o miejscu decyduje liczba ukończonych wyścigów, a następnie suma czasów najszybszych okrążeń (Best lap z pierwszego + Best lap z drugiego wyścigu). Wyższe miejsce zajmuje osoba, która ukończyła dwa wyścigi lub ma lepszy (krótszy) czas. Jeśli tacy zawodnicy ukończyli tylko jeden wyścig decyduje best lap z ukończonego wyścigu.

NAGRODY:

3x Ferrari F40 za miejsce pierwsze (łączna wartość przy sprzedaży 405 000 Cr)

2x Ferrari F40 za miejsce drugie (łączna wartość przy sprzedaży 270 000 Cr)

1x Ferrari F40 za miejsce trzecie (wartość przy sprzedaży 135 000 Cr)

WYKROCZENIA I KARY:

Wykroczenia lekkie:

Utrudnianie dublowania w zakrętach.

Jednokrotna niedozwolona obrona pozycji (w odniesieniu do jednego przeciwnika).

Kolizja bez uszkodzenia i utraty pozycji przez poszkodowanego.

Wypychanie w zakręcie bez uszkodzenia i utraty pozycji przez poszkodowanego.

Niebezpieczny powrót na tor (również wyjazd z PIT) bez uszkodzenia i utraty pozycji przez poszkodowanego.

Wykroczenia ciężkie:

Jazda „pod prąd” (z wyjątkiem sytuacji awaryjnych).

Utrudnianie dublowania na prostych.

Obrona pozycji przez opuszczenie toru (patrz zasady podstawowe pkt.5).

Wielokrotna niedozwolona obrona pozycji (w odniesieniu do jednego przeciwnika).

Wszystkie powodujące uszkodzenie lub/i stratę pozycji przez poszkodowanego.

Kary za wykroczenia lekkie:

1 raz w trakcie wyścigu – ostrzeżenie

2 razy w trakcie wyścigu – 450 000 Cr

3 razy w trakcie wyścigu – 450 000 Cr + przesunięcie o 1 pozycję w dół

Każde następne dodatkowe 450 000 Cr + dodatkowo 1 pozycja w dół

Kary za wykroczenia ciężkie:

Za pierwsze takie wykroczenie w trakcie wyścigu 450 000 Cr + 1 pozycja w dół

Za każde następne w trakcie wyścigu 450 000 Cr + 2 pozycje w dół

Kara za naruszenie regulaminu (patrz Zasady Podstawowe) - dyskwalifikacja z wyścigu + 900 000 Cr

W przypadku kiedy, ukarany zawodnik nie ukończy wyścigu, nakładane są kary finansowe, a przesunięcie o odpowiednią liczbę pozycji następuje w najbliższym ukończonym przez niego wyścigu.

PROCEDURA ZGŁASZANIA WYKROCZEŃ:

UWAGA !!! Każdy uczestnik zobowiązany jest do zapisania powtórek wyścigów.

Zgłoszenia wykroczeń należy przesyłać do organizatora na PSN (id: Kovalov) do godziny 16:00 w piątek.

Należy podać: nr wyścigu, nr okrążenia, sprawcę, rodzaj uszkodzeń. Zgłoszenia mogą dotyczyć zarówno kolizji jak i naruszania regulaminu (np. ścinanie szykan) lub innych form niewłaściwego zachowania na torze.

Organizator w oparciu o swoją lub/i Hosta powtórkę oceni zdarzenie i za pośrednictwem tego forum postawi zarzuty lub umorzy sprawę. Informacja ta zostanie przekazana do godziny 18:00 w sobotę. Uczestnicy zdarzenia mają 24 godziny na złożenie za pośrednictwem forum odwołania od decyzji organizatora (do godziny 18:00 w niedzielę). Po tym terminie zostaną nałożone odpowiednie kary i opublikowana zostanie tabela z wynikami. Zdarzenia będące wynikiem dużych lagów nie będą rozpatrywane.

Pierwsze okrążenia każdego wyścigu analizowane będą z urzędu.

