Skocz do zawartości
Emir

Gran Turismo 5 - Archiwum

Rekomendowane odpowiedzi

pytać się możesz ale się ośmieszyłeś przy okazji.

Czym? Tym, ze nie gralem w Forze? No faktycznie. Tak samo moge osmieszyc polowe z was, ze jak ja gralem w GT1, to na jedzenie mowiliscie "papu"...

SDRaid: j.w. A tepe wypowiedzi kieruje tylko do tepych ludzi. Matka nauczyla mnie kultury ale zycie stawia inne wymagania. Nie jestem z tych, ktorzy zwalczaja zlo dobrem czy nadstawiaja drugi policzek. Pytasz czy mozna sie bardziej ponizyc? W nastepnym poscie moge cie bardziej ponizyc na 10 sposobow. Ale ten temat jest o czyms innym, wiec jak pisalem wczesniej - nie masz nic do napisania - nie pisz.

Reven - nie szalej. GT4 mialo wiecej niz 30fpsow. Dodatkowo w GT2 (albo GT4 - nie pamietam) w ukrytym trybie bylo 60fpsow.

Gt5 smiga ponoc 60fps a zwalnia tylko przy tloku.

Kopacz - czekasz na platyne..? Hmmm, moze do Playstation 4 ja dzadza za free:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kopacz - czekasz na platyne..? Hmmm, moze do Playstation 4 ja dzadza za free:)

Hehe. ;) Zobaczymy. Mam jeszcze sporo do zrobienia w GT4 na PS2, więc jakby co GT5 może poczekać, choć GTP jest super. Nie lubię symulatorów wyścigów, a taka pół zręcznościówka, to coś dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Czym? Tym, ze nie gralem w Forze? No faktycznie. Tak samo moge osmieszyc polowe z was, ze jak ja gralem w GT1, to na jedzenie mowiliscie "papu"...

Pfff... A czy ja się wypowiadam nt. GT1? Nie. A ty nie grałeś w FM2, a ''podchodzisz'' do niej w sposób ignorancki.

SDRaid: j.w. A tepe wypowiedzi kieruje tylko do tepych ludzi.

A czy mataman jest tępy? Nie, bo jego wypowiedź miała ci zasugerować, żebyś się już nie odzywał. Jak widać, z marnym skutkiem.

Pytasz czy mozna sie bardziej ponizyc? W nastepnym poscie moge cie bardziej ponizyc na 10 sposobow.

Chyba zwariowałeś. Nie znasz mnie i chcesz mnie ośmieszyć? ''Twoje upokorzenie nie będzie znało granic''. Sam sobie to robisz. Nie ja tobie, nie ty mnie.

Połączono posty ze względu na jednoczesną publikację. Tekst poniżej tyczy się następnej wypowiedzi. //kill

Ad1. Nie wiesz chyba co to jest ignorancja. Zapytalem najprosciej a swiecie, czy w FM sa licencjonowane auta.

Ad2. OK, nie wiem, czy matman jest tepy, w kazdym badz razie A) jego wypowiedz nic nie wnosila do tematu B) nie sadze, za mial zamiar zasugerowac mi, zebym sie juz nie odzywal C) ani ty ani nikt nie bedzie mi sugerowal, zeby pisac czy nie pisac na forum, bo od tego ono jest.

Ad3. Mozemy sie przekonac. ZAdam ci 20 pytan z wiedzy ogolnej. Chcesz sie zalozyc ze sie zblaznisz? Ale nie tu, nie na PW. Skype. Zebys nie zgrywal cwaniak przy google. To jak. umowa stoi? Jeden z nas dwoch sie zblazni.

1. Wiem co to jest ignorancja, ale nei wiem do czego było to pytanie. A skoro nie tylko ja zrozumiałem tak twoje ''pytanie''... to musi coś w tym być.

2. Chyba sobie żartujesz? Nikt ci nie będzie sugerował? To po kiedy piszesz do mnie ''nie masz nic do napisania - nie pisz.''?

3. Dalej nie rozumiesz. Albo udajesz. Myślisz, że zaimponujesz komus takim tekstem? I kto tu zgrywa cwaniaka? Ja stanałem po stronie matamana, bo spoko z niego gość. Nie lubię jak ktos obraża nawet moich e-kolegów.

EDIT: Kill --> Za późno :) Ale usuwaj jak chcesz. Najważniejszy porządek :turned:

Edytowane przez kill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pfff... A czy ja się wypowiadam nt. GT1? Nie. A ty nie grałeś w FM2, a ''podchodzisz'' do niej w sposób ignorancki.

