Skocz do zawartości
Emir

Mafia II

Rekomendowane odpowiedzi

Dostalem w końcu swój egzemplarz Mafii II. Pierwsze wrażenie - dobre, a nawet mogę posunąć się do stwierdzenia, że bardzo dobre. Pierwsza cut-scenka = "wooow, ładnie to wygląda", niestety to była tylko wstawka filmowa, ale reszta nie jest aż taka słaba. Wiadomo, nie jest to Uncharted 2 czy God of War III, ale da się popatrzeć i przede wszystkim grać. Nie mogę porównać grafiki do tej z dema, bo jestem dopiero w 4 rozdziale i dalej są to lata '40 (45 rok) gdzie akurat cały czas mamy śnieg na ulicach.

Klimat - świetny, to poczucie bycia 'gangsterem' - niezapomniane. Do tego dochodzi muzyka, gdy wysiadamy z samochodu i słyszymy

Oh the weather outside is frightful, but the fire is so delightful

- aż dreszcze poczułem na całym ciele.

Gdy pogram dłużej, to napiszę więcej spostrzeżeń.

Flisek,masz tez takie wrazenie ze niektore te cut scenki sie przycinaja,i wogole cala gra nie chodzi idealnie plytko? oczywiscie chodzi o wersje na ps3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra super. Na prawdę. Tak, czasami się na chwilke przycina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flisek,masz tez takie wrazenie ze niektore te cut scenki sie przycinaja,i wogole cala gra nie chodzi idealnie plytko? oczywiscie chodzi o wersje na ps3

No niestety też tak mam, ale nie zwracam na to szczególnej uwagi i delektuje się grą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, czy macie w pudelku ogromna mape empire bay (edycja zwykla) ?

A co do DLC, nie zdziwilbym sie jakby kazali placic za nie, bo niby jak inaczej taki bubel jak cenega sprawdzi kto ma a kto nie ? Cos watpie ze Sony im pomoze za pomoca PSN bo to raczej nie ich broszka i klopot.

AlucardMZ tak, jest mapa, w edycji zwykłej ...

co do samej gry, włączyłem sobie od razu na hard, z racji ze wielu narzekało że gra jest "zbyt łatwa" ... no i co, pierwsza misja, i 4 razy powtarzałem, zanim udało mi się zgubić ogon, no ale jazda po śniegu słabym samochodem, poślizigi itd ... :tongue:

brakuje animacji płaszcza, krwi, są ząbki, i ogólnie widać że rozdziałka i tekstury są słabsze, ale jak na sandbox na konsole, to wcale nie wygląda jakoś tragicznie, skoków animacji nie widziałem, wg mnie graficznie to taki przedział między Assassins Creed 2 i Rdr ... ale jestem jeszcze w okresie zimy, więc tutaj pewno na minus się zmieni, ...

bardzo podoba mi się jak są wyreżyserowane scenki z przechodniami, pomagaliście lasce przy samochodzie, tam niezły motyw się pojawia, haha ? :biggrin: .. no i teksty Joego, rozbrajają ;P ... jestem dopiero w trzeciej misji, ale już mogę pochwalić założenie twórców, to że masz pistolet, nie znaczy, że będziesz z niego non stop strzelał, ... gra, na pewno pod tym względem się wyróżnia spośród konkurencji, ...

a czcionka niby mała, ale na 40' dobrze widoczna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pobrałem demko z PSStore. Jestem po szybkiej partyjce i muszę przyznać, że wrażenia nader pozytywne. Auta totalnie w moim guście, model jazdy całkiem znośny, a elementy strzelania ciekawe - zawsze coś się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chłopaki , jednym słowem powiedzcie. Robi wrażenie gierka czy nie? BRAĆ CZY NIE? GTA 4 nie wciągnęło mnie aż TAK więc Mafia jest tytułem chociaż trochę lepszym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę odebrałem o 13:32 w domu byłem koło 14:10 i jak zacząłem grać to dopiero teraz skończyłem*

gra mi się super nie tak jak w GTA 4 ( za długa-przez misje poboczne) MAFIA2 wciąga jak nic (wszyscy narzekają na grafikę) dla mnie jest ok i mi pasuje a grywalność i fabuła na duży +

POLECAM i nie słuchać innych :)

*idę do kobiety bo mnie zabije za to że nie mam dla niej czasu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest super,szkoda tylko nieraz tych spadających klatek

:shok: przycina wam? Ja jeszcze nie doświadczyłem nawet jednej przycinki

Chodzi jedynie o leciutki spadek klatek,kazdy tak ma....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chłopaki , jednym słowem powiedzcie. Robi wrażenie gierka czy nie? BRAĆ CZY NIE? GTA 4 nie wciągnęło mnie aż TAK więc Mafia jest tytułem chociaż trochę lepszym?