Bez względu na fakt zgłoszenia bądź nie, incydentów na pierwszym okrążeniu każdego wyścigu, będą one analizowane przez organizatora i karane zgodnie z taryfikatorem. Obowiązuje powyższa procedura.

Naruszenia regulaminu.

W celu zapewnienia właściwego przebiegu wyścigów, organizator będzie przeprowadzał losowe kontrole w zakresie przestrzegania postanowień regulaminu (szczególnie w przypadku nowych uczestników). W przypadku wykrycia nieprawidłowości zawodnik, u którego one wystąpiły zostanie poproszony za pośrednictwem PSN o złożenie stosownych wyjaśnień (najpóźniej do godziny 18:00 w sobotę). Ze względu na swój charakter informacje takie nie będą podawane na forum do czasu ich całkowitego wyjaśnienia. Brak odpowiedzi do godziny 18:00 w niedzielę przyjmowany będzie jako potwierdzenie faktu naruszenia regulaminu. Informacja o wysokości nałożonej kary zostanie wtedy podana na forum.

Nałożone kary finansowe należy uregulować przed startem następnego wyścigu. Opóźnienia w ich przekazywaniu będą skutkowały zawieszeniem licencji (w indywidualnych przypadkach organizator może odstąpić od tej zasady).

SYTUACJE AWARYJNE:

Utrata połączenia przez hosta (host stały = wszyscy tracą dostęp do pokoju).

Pokój zostaje otwarty od nowa, jeśli osoba hostująca jest offline dłużej niż 5 minut, rolę hosta przejmuje inny (wcześniej wyznaczony) uczestnik eventu (otwiera pokój na obowiązujących zasadach).

Na ponowne dołączenie uczestników, host oczekuje max. 10 minut, później rozpoczyna wyścig.

Jeśli wyścig został przerwany przed przejechaniem 50 % okrążeń, zostaje wznowiony.

Jeśli wyścig został przerwany po przejechaniu 50 % okrążeń zostaje odwołany.

Utrata połączenia przez uczestnika wyścigu.

W trakcie okrążenia formującego lub przed pierwszym wyścigiem – uczestnik wraca do pokoju i następuje powtórka okrążenia formującego.

W trakcie wyścigu pierwszego – uczestnik wraca do pokoju i oczekuje na start drugiego wyścigu. Wyjątek stanowi sytuacja, w której nastąpiła utrata połączenia przez minimum dwóch uczestników na początku wyścigu (pierwsze okrążenie na torach długich lub dwa początkowe okrążenia na torach krótkich). W takim przypadku, minimum dwaj zawodnicy, którzy ponownie dołączyli do pokoju, za pomocą czatu tekstowego przekazują organizatorowi informację „Gotowy”. Organizator przerywa wyścig podając informację tekstową „Restart”.

W trakcie wyścigu drugiego – w sytuacji, w której nastąpiła utrata połączenia przez minimum dwóch uczestników na początku wyścigu (pierwsze okrążenie na torach długich lub dwa początkowe okrążenia na torach krótkich) obowiązuje procedura analogiczna jak w wyścigu pierwszym.

Przewidziane są maksymalnie dwa restarty. Jeśli problemy techniczne wystąpią trzeci raz wyścigi będą kontynuowane bez udziału zawodników, którzy stracili połączenie z serwerem.

Wyścigi nie będą przerywane ze względu na karambole (np. w wyniku lagów) na pierwszym okrążeniu, zdarzenia takie traktowane będą jako przypadek losowy. W przypadku karamboli (uszkodzone minimum trzy auta) na torach długich (np. Nurburgring) może zostać dozwolony powrót do PIT „pod prąd” (tylko dla samochodów z uszkodzeniami ciężkimi). O takiej możliwości organizator będzie informował przed wyścigiem, w przypadku jej braku obowiązuje całkowity zakaz takiej jazdy.

Edytowane przez Kovalov
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zapisałbym się, niestety w tydzień mi nie pasuje - only weekend, powodzenia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie pojeżdżę tak na luzie.