A czy mataman jest tępy? Nie, bo jego wypowiedź miała ci zasugerować, żebyś się już nie odzywał. Jak widać, z marnym skutkiem.

Chyba zwariowałeś. Nie znasz mnie i chcesz mnie ośmieszyć? ''Twoje upokorzenie nie będzie znało granic''. Sam sobie to robisz. Nie ja tobie, nie ty mnie.

Ad1. Nie wiesz chyba co to jest ignorancja. Zapytalem najprosciej a swiecie, czy w FM sa licencjonowane auta.

Ad2. OK, nie wiem, czy matman jest tepy, w kazdym badz razie A) jego wypowiedz nic nie wnosila do tematu B) nie sadze, za mial zamiar zasugerowac mi, zebym sie juz nie odzywal C) ani ty ani nikt nie bedzie mi sugerowal, zeby pisac czy nie pisac na forum, bo od tego ono jest.

Ad3. Mozemy sie przekonac. ZAdam ci 20 pytan z wiedzy ogolnej. Chcesz sie zalozyc ze sie zblaznisz? Ale nie tu, nie na PW. Skype. Zebys nie zgrywal cwaniak przy google. To jak. umowa stoi? Jeden z nas dwoch sie zblazni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie tu, nie na PW. Skype.

Skoro już sobie wyjaśniliście pewne kwestie, to mam nadzieje na powrót do tematu. Inaczej będę musiał udowodnić, że jednak subtelnie się mylisz w jednej kwestii ;)

ani nikt nie bedzie mi sugerowal, zeby pisac czy nie pisac na forum, bo od tego ono jest.

Kolejne posty nie na temat nagrodzi i/lub skasuje moderator lub admin. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Reven - nie szalej. GT4 mialo wiecej niz 30fpsow. Dodatkowo w GT2 (albo GT4 - nie pamietam) w ukrytym trybie bylo 60fpsow.

Gt5 smiga ponoc 60fps a zwalnia tylko przy tloku.

Dlatego napisałem, że sporadycznie, ale potrafi zwolnić. Tak, zawsze utrzymuje stałe 60 fps. Mam nadzieję, że teraz się zrozumieliśmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na moje kulawe oko to GT5P nie dziala w 60fpsach. Jest tam max 30 i podczas kaszany na zakretach spada w dol. 60fps to wipeout i RR7. GT5P "niestety" chodzi mniej plynnie, ale ciagle na bardzo dobrym poziomie.
No, tak, zwalnia. Ale jak jedziesz po prostej to masz na moje oko 40(sporadycznie)-60fps
Reven - nie szalej. GT4 mialo wiecej niz 30fpsow. Dodatkowo w GT2 (albo GT4 - nie pamietam) w ukrytym trybie bylo 60fpsow.

Gt5 smiga ponoc 60fps a zwalnia tylko przy tloku.

No nie wiem... Jak grałem w GT5P to przy zakrętach i dużej ilości samochodów gra minimalnie zwalniała.

pragne poinformowac specjalistow od mierzenia ilosci FPS w grach na konsole, iz sie panowie myla i to bardzo.

zgodnie z tym, co pisal swego czasu na swym blogu Richard Leadbetter i co mozna zobaczyc na filmikach, ktore tam umiescil, ilosc klatek renderowanych przez silnik napedzajacy GT5P w trakcie wyscigu NIGDY nie spada ponizej 60. nie ma nawet mowy o problemach z v-sync, bo na to ten koles jest szczegolnie wyczulony. gra dziala w pelnej klatce, a jedyne zwolnienia wystepuja na filmiku tuz przed tym gdy dostajemy autko do swoich lapek (wtedy jest stale 30FPS) i w trakcie powtorek (ktore dzialaja w 30FPS takze). w trakcie powtorek zdarza sie sporadycznie screen-tearing (czyli wlasnie te problemy z v-synciem), ale jest on na tyle marginalny, ze w zasadzie nie ma o czym dyskutowac.

gra nie zwalnia nigdy, panowie. fakty przecza waszym subiektywnym odczuciom.

BTW: GT4 na PS2 takze dzialalo w pelnej ramce (stale 60FPS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co Ty gadasz. Zwalnia i to czasem naprawdę zauważalnie. Nie wiem czy masz tą grę i grasz, ale każdy Ci powie, że ZWALNIA i to ZAUWAŻALNIE. Chciałem to podkreślić. I myślę, że jest to wspomniane 40 fps. A z resztą... czy naprawdę jest to tak ważne, że chciało Ci się szukać artykułu na ten temat ?? :P

Może rzeczywiście w LONDYNIE nie zwalnia, ale co się dzieje na innych torach to inna bajka. Najniższa możliwa liczba fps`ów jaką zauważyłem to 52fps, przy 4 samochodach. A jak startujesz z ostatniego miejsca, masz przed sobą 8 sampchodów, to uważam, iż 40 fps jest jak najbardziej realne. Jak już mówiłem SPORADYCZNIE, ale jest.