Bierz, wsiąkniesz po uszy. Gra zajebiście wciąga, nawet mnie, człowieka, który oszczędza gry ( czyli nie chcę przechodzić ich w jeden dzień :woot: ). Dość krótka, ale pewnie pokusisz się o Platynkę, więc będzie w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z RDR się złamałem i kupiłem w końcu, to Mafii na PS3 nie kupię. Dziwnym natomiast jest dla mnie zachwalanie tak spartaczonej pod względem technicznym gry. Plują na was a wy udajecie że pada i piszecie że klimat i fabuła jest super i wszystko rekompensuje (też się nie zgadzam, fabuła gry nie jest w żadnym stopniu odkrywcza, zaskakująca, a klimat filmów takich jak Ojciec Chrzestny albo Nietykalni nie został oddany w satysfakcjonującym mnie stopniu i kropka. Ograłem na innej platformie, a gra która miała zdmuchnąć czap...kapelusze z głów według mnie jest przereklamowanym średniakiem i zawodem porównywalnym z Daikataną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cenega na lamach gry-online.pl, cytuje:

"W kwestii ekskluzywnego DLC dla Mafia II na Playstation 3 głos zabrało 2K Games. W oświadczeniu czytamy, iż „wszyscy pracownicy zaangażowani w proces produkcyjny Mafia II są bardzo podekscytowani, gdyż mogą dostarczyć wersje zlokalizowane gry na rynkach polskim, rosyjskim i czeskim. Jimmy’s Betrayal i inne DLC będą dostępne w wersjach zlokalizowanych na wszystkie platformy w dalszej części 2010 roku."

Co prawda mam wersje na X'a, aleee ... wtf ? :laugh:

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w 9 misji, zima już dawno się skończyła, i co po zimie .. ano szok graficzny, myślałem że będzie jak w demie, ząbki, wyblakłe kolorki itd, a tutaj ku zdziwieniu soczyste kolory, ostrość w stosunku do dema poprawiona, ząbków nie widać, Empire Bay mimo braku trawy wygląda świetnie! :D .. cholera i jest płynnie! 8 misja to coś pięknego, a jej zwieńczenie to mistrzostwo ( w tym muzyka!!) ... w sumie 7 równie dobra i również piękny kawałek na końcu ;) ..

i tak sobie myślę, bo cały czas świadomy że mamy trochę gorszą wersję, ale mimo to grafika prezentuje się świetnie, i jeżeli do samego końca wykonanie i tempo fabuły będzie równie intensywne, to sobie pomyśle że zaszła jakaś cholerna pomyłka, i Mafię2 w serwisach oceniali ludzie nie kompetentni, albo wielbiący inne gatunki, bo z tego co już widziałem gra trzyma taki fason, jak żadna inna produkcja z tego gatunku. Prawdopodobnie, to moje 8 najlepiej spędzonych godzin w tym roku przed konsolą :biggrin: ...

ta gra ma takie smaczki, dlaczego nikt nie piszę, że zamiast trybu dzień i noc, mamy zmianę mody, zmianę wystroju wnętrz, zmianę samochodów, ... dlaczego nikt nie napisze o świetnym modelu jazdy, i o samym pomyśle na misje, że każda składa się z kilku etapów, i że żaden się nie powtarza ...

grając w Mafię2 człowiek czuje się jakby uczestniczył w filmie o włoskiej rodzinie :biggrin: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, oglądając całkowicie, dokładnie wszystkie filmy można się poczuć jak w filmie na który mamy wpływ. Grafika, nie zwracam uwagi na brak wygładzania krawędzi, jednak jakby się przyjrzeć z bliska, to w oczy kole. Lecz, patrząc na to z mojej perspektywy (czekając na ten tytuł od pierwszych zapowiedzi) nie jestem zawiedziony. Klimat jest na najwyższym poziomie.

Edytowane przez SouL
Nie cytuj człowieka nad sobą, tym bardziej takich cegieł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak siadlem miedzy 11 a 12 do Mafii tak gralem dotad z krotkimi przerwami i wlasnie ja ukonczylem.

