Skocz do zawartości
Gość

Ps3 A Sieć

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, da się podpiąć pod usb modem?

Będzie działał net?

Za odpowiedź z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko bo nigdzie nie moge odnalezc odp.jak odlancze kabel sieciowy od kompa i podloncze pod ps3 do bede mial internet na konsoli zeby sciagac dema itd.internet mam w aster modem arris dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bedziesz mial. Musisz zmienic adres MAC twojego urzadzenia w panelu WILGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze powinienem kupic router bo nie wiem czy zmieniac czesto adres mac jest mozliwe nic nie kumam i czy wiaze to sie z jakimis komplikacjami ze strony aster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to nic nie kosztuje. Poza tym jest tez opcja aby dodac drugi adres mac aby dwa urzadzenia mogly byc podpinane zamiennie. Polecam wejsc na wilge i poczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań które postaram się dość logicznie przedstawić.

Jestem użytkownikiem neostrady, za 2 miesiące mam mieć LiveBoxa. ( w tej chiwli internet mam tylko na jednym pc, z tym standardowym modemem neo ). Nigdy wcześniej nie miałem styczności z Liveboxem, zastanawiam się do ilu urządzeń można podłączyć z niego internet? Chyba 3? Czy wszystkie 3 połączenia mogą być przeprowadzone przez kable? Mam 2 laptopy + 1 PC. Wi-fi mam tylko na jednym laptopie więc drugi laptop jak i pc chciałbym poprowadzić kablem. Czy jest to możliwe??

Następne pytanie: Niedługo (mam nadzieję) będę posiadaczem PS3. Czy przez LiveBoxa prowadzi się ten sam kabel do pc jak i do ps3?? Jeśli można podłączyć jedynie 3 połączenia poprzez liveboxa (a tylko jedno będzie należało do mnie) byłbym zmuszony używać jednego połączenia zamiennie pc/ps3.

Czy do tego jednego połączenia które będę miał do dyspozycji mogę jakoś rozdzielić to jedno na kolejne dwa? Tak abym miał jednocześnie sieć na ps3 i pc? Nie wiem.. np. do tego mojego kabla od liveboxa podłączyć router lub modem? Nie znam się i nie wiem co do czego służy lepiej.

A może powinienem zmienić podejście do tego? Może zamiast LiveBoxa byłoby lepiej zakupić inne urządzenie. Czy po zakupie routera X bez problemu mogę podłączyć neostrade do niego i podzielić internet na X urządzeń?

Czy do routera X potrzebny jest modem który dostałem od neostrady? Tzn. czy trzeba podłączyć modem neostrady do routera by następnie przez router poprowadzić 3-4 kable do 3 różnych pc + ps3?

Pozdrawiam

Casparii

Edytowane przez Casparii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM !

Mam pewien problem przejrzałem wiele tematow zwiazanych z podlaczeniem PS3 do sieci ale nadal nie wiem jak to zrobic i zwracam sie do was moze wy mi pomożecie ;]

A więc mam Router Linksys WRT54GL i gdy chce sie podlaczyc wchodze w settings-> networ settings-> internet connection settings i pozniej wiadomo wireless podlaczam sie pod moja siec robie automatycznie IP i gdy sprawdza test Conection to wychodzi:

Obtain IP Adress - Failed

Internet Conection -

The attempt to obtain an IP adress timed out

Mam jeszcze podłączonego kompa stacjonarnego pod tego routera wiec moze to koliduje sprawe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w routerze przycisku rejestracji nowego sprzętu wi-fi??

tak jak np w liveboxie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz w routerze przycisku rejestracji nowego sprzętu wi-fi??

tak jak np w liveboxie??

jest taki guzik ale co mam zrobic ?

Edytowane przez glowa91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

%$#@ ja &^%#$(@! przeczytać &%#$^*@ Instrukcję Od Routera !

Jak bym mial instrukcje to bym sie tutaj nie pytał ciebie !

Edytowane przez kill
W internecie Sobie znajdź leniu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co jest ten temat na tej stronie sie pytam ? "PS3 a sieć" tak dla picu rozumiem ?

Nawet czytac nie umiesz, pisalem przeciez ze przejrzałem wiele tematow ale nic one nie wniosły i dlatego zwracam sie tutaj.

Mam problem z DNS. IP wyszło dobrze tylko z DNS-em jest cos nie tak wiecie co nalezy zrobić ?

Edytowane przez glowa91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To po co jest ten temat na tej stronie sie pytam ? "PS3 a sieć" tak dla picu rozumiem ?

Nawet czytac nie umiesz, pisalem przeciez ze przejrzałem wiele tematow ale nic one nie wniosły i dlatego zwracam sie tutaj.

Mam problem z DNS. IP wyszło dobrze tylko z DNS-em jest cos nie tak wiecie co nalezy zrobić ?

Jest coś takiego jak edytuj post :thumbsup:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet czytac nie umiesz, pisalem przeciez ze przejrzałem wiele tematow ale nic one nie wniosły i dlatego zwracam sie tutaj.

