Skocz do zawartości
Gość michael-s

Konto PSN - Profil Użytkownika Ogólnie

Rekomendowane odpowiedzi

Łączył się ktoś kiedyś z PSN przy tak słabym łączu (512)? Przez jakiś czas zdany będę na Neostradę 512 i największy problem w tym, że nie mogę zalogować się do PSN. Internet w PS3 śmiga (przeglądarka, sprawdzanie aktualizacji FW, zakładka "Co nowego?") natomiast próba zalogowania trwa bardzo długo i kończy się komunikatem "zbyt długi czas oczekiwania" (czy jakoś tak). Możliwe, że 512kb/s to za mało?

Dzwoniłem na infolinię PlayStation i pan powiedział, że niby zalecanym minimum jest łącze 1 mega, ale powinno działać też na wolniejszym (przynajmniej nie spotkał się wcześniej z takim problemem). Podał mi jakieś porty do odblokowania, ale to chyba tylko dlatego, że nie wiedział co powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobe akcje - ale to wynikało z kiepskiego Wi-fi w Livebox'ie

Jeżeli łączyś się radiówką to sprawdź czy masz podobne objawy na przewodowym połączeniu

Osobiście Kupiłem router podłączyłem po kablu ethernetowym i mam spokój - obecnie mam już 1Mb ale i tak sądze że to za mało ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły modem USB, połączenie wygląda tak:

modem USB --> PC --> router --> PS3 (próbowałem przez wi-fi oraz przewodem)

lub:

modem USB --> PC --> PS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zwykły modem USB, połączenie wygląda tak:

modem USB --> PC --> router --> PS3 (próbowałem przez wi-fi oraz przewodem)

lub:

modem USB --> PC --> PS3

Ja na Twoim miejscu pierwsze co kupiłbym router ADSL wifi np Pentagram Cerbertus P6331-42/4A i wywalił od razu modem od neostrady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu pierwsze co kupiłbym router ADSL wifi np Pentagram Cerbertus P6331-42/4A i wywalił od razu modem od neostrady.

Nie chcę ładować się w koszta, tym bardziej, że z Neostrady będę korzystał tylko chwilowo. Bandyckie ceny i kiepska oferta jeśli chodzi o prędkość łącza (max 6Mb/s).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIewiele ryzykujesz na www.dipol.com.pl router TP-LInk kosztuje 120zł - jak nie będzie Ci potrzebny odsprzedanie nie będzie problemem ...

stracisz może ze 40zł - a przynajmniej nie będzie musiał PC chodzić podczas grania na konsoli - oszczędzisz więc na prądzie ...

Neostrada może i jest droga ale przynajmniej to mało problemowe łącze - co do prędkości to możesz ją podnieść w trakcie trwania umowy - ja właśnie tak zrobiłem i nadal mam cenę promocyjną ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę temat o NEOSTRADZIE. Chciał bym sobie teraz kupić Rutera tylko nie wiem jaka firma i jaki był by dobry pod TP 1MB.

Teraz mi się kończy umowa i dzwonili do mnie z TP i mówili ze mi chcą dać Telewizje i Rutera tylko nie wiem jakiego:(

Prosze o odpowiedz jakie Ruter bede dobre pod TP, mile widziane linki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję kilka rozwiązań

1. Lecisz do Telepunktu i bierzesz w dzierżawę Livebox'a - posiada dwa wyjścia ethernet (kabel) i nadajnik wi-fi - wzrośnie jednak miesięczna opłata za neo a urządzenie wprost mówiąc jest do d...

2. Lecisz do Telepunktu i kupujesz za 99zł router WI-FI ZTE - posiada cztery wyjścia ethernet (kabel) i nadajnik wi-fi - raz płacisz i masz - dobry sprzęt za najmniejsze pieniądze

3. Lecisz do Telepunktu i kupujesz router Combo ZTE- posiada jedno wyjście ethernet (kabel) i jedno wyjście USB - nie znam jednak tego urządzenia

4. Kupujesz na allegro lub w sklepie komputerowym router do Neo z Wi-Fi gdzieś tak od 90 zł >>> http://www.allegro.pl/item874872530_neostrada_netia_tp_link_td_w8901g_adsl_wifi_router.html

5. Kupujesz na allegro lub w sklepie komputerowym router do Neo bez Wi-Fi - ceny od 50zł >>> http://www.allegro.pl/item874861026_tp_link_td_8840t_adsl_neostrada_netia_kaspersky.html

Konfiguracja tych urządzeń to dziecinada - odpalasz panel instalacyjny - najczęściej poprzez przeglądarkę swojego kompa - zapamiętujesz w urządzeniu swój login i hasło do Neo i zazwyczaj to wystarczy - urządzenie samo podtrzymuje połączenie z netem więc nie musisz jak to jest w przypadku modemów uSB klikać Connect/połącz itp ...

Osobiście od prawie 1,5 roku korzystam z tego TP-Link'a TD-W8901G - nawet już nie pamiętam gdzie go postawiłem :) - raz skonfigurowany nie wymaga wogóle obsługi :)

Edytowane przez Tomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co najbardziej polecasz? Rutera czy Liveboxa?