I powiem w skrocie bo jest juz troche pozno (od poniedzialku koniec wolnego, trzeba przestawic laga aby w niedziele sie o tej porze nie polozyc spac :yucky: ), historia wspaniala, niestety jej zwienczenie to chyba jedno z najbardziej niesatysfakcjonujacyh jakie mnie spotkalo w grach wideo, tak na prawde watek w Mafii urywa sie co najmniej o 5 chapterow za wczesnie.

Dodam tez 2 rzeczy, do 10 chapteru dochodzi sie bardzo szybko, wiec nie martwcie sie myslac "oh shit, zostalo jeszcze tylko chapterow

5"

, bo potem wszystko jest o wiele dluzsze, oraz na koniec rada (ktorej radze posluchac), nie zdradze zadnego watku z fabuly, ale walne spoiler co by prawych i ucisnionych czasem nie rozzloscic

miedzy chapterami 11-14 radze zrobic jak najwiecej pieniedzy, nie powiem czemu ani kiedy dokladnie sie przydadza, po prostu to zrobcie i zaufajcie mi.

edit: a, bylbym zapomnial, mimo wczesniejszego sceptycznego podejscia, moge jednak z czystym sumieniem polecic Mafie 2, jesli macie wolne 2 stowki ktore jestescie w stanie przetargowac na 10h+ mocnego kina mafijnego, to nie zastanawiajcie sie, tym ktorym nie pasuje czas rozgrywki, radze poczekac az gra stanieje, a niedlugo sie tak stanie bo cenega dala dupy, gra zbiera slabe recenzje (tak, 7 +/- to slabo dla takiej gry jak mafia) wiec jesli wam sie nie spieszy, to cierpliwosc zostanie wynagrodzona a portfel grubszy :-p ... Oczywiscie caly ten post obrzmiewajacy w pozytywy nie znaczy ze Mafia jest pozbawiona minusow, ale te praktycznie od czasu dema sie nic a nic nie zmienily (nawet numer z krzakiem dziala, dzieki temu raz uniknalem mandatu :laugh: ), wiec ich juz pisac nie bede.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: a, bylbym zapomnial, mimo wczesniejszego sceptycznego podejscia, moge jednak z czystym sumieniem polecic Mafie 2, jesli macie wolne 2 stowki ktore jestescie w stanie przetargowac na 10h+ mocnego kina mafijnego, to nie zastanawiajcie sie, tym ktorym nie pasuje czas rozgrywki, radze poczekac az gra stanieje(...)

Lub w moim przypadku wypożyczyć ją za £4.99 na 3 dni, co też uczynię i wystosuję swoją opinię nt tej gry. Tymczasem zmiana nastrojów w obozie Alucarda zachęciła mnie do zerknięcia na ten tytuł raz jeszcze, pomimo niesmaku jakie pozostawiło demko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze do wczoraj piosenka Long Tall Sally kojarzyła mi się z Predatorem, a Let it Snow! z serią Die Hard ... :whistling:

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to prawda, że jak się skończy wątek główny to nie można potem spokojnie eksplorować miasta? Jeden kumpel gra na PC i tak mi powiedział..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, a zresztą nie byłoby co robić.

Edytowane przez RufusPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to prawda, a zresztą nie byłoby co robić.

A pomiędzy misjami mogę normalnie chodzić po mieście? Czy to jakoś się wiąże razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Misje następują po sobie od razu. Ale zamiast jechać do wyznaczonego punktu, możesz swobodnie objeździć całe miasto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miedzy misjami możesz sobie spokojnie chodzić po mieście, złomować samochody itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ach, gra dla mnie przecudowna. Świętna fabuła, misje są naprawdę ciekawe i nie nudzą tak jak w GTA. Gram na xboxie więc, co do grafiki nie będę się wypowiadał. Największym i chyba jedynym minusem gry jest dla mnie jej długość. Na szczęście singiel jest bardzo intensywny, więc jakoś da się to wybaczyć twórcą. Ścieżka dźwiękowa, fabuła, klimat miasta wszystko to powoduje , że ciężko chociaż na chwilę odejść od gry. Według mnie ta gra, przynajmniej w wersji na xbox'a zasługuje na oceny przynajmniej na poziomie 85%. Polecam wszystkim, którzy nie są jeszcze do końca zdecydowani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś dostał na maila kody do exclusiv'nego dodatku do PS3? i czy ktoś dostał kody do vegas pack albo obojętnie jakiegoś packu co niektóre sklepy oferowały??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×