Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Do kontaktu nie doszło (wcale nie pisałem, że doszło), ale że zyskałeś pozycję poza torem i jej nie oddałeś. Wiesz, widziałem w lusterku, że lecisz z dużą prędkością i sam zwolniłem by nie ścinać do wew. i nie wjechać tuż przed Ciebie. Nie pojechałem optymalnym torem jazdy w tym zakręcie i optymalną prędkością, by uniknąć zderzenia z Tobą, Ty wyjechałeś poza tor i powinieneś pewnie po prostu cofnąć i wyjechać za mną. Wyjechałeś prosto na tor (poza torem) i nie oddałeś pozycji.

Wniosek zasadny. Kara -8 pkt. Może wydawać się surowa, ale jestem bardzo wyczulony na takie zachowanie. Grande wykazał się zdolnością przewidywania sytuacji na torze i tylko to uratowało Was obu od rozwalenia się. Zostawił miejsce, a Ty przeleciałeś obok niego, ściąłeś szykanę i odjechałeś jak gdyby nigdy nic... Było to niesportowe i niebezpieczne zachowanie oraz nie jedyne w tym wyścigu. Gdybyś oddał pozycje, to straciłbyś teoretycznie ile, 1-2 pkt? Przyjmij na klatę karę i niech będzie ona ostrzeżeniem dla wszystkich. Tylko proszę bez wylewania żali, bo już tutaj miałem jednego, co nie mógł przeżyć kary za podobną sytuację..

Tabelka zaktualizowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4 okrążeniu jadąc za Aruwem na esce Shumiego widzę jak pięknie wypycha w piasek Damiana, na następnym zakręcie jedzie na pełnym gazie poboczem i wogóle jakoś tak agresywnie to wszystko wygląda.

Emyl przyjrzyj się dobrze jeszcze raz powtórce. Nikogo nie wypchnąłem - Damian na nawrocie nie wyrabia się i wracając na tor jeszcze uderza w Yogiego. Ja wychodzę z zakrętu z dużo większą prędkością i wyprzedzam Damiana jeszcze przed eską - to Damian zmienia kierunek jazdy i uderza przednim lewym kołem w moje prawe tylne koło przez co się odbija i wyjeżdża w piach.

Wniosek zasadny. Kara -8 pkt. Może wydawać się surowa, ale jestem bardzo wyczulony na takie zachowanie. Grande wykazał się zdolnością przewidywania sytuacji na torze i tylko to uratowało Was obu od rozwalenia się. Zostawił miejsce, a Ty przeleciałeś obok niego, ściąłeś szykanę i odjechałeś jak gdyby nigdy nic... Było to niesportowe i niebezpieczne zachowanie oraz nie jedyne w tym wyścigu. Gdybyś oddał pozycje, to straciłbyś teoretycznie ile, 1-2 pkt? Przyjmij na klatę karę i niech będzie ona ostrzeżeniem dla wszystkich. Tylko proszę bez wylewania żali, bo już tutaj miałem jednego, co nie mógł przeżyć kary za podobną sytuację..

Tabelka zaktualizowana.

Karę przyjmuję - żali nigdy nie wylewałem i nie wiem skąd posądzanie mnie o takie zachowanie. Szarża była jak to napisał Krakers, natomiast nie zgadzam się co do stwierdzenia, że było to nie jedyne w tym wyścigu agresywne zachowanie.

Tyle ode mnie - do zobaczenia w piątek.

Mój wyścig to porażka. Już na 1 bądź 2 lapie zostaje wypchnięty z toru bodajże przez Aruwa i spadam na sam koniec z dużą stratą do najbliższego zawodnika. Było trochę fajnej walki z Fenixem i Matbaxterem, jednak przez większość wyścigu nie mogłem złapać odpowiedniego tempa.

To było 4 okrążenie i nie wypchnąłem Cię, ale sam we mnie uderzyłeś. Chyba za bardzo zasugerowałeś się tym co napisał Emyl.

