Skocz do zawartości
kill

Co Nas Wkurza W Grach?

Rekomendowane odpowiedzi

A ja podam inny przykład: AC Brotherhood. Każdą misję musisz przejść tak jak oni ci każą, użyć broni, którą ci wyznaczą zrobić to wg ich planu, bo inaczej nie masz pełnej synchronizacji i nie możesz zrobić gry na 100%. Nie możesz iść wg własnego scenariusza, wg własnego planu, nie możesz zrobić tak jak ty chcesz. To mnie akurat bardzo wkurzyło bo uwielbiam AC i lubię wykonywać misję wg własnych widzimisiów, a mam chrapkę na na platynkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja podam inny przykład: AC Brotherhood. Każdą misję musisz przejść tak jak oni ci każą, użyć broni, którą ci wyznaczą zrobić to wg ich planu, bo inaczej nie masz pełnej synchronizacji i nie możesz zrobić gry na 100%. Nie możesz iść wg własnego scenariusza, wg własnego planu, nie możesz zrobić tak jak ty chcesz. To mnie akurat bardzo wkurzyło bo uwielbiam AC i lubię wykonywać misję wg własnych widzimisiów, a mam chrapkę na na platynkę.

No fakt, gdybyśmy chcieli obejrzeć film wg. konkretnego scenariusza, poszlibyśmy do kina, a nie kupowali płytkę z grą, która od filmu się niczym nie różni. Dla mnie niedoścignionym wzorem wielowątkowej fabuły z wieloma możliwymi zakończeniami była/jest seria Silent Hill niestety mało jest gier, które tej serii pod tym względem dorastają do pięt. Zgadzam się z Tobą, to jest bardzo irytujące...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie natomiast jedną z lepszych fabularnie serii jest Legacy of Kain, ponieważ nie ma tam nic zbędnego a fabuła nie zawiera dziur i błędów jak ma to bardzo często miejsce, gdy dodaje się nowe wątki. Natomiast te błędy czy dziury, które teoretycznie się w grach znajdują po spojrzeniu na serię jako całość zostają w pełni akceptowalny sposób wyjaśnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie natomiast jedną z lepszych fabularnie serii jest Legacy of Kain, ponieważ nie ma tam nic zbędnego a fabuła nie zawiera dziur i błędów jak ma to bardzo często miejsce, gdy dodaje się nowe wątki. Natomiast te błędy czy dziury, które teoretycznie się w grach znajdują po spojrzeniu na serię jako całość zostają w pełni akceptowalny sposób wyjaśnione.

Faktycznie. Z tej serii gier, o której piszesz, najbardziej mi przypadł do gustu BO2 oczywiście przeszedłem. Gra niesamowicie klimatyczna, uwielbiałem ją. Niestety nie miałem wtedy konsoli grałem na PC. W tzw. nowych współczesnych produkcjach irytujące jest to, że co raz trudniej jest znaleźć gierkę tak "klimatyczną" jak kultowe chyba już BO2.:thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem zbyt wybredny co do gier ale... Dobrej gry która wciągnie nas na całego jest... Baaaardzo mało, w dzisiejszych czasach za dużo jest stawiania na grafikę a nie na rozgrywkę. Chciałbym w końcu dostać grę od której nie będę się mógł oderwać dzięki fabule... Kłopoty, rodzina, prawdziwa historia gdzie lecieć mi będą łzy razem z głównym bohaterem a nie ciągłe strzelanie do jakiś potworów lub ludzi... To już jest przereklamowane.

Mam nadzieję że tytuł ,,The Last Of Us'' chociaż w ponad 80% spełni moje wymagania.

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie Payday ciągle respawnujący się "wrogowie".

Mnie akurat dość denerwuje gra na... gałkach :happy: Pozycje FPS, jakieś gierki wojenne, to znacznie łatwiej poruszać się strzałkami + mysz na PC niż tu podczas biegu próbować wycelować gałeczką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to jest kwestia przyzwyczajenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakoś nie mogę się przekonać do FPP na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wkurza to, że sony dało ciała i konsola raz na tydzień lub więcej może się zawiesić. Także PSN to jedna wielka kupa :)

Wkurza mnie też i to bardzo, że gry teraz są bardziej na multi niż single. To jakaś beznadzieja. Żaden z kolegów mnie nie rozumie :(. Według mnie multi jest całkowicie bez sensu.

Oczywiście i ja czasami zagram w multi ale max 3 godziny i nuda :D.

Głupie jest także to, że gry są bardzo drogie jak dla nas. 200zł premierowa to według mnie jest za dużo i to o WIELE!!!

Nie dość że drogie gry to BEZSENSOWNE dodatki DLC, które wyłudzają od nas pieniądze. To powinno być za free.

PS: Wkurza mnie też nazwa tematu. Chodzi o duże litery rozpoczynające kazdy wyraz.

Myślę, że założyciel chce podkreślić ten temat w tle innych. Według mnie to tak samo jakby pisać na caps locku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie wkurza to, że sony dało ciała i konsola raz na tydzień lub więcej może się zawiesić

A co Sony ma do tego, to wina tylko i wyłącznie poszczególnych gier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakoś nie mogę się przekonać do FPP na padzie.