Mam problem z DNS. IP wyszło dobrze tylko z DNS-em jest cos nie tak wiecie co nalezy zrobić ?

Ja czytać umiem, ale ty chyba pisać nie bardzo. Cytuje:

Obtain IP Adress - Failed

Nie opisałeś problemu dokładnie a chcesz żeby każdy się rzucił z pomocą. W dodatku udajesz , że masz dwie lewe rączki. Nie ma Instrukcji do routera? Pierwszy wynik w wyszukiwarce. Poczytaj jak się podłącza dodatkowe urządzenia. Następnie poczytaj Instrukcję podłączenia PS3 do sieci (w pudełku jest). Gdybyś zdecydował się na te dwa proste kroki, już dawno byłoby po problemie.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam parę pytań które postaram się dość logicznie przedstawić.

Jestem użytkownikiem neostrady, za 2 miesiące mam mieć LiveBoxa. ( w tej chiwli internet mam tylko na jednym pc, z tym standardowym modemem neo ). Nigdy wcześniej nie miałem styczności z Liveboxem, zastanawiam się do ilu urządzeń można podłączyć z niego internet? Chyba 3? Czy wszystkie 3 połączenia mogą być przeprowadzone przez kable? Mam 2 laptopy + 1 PC. Wi-fi mam tylko na jednym laptopie więc drugi laptop jak i pc chciałbym poprowadzić kablem. Czy jest to możliwe??

Następne pytanie: Niedługo (mam nadzieję) będę posiadaczem PS3. Czy przez LiveBoxa prowadzi się ten sam kabel do pc jak i do ps3?? Jeśli można podłączyć jedynie 3 połączenia poprzez liveboxa (a tylko jedno będzie należało do mnie) byłbym zmuszony używać jednego połączenia zamiennie pc/ps3.

Czy do tego jednego połączenia które będę miał do dyspozycji mogę jakoś rozdzielić to jedno na kolejne dwa? Tak abym miał jednocześnie sieć na ps3 i pc? Nie wiem.. np. do tego mojego kabla od liveboxa podłączyć router lub modem? Nie znam się i nie wiem co do czego służy lepiej.

A może powinienem zmienić podejście do tego? Może zamiast LiveBoxa byłoby lepiej zakupić inne urządzenie. Czy po zakupie routera X bez problemu mogę podłączyć neostrade do niego i podzielić internet na X urządzeń?

Czy do routera X potrzebny jest modem który dostałem od neostrady? Tzn. czy trzeba podłączyć modem neostrady do routera by następnie przez router poprowadzić 3-4 kable do 3 różnych pc + ps3?

Pozdrawiam

Casparii

Ok, po 2 dniach przeczytałem pare for i już wiem co z czym się je. Na siłę chciałem zostać przy LiveBoxie od neostrady, a lepszym i prostszym rozwiązaniem będzie zakupienie routera gdzie bez problemu podłącze parę urządzeń. W większości spotyka się opinie, że najlepszy będzie Linksys WAG200G . Na alledrogo są te dwa modele i napisane jest, że 'Linksys WAG54G2 następca WAG200G'.

1) Lepszy będzie Linksys WAG200G czy Linksys WAG54G2 ??

2) Czy kolejność podłączanych urządzeń do routera (w te wyjścia 1)2)3)4) ) ma jakieś znaczenie?

Edytowane przez Casparii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od wczoraj router, więc postanowiłem skorzystać z dobrodziejstw internetu i pograć po sieci. Na pierwszy rzut poszedł Killzone 2. Po chwili wyszukiwania uniwersów pojawia się błąd. "Zostałeś odłączony od sieci. Sprawdź swoje połączenie. Kod błędu sieci: -10" W Battlefield 1943 pisze: "Failed to connect to EA Online" W PS Home "The connection to server was lost. D3505" W GTA4 również multi nie działa. Jedynym wyjątkiem jest Red Faction Guerilla, gdzie wszystko działa pięknie. Najdziwniejsze jest to że internet działa cały czas. Wersję softu mam 2.80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elo mam maca mini i nie moge się połączyc z ps3 . trwa to 10sec. a potem mówi mi ze minął czas odbierania adresu ip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy już to było w tym temacie

ale mam router D-Link DI-524

wszystko ma , wifi itd.

i czytałem na necie że dlinki to shit bo się wieszają a mój się ani razu nie zawisił

także jak chcecie kupić router i patrzycie za dlinkami to polecam DI-524

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tu nowy ale chyba dobry dzial..

Mam pewien problem. mam net z dialogu i router wifi Pentagram i do tej pory, konsola spokojnie go ogarniala ale od pewnego czasu ani ps3 ani psp nawet nie widza sieci bezprzewodowej... co dziwne pozostale komputery w domu lapia net. w nokii 5800 rowniez nie widzi..

Pomoze ktos co z tym fantem zrobic??

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wylaczone zostalo rozglaszanie SSID ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie nie wszystko wlaczone ale inne sieci widzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglaszanie SSID to rozglaszanie nazwy sieci bezprzewodowej. Jak to wylaczysz to twoje konsole nie znajda tej sieci w powietrzu. Niby powinny pamietac profil polaczenia wifi, ale moze jakis update cos popsul.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

To pierwszy mój post tutaj.