Do zasad się dostosuję, a dni i godziny mi odpowiadają. Tylko nie posiadam HS, ale to chyba nie będzie przeszkadzało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem chętny. Jeżdżę już trochę ale tylko w single a tutaj mógłbym zapoznać się z trybem online. Również niestety nie posiadam HS. Ten tydzień mam prawie cały wolny więc do dni i godzin się dostosuję.

Edytowane przez Tom1422

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym dołączył, ale godziny startów są kompletnie nie do zaakceptowania dla mnie :( Życzę żeby pomysł się udał i rozwijał.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, póki co terminy nie są sztywne, jeśli np. zamiast (lub dodatkowo) poniedziałku ma być sobota czy niedziela to ok. Jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych to można pośmigać, jednak u mnie wieczór odpada, w sobotę to różnie bywa, a w każdą niedzielę jest event, w którym mam nadzieję uczestniczyć.

Jeśli chodzi o HS to nie jest obowiązkowy, jak jest to fajnie pogadać przez CB, jak nie ma to trzeba pisać i tyle.

Dodatkowo szkoła nie ma ograniczeń czasowych, będzie sobie funkcjonować dopóki będą chętni na taką zabawę, ja poddaję pomysł i tyle. Nie mianowałem się dyrektorem tej uczelni, więc jeśli znajdą się osoby, które będą chciały pomóc w organizacji wyścigów to super. Ja zasadniczo mam trochę wolnego czasu, ale nie aż 7 dni w tygodniu. Osobiście mogę poświęcić max. trzy popołudnia w tygodniu na organizację (robocze w godzinach 18:00 - 23:00, sobota i niedziela 11:00-19:00), mam też nadzieję, że moje łącza wytrzymają rolę hosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fajny pomysł, chetnie dołączę.

Dzisiaj nie dam rady, bo zabieram żonkę do kina, ale w srodę chętnie spróbuję swoich sił.

Czy te X-sy przy mocy i wadze samochodu oznaczaja,ze jeździ sie dowolnym autem,czy też bedzie podany jakis margines -inny dla każdego z dni ?

Edytowane przez Sipap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł, chetnie dołączę.

Dzisiaj nie dam rady, bo zabieram żonkę do kina, ale w srodę chętnie spróbuję swoich sił.

Czy te X-sy przy mocy i wadze samochodu oznaczaja,ze jeździ sie dowolnym autem,czy też bedzie podany jakis margines -inny dla każdego z dni ?

Być może w środę i piątek uda się zrobić betatesty biggrin.gif. Regulamin jest tylko wzorem, więc X zostaną zamienione na właściwe wartości. Obecnie czekam na uwagi, propozycje, zgłoszenia i chętnych na wspólników thumbsup.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bym sobie chętnie pojeździł. Chętnie na luzie i bez stresu się z kimś pościgam :) HS jest. Terminy pasujące to 19-23 w tygodniu a w weekend to różnie bywa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u Nervusa, chetnie ale nie o tych porach, ja zwykle kolo 21 dopiero zasiadam do czarnulki.

Dales nam wolna reke do komentowania to mam taka uwage: jak sama nazwa wskazuje bedzie to pewnego rodzaju szkólka, uwazam wiec ze linia optymalnego toru powinna byc zbanowana( nie tu wcale nie chodzi o bycie jakims Pro), poprostu znam to z wlasnego doswiadczenia, jazda z linia ogranicza sie do jazdy po liniii a nie po torze, mam wrazenie ze zbytnio ona przykuwa nasza uwage. Jazda bez linii pozwala sie nauczyc wchodzenia w zakrety nie na jednym torze ale na wielu, bo technika pokonywania zakrtow generalnie sie powtarza- taka luzna uwaga:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak u Nervusa, chetnie ale nie o tych porach, ja zwykle kolo 21 dopiero zasiadam do czarnulki.

