Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie niewiem czy piszę w dorym dziale, temacie mam taki problem ma router huawei e5 który słabo rozprowadza wifi po domu chciałbym kupić może jakiś lepszy router tylko niewiem jaki bo np tp link to do niego można podłączyć modem ale co z tego jak tylko w jednym miejscu w domu mam 3g i najlepiej żeby ten nowy router odbierał od tego e5 sygnał przez wifi a on był by podłączony do konsoli poprzez ethernet czy takie coś jest możliwe?

Edytowane przez Lukash_PL1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale TP-Link ma lepszy zasięg niż ten Huawei, więc w czym problem ?

Mówię oczywiście o TL-MR3220, a nie tych małych 3020 / 3040...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do niego można przełożyć tą kartę gsm z e5 czy lepiej będzie poprzez wifi z tym e5 i podłączyć go kablem do konsoli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio podnieśli mi prędkość internetu do 40 mb wcześniej miałem 16 i gdy testuje polaczenie konsola pokazuje 16 mb czyli tyle ile było wcześniej. Wie ktoś może czemu taką prędkość osiąga ps3 skoro mam szybszy net? Dodam że łącze się poprzez router kablowo. Mój router to dlink-dir635

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy do niego można przełożyć tą kartę gsm z e5 czy lepiej będzie poprzez wifi z tym e5 i podłączyć go kablem do konsoli

Huawei'a podpinasz kablem USB do TP-Linka - i to już router rozsiewa Wifi po domu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio podnieśli mi prędkość internetu do 40 mb wcześniej miałem 16 i gdy testuje polaczenie konsola pokazuje 16 mb czyli tyle ile było wcześniej. Wie ktoś może czemu taką prędkość osiąga ps3 skoro mam szybszy net? Dodam że łącze się poprzez router kablowo. Mój router to dlink-dir635

ten typ tak ma. pozatym przy tym tescie masz napisane ze wynik jest tylko orientacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh... ;)

Albo: 8.8.8.8 i 8.8.4.4, albo 208.67.222.222 i 208.67.220.220...

Więc spróbowałem tak jak mi napisałeś wprowadzić te kombinacje numerów DNS, ale dalej jest ten sam problem. Nie wiem czy to coś pomoże ale w oknie gdzie wpisuje to wszystko wybieram tak:

IP:192.168.1.1

Mask: 255.255.255.0

Router domyślny:192.168.1.1

Prim. DNS: tu nie wiem co

Sec. DNS: tu także nie wiem co

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy konsola jest jednocześnie routerem ?

IP nie może być taki sam jak adres bramy domyślnej - daj wszystko na auto i wejdź w "Lista ustawień i stanu połączenia" - zobaczysz jaki adres IP masz wpisać...

A adresy DNS: Primary i Secondary przecież Ci podałem (gdzie Ty je próbowałeś wprowadzać ?)...

Primary: 8.8.8.8

Secondary: 8.8.4.4

lub

Primary: 208.67.222.222

Secondary: 208.67.220.220

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak próbowałem z tymi DNS'ami ale dalej nie działało, ale adres IP też różny próbowałem i 192.168.1.1, 192.168.1.2 i jakiś inny który już nie pamiętam i zawsze pokazywało że "pobieranie adresu IP" to powodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się zalogować na router ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się zalogować na router ?

Emm... co to znaczy? Przepraszam, ale naprawdę niezbyt się na tym znam, a nie za bardzo chce mi się chodzić po jakiś serwisach z tym :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka sprawa moja sąsiadka kupiła tydzień temu Ps3 , podłączyła do internetu i do dzisiaj wszystko działało a teraz nie ma sygnału z kabla jaka może być przyczyna ja to widzę tak

1.Wejście na kabel jest felerne- wątpie

2.Vectra (bo chyba z tego ma neta) zablokowała sygnał na PS3

Podajcie jaki powód jeszcze wchodzi w gre ?

Ps.Internet na laptopie działa jakby co.

Edytowane przez Squal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up; a przez wifi działa na ps3?

Emm... co to znaczy? Przepraszam, ale naprawdę niezbyt się na tym znam, a nie za bardzo chce mi się chodzić po jakiś serwisach z tym :/

zaloguj się do panelu admina routera: zwykle wklepać trzeba 192.168.0.1 lub 1 zamiast 0 i enter w przeglądarkę. W pole login/ hasło wpisz Admin / Admin jeśli nie wejdzie, co raczej pewne sprawdź sobie na umowie z neta login i hasło do panelu routera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem bo nie jest to internet bez przewodowy tylko kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloguj się do panelu admina routera: zwykle wklepać trzeba 192.168.0.1 lub 1 zamiast 0 i enter w przeglądarkę. W pole login/ hasło wpisz Admin / Admin jeśli nie wejdzie, co raczej pewne sprawdź sobie na umowie z neta login i hasło do panelu routera...