Duzo lepszych zdań słyszałem o Ruterze ale nie wiem czy to jest w 100% prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

livebox to tez router :P

sam mam liveboxa i nie najgorzej sie spisuje. jednak jego wifi ma "slaba moc". pozatym za liveboxa licza sobie 10 zl co miesiac. a z koncem umowy trzeba go oddac. wiec lepiej zainwestowac w jakis lepszy router.

w tym watku ludzie sie wypowiadaja na temat sieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LiveBoxe jest routerem wyprodukowanym przez Alcatel bodajże jest to jednak lekkie dziadostwo - wciskanie przycisku za każdym razem gdy chce się podłączyć coś po Wi-Fi zakrawa o kpinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

twierdza ze dzieki temu siec ma lepsze bezpieczenstwo, bo zeby dodac np laptopa trzeba miec fizyczny dostep do liveboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie twierdza, tylko tak jest. Zawsze podnoszenie poziomu bezpieczenstwa wiaze sie z nalozeniem pewnych ograniczen albo restrykcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem na infolinię PlayStation i pan powiedział, że niby zalecanym minimum jest łącze 1 mega, ale powinno działać też na wolniejszym (przynajmniej nie spotkał się wcześniej z takim problemem). Podał mi jakieś porty do odblokowania, ale to chyba tylko dlatego, że nie wiedział co powiedzieć...

To chyba standard w serwisach na telefon. To samo powiedział mi pan z Electronics Arts gdy pytałem że nie mogę grać ze wszystkimi online! :D Na łączu 800kb śmiga jak ta lala i PSN i online w gry. 1Mb jest wystarczającym rozwiązaniem i w dzisiejszych czasach obowiązkiem każdego człowieka ehhe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwonilem do PS helpdesk i mi nie pomogli z tym problemem, a dostawca neta udostepnil mi publiczny adres, mialem NAT 2 teraz mam NAT 1 i wciaz bez zmian. Czy jest tu jakiś asior który będzie w stanie mi pomóc ?? Mam dwa konta polski i angielski i na żadnym nie działa mi ten Store

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem mam przypisanych do swojej konsoli, 5 innych... i niestety nie wiem kto jest 5 osoba, a chcialbym przypisac kumpla... chodzi glownie o psstore... czy jest jakies rozwiazanie tego zresetowanie wszystkiego itp?? tzn resetowalem coś ze usunelo mi wszystkie gry z pamieci, ale to nie pomoglo.. mam nadzieje ze sie jasno i wyrażnie wyraziłem o co mi chodzi:D

Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdz lepszy slownik albo wytrzezwiej bo nie idzie nic zrozumiec z tego belkotu, ktory ci sie wymknal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba do konta masz przypisane 5 konsol. i pewnie gry z pss na te konsole sciagales.

nie mozesz usunac juz nikogo. miales 5 slotow i przypisales juz do nich konsole.

chyba o to tobie chodzilo?a jak nie o to, to napisz jak Kolega qgar mowi, czyli bardziej zrozumiale

Edytowane przez kakaroto-songo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to dzieki...:D pewnie mogełem to inaczej napisać np.

Mam przypisanych 5 konsol do swojego PSa czy da sie jakoś je usunąć, zresetować...:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra pomoge Ci bo sam nie wiesz o co chodzi. Na twoim koncie PSN zostalo aktywowanych 5 roznych konsol. Nie bedziesz juz mogl aktywowac zadnej nowej konsoli, nawet w przypadku gdy twoja konsola sie zepsuje a ty bedziesz mial nowa. Nie da sie tego w zaden sposob zresetowac. Sloty zostaly zrobione wlasnie na wypadek koniecznosci wymiany konsoli, a nie rozdawania kumplom albo sprzedawania. Musisz isc do jednego z kumpli i dezaktywowac jego konsole ze swojego konta. Slyszalem ze moze to pomoc ale nie mam pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc...

Zajętych slotów z gier na ps store nie zowlinisz

Natomiast konsole przypisaną do twojego psn jak najbardziej możesz wyrejestrować. Albo to tylko moje schizy do których potwierdzenia potrzebne są osoby trzecie...

Jeśli natomiast to nie tylko moje urojenia, to mamy dwie metody:

1. Dzwonimy do sony i jak ich ładnie poprosimy, udowadniając przy okazji swoje prawa do konta, skasują nam wszystkie 5 miejsc.

2. Musimy mieć dostęp do konsoli którą chcemy usunąć. Logujemy się na niej na koncie, na którym chcemy zwolnić slot. Wchodzimy w Zarządzanie Kontami -> System Activation -> Ps3 System -> Deactive System. Video chyba nie dotyczy polski, ale jakby ktoś miał to aktywne to też należy walnąć Deactive. Konsola wylatuje z naszego konta i mamy miejsce wolne.

Oczywiście na wyrejestrowanej konsoli przestają działać rzeczy pobrane z naszego konta. Nie wiem czy ponowne utworzenie konta i zalogowanie przywróci działanie.

Jeśli ktoś wie lepiej niech mnie poprawi, osobiście nie próbowałem, jedynie słyszałem^^

Edytowane przez saqurado

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich stałych bywalców:)

Miałem na konsoli założone dwa konta. Jedno skasowałem. Pech wielki, bo to nie te, które chciałem... Wszystkie sejwy poszły..., a miałem rozegranych po kilka sezonów w FIFA 10, NBA Live10, nie mówiąc o innych grach... Kolekcja trofeów na koncie jest, ale co z tego kiedy każdą grę trzeba zaczynać od nowa (sic!).

Czy można jakoś odzyskać te sejwy albo to skasowane konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Savów nie odzyskasz, a konta skasować się nie da. Można skasować Usera. Załóż kolejnego usera i zaloguj się na stary login i hasło PSN ID, które chcesz odzyskać i voila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprecyzyjnie się wyraziłem. Oczywiście usunąłem konto użytownika. Na nowym zalogowałem się na PS_Network i ok Trofea są, znajomi, itd. W sieci można śmigać. Tylko tych sejwów żal... Widzę, że trzeba zacząćgraćod nowa. Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×