Dales nam wolna reke do komentowania to mam taka uwage: jak sama nazwa wskazuje bedzie to pewnego rodzaju szkólka, uwazam wiec ze linia optymalnego toru powinna byc zbanowana( nie tu wcale nie chodzi o bycie jakims Pro), poprostu znam to z wlasnego doswiadczenia, jazda z linia ogranicza sie do jazdy po liniii a nie po torze, mam wrazenie ze zbytnio ona przykuwa nasza uwage. Jazda bez linii pozwala sie nauczyc wchodzenia w zakrety nie na jednym torze ale na wielu, bo technika pokonywania zakrtow generalnie sie powtarza- taka luzna uwaga:P

Ja podałem później godziny, w których mogę się tym zajmować, jeśli będzie potrzeba to można zmienić godzinę otwarcia pokoju na 20:30, a kwalifikacje na 21:00 - dla mnie no problem.

Co do linii, to też nie przeceniam jej roli, jednak biorąc pod uwagę fakt, iż wiele osób nie ma czasu na wcześniejsze dokładne zapoznawanie się z torami, dobierania punktów hamowania itd. uznałem, że ułatwi ona zadanie, gdyż nawet 45 minut luźnych okrążeń może nie być wystarczające do nauczenia się toru. Każdy kto nie czuje się na siłach zapylać na maksa bez info gdzie hamować, będzie miał wskazówkę. To, że czasami można później, a w innych przypadkach trzeba wcześniej hamować będzie mógł sprawdzić na okrążeniach próbnych. Powinno to ograniczyć ilość kolizji wynikających ze złej oceny odległości i zbyt późnych lub wczesnych hamowań. Osoby, które chcą się nauczyć jeździć na poważnie mają możliwość wyłączenia wszystkich wspomagaczy, pozostali mogą popróbować swoich sił z asystami i w miarę zdobywania umiejętności ograniczać ich udział. Podobny problem jest z TCS nie lubię go i tyle, natomiast z ABS'u na 1 to i ja mało kiedy rezygnuję pardon.gif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podałem później godziny, w których mogę się tym zajmować, jeśli będzie potrzeba to można zmienić godzinę otwarcia pokoju na 20:30, a kwalifikacje na 21:00 - dla mnie no problem.

Będę obserwował temat i jak tylko godziny będą pasować >21, to będę z chęcią wpadał na szlifowanie swoich umiejętności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł doskonały!!!Jak tylko rozkład obowiązków związanych z moimi latami mi pozwoli...(czytaj Żona i dostęp do TV) będę obowiązkowo wpadał i starał się czegoś od Was nauczyć!!!Naprawdę,super pomysł...

Doskonała idea...jak tylko będę mógł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dzisiaj pewnie nie wypali, nie ?

Sorry, ale to świeży pomysł i potrzeba bólu, aby idea weszła w życie. Jednak jak są chętni, na partyjkę to czemu nie, o 20:30 zakładam pokój, jedziemy na Monza, do 550 KM, od 1000 kg wagi, wyścigowe twarde, tylko ABS, TCS i linia. 30 minut testów, o 21:00 - 15 minut kwalifikacje, następnie dwa wyścigi - pierwszy 6 okrążeń, drugi 30-40 kółek (ustalimy w trakcie). Start do drugiego odwrócona kolejność z pierwszego. Jak coś to jestem za chwilę na PSN (czekam na zaproszenia do znajomych i zgłoszenia udziału), kompa robię off do jutra, więc bez odbioru.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jako, ze pierwszy raz gralem z Wami musze przyznac, ze to jest swietna zabawa ;) Szkoda tylko, ze nie moglem zostac na ten ostatni wyscig ale niestety inne sprawy wziely gore. Co do krotkiego wyscigu - sorry Kowalov za wjazd w tyl na drugiej szykanie ;/ ale juz nie moglem wyhamowac. W kwali nawet nawet mi poszlo(gralem na padzie, nie chcialem juz podpinac mojej DFGT) czas 1:49:711 bodajze ;). Czekam do nastepnego wyscigu z niecierpliwoscia ;)

