Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

nikt cię nie będzie beształ @wisznia, ale po ostatnim poście, na pewno inaczej wiele osób odczyta twoje poprzednie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, weźcie wy się opanujcie trochę! Pozamarzały Wam szare komórki czy co?! :angry: Przewijam strony tematu i czytam takie głupoty: jeden chce GT4 odpalać, następnemu drzewa się niepodobają, nie ma kurzu, śladów opon itd.

Idzie 1 POST wyjaśniający i leci 50 DURNOWATYCH o tym samym w koło macieju. Niektórym to nawet młotkiem chyba się do głowy niczego nie wbije. Mimo tego ostatni raz spróbuje:

Animowany theme zajmuje ok 10 MB. To 'coś' to raptem 20 animowanych themów!!!

Sorry, ciut się uniosłem ale ile można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie o to chodzi, że w shifcie "efekt poczucia prędkości" uzyskany jest blurem i trzęsieniem się kamery. Mi to nie odpowiada i nie uznaje blura. Fakt też pare razy przestrzeliłem pierwszy zakręt ale myślę, że dlatego, że ten tor jest w sumie duży, szeroki, prosta jest długa a pierwszy zakręt jest dość zaskakujący. W GT5P drogi były równiutkie, zawieszenie przy dohamowaniach właściwie nie pracowało oprócz wiadomo, nurkowania przodu... Moim zdaniem GT Academy docenią ci co chcą szybko pojeździć wymagającym autem po świetnym torze a nie zatrzymać się autem na poboczu i patrzeć na zakres ruchów publiki, rozdzielczość tekstur drzew czy obliczać czas wyjechania z piasku. Kogo to interesuje ile będziesz wyjeżdzał z tego piasku? Moim zdaniem przyczepność na trawie i piasku oraz prędkość jaką rozwija jak i to, że często po wjechaniu na pobocze nasze okrążenie jest niezaliczone jest jak najbardziej w porządku. Może dla mnie jako osoby, która nie bierze udziało w GT Academy nie ma to większego znaczenia ale gdyby tego nie było to zaraz na czele listy pokazało by się paru "spryciaży", którzy jechali po trawie... Jak ktoś woli forze to droga wolna... tylko nie wiem na czym się gra w tą forze... Bo wybór kierownic jest oszałamiający...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

Oczywiście, moje "1 post wyjaśniający" dotyczyło min. Twojego :thumbsup: :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat tak zszedł z toru że trudno znaleźć jakieś informacje stricte o GT5 :P

może macie jakieś nowe niusy dotyczące finalnej wersji?? bo ja kurde posiłkuje się już nawet najmniejszymi plotkami:P

P.S. wczoraj uzmysłowiłem sobie że w gt5 będzie możliwa fajna zabawa... jak każdemu wiadomo w top gearze jest tablica czasów osiąganych na ich torze super samochodami:) jak wyjdzie gt5 to będzie można samemu spróbować pobić czas stiga takim samym autem na tym samym torze:Pnie wiem jak wam ale mi pewnie ta zabawa nie znudzi się do usranej śmierci:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gran turismo 5 prologue, Gran turismo 5 demo, foteliki i kierownice są jak najbadziej związane z grą i to jest najlepsze miejsce na wymianianie się tego typu rzeczami. Bo przecież nie w dziale pomocy czy temacie o GTA4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ludzie ludzie.

Nie brałem udziału w dyskusji bo ileż razy można tłumaczyć, że to coś ma tylko 200MB i zawiera głównie zmienioną fizykę, reszta dorobiona jest na poczekaniu, tyle.

Zresztą miałem nie tłumaczyć, a i tak to robię... Już przez parę stron ciągnie się nic nie wnosząca dyskusja o tym jakie to demko jest do bani.

W każdym razie opanujcie się w końcu, bo każdy narzeka narzeka i jeszcze raz narzeka a jak wyjdzie pełna wersja to będzie sikał w spodnie z zachwytu.

I nie ważne czy ktoś gra na kierownicy, padzie, czy może macha rękami przed telewizorem i próbuje skręcać siłą woli, to każdy będzie się świetnie bawił.

Bo Gran Turismo jest grą dla każdego, po prostu jeden spędzi więcej czasu opanowując samochód, a drugi mniej. Nikt nie ma prawa decydować kto może w to grać, a kto nie...

Jak ktoś odpuści to przynajmniej będą trochę tańsze gry na allegro :)

Swoją drogą mam plakat na drzwiach z Gran Turismo 2 i tak patrząc na niego cholernie zachciało mi się zagrać. Trasa w Rzymie + piękna Alfa Romeo 159, i tryb Photo Mode = wspaniała sesja :D

Co do DLC to mam nadzieję, że Kaz jest słownym gościem i nie będzie tego czegoś...nie mam zamiaru dopłacać za coś co powinno być już w finalnej grze.

Ale z tego co Kaz mówi, to nie planują DLC i to mi się bardzo podoba. I tak w pełnej wersji będzie tyle wszystkiego, że nie przegramy tego przez kilka miesięcy.