Owszem, mogę wejść na to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka sprawa moja sąsiadka kupiła tydzień temu Ps3 , podłączyła do internetu i do dzisiaj wszystko działało a teraz nie ma sygnału z kabla jaka może być przyczyna ja to widzę tak

1.Wejście na kabel jest felerne- wątpie

2.Vectra (bo chyba z tego ma neta) zablokowała sygnał na PS3

Podajcie jaki powód jeszcze wchodzi w gre ?

Ps.Internet na laptopie działa jakby co.

Ma konsole podpiętą do modemu kablowego, czy routera ?

Owszem, mogę wejść na to.

Print screen'a zakładki STATUS pokaż...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to tak. Jeśli chodzi wam o te informacje zaznaczone przeze mnie, to już próbowałem i nadal pokazuje "Błąd serwera DNS" :/ A teraz wpadłem na takie coś jeszcze: mam akurat jeszcze do dyspozycji laptopa, na którym internet śmiga że aż miło. Czy jest możliwość sprawdzenia na nim wszystkich tych parametrów które mam wprowadzić do PS3? Laptop ma system Windows XP.

post-48710-0-35337300-1352638795_thumb.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem internet 4 mega +tv dialog zawsze byłem zadowolony skaczyła sie umowa i wziełęm tez dialog 10 mega +tv i ping w grach jest straszny przedtem miałem max 70-90 tera na tym 10 megowym internecie mam 110 minimum np. bf3 i to na polskich serwerach z dialoga dali mi router Technicolor TG589vn więc odlaczyłem swój stary router został ten ich druga sprawa chciałem odblokowac porty weszłem w ten router dialogowy i nie moge dodac portów w necie nawet znalazłem www gdzie pokazane krok po kroku jak odblokować ale nie mam zakłądki zeby dodac port ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma konsole podpiętą do modemu kablowego, czy routera ?

Print screen'a zakładki STATUS pokaż...

Mogłeś napisać w obu przypadkach jak znasz inną przyczynę niż wymieniłem ale modem kablowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up - modem kablowy czyli pewnie filtrowanie po MAC'u. Niech sąsiadka podepnie konsole do modemu i go zresetuje...

Wygląda to tak. Jeśli chodzi wam o te informacje zaznaczone przeze mnie, to już próbowałem i nadal pokazuje "Błąd serwera DNS" :/ A teraz wpadłem na takie coś jeszcze: mam akurat jeszcze do dyspozycji laptopa, na którym internet śmiga że aż miło. Czy jest możliwość sprawdzenia na nim wszystkich tych parametrów które mam wprowadzić do PS3? Laptop ma system Windows XP.

W Access Management wejdź w zakładkę UPnP i uaktywnij obie opcje...

W konsoli spróbuj ustawić tak:

IP: 192.168.1.10

Mask: 255.255.255.0

Router : 192.168.1.1

Primary DNS: 8.8.8.8

Secondary DNS: 8.8.4.4

UPnP: Włączone

MTU: Auto

Proxy: Nie używaj

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej to samo. Wprowadziłem to co mi kazałeś, dokładnie tak samo i jak zwykle IP: Potwierdzone, Połączenie internetowe: niepotwierdzone i wyskakuje bład: "Podczas komunikacji z serwerem wystąpił błąd. To jest błąd serwera DNS (80710102)". Już nie wiem co mam robić :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z dostawcą internetu ażeby oni profesjonalnie Ci to skonfigurowali. Wtedy konsola sama złapie router i jedyną formalnością będzie wpisać hasło WPA2. Mi również czasami wyskakuję taki błąd jednakże nigdy stale. Zazwyczaj po paru minutach lub odłączeniu i ponownym podłączeniu routera wszystko wraca do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałbym uniknąć takiego rozwiązania. Bo nie wiem co mogłoby z tego wyniknąć, nie wiem, mogliby zabrać na miesiąc :P Zależałoby mi na tym żeby samemu się z tym uporać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam posiadam ruter w orange axess-tel model MV410R czy da rade go podlaczyc do ps3 za pomoca kabla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko ma więcej wejść/wyjść na kabel taki od neta niż jedno to tak...

Edytowane przez TRaCeGuitar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×