Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze szukałem i znaleść nie mogłem ;/

Może mi ktoś podać stronę tego tematu na której będzie napisane jak podłączyć przez wi-fi?

z góry dzięki :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od przedwczoraj problem z siecią w moim PS3. Od właśnie przedwczoraj internet w konsoli wyłączył się z nieznanego mi powodu. Sam router przez który dostarczam sygnał (a raczej chciałbym dostarczać [model Linksys wrt54gl) działa, bo net w kompie do niego podpiętym działa, tak jak i na lapku (także bezprzewodowo). System ma zapisaną moją sieć, która dawno temu utworzyłem, jednak wyskakuje komunikat przy teście sieci (w opcjach internetowych konsoli), że system nie może znaleźć adresu IP. Próbowałem już restartować modem, router itp standardowe rzeczy wykonywać - jednak żadna z nich nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Nie wiem co może być powodem tego wszystkiego, bo w żadnych opcjach nie grzebałem i z routerem także się nie bawiłem. Jeśli ktoś wie lub domyśla się jak to rozwiązać to niech da znać (nie chcę stawiać sieci na nowo, tylko chcę sprawić by PS3 wykryło adres IP już istniejącej :) ).

Radek

Edytowane przez radess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko mam router linksys wrt 54gl do którego podpięty jest kablem stacjonarnym komp na którym prędkość internetu jest około 1.432 Mbit/s (mierzony na stronce dsl.cz) w drugim pokoju jest ps3 na której mierzona prędkość (bezprzewodowo) wykazuje połowe tego co na pc czy coś musze przestawić w ps3 ? dodam tylko że kumpel który przyszedł do mnie z lapkiem kilkuletnim i podłączył się bezprzewodowo do sieci miał prędkość taką jak na stacjonarnym czy w laptopach sa lepsze karty sieciowe ? Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elo , mam problem ostatnio kupilem sobie router Edimax ar-7084ga i chcialbym sie polaczyc z internetem , router podlaczylem kablem od modemu (ZTE ZXDSL 852 (NEOSTRADA)) (nic nie konfigurowalem ani nic) podpiolem antenke i probowalem skonfigurowac ps3 (wireless) no wiec wszystko niby poszlo dobrze ale kiedy dalem Internet Connection Test to wyskoczylo cos takiego :

Obtain IP : Succeeded

Internet Connection : Failed

An error occured during connection with the server.

This is DNS Error (80710102)

Co mam zrobic zeby moc sie polaczyc? Potrzebny mi kabel ethernet?

Licze na szybka odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa. Mam modem podłączony przez USB, a obok wolne wejście RJ-45 do karty sieciowej. Dużo czytałem o routerach, a czy zamiast tego można by PS3 podłączyć bezpośrednio z kartą sieciową. Z góry dzięki za odpowiedź smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak. Da się.

A jak skonfigurować PS3, na kompie coś się robi?? Mam właśnie podłączone i nie wiem co robić. Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam router pentagram adsl. Gdy pierwszy raz podłączyłem było dobrze a gdy odłączyłem i podłączyłem na nowo jeszcze raz bo coś nie tak skonfigurowałem router już się nie łączył. Migał.przestł. a potem znowy zaczął migać i tak w kółko . Proszę o pomoc co zrobić . !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeś opisał problem... a login i hasło do neostrady (po routerze stawiam, że to masz) wpisałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem mam posiadam laptopa z systemem XP,ps3 i internet mobilny podlonczony przez USB z sieci 3G i mam pytanie czy moge jakos podlonczyc internet do ps3 z pomocom laptopa?Mam tez kabel internetowy ktory dostalem przy zakupie ps3, z gory zaznacze ze jestem zielony w tych tematach i prosilbym o jak najprostrze wytlumaczenie jak to zrobic jezeli to wogole jest mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie polaczenia ps3 z laptopem kablem...

mam laptopa w ktorym mam karte sieciowa tradycyjna (gigabit ethernet) i WIFI.

mam router wifi i internet w lapku jak rowniez w ps3 mam po wifi i tu wszytsko jest w orzadku.

problem zaczyna sie gdy podlaczam ps3 z lapkiem kablem i chce stowrzyc polaczenie sieciowe.

czy gdzies w ustawieniach ps3 mozna odzielic internet od sieci kablowej z lapkiem?

w zakladce NETWORK SETTINGS mam opcje Internet connection i wtedy mam do wyboru Wirrles lub Wired

kiedy mam odpalony Wirles to wtedy laptop nie widzi ps3 i wogole gniazdo sieciowe w ps3 jest nie aktywne...

po recznej konfiguracji karty sieciowej ethernet w lapku i w ps3 na wired i wpsianiu odpowednich ip itp moge stowrzyc polaczenie kablowe miedzy oboma sprzetami...

problem jest w tym ze trzeba to ciagle prtzestawiac...

jak chce stramowac film 1080 p po kablu to musze zmianic na wired, akiedy chce grac w internecie to musze zmieniac na wirles zeby miec intenet przez wifi...troche to uciazliwe:/ czy mozna miec dwie opcje naraz wlaczone, ze internet mam po wifi a siec z lapkiem po kablu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet w konsoli to albo albo. Nie mozna korzystac z polaczenia kablowego i wifi jednoczesnie, chocby z tego powodu, ze oba moduly sieciowe posiadaja ten sam adres MAC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko jestem nie obeznant w tych sprawach zalozylem kato PleyStation Network i pisze mi cos takiego....