A, żeby pojeździć każdym autem na każdej trasie, to chyba zajęło by to nam z rok jak nie dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie rozumiem narzekania, że nie da się grać padem.

Sam nie mam kierownicy, pierwsze i drugie Gran Turismo przeszedłem grając padem, to samo Prologue i do tego na automacie - nigdy nie potrafiłem grać na manualnej skrzyni. Tutaj jeździ mi się jeszcze lepiej. Może nie osiągam nie wiadomo jakich czasów (na razie chyba ~1.47 tym podrasowanym, wprawdzie łącznie przejechałem dopiero z 10 okrążeń, ale nie sądzę, że znacząco się poprawię) i mimo tego, że nie lubię samochodów z silnikiem z przodu i wolałbym jakieś stare Ferrari, albo Countach'a, to cieszę się, że nie dali czegoś z napędem na przód, bo mimo wszystko zabawa jest świetna. Poza tym podobają mi się dźwięki silników, szczególnie słyszane w kabinie - jest o wiele lepiej, niż w Prologue. Jedyne, co przeszkadza, to momentami chrupiąca animacja. W każdym razie, po tym, co tutaj zobaczyłem o pełną wersję i jej geniusz jestem spokojny.

PS: mój pierwszy post, więc witam wszystkich. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei nie rozumiem narzekania, że nie da się grać padem.

Sam nie mam kierownicy, pierwsze i drugie Gran Turismo przeszedłem grając padem, to samo Prologue i do tego na automacie - nigdy nie potrafiłem grać na manualnej skrzyni.

No wlaśnie dlatego trzeb graćna kierownicy. Na padzie da się grać i to całkiem nieźle tylko, że jego możliwosci kończą się znacznie szybciej niż możliwości kierownicy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez to demo jeszcze bardziej nie mogę doczekać się finalnej wersji. Na padzie może nie wykręci się najlepszego czasu ale też da radę jeździć. 1.55.115 zrobiłem i ciągle małymi kroczkami schodzę niżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Grand Turismo 5 podszedłem spokojnie, wiedziałem że zmiecie konkrecje (Forza 3 itp.). Więc włączyłem demo włączam wyścig i... pojawia się ładne autko z strasznie brzydkim otoczeniem (za dużo grałem U2 :)) jazda w GT5 jest trochę dziwna, samochód jeździ i skręca jakby wogole się nie ruszało. Naprawdę spodziewałem się jakiegoś killera a GT5 jest gorsze niż NFS: Shift. Dla mnie tylko dla kogoś kto gra w kółko wyścigi.

Ocena: 8-

Edytowane przez UroborosPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja musze zmienić swoje zdanie odnośnie grania na padzie.... jest to jednak możliwe chociaż aż tak dobrych wyników jak na kierownicy nie da się osiągnąć... ale po głębszym zaznajomieniu się z nową fizyką jazdy, autami i torem coraz lepiej mi idzie i coraz wiecej frajdy sprawia jeżdżenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Grand Turismo 5 podszedłem spokojnie, wiedziałem że zmiecie konkrecje (Forza 3 itp.). Więc włączyłem demo włączam wyścig i... pojawia się ładne autko z strasznie brzydkim otoczeniem (za dużo grałem U2 :)) jazda w GT5 jest trochę dziwna, samochód jeździ i skręca jakby wogole się nie ruszało. Naprawdę spodziewałem się jakiegoś killera a GT5 jest gorsze niż NFS: Shift. Dla mnie tylko dla kogoś kto gra w kółko wyścigi.

Ocena: 8-

nie oceniajmy czegos co nawet nie jest demem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie oceniajmy czegos co nawet nie jest demem.

Welcome to the Gran Turismo Time Trial Challenge

This is the demo version of the upcoming Gran Turismo 5

[bla bla] ....

Taki napis jest na początku tego "czegoś". Podaje to z dziennikarskiego obowiązku ;) Nie zawracajcie gitary, że to tylko to, a tamto, a nie to nie to, tralala. Jest napisane demo? Jak byk! A że jest to pewnie niedopracowany kawałek produktu to inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tym podrasowanym udalo sie na padzie uzyskac wynik 1:44... nie wiem czy to spoko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tym podrasowanym udalo sie na padzie uzyskac wynik 1:44... nie wiem czy to spoko :P

no raczej sredni wynik co pokazuje ranking:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Welcome to the Gran Turismo Time Trial Challenge

This is the demo version of the upcoming Gran Turismo 5

[bla bla] ....

Taki napis jest na początku tego "czegoś". Podaje to z dziennikarskiego obowiązku ;) Nie zawracajcie gitary, że to tylko to, a tamto, a nie to nie to, tralala. Jest napisane demo? Jak byk! A że jest to pewnie niedopracowany kawałek produktu to inna sprawa ;)

The demo was specifically designed for this competition to showcase the realism of the brand-new physics engine and to challenge players’ driving skills using professional driving physics and many of the driving assists disabled

Jak napisane wyżej to jest "demo" specjalnie stworzone na turniej gt academy.