A dodam jeszcze, ze jechalem dopiero co kupionym Xanavi GT-R wiec duzo czasu na ustawienie/tuning auta nie bylo ;p mial az 480hp ;)

Edytowane przez F3niX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chętnie dołączę... w poniedziałki mam zawody, ale ogólnie będę starał się być regularnie z Wami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie przyłącze się do szkółki, czasowo dla mnie też odpowiadają bardziej godziny wieczorne ale postaram się dostosować. Jak narazie muszę tylko rozwiązać pewien problem - mianowicie ktoś odciął mnie od neta...i to dosłownie rzecz ujmując - mam przecięty kabelek na klatce schodowej :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, łącza wczoraj sprawdzone jakoś dają radę i większych lagów nie ma. Dziś zaktualizuje dane dotyczące regulaminu i torów na środę i piątek, więc będzie można zaczynać zabawę. Pełny tydzień, będzie od najbliższego poniedziałku. Mam pytania do osób, które często hostują w GT5:

- teoretycznie łącza (6 w porywach do 7 mega down / 512 do 640 kilo up) pozwalają mi na ustawienie jakości wyścigu na wysoka (zalecane), ale wczoraj przy tym ustawieniu po ponad godzinie treningów i rozpoczęciu wyścigu wywaliło nagle wszystkich z gry na 1 kółku. Po założeniu pokoju od nowa, ustawiłem standard i udało się pojechać bez problemów zaplanowane wyścigi (razem pond 1,5h).

- Pierwsze pytanie, czy wywalanie z gry zdarza się często, czy był to raczej pechowy poniedziałek ?

- Drugie pytanie, jeśli jest to częste, czy jest związane z ustawioną jakością wyścigu, czy raczej ma ona mały wpływ na DC ?

- Trzecie pytanie dotyczy ustawień hosta, lepiej stały czy zmienny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie rzucac na wysoka jakosc, te pokoje o obnizonej sa stabilniejsze. Z reszta w czasie wyscigu wogole nie zwraca sie uwagi na to.

Co do predkosci neta a stabilnosci i kompatybilnosci z innymi...hmmm jest to dla mnie wciaz sprawa zagadkowa. Jezdze w lidze gt5 i szczerze mowiac za kazdym razem sa jakis problemy z dolaczaniem zawodnikow, konczy sie przewaznie na tym, ze to ja zakladam pokoj, mimo ze mam Neostrade 1 Mbit, a wczesniej probowali pokoje zakladac koledzy z lepszymi laczami :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Pierwsze pytanie, czy wywalanie z gry zdarza się często, czy był to raczej pechowy poniedziałek ?

- Drugie pytanie, jeśli jest to częste, czy jest związane z ustawioną jakością wyścigu, czy raczej ma ona mały wpływ na DC ?

- Trzecie pytanie dotyczy ustawień hosta, lepiej stały czy zmienny ?

ad1. zdaża się często jeśli jest zmienny host ustawiony

ad2.jw.

ad.3 obowiązkowo na stałym, eliminuje to problemy z dołączeniem graczom z nat3, umożliwia stabilne połączenie graczom ze słabszym łączem i eliminuje problem tzw. "dwóch światów" (nie wszyscy obecni w pokoju widzą się na torze)

Do ściagania się w 16 osób ze stałym hostem z ustawieniami jakości standard, z doświadczenia minimum to 2Mbit upload