Edytowane przez Reven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile będziemy musieli czekać na zapowiedziane zmienne warunki pogodowe, nocne wyścigi, zniszczenia i to na co większość z nas czeka najbardziej czyli Nurburgring Nordschleife. Można powiedzieć że Spec IV zbliża się wielkimi krokami. Oby jak najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ty gadasz. Zwalnia i to czasem naprawdę zauważalnie. Nie wiem czy masz tą grę i grasz, ale każdy Ci powie, że ZWALNIA i to ZAUWAŻALNIE. Chciałem to podkreślić. I myślę, że jest to wspomniane 40 fps. A z resztą... czy naprawdę jest to tak ważne, że chciało Ci się szukać artykułu na ten temat ?? :P

mam ta gre i spedzilem z nia co najmniej kilkadziesiat godzin. szukac nie musialem, bo akurat sledze ten blog na biezaco i pamietalem, ze byl tam taki test.

Może rzeczywiście w LONDYNIE nie zwalnia, ale co się dzieje na innych torach to inna bajka.

"In putting this test together, we chose the notoriously difficult to render London track, and tried to get as many cars on-screen as possible in the arcade mode."

mam to przetlumaczyc?

Najniższa możliwa liczba fps`ów jaką zauważyłem to 52fps, przy 4 samochodach.

otoczenie oczywiscie nie ma dla Ciebie najmniejszego znaczenia? no to Ci wylasniam, iz odbicia w karoseriach samochodow sa w GT5P genereowane w czasie rzeczywistym (nie sa to gotowe mapy odbic, jak to mialo miejsce w GT4 i GTHD). trasa w Londynie to jedyna trasa, gdzie otoczenie jest naprawde bardzo bogate w szczegoly. dlatego tez do tego testu wybrano wlasnia ta trase - ze wzgledu na jej zlozonosc.

A jak startujesz z ostatniego miejsca, masz przed sobą 8 sampchodów, to uważam, iż 40 fps jest jak najbardziej realne. Jak już mówiłem SPORADYCZNIE, ale jest.

oczywiscie mozesz sobie uwazac co chcesz. to Twoja sprawa, czy chcesz dyskutowac z faktami czy nie. ja podalem linke do artykulu napisanego na podstawie konkretnych pomiarow, a nie "na oko". moze faktycznie Twoj wzrok jest czulszy niz specjalistyczne sprzety. wiecej polemizowac nie zamierzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłócił bym się z Tobą dalej, bo ja też spędziłem z tą grą dziesiątki godzin, ale nie sądzę, żeby był w tym sens. Bez pomiarów na każdej trasie i tak nie wyjdzie kto ma rację. A Ty mogłeś się obejść bez tych sarkazmów, bo ja staram się prowadzić dyskusję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie mozesz sobie uwazac co chcesz. to Twoja sprawa, czy chcesz dyskutowac z faktami czy nie. ja podalem linke do artykulu napisanego na podstawie konkretnych pomiarow, a nie "na oko". moze faktycznie Twoj wzrok jest czulszy niz specjalistyczne sprzety. wiecej polemizowac nie zamierzam.

A jaką masz pewnośc, ze te dane to w 100% prawda a nie "reklamowanie" gry jaka to ona płynna itp. że się tak wymądrzasz? Przy takim tłoku szczegółów mało prawdopodobne jest, że nie będzie spadku fps ani na sekundę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, nie grałem w GT5P, ale grałem we wszystkie poprzednie części i wydaje mi się, że Gran Turismo NIGDY nie zwalniało czy to na PSX, czy PS2. Na prawdę wątpię aby na PS3 miało być inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektorzy maja problemy, na senuknde-dwie FPSy spadaja z 60 do 50, no naprawde, jest o co sie awanturowac... No comment...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaką masz pewnośc, ze te dane to w 100% prawda a nie "reklamowanie" gry jaka to ona płynna itp. że się tak wymądrzasz?.

przejrzyj blog tego pana i sam sobie odpowiedz na pytanie: "jak bardzo michciu popisal sie wlasnie ignorancja?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przejrzyj blog tego pana i sam sobie odpowiedz na pytanie: "jak bardzo michciu popisal sie wlasnie ignorancja?"

