Skocz do zawartości
Emir

Mafia II

Rekomendowane odpowiedzi

w wiekszości gier (np.GTA IV) masz mozliwosc ustawienia jasności, kontrastu itp.

pomijam już rozdzielczośc

(1080p, 1080i, 720p, 576p,576i)

Edytowane przez astronom333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w 10 rozdziale i graj wywarła na mnie bardzo dobre wrażenie  ale ,,szału ni ma". Od początku było jasne, że to nie będzie taki sandbox jak gta czy just cause, a i szkoda bo napewno nadało by to grze smaczku. Bardzo podoba mi sie tez oprawa muzyczna (radio), bardzo lubie takie oldschoolowe piosenki no i te auta CUDO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę sobie wybrać chapter po obejrzeniu napisów końcowych?

Mozesz, z menu glownego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle od kiedy to, w PS3 ustawia się detale?

To raczej zależy od gry, np w takim Mass Effect na X'a można było zmienić detale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie kupując angielską wersję gry można pobierać jedynie z PSS UK.

Tam obowiązują BLES 00521 I 00955..

teraz pytanie tylko czy da radę ściągać dlc z PSS UK do Polski?

Najłatwiej to założyć sobie nowe konto na PSN z lokalizacją UK i ściągać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już przeszedłeś ? , premiera dwa dni temu i już po grze :rolleyes: , brak multi = zaczekam aż stanieje do 100 zł :whistling:

Stanieje bardzo szybko, bo 180 zł za 10h fabuły to trochę dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej zależy od gry, np w takim Mass Effect na X'a można było zmienić detale.

lol tzn nie śmieje się z Ciebie tylko z typa który wpadł na genialny pomysł ustawiania detali na konsole ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy zapowiadali fabuła w tej grze jest nieziemska :thumbsup:.

Właśnie ukończyłem szkoda, że zajęło mi to dwa wieczory dry.gif...

Co prawda ja grałem w wersje na PC i nie wiem jak to jest na PS3 ale na kompie jest trochę błędów.

Ogólnie grę oceniam pozytywnie ale nie dałbym za nią 180 złotych bo tyle teraz ta gra kosztuje... Naprawdę szkoda, że przechodzi się tą grę tak szybko. :verymad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą 9 rozdziałów i powiem że na razie jest bardzo dobrze. Misje są zróżnicowane. Sporo jest takich typu pojedź-przyjedź ale nawet w GTA takie lubiłem gdyż bardzo budują klimat. Jak większość gram na PC ale u kolegi gdyż mój laptop jest za słaby a nie będę płacił za kiepsko wykonaną wersję. Zastanawia mnie tylko jeden fakt. Jak już wspomniałem mam za sobą 9 rozdziałów a trawy dalej nie widziałem (NA PC!!). Ktoś wie dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum na psy zeszlo widze, czlowiek chce przeczytac o wrazeniach z gier na ps3 a tu kazdy sobie pisze relacje z gry na podstawie pc albo x, wiec nie wiem po jakiego grzyba jest dzial gry ps3 a ludzie i tak pisza o odczuciach na pc, jak chcecie ludzie pisac o pc to idzcie na inne forum albo inny dzial, po to jest chyba takie forum zeby sie dowiedziec o tym co gra proponuje na konsoli a mnie tam nic nie obchodzi jak gra wyglada na pc czy x, a tak jest 60 stron o grze i ja musze przegladac szukac postow i domyslac sie kto jak ocenia gre, czy gral na ps3 czy na pc czy na x czy moze widzial u kumpla

nie wiem co inni na ten temat mysla ale gry na ps3 to na ps3, koniec kropka

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forum na psy zeszlo widze, czlowiek chce przeczytac o wrazeniach z gier na ps3 a tu kazdy sobie pisze relacje z gry na podstawie pc albo x, wiec nie wiem po jakiego grzyba jest dzial gry ps3 a ludzie i tak pisza o odczuciach na pc, jak chcecie ludzie pisac o pc to idzcie na inne forum albo inny dzial, po to jest chyba takie forum zeby sie dowiedziec o tym co gra proponuje na konsoli a mnie tam nic nie obchodzi jak gra wyglada na pc czy x, a tak jest 60 stron o grze i ja musze przegladac szukac postow i domyslac sie kto jak ocenia gre, czy gral na ps3 czy na pc czy na x czy moze widzial u kumpla