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teoretycznie 8/1 ale nie testowałem jakości stawianego hosta. Jak będziesz miał czas koval można sobie wieczorkiem pojeździć i potestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też sobie pośmigam rozrywkowo, więc jak dzisiaj coś robicie, będę na pewno, ale nie wiem czy po piwie xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- Pierwsze pytanie, czy wywalanie z gry zdarza się często, czy był to raczej pechowy poniedziałek ?
Przy stałym hoście jeśli wywali owego hosta to automatycznie wywali wszystkich graczy. Więc ważne jest by host miał stabilny i szybki internet - 640 kb uploadu to za mało nawet na 10 graczy - 1 Mb powinien wystarczyć. Co do dni tygodnia, to w weekendy serwery przeżywają oblężenie, ale raczej nie ma to większego wpływu na DC.
- Drugie pytanie, jeśli jest to częste, czy jest związane z ustawioną jakością wyścigu, czy raczej ma ona mały wpływ na DC ?
Ma wpływ. Co ciekawe mając cały czas taki sam net raz gra sugeruje mi jakość wyścigu ustawić na wysoką, a niekiedy niską. Im szybszy internet posiada stały host to tym większą możesz te jakość ustawić, jednak uważam, że nie ma większej różnicy między standardową jakością wyścigu, a wysoką. Po za tym oprócz jakości wyścigu ustawiasz też jakość czatu głosowego - więcej niż standardowa nie ma co ustawiać, co więcej, aby ograniczyć pożeralność transferu przez czat głosowy w samym wyścigu polecam nakazać wszystkim graczom wyłączenie HS - pomaga.
- Trzecie pytanie dotyczy ustawień hosta, lepiej stały czy zmienny ?
Tak jak pisałem, przy stałym hoście wywalenie hosta oznacza wywalenie wszystkich z gry. Przy zmiennym rolę hosta przejmie ktoś inny i tylko jedna osoba - jeśli był nią host wyleci z gry. Teoretycznie więc lepiej ustawić zmiennego hosta, praktycznie jednak lepiej jeśli host jest stały - zakładając, że posiada odpowiednio szybki internet.

Gdyż przy stałym hoście wszyscy gracze wysyłają informację jedynie do hosta - co pozwala na grę osobom ze słabszym internetem.

Natomiast przy zmiennym hoście każdy z graczy wysyła informację do każdego z pozostałych graczy co wymaga już szybkiego internetu dla każdego z graczy.

W niedzielę, grałeś z nami i mówiłeś, że masz straszne lagi - i chyba tylko Ty je miałeś, wygląda więc, że Twoje ok. 512 kb uploadu to jednak za mało nawet na grę przy stałym hoście i "tylko" 12 graczach na torze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki wielkie za informację, wolałbym jeździć na ustawieniu jakości na wysoka, gdyż gra częściej odświeża wtedy pozycje poszczególnych zawodników. Przy standardzie jest to trochę wolne i część samochodów skacze po torze w lewo i prawo, więc ciężko jest ocenić jak takiego delikwenta wyprzedzać. Jednak moje 512 upload'u to nie jest bajka, więc chętnie oddam rolę hosta w dobre ręce pardon.gif.

W niedzielę, grałeś z nami i mówiłeś, że masz straszne lagi - i chyba tylko Ty je miałeś, wygląda więc, że Twoje ok. 512 kb uploadu to jednak za mało nawet na grę przy stałym hoście i "tylko" 12 graczach na torze.

Tak, ale lag, o którym mówiłem polegał na w/w skakaniu części samochodów jadących z przodu, reszta była super płynna, więc taki efekt nie jest chyba związany z upload'em (wysyłane są tylko dane dotyczące mojego auta), a raczej słabym download'em, ale mam prawie 7 mega (stabilne 6), więc problem raczej nie leżał po stronie mojego łącza. Wczoraj jak hostowałem, nie było takich cyrków i nawet przy jakości standard, wszystko działało płynie przy ograniczeniu do 12 uczestników. Nawet na wysokiej ponad godzinę było idealnie i to z włączonymi HS'ami (dźwięk na standard). Zobaczę jeszcze dzisiaj, stosując Wasze wskazówki.

Ja mam teoretycznie 8/1 ale nie testowałem jakości stawianego hosta. Jak będziesz miał czas koval można sobie wieczorkiem pojeździć i potestować.

Spoko, szybki host jest potrzebny, więc odezwę się wieczorem. thumbsup.gif

Edytowane przez Kovalov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×