Jak by nie patrzec ten pan pracuje dla Polyphony i raczej nie wypowiadałby się źle o grze, której jest współautorem, ba widziałeś kiedyś aby jakikolwiek developer źle wypowiadał się o swojej grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co ta kłótnia. Każdy inaczej odbiera obraz/dźwięk - jedni nie zniosą MP3 w 128kbps, innym to nie przeszkadza. Tak samo jest z obrazem - mnie 30fps w 100% wystarcza, a jak jest mniej to też nie ma tragedii. A to, że się przytnie - czy sprawia to, że gra przestaje być grywalna ? MAFIA swojego czasu nawet na bardzo mocnych kompach miała spadki animacji, a mimo to grało się świetnie. Mnie spadki do nawet 40FPS nie przeszkadzałyby...np. podczas efektownych wizualizacji zniszczeń ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Jak by nie patrzec ten pan pracuje dla Polyphony

picard_facepalm.jpg

sam nie wiem - smiac sie czy plakac.

Edytowane przez jontr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

GT5 nie zwalnia tylko nie trzyma stałych 60 fps

Czy to komuś przeszkadza ?

To jest taka sama dyskusja jak gadanie że gra jest w 1080p

Wiadomo że nie

Pamiętajcie, że lepiej mieć stałe 30fps niż zmienne(skokowe) bo wtedy wydaje nam sie że gra przycina

Taka natura ludzkiego oka

Edytowane przez PROT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóż, nie grałem w GT5P, ale grałem we wszystkie poprzednie części i wydaje mi się, że Gran Turismo NIGDY nie zwalniało czy to na PSX, czy PS2. Na prawdę wątpię aby na PS3 miało być inaczej.

GT zawsze gubilo klatki (patrz post wyzej, gubilo klatki ale nie zwalnialo). Nie mowie, ze na kazdym zakrecie, ale na bank po wjechaniu w piach na poboczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra gubi 60 fps jak wlazisz w zakret z paroma samochodami przed toba ;>

Jest to BARDZO widoczne ;]

Nie wiem do ilu spada ale raczej wiecej niz 50 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
GT5 nie zwalnia tylko nie trzyma stałych 60 fps

Czy to komuś przeszkadza ?

To jest taka sama dyskusja jak gadanie że gra jest w 1080p

Wiadomo że nie

Pamiętajcie, że lepiej mieć stałe 30fps niż zmienne(skokowe) bo wtedy wydaje nam sie że gra przycina

Taka natura ludzkiego oka

Oczywiscie ty robiles gre i wiesz ze to nie 1080p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kłamać że GT5 Prologue nie spada poniżej 60 fps?

Gra jest bardzo dobra,przepiekna ,prawdopodobnie najlepsza na rynku ale nie ma stalych 60fps'ów

Mi to nie przeszkadza ,tylko po co te kłamstwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem was, czy jest 1080p czy go nie ma, czy gra trzyma stale 60klatek, czy to wazne, grafika jest super, animacja plynna o co wam kur... chodzi, a gdzie radosc z grania, zachowujecie sie jak rozpieszczone dzieci, wszystko ma byc ladne kolorowe i pewnie za darmo, liczy sie przyjemnosc z grania a nie czy gra ma 60 czy czasami spadnie do 50 tak jak to ktos napisal (ciekawe jak to obliczyl), moze sa drobne spadki klatek ale napewno nie jest to w zaden sposob przeszkadzajace i utrudniajace rozgrywke, pozdrawiam wszystkich i w zaden sposob nie chcialem nikogo obrazic , mam nadzieje ze szybko wyjdzie nastepna czesc i beda zniszczenia, ale jezeli ich nie bedzie to i tak kocham ta serie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem was, czy jest 1080p czy go nie ma, czy gra trzyma stale 60klatek, czy to wazne, grafika jest super, animacja plynna o co wam kur... chodzi, a gdzie radosc z grania, zachowujecie sie jak rozpieszczone dzieci, wszystko ma byc ladne kolorowe i pewnie za darmo, liczy sie przyjemnosc z grania a nie czy gra ma 60 czy czasami spadnie do 50 tak jak to ktos napisal (ciekawe jak to obliczyl), moze sa drobne spadki klatek ale napewno nie jest to w zaden sposob przeszkadzajace i utrudniajace rozgrywke, pozdrawiam wszystkich i w zaden sposob nie chcialem nikogo obrazic , mam nadzieje ze szybko wyjdzie nastepna czesc i beda zniszczenia, ale jezeli ich nie bedzie to i tak kocham ta serie

Tak samo mysle jak Ty

Tylko że kupilem to demko aby zobaczyc tą super płynnosc ktorą tak wszyscy zachwalali,a tu lipa.....

Giera jest dobra ale nie idealna,jak to niektórzy próbuja nam wmówic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×