nie wiem co inni na ten temat mysla ale gry na ps3 to na ps3, koniec kropka

Na psy to zeszła konsolowa wersja mafii. Nie ma co się dziwić że nikt nie chce grać w to na ps3 a o fabule zawsze warto podyskutować.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończyłem trzeci rozdział, gra się całkiem przyjemnie, momentami kłuje w oczy brak AA i szarpanie obrazu. Wiadomo było, że ani Uncharted ani Heavy Rain to to nie będzie, więc jakiegoś szczególnego zaskoczenia nie ma. Wkurza trochę stosunek ceny do jakości, zwłaszcza jak się czyta, jak to kupowanie oryginałów rozwija rynek gier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby tak ale nikt nie zauwazyl sarkazmu w moim poprzednim poscie o ustawieniach grafiki przy niewyrabiajacym telewizorze :) ktos tam napisal ze grafika fajna i ze gra na max detalach, taka byla moja riposta ze co mnie obchodzi ze fajnie wyglada na pc, a ludzie rozpetali gadke od kiedy to mozna detale ustawiac, dla mnie od zawsze zaleta i wyzszoscia konsol nad pc bylo to ze dostaje gre w pelnej wersji bez zadnego ustawiania graficznych detali, a nie jak 70% pc-towcow ustawia grafike na medium i tak im skacze jeszcze.

Pomijajac mafie 2 ktora nie jest delikatni mowiac dobrze zoptymalizowana na ps3, tworcy okazali sie leniwi albo slabi zeby zrobic pozadna wersje na ps3, krzyz im na droge. no wiec pomijajac ta gre i jeszcze kilka innych to na konsoli zawsze ujrzymy gre taka jaka chcieli pokazac tworcy a to co sie wyprawia od ilus tam lat na pc to jest bandytyzm, sprzet sie robi pod gry, gra wolno chodzi to wydajemy nowa karte graficzna, leniwi bandyci zamiast nauczyc sie programowac to ida na latwizne, a na konsoli wlaczasz i masz calosc, ustawiasz sobie tylko jasnosc i git. ale co ja bede pisal to temat rzeka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj skończyłem gierkę, chwilkę temu wpadła platyna

Tak jak wszyscy wyżej piszą - gra żeby przejść i sprzedać. Ja już swoją wymieniam za RDR, a i jeszcze kupiłem okazyjnie więc i tak na + wyjdę. Gdyby zrobili free roaming, więcej możliwości nawet nie po ukończeniu fabuły, ale w czasie (odpalam 10 rozdział i jazda ) to MOŻE rozważyłbym zostawienie sobie Mafii na półce

Tymczasem w oczy rażą błędy graficzne jak i zwykłe bugi - nie wiem czy u Was też, ale jak idziecie w 2 chapterze tam gdzie macie iść, to spróbujcie wejść w zegar z prawej od wjazdu do którego macie się kierować (zaraz po przyjeździe taxi). Mój Vito normalnie wnętrzności zegarka zobaczył

Przedmioty znikają w dziwny sposób, "wypixelowywują" jak dla mnie. I sam fakt że znikają, no kij tam lampy uliczne, ale samochody mogłyby zostawać... Także jak czasami podjedzie się pod sklep to się nie załaduje

Fizyka też czasami kuleje, przywaliłem w znak i wyleciałem w powietrze, w dosłownym tego słowa znaczeniu. I pierwszy raz koło mi odpadło, o!

Ale żeby nie mówić o samych negatywach, gra ma świetny klimat, dobrze zrobioną fabułę, gorące pisemka do wyzbierania, co umili czas wszystkim Trophy Huntardom

Co do zakończenia - mówili, że miało być ich wiele. I zostawili te, bo niby najbardziej cieszyło po przejściu gry. Albo inne zakończenia były na prawdę jakieś nie teges, albo po prostu bardzo dziwni ludzie pracują w 2k Czech...

Reasumując - przejść, sprzedać, wymienić na RDR z dopłatą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie plytka z mafia 2 zagoscila u mnie w czytniku :P Za pare godzin dam znac jak wrazenia :)

Tymczasem...

"I'm gonna make him an offer he can't refuse" :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj miałem niezłego buga .. w którejś tam misji, muszę samochód ukraść bo potrzebuje

dla 3 osób, więc biegnę do jakiegoś pobliskiego, wyciągam wytrych i jadę minigierkę, jestem już w drugim zamku, a tu przychopdzi właściciel auta wsiada i odjezdza, ale minigierka pozostała, więc robie dalej ... skończyłem, Vito ma animacje jakby otwierał drzwi do niewidzialnego samochodu ... i nagle kamera leci mi przez ulice, dolatuje do samochodu ten zwalnia, gość który jechał, jest klasycznie wyproszony z miejsca prowadzącego, wylatuje przez otwarte drzwi, pasażerowie joe i ten chenry, pojawiają się na tylnich siedzeniach, ale Vita jak nie było tak niema, ... więc jadę samochodem widmo, bez kierowcy, ale nie mija 20 sek, patrze, Vito w pozycji siedzącej, zasówa jak sznurkiem przywiązany za autem ;P ... przenika samochód, i już siedzi na miejscu kierowcy, ... normalnie matrix ;)

co do samej gierki, to w piątek rzuciłem się okrutnie na ten tytuł, doszedłem do 10 epizodu, grając na Hard, w sobotę nie grałem nic, a wczoraj, zrobiłem 2 epizody, i muszę przyznać tutaj komuś rację, że dopiero od 10 się zaczynają takie długie złożone misje, każda misja słada się od 3-5 takich rzeczy które musimy zrobić, jak to pomnożymy razy 15 rozdziałów, to nam wyjdzie, że mamy ok 50 misji, .. więc źle nie jest, ludzie narzekacie na krótki czas gameplayu, więc polecam grać na Hard ;) ... gwarantuje, że zabawa się rozciągnine, z 10 godzin do 18 .. niektóre misje, są naprawdę cholernie trudne, strzelaniny są bardziej realistyczne, 2-3 kule i witasz się z kostuchą :biggrin:

Edytowane przez Malakay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę pozytywne i niegatywne wypowiedzi.. Opłaca się kupić Mafię II?

Czy te max 20h gry to wszystko? Nie ma nic do zrobienia oprócz głównej fabuły? Czy gracz prowadzony jest "za rączkę" przez całą grę?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę pozytywne i niegatywne wypowiedzi.. Opłaca się kupić Mafię II?

Czy te max 20h gry to wszystko? Nie ma nic do zrobienia oprócz głównej fabuły? Czy gracz prowadzony jest "za rączkę" przez całą grę?

Pozdrawiam.

20 ? Osobiscie nie znam nikogo komu by przejscie calej gry zajelo wiecej niz nawet 15 godzin, a procz samej fabuly nie ma nic do roboty, nic a nic, sa jedynie znajdzki ale je i tak trzeba zbierac podczas misji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tragicznie..tyle oczekiwań, niby tyle lat od premiery pierwszej części, a tu taka kicha? Hmm...w takim razie przereklamowana..

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam serdecznie,

solmyrair.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 ? Osobiscie nie znam nikogo komu by przejscie calej gry zajelo wiecej niz nawet 15 godzin, a procz samej fabuly nie ma nic do roboty, nic a nic, sa jedynie znajdzki ale je i tak trzeba zbierac podczas misji.

Ja bym powiedział, że i 15 to dużo. Ja liżąc ściany i grając naprawdę powoli (zawsze jeździłem po mieście z włączonym limitem prędkośći) pokonałem grę w jakieś 11 h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę pozytywne i niegatywne wypowiedzi.. Opłaca się kupić Mafię II?

Czy te max 20h gry to wszystko? Nie ma nic do zrobienia oprócz głównej fabuły? Czy gracz prowadzony jest "za rączkę" przez całą grę?

Pozdrawiam.

nie rozumiesz, konstrukcja gry jest tak zrobiona, że jesteś cały czas w fabule, a możesz między misjami sobie pojeździć po mieście, możesz napdać na sklepy z bronią z ubraniami, nastacje paliw, na bary, możesz złomować samochody, ... i w zasadzie tyle, o potyczkach z policją chyba nie muszę mówić ...

więc działa to inaczej niż w GTA, ja myślę że pierwotnie to miało być zupełnie coś innego, natomiast, moda na DLC sprawiła, że dostaliśmy grę z samym wątkiem fabularnym, inna kwestia, że Mafia 2 obok HR to najlepsza historia jaką widziałem w grach, po prostu jakbyś grał w liniowy gangsterski film, a tak przy okazji czcionka mogła by być większa, ale sama polonizacja jest świetna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grę ukończyłem więc podzielę się z wami wrażeniami. Gram na PS3. Mafia 2 jest ZAJE*ISTA, choć ciut gorsza od pierwowzoru. Zacznijmy może od czasu gry, który w moim przypadku wyniósł 14h podczas, których bawiłem się naprawdę świetnie. Może i nie za dużo, gdyż gra nie ma multi, ale jak na dzisiejsze standardy to satysfakcjonująco. Grafika stoi na dobrym poziomie, sceneria zimowa bije tą letnią na głowę, choć obie nie wyróżniają się z tłumu. Drażni trochę brak AA, ale za to nadrabia to ostrością oraz bardzo ciepłą paletą barw :) Miasto jest bogate w detale, tu reklama, tam sklepik, ktoś krzyczy, ktoś strzela, dużo patroli policji przbija się przez miasto, drogi są zatłoczone, a na chodnikach ruch też nie wiele mniejszy. Ścieżka dzwiękowa naprawdę daje radę, mimo, że mam tylko 3 stacje radiowe do wyboru - muzyka napewno nie denerwuje. Głosy postaci stoją na wysokim poziomie. Denerwuje natomiast AI policji, zbyt niski poziom trudności - grając na hardzie zginałem raptem kilka razy i to z własnej głupoty. Szkoda, że rygorystyczne przepisy z Mafii 1 zastąpiono sielanką na miarę GTA IV - policja czasem nas goni po przekroczeniu prędkości, ale robi to tak nie udolnie, że danie się złapać jest mało prawdopodobne. Fabuła jest świetna, są zwroty akcji, fajnie przemyślane misje oraz nawiązania do pierwszej części. Szkoda tylko, że zakończenie gry jest dość słabe :(

Świetnie dobrano również postaci - Joe - duże dziecko, lubiące panienki, dobrą szkocką, dowcipy oraz pukawki. Vito - dojrzały, odpowiedzialny, trzeźwo patrzący na świat facet z bagażem doświadczeń. Polonizacja stoi na BARDZO WYSOKIM poziomie, aż dziw bierze, że jest odpowiedzialna za nią Cenega. Nie ugrzeczniono gry i bardzo dobrze, bo w końcu to gra 18+ o gangsterskim życiu.

MAFIA 2 jest grą DOBRĄ z świetnym klimatem oraz dobrą fabułą. Mogę ją polecić każdemu, kto lubi gangsterskie klimaty. Jeśli nie żal Ci wydać 200zł na 15h fajnej zabawy to bierz śmiało. Napewno jedna z lepszych gier w jakie grałem na konsoli PS3. POLECAM :)

Edytowane przez szymuR93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moje wrazenia po 8 rozdziale i na goraco opisuje wrazenia, pozwole sobie pominac zachwyty podobne do Szymura wyzej bo w 100% sie zgadzam z nim jak narazie, jesli mam gre porownac do jakies innego tytulu to jest to dla mnie dopieszczony na maksa The Saboteur, tez pelno bugow (jak mi wpadlo trofeum za osiagniecie 200km/h? Dohamowuje do baru w ktorym sie mam zjawic ale akurat pauzuje bo ktos do mnie zaczal mowic za glowa, wylaczam pauze trzymajac L2, samochod na ulamek sekundy zabuksowuje i nagle spada pod chodnik i zaczyna lewitowac, ekran ze zginalem i trofeum w tym samym momencie ;P). Klimat faktycznie wylewa sie z ekranu, siadlem ok godziny 12 i teraz skonczylem az mnie galy zaczely bolec :P Bohaterowie bardzo fajni Joe jest debesciak :) Vito natomiast nie jest jednak jak dla mnie zle narysowana postacia, jak dla mnie jest ok. Jestem ciekaw czy ciezko bedzie z walnieciem platyny bo jutro mysle zakonczyc gre, a w niedziele na aledrogo juz miec chetnego chce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×