Edytowane przez ARU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwile przed tym wydarzeniem wytraciłem trochę prędkość bo szarpnęło mi autem. Wtedy chyba 3 auta mnie doszły i jedno z nich mnie zahaczyło, tak że wpadłem do piachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym wyścigu serii GT4 nadszedł czas na fotorelację z tego wydarzenia. Było sporo walki, wyprzedzeń i nie zabrakło również błędów.. Zainteresowanych zapraszam do rozwinięcia.

Pierwszą dobrą wiadomością jest to, że na starcie stanęło aż 15 aut! :ok: Nikogo też nie wywaliło w trakcie sesji i nie było większych problemów z dołączeniem, więc to też dobry znak. Wszystko poszło sprawnie i w ustalonym czasie staliśmy w 15-stu pod lekko zachmurzonym niebem toru Nurburgring GP/F... Start nie wyszedł mi jak powinien, a może to przez startujące zza moich pleców jak rakieta Maserati Marta odniosłem takie wrażenie :blink:

45163612808502829733_thumb.jpg

Pierwszy zakręt, jak zawsze - ryzyko. Dostaniemy strzała w tył? Na szczęście to już rzadki widok w naszych eventach. Zamiast tego mamy twardą walkę o pozycję i lepszą linię jazdy. Mi drogę blokuje Mart, a obok zamyka mnie Nissan Kupczyka.

59595692469068358049_thumb.jpg

Malownicza część toru wygląda bardzo ładnie i potrafi nieźle uśpić czujność. Dodatkowo spadek powoduje, że niejednego kierowcę zaskoczony prędkość w tym nawrocie (również mnie). Walczę z Astonem Remigia. Stawka rozciąga się odrobinę.

28808420002836029384_thumb.jpg

Maserati i Vetta są bardzo szybkie. Po krótkiej walce muszę ustąpić miejsca Krakersowi. Pośrednio przyczynia się do tego Mart, który spowalniał mnie trochę, zwłaszcza w zakrętach musiałem odpuszczać i zwalniać. Vetta miała ułatwione zadanie, bo bardzo uważałem, żeby nie skasować białego tyłu Maserati.. Bywa. Za mała prędkość, żeby wyprzedzić, a za duża, żeby jechać swoim tempem.

58768007331657883416_thumb.jpg

W dalszej części stawki wcale nie jest spokojnie. Dwa Astony zespołu Generation AMR, po początkowych kłopotach zabierają się za odrabianie strat. Pomiędzy nimi zaplątał się jeden z Lotusów. Yogi mocno naciska Grande. Ale mój team mate nie poddaje się presji i spokojnie odpiera ataki.

20848363756227750103_thumb.jpg

Po świetnej jeździe i czystej walce wyprzedza mnie Bugg (z bratniego teamu BMW). BTW gratulacje za dobry wynik i załapanie się na pudło. Poskutkowała strategia na 1 pit ;)

39983495957831048690_thumb.jpg

Jednym z kierowców, którzy mieli kłopoty w nawrocie jest Fenix. Jego Vetta wylatuje daleko w piach i zanim się wygrzebie, zalicza spadek o kilka pozycji. To miejsce nie wybacza błędów.

13198396353560127426_thumb.jpg

Między Kupczykiem i Krakersem dochodzi do wielu wyprzedzeń i zmian pozycji. Taka walka w dwójce, to coś wspaniałego. Jeśli na dodatek jest czysta i wyrównana, to pamięta się takie pojedynki długo po wyścigu. Dalej za nimi atakujący Marta Bugg i ja broniący się przed Blackiem.. Fun, miód i orzeszki!

34333966014425677385_thumb.jpg

Jak już wspominałem wcześniej i mnie dopada pechowy nawrót. Zagapiłem się chyba w lusterko, czy coś, bo nawet nie wylatuje daleko w piach, ale tak nieszczęśliwie łapię poślizg, że kręcę piruet i powoli wracam na tor. Głupi błąd i strata 3 pozycji.. Za błędy trzeba płacić. Słono :wallbash:

03407609839841505985_thumb.jpg

Szykana przed metą była miejscem różnych pojedynków. Astony szybkie na prostych poddawały się na do hamowaniach i zakrętach. BTW ich światła stopu były ledwo widoczne i sprawiały czasem jadącym za nimi kłopoty w ocenie sytuacji. Biały lakier i białe klosze nie pomagały raczej..

92004861298756552995_thumb.jpg

W drugiej części wyścigu doszło do nieprzemyślanego i niebezpiecznego ataku Aruw'a na Grande. Lotus mocno opóźnia hamowanie, nie mieści się w zakręcie i po ścięciu szykany wyprzedza cudem unikającego kolizji Grande. Sytuacja na oko niewinna, ale mocno irytująca dla wyprzedzonego w taki sposób kierowcy. Z powodu nie oddania pozycji po zabronionym manewrze kara dla kierowcy Scuderia Giudici.

30993799815141984199_thumb.jpg

Pojedynki w grupkach trwały dosłownie do ostatnich okrążeń. Jadący na 1 pit czasem tracili pozycję ze względu na agonalny stan gum, ale ostatecznie opłacało się chyba zaryzykować..

36556334004842540797_thumb.jpg

Mi udaje się po trwającym kilka okrążeń pościgu wyprzedzić wreszcie pod koniec Remigio. Godny rywal trzymał fason i walczył w każdym zakręcie. Wreszcie słabnące opony zmusiły go do oddania pozycji. Twarda, emocjonująca i czysta walka wycisnęła ze mnie wszystkie siły na koniec wyścigu. Super!

52337956917396680669_thumb.jpg

Wszystkich pogodził Med wygrywając inaugurację serii GT4. Gratulacje! Na kolejnych torach ciężko będą miały słabsze samochody, ale zmienne warunki pogodowe mogą zamieszać w stawce i nic nie jest oczywiste.

06611215345998702460_thumb.jpg

To wszystko z pierwszego wyścigu. Seria zapowiada się znowu na bardzo emocjonującą i ciekawą walkę pomiędzy zespołami i ich indywidualnymi kierowcami. Do zobaczenia w słonecznej (?) Italii ;)

Edytowane przez NERVUS_PL
  • Like 9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie widzę fotek z relacji?

Ok, już jest :) Jak zwykle fajna relacja. Świetna fotka zakrętu Dunlop :)

Edytowane przez GrandeBombik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowy problem z serwerem. Później powinno się naprawić.. Mam nadzieję :pinch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Relacja swietna. Jakosc oprawy wizualnej stoi na naprawde wysokim poziomie:)

Co do filmiku z masse, to facepalm haha

Pochwalcie się bestami, bo nie wiem czy to co mi sie tam udaje wykrecac, to wyglada jako tako:p

Edytowane przez swietym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem 3 okr i ledwo co zszedłem poniżej 2:00. Jakoś ostatnio nie mam siły trenować w tygodniu. Codzienne wstawanie o 5:30 trochę wykańcza :(

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj pojeździłem chwilę i jakoś ponad 2:xxx:xxx ciągle :( przy PO na wysokości 496. Chociaż z pełnym dociskiem podniosło mi się po drugiej wymianie oleju na 505 z 504. Moc i waga ciągle wg spec. Napiszę jedynie, że pięknie się lata tymi furami po Monza :wub: Lubię to!

@Grande, filmik mnie zasmucił i rozbawił.. Szkoda furki, ale miny mieli za$ebiste :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo Masetari Gran Turismo. Widzieliście to? :)

[media]http://www.youtube.com/watch?v=JoAV0YXJi1g

[/media]

Widziałem to na sadisticu. To trzeba mieć nasrane we łbie,żeby tak odwalić. Nawet Poloneza bym tak nie potraktował.

Wstyd,żeby taki "fachowiec" tak się zachował. Pewnie w myślach już ją robił;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krakers ladnie :P ja tylko 1:59:8xx :( musisz pochwslic sie tymi tajemnicami z zespolem :D aha no i dodaj mnie do znajomych na PSN, bo moje zaproszenie wisi Ci w skrzynce, oczywiscie