Skocz do zawartości
Emir

Metal Gear Solid 4

Rekomendowane odpowiedzi

Przerwał bo może nie będzie mu się chciało drugi raz przechodzić... A tak zacznie od nowa i już będą mu wpadać trofea.

Tylko że ta plotka o trofeach trwa już ho ho, dopiero teraz jakaś grubsza informacja do nas trafiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI ! OMG. Własnie pojechalem po swoją nową kopie (stara poszła do brata i juz jej nie widziałem), wchodze do satruna, i patrze a tu koles zadowolony idzie i trzyma w lapach 3 MGSY, (te za 50 zł) to mówie ohh, jeszcze jest. Ide a tam PUSTA ! Pytam sie typa czy jest jeszcze ten MGS za 50 zł, a ten ze niewie , i jesli niema go na pułkach to juz niema. Ja zamarłem i polecialem do tamtego faceta, i pytam sie czy mogłby mi dać jedną kopie zebym kupił, a ten do mnie ze nie moze, bo idzie je w sklepie sprzedac. To ja wku*wiony sie pytam, a ile by za nią chciał a on ze 8 dych. Ja zamarłem i odszedłem. Polecialem po Protoype i tak powstał Czoka Pik =/

Ahahaha... leże! :rofl: Sam bym chyba zabił tego typa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze przepraszam, za odkopywaniu tematu MGS4, wiem, że to może być dla niektórych zaskoczenie ale są jeszcze tacy co nie grali w tą grę. Było już wiele pytań na temat tego czy trzeba zagrać w poprzednie części, żeby dobrze bawić się z czwórką. Poczytałem trochę i wyszło na to, że nie jest to konieczne ale zagranie w MGS1 oraz MGS2 znacznie podnosi radość z grania w Guns of Patriots. Niestety nawet jeśli ściągnę jedynkę z PSN to nie mam możliwości zagrania w drugą część. Dlatego chciałem się spytać, czy pomoże mi obejrzenie wszystkich cutscenek z tych gier, np: na youtube czy podczas samego przechodzenia gry objawia się też duża część fabuły? Posumowując, czy warto oglądać dla poznania historii wszystkie przerywaniki z MGS 1 i MGS2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. zlookaj sobie przerywniki z MGS:TWIN SNAKES na gacka a potem z MGS2 na dowolna platforme. przydaloby sie tez zlookac MGS3 szczegolnie dla koncowki MGS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak. zlookaj sobie przerywniki z MGS:TWIN SNAKES na gacka a potem z MGS2 na dowolna platforme. przydaloby sie tez zlookac MGS3 szczegolnie dla koncowki MGS4.

Czyli jeśli nie przejdę dwóch pierwszych części, a obejrzę przerywniki to niewiele stracę fabuły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli nie przejdę dwóch pierwszych części, a obejrzę przerywniki to niewiele stracę fabuły?

Nie bardzo, mimo wszystko polecam obejrzec wszystkie "playthrough" z calej gry wlacznie z gameplayem, zacznij od 3 czesci, potem MGS:Twin Snakes a potem MGS2 (choc w to mozesz na starym pccie nawet zagrac)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo, mimo wszystko polecam obejrzec wszystkie "playthrough" z calej gry wlacznie z gameplayem, zacznij od 3 czesci, potem MGS:Twin Snakes a potem MGS2 (choc w to mozesz na starym pccie nawet zagrac)

Alucard skorzystałem z Twojej rady. MGS3 udało mi się przejść jeszcze zanim sprzedałem PS2, niedawno skończyłem jedynkę (grałem równocześnie w Uncharted2 i muszę przyznać, że stary dobry MGS wciągnął mnie bardziej niż wielki hit na PS3) obejrzałem playthrough z dwójki i w chwili obecnej jestem na początku trzeciego aktu prawdopodobnie najlepszej gry w jaką kiedykolwiek grałem. Fabuła jest mistrzowska i teraz wiem co straciłbym gdybym nie zapoznał się z wcześniejszymi częściami. MGS 4 miażdzy.

Mam tylko jedno pytanie. Na jakim poziomie zaczynaliście gre? Ja rozpocząłem od Solid Normal i jak na razie nie mam większych problemów, chociaż chyba długo mi schodzi bo dwa akty zajęły mi 7h, a czytałem na forach, że ludzie całą gre w 6h potrafią przejść na hardzie nawet bez jednej śmierci X_x (ja już padłem 3 razy). Pytam się bo boje się, że pod koniec może się zrobić potwornie ciężko i radość z gry przerodzi się we frustracje. Poziom trudności na końcu bardzo wzrasta, tak jak to było w jedynce?

Edytowane przez Grabeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pomijac filmiki i samego gameplayu malo zostaje, stad pewnie te 6h ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pomijac filmiki i samego gameplayu malo zostaje, stad pewnie te 6h ;P

Właśnie wczoraj doszedłem do wniosku, że czas podany w podsumowaniu aktu to raczej nie czysty gameplay ale także cutscene'ki. Wydaje mi się, że jest niemożliwe, żebym spędził tyle czasu na wykonywaniu misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy pomijac filmiki i samego gameplayu malo zostaje, stad pewnie te 6h ;P

jesli biegniesz od celu do celu uzywajac wszystkich gadzetow z wczensiejszych przejsc z jednym celem, "time run" to tyle wyjdzie, bez tego, bedzie lekko 10h bez ogladania filmikow

@Grabeq

mi pierwsze przejscie mgs4 zajelo 22h, ale ja jestem uparty i wszystkich zabijalem po cichu :) bez wyjatku ^^ (nozem oczywiscie) a za 2 razem bawilem sie w snajpera, w koncu idealny kamuflaz i sprzet mamy do takiej zabawy :)

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę fakt, że w temacie MGS 4 jedynie ja w chwili obecnej inicjuje dyskusje, to pewnie nie znajdę nikogo kto gra online? Mimo wszystko nawet jeśli nie gracie to może wiecie o co dokładnie chodzi z tym Konami ID, no i czy w ogóle warto grać w multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi w MGO swego czasu bylo chyba najbardziej wciagajacym i wymagajacym skilla i w dalszym ciagu sporo osob gra, w tym polakow.

Co do Konami ID, nie pamietam bo dawno temu to robilem, ale po prostu na PC sie rejestrujesz ot cala filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać tego posta za raz po skończeniu gry, ale stwierdziłem, że muszę trochę ochłonąć bo cały czas targają mną emocje. Minał prawie tydzień i nie zmianiłem zdania. MGS 4 to gra epicka. Cieszę się, że udało mi się skończyć dwie z poprzednich części, MGS2 ze względu na osobę głównego bohatera pewnie by mnie tak nie wciągnęła, przerywniki mi wystarczyły. Jeżeli ktoś jeszcze nie zapoznał się z tą serią, a uważa się za prawdziwego gracza nie ma się co zastanawiać. Ja żałuję, że tyle z tym czekałem.

Metal Gear Solid 4 to nie gra, to przeżycie, prawdziwe multimedialne arcydzieło. Kudos to Hideo Kojima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam obejrzec Metal Gear Solid Philanthropy - genialny film, juz druga czesc sie tworzy.

Film jest do sciagniecia z internetu, legalnie bo jest darmowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników tej przepięknej gry. Mam pytanko do zorientowanych: czy będzie któraś z poprzednich odsłon na PS3 ??? Bardzo chciałbym pograć w wcześniejsze części.... Czy będą może do pobrania z PS Store ? za odp dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich miłośników tej przepięknej gry. Mam pytanko do zorientowanych: czy będzie któraś z poprzednich odsłon na PS3 ??? Bardzo chciałbym pograć w wcześniejsze części.... Czy będą może do pobrania z PS Store ? za odp dzięki.

na razie cicho w tej sprawie, albo ps2 kupisz albo ps3 60gb, ewentualnie obejrzyj walkthrough caly na youtube czy cos.

ale z tego co kojarze, to CHYBA, MGS z PSX jest na US PSStore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogliby zrobic cos takiego jak z god of war ( 1 i 2 cześć w hd na płytce) - kupiłbym napewno jesli byłby mgs 2 i 3 nawet za 200 zł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to bardzo fajny pomysł i choć średnio mi podchodzi MGS to chętnie bym sobie zagrał we wszystkie części po kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też chętnie bym spróbował. Ściągnąłem sobie cutscenki ze wszystkich części i trzeba przyznać, że historia z MGS4 bardzo zyskuje jak wiemy o co chodzi w poprzednich częściach. Szczególnie jedynce, która moim zdaniem miała najfajniejszy klimat i była najmniej przekombinowana jeśli chodzi o fabułę :pardon:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ,że na PC też wyszła 1 i 2 część ?? Na Allegro oglądałem i tylko na PS2 jest... Więc jak to jest z tą wersją na PC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wikipedia twierdzi, że MGS1 i MGS2: Substance pojawiła się na PC, przy tym ta druga też na Xbox'a

Edytowane przez Turus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwie części MGS wyszły na blaszaka. Można nadrabiać zaległości :) niestety do 3 części potrzebne jest PS2 lub PS3 60GB

Edytowane przez ajakdwalin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×