Przeczytałem trochę tutaj i na innych forach o udostępnianiu plików ( w tym video ) dla naszej PS3.

Spędziłem wczoraj nad tym ponad 4h i nie dało to rezultatu więc proszę o poradę już doświadczonych userów ;)

ale do rzeczy:

Używam na laptopie PS3 Media server.

W domu jest net z upc rozdzielony przez router DLinka na inne sprzęty ( ps3,laptop,koma )

Czarnula ma internet,laptop również.

Media server ustawiony prawidłowo ( tak sądzę ): nie mam żadnych wykrzykników, że brakuje jakiś bibliotek.

Odpalam Media Server`a i nic ciągle jest na ALIVE i ALIVE.... na konsoli nic nie widać mimo,że udostępniłem video i zdjęcia.

Otwierałem już różne porty ( 5001 - to dla media servera, 80,443 itp) ale nadal nic.

W laptopie mam wprowadzone w firewallu wyjątki portów też nic.

Na końcu posta dodam loga z MS.

Pingowałem nawet z routera czy widzą się sprzęty i wyszło failed tylko na ip konsoli reszta jest ok.

Sam media server widzi konsole ale ona go nie widzi. Ręcznie wyszukiwanie serverow tez nic nie dało.

Dodam ze konsola ma UPnP- dostępne, NAT type : 2, media server connection : włączone.

[main] TRACE 10:40:24.062 Starting Java PS3 Media Server v1.10.51

[main] TRACE 10:40:24.062 by shagrath / 2008-2009

[main] TRACE 10:40:24.062 http://ps3mediaserver.blogspot.com

[main] TRACE 10:40:24.062 http://code.google.com/p/ps3mediaserver

[main] TRACE 10:40:24.062

[main] TRACE 10:40:24.062 Java 1.6.0_13-Sun Microsystems Inc.

[main] TRACE 10:40:24.062 OS Windows XP x86 5.1

[main] TRACE 10:40:24.062 Encoding: Cp1250

[main] TRACE 10:40:24.078 Temp folder: C:\DOCUME~1\Kristov\USTAWI~1\Temp\javaps3media

[main] TRACE 10:40:24.093 Found AviSynth plugins dir: C:\Program Files\AviSynth 2.5\plugins

[main] TRACE 10:40:24.093 Found VideoLAN version 1.0.1 at: C:\Program Files\VideoLAN\VLC\vlc.exe

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine AviSynth/FFmpeg

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine FFmpeg Audio

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine MEncoder

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine Avisynth/MEncoder

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine MPlayer Audio

[main] TRACE 10:40:24.109 Registering transcoding engine MEncoder Web

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine MPlayer Video Dump

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine MPlayer Web

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine TsMuxer

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine Audio High Fidelity

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine VideoLan Audio Streaming

[main] TRACE 10:40:24.125 Registering transcoding engine VideoLan Video Streaming

[main] TRACE 10:40:24.140 Registering transcoding engine FFmpeg DVR-MS Remux

[main] TRACE 10:40:24.140 Registering transcoding engine Raws Thumbnailer

[main] TRACE 10:40:24.359 Scanning network interface lo / MS TCP Loopback interface

[main] TRACE 10:40:24.359 Scanning network interface eth0 / Broadcom NetLink Gigabit Ethernet - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów

[main] TRACE 10:40:24.375 Scanning network interface eth1 / Karta sieciowa Broadcom 802.11g - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów

[main] TRACE 10:40:24.375 Using address /192.168.0.156 found on network interface: name:eth1 (Karta sieciowa Broadcom 802.11g - Sterownik miniport Harmonogramu pakietów) index: 3 addresses: /192.168.0.156;

[main] TRACE 10:40:24.375 Created socket: /192.168.0.156:5001

[main] TRACE 10:40:24.375 Using database located at : C:\Program Files\PS3 Media Server\database

[Thread-4] TRACE 10:40:24.390 Starting DLNA Server on host 192.168.0.156 and port 5001...

[main] TRACE 10:40:24.796 Sending ALIVE...

[main] TRACE 10:40:24.812 Using following UUID: c6814a14-282d-3c68-82c8-d5ed79a5ed5e

[Thread-4] TRACE 10:40:28.125 Receiving a request from: 192.168.0.122

[main] TRACE 10:40:29.078 It's ready! You should see the server appears on XMB

[Thread-12] TRACE 10:40:39.078 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:41:03.296 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:44:07.640 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:47:11.953 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:50:15.828 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:53:20.953 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:56:25.187 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 10:59:31.734 Sending ALIVE...

[Thread-12] TRACE 11:02:37.093 Sending ALIVE...

Pozdrawiam i za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic udostępniać na poziomie czarnuli.. cholera, bolą mnie dziś dokładne dane.

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

Użyj tego. Bezproblemowo widzi moją konsolę. Filmy,zdjęcia,muzyka..... 

Naprawdę....głowa mnie dziś boli....więc sorry za tego posta ;)   Ten program da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×