Konfiguracja profilu PlayStation nie została ukończona. Aby ustawić awatar oraz informacje „O mnie”, należy zalogować się do systemu zarządzania kontem PlayStation Network w systemie PS3.... nie wiem co i jak pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Internet w konsoli to albo albo. Nie mozna korzystac z polaczenia kablowego i wifi jednoczesnie, chocby z tego powodu, ze oba moduly sieciowe posiadaja ten sam adres MAC.

czyli kiedy chce streamowac kablem film to musze zmieniac w ustawieniach PS3 Internet Connection na wired?

czy moze jest jakas inna opcja o ktorej nie wiem zeby streamowac kablem z lapka na ps3?i jeszcze napisze ze nie chce miec kablowego internetu w ps3, kabel tylko do stramowania a internet przez wifi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam następujący problem. Posiadam Internet w kablówce (MultiMedia Polska) i skorzystałem z oferty, w której dają za opłatą router. Nie jest to router jakiejś mega jakości no i może jednocześnie obsługiwać tylko dwa systemy. Więcej w domu nie posiadam (laptop i PS3) więc starczy mi. Facet mówił, że router sam przydzieli IP, automatycznie, jeśli będę chciał się połączyć. No i z tym jest problem. W komputerze wszystko działa jak należy, gdy resetuję router również Internet błyskawicznie się podłącza.

W PlayStation natomiast, wszystko jest okej przy konfiguracji do czasu "Test Conection". Pierwsza pozycja - Obtain IP Address wskakuje mi na Failed i Internet Connection już nawet nie szuka. Podczas testu, u góry pojawia się napis "Exchanging key information..." i po jakimś czasie zmienia się na "Connection test completed" a na dole, pod wszystkimi pozycjami (Optain IP Address, Internet Connection, PlayStation Network, UPnP, NAT Type) pojawia się napis "The key information exchange timed out". Rozumiem o co chodzi bo angielski potrafię, ale nie mam pojęcia co mogę zrobić.

Wykluczam raczej, że to wina routera bo mam tam też tradycyjne wyjścia Ethernet i gdy laptop jest połączony dzięki WiFi a PlayStation podłączam przez kabel to wszystko hula jak należy. Nie po to jednak mam router żeby mieć tam masę kabli. Poza tym ten mój jest za krótki żeby sięgnąć do konsoli a routera (żeby na stałe gdzieś stał) nie mam jak przestawić.

Chciałbym jednocześnie dodać, że kiedyś korzystałem z bezprzewodowego Internetu w konsoli ale był to net jakiegoś naiwniaka ode mnie z klatki, który miał router bez hasła. Wtedy (na starym modemie) właśnie przez kabel nie mogłem się połączyć, a z jego routerem bezprzewodowym na WiFi wszystko bez problemu. Nazwa jego była DLINK więc pewnie i z tej firmy miał router. Firma mojego rutera to Cisco Systems.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ty tam konfigurujesz na PS3? Zostaw to w spokoju. Ustaw na auto, PS3 wyszuka adres ip routera i tyle. Cała filozofia. To router ma być skonfigurowany prawidłowo a nie PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym rzecz, że w PS3 wszystko daję na auto. Powinien mi sam wyszukać adres IP a tego nie robi tylko jest jak tam u góry napisałem. Co innego gdy podłączam PS3 pod kabel, wychodzący z tego samego routera. Wtedy wszystko działa jak należy (więc z routerem wszystko powinno być okej), ale jak już wspominałem - wolę żeby PS3 łączyło się w routerem bez kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W tym rzecz, że w PS3 wszystko daję na auto. Powinien mi sam wyszukać adres IP a tego nie robi tylko jest jak tam u góry napisałem. Co innego gdy podłączam PS3 pod kabel, wychodzący z tego samego routera. Wtedy wszystko działa jak należy (więc z routerem wszystko powinno być okej), ale jak już wspominałem - wolę żeby PS3 łączyło się w routerem bez kabla.

Dobra rada - KABEL only do PS3.

Z wifi jest gazylion problemów na Forum, wystarczy poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polece od siebie routery linksys... tez cisco system. Zadnych klopotow z przydzielaniem adresow i z laczeniem sie. Mam 3 komputery w tym 2 na wifi i konsole tez na wifi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi nikt nie odpowiedzial wiec spróbuje jeszcze raz :D . Mam router pentagram ADSL pod neo. Podłączyłem i było git nie udało mi sie skonfigurować wróciłem do neo aby na necie o tym poczytac i znalazlem. Kiedy znowu go podłączyłem router se nie łączył. Diody migały migały i przestawaly po 2 sekundach znowu migały i nie moge sie polaczyc z routerem. Co zrobić ? Może to wina Firmware czy jakos tak a jak tak to powiedzicie co zrobić gdzie sciagnac itp .PROSZE!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×