Na oficjalnej stronie granturismo. com jest podane że będą zniszczenia, dachowania itp i dopiero jak ściągnę demo GT5 w którym to będzie to nazwę to DEMEM GT5.

200MB to zajmowały dema na PS1

Mogę się założyć że chociaż by jazda po trawie będzie zmieniona w finalnej wersji. Tutaj nie da się praktycznie jechać po trawie i po piasku jak to już ktoś wcześniej napisał żeby wykluczyć "oszukańców" W końcu gra toczy się o wysoką stawkę.

W realu na trawie można się normalnie rozpędzić a tu nawet jak delikatnie wciskasz gaz to i tak jedziesz max 10-20km/h.

Więc ścigajcie się i podawajcie czasy a nie zwracajcie uwagi na grafikę otoczenia, dla mnie mogło by być wszystko na biało oprócz toru i samochodu :tongue:

Pokazali tu fizykę jazdy, poczucie pędu i odgłos silnika. A to jest znakomite i dodając do tego 950 aut, 20 torów w 70 konfiguracjach, zniszczenia, dachowania, ruchome elementy na torze itp, itp, itp NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ.

Mój czas narazie na padzie to 1.49.321. Dopiero parę kółek walnąłem, A dziś w nocy na pewno to poprawię. :tongue:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego , że w grze pojawia sie napis "this is demo srututu..." (widocznie demo przygotowują i wykastrowali pod GT Academy, bo to im stykało), jak nawet w menu czy przy pobieraniu innych dem masz napisane zawsze przy tytule DEMO, a przy GT? Trial Challenge. Jakby to jako demo wrzucili, odrazu w menu przed startem byście mieli DEMO jak wół wyryte - kto niewierzy niech goni do czarnuli i se sprawdzi. Dziękuje za uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale co z tego , że w grze pojawia sie napis "this is demo srututu..." (widocznie demo przygotowują i wykastrowali pod GT Academy, bo to im stykało), jak nawet w menu czy przy pobieraniu innych dem masz napisane zawsze przy tytule DEMO, a przy GT? Trial Challenge. Jakby to jako demo wrzucili, odrazu w menu przed startem byście mieli DEMO jak wół wyryte - kto niewierzy niech goni do czarnuli i se sprawdzi. Dziękuje za uwagę.

<klask><klask><klask><klask>

To czekamy na demo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam takie małe pytanie, czy GT 5 będzie w pełnej wersji wspierać kierownice logitech G25 z skrzynią biegów i sprzęgłem, bardzo liczę na to ale jak zagrałem w demo to niestety nie mogłem się pobawić biegami jak w normalnym samochodzie Gran turismo to symulator wiec myślę że powinien byc robiony z nastawieniem na kierownicę a że tak jest dopracowaną grą to liczyłem ze chociaż w takim stopniu jak to jest w Grid-dzie, a już znudził mi się LFS na PC

card.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT5P obsłgujuje skrzynie H jak i sprzęgło (trzeba wcisnąć ∆ po starcie wyścigu). Jedyne auta które nie obsługują sprzęgła to te, które mają skrzynie sekwencyjną. Wtedy nie da się włączyć sprzęgła. Możliwe, że tak jest też właśnie z 370z.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm dla mnie liczy się jazda więc jak dla mnie śmiganie w tym trialu jest extra, kiedy wracam do GT5 prolog czuć od razu różnicę w fizyce samej jazdy na korzyść triala, to że trawa, piach, brak zniszczeń - koło tyłka mi to lata najważniejsze że się trzyma asfaltu, gram na g25 odczucia fantastyczne jak na razie 1.39.996.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezu, ale ten Trial jest denny. Wygląda tak plastikowo, że aż się patrzeć nie da. Zupełnie jak bym grał w Ridge Racer 7.

Może nie znam się na wyścigach, ale taki Grid jest o niebo bardziej realistyczny (mówię o stronie wizualnej, nie o modelu jazdy, choć i ten mi się w GT5 trial nie podoba).

To tyle, wracam do Fight Nighta :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyka jazdy, czyli to, co miało być pokazane w tym "demie" jest doskonała. Chociaż gram na padzie to i tak moge powiedzieć, że najlepsza jaką do tej pory miała jakaś gra wyścigowa. Co do grafiki to i tak jestem pełen podziwu, że w 200mb można aż tyle zmieścić. Dla przykładu demo fat princess ma 235mb, a demo smash cars 200mb. Teraz porównajmy to co nam te dema oferują...respect panowie z PD

Mój czas na padzie 1:38:2xx . Kontrola trakcji wyłączona, sterowanie d-pad'em. Niestety pomimo tego, że używam przycisk "x" w sposób delikatny i dokładnie operuję siłą nacisku to czasem zdarza mi się uślizg tylniej osi. Przydała by się kierownica...

Edytowane przez Krom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×