Zaufaj mi, na początku każdy tak mówi a po 2-3 latach normalnie śmiga na padzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakoś nie mogę się przekonać do FPP na padzie.

Ja też przez X lat broniłem się przed padem - ale teraz do klawy i myszki raczej nie wrócę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu nie wyobrażam sobie grania na klawie i myszce, cholernie niewygodne =D

Edytowane przez owNeD.bY.NeVA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś nie mogę przełamać wewnętrznego oporu przed zaczęciem się przyzwyczajać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem przez jakiś tydzień w D3 na klawie i myszce.

Po długiej przerwie było dziwnie.

Szczególnie na początku często zamiast trafiać w potwory biegałem na około nich celując w pustkę :P

Ciekawy jestem jakby się grało chociażby w BF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio spróbowałem zagrać na myszce po 2 latach gry na konsoli. Efekt? Nigdy nie powrócę do grania na PC, granie na gałkach to jest coś do czego już tak się przyzwyczaiłem, że nie chcę grać na cholernej myszce :) I do grania na padzie w FPSy nie potrzeba lat... miesiąc gry codziennie nawet po 1-2h i zero problemów, przynajmniej ze mną tak było, a też na początku nie chciałem nawet zaczynać grać na konsoli oprócz FIFY ;>

Edytowane przez bartez1994

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobnie, konsola od tygodnia i masakra ze strzelaniem :D zobaczymy co bedize dalej, ostro trenuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie za to wkurza złe udźwiękowienie w grach...często jest tak że tam gdzie normalnie powinno byc słychać dźwięk to jego po prostu nie ma...np: otwierasz z kopa drzwi a tam nic, zero dźwięku...albo podczas strzelania itp itd...aaa i wkurza mnie też jak dźwięk się tnie...i niewidzialne ściany które utrudniają walkę z przeciwnikiem...biegniesz i nawalasz do wroga i nagle walisz w cos czego nie ma i nie da rady nic zrobic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

co mnie wkurza?

- Ceny gier w porównaniu z PC (mowa przy premierze)

- Spłycenie singla, teraz gry same sie przechodzą i to w 5 godzin

- Mało takich czysto japońskich tytułów (nie to co kiedyś, gdzie są ku*wa wielkie japońskie epopeje?)

- Nawiązując do poprzedniego, za duże zamerykanizowanie rynku konsolowego

- Framerate w grach to jakaś padaczka, po co robić dobrą grafe, jak wszystko się tnie i clipuje. Jestem pod tym względem pedantyczny i irytuje mnie to jak cholera. Po prostu mam ochotę komuś zaje*ać jak widzę spadki drastyczne frameratu, albo przeskakujące filmiki (Np Fight Night Champion). Ryję się wtedy, że to coś z moją konsolą - ale nie - to niestety wina gier. Wolałbym nieco słabszą grafikę ale przynajmniej stałe 30 fps.

- Zabijanie dobrych marek - tu chyba nie trzeba wymieniać przykładów.

- Za dużo fps'ów, za mało jrpg, survival horror i przygodówek(psx rlz) - i mówię to obiektywnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Brak gier stricte przygodowych (chyba we wrześniu wychodzi Sherlock H.)...

- Głupie trofea i trofea wogóle - zwłaszcza takie które wymuszają od nas przejście gry x razy...

- Krótki singiel...

- Dodawanie na siłę opcji multi/społecznościowych/portalowych...

- Upraszczanie każdej następnej odsłony z serii - Dead Space chociażby...

- Drobnostkowe, płatne DLC - jak stroje, postacie, wyposażenie...

- Bugi, błędy których nikt nie naprawia...

- Bezsensowne QTE (HR mnie tym zniechęciło trochę)...

Edytowane przez kloose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trofea i ludzi grający dla nich... Reszta wsio. Jak słyszę że ktoś kupuje dany tytuł aby wbić pucharki mam ochotę zabić go śmiechem, ale to już podchodzi pod temat nienawidzę ludzi :biggrin:.

0 szacunken... Ostatnio chodzą słuchy "ta gra nie ma trofeów a to nie zagram", choćby z mgsem 4 ludzie zastanówcie się po cholerę gracie czy ten piksel jest aż tak ważny?? Że często odczuwać po wbiciu upragnionej platyny niechęć do gry - vide skyrim gdzie trzeba grać około 150 godzin, ja pograłem 70 zrobiłem sobie przerwę i wrócę do niej za jakiś czas i nie będę czuł znudzenia jak ludzie którzy jak najszybciej chcieli mieć platynowy puchar...

Edytowane przez zdun1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- tylko 25-30 fps w niemal każdej grze (60 to powinien być standard)

- brak polskich napisów

- backtracking

- infantylna fabuła

- przestarzała mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w grach wkurza mnie brak możliwości ustawienia przycisków tak jak mi się podoba a nie jak to sobie twórcy wymyślili co przy graniu w większą ilość fpsów staje się uciążliwe.. nie mam pojęcia dlaczego czegoś takiego nie robią skoro na pctach wszystko można ustawić jak się chce... o_0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nawidzę monotonności w grach czyli przechodzenie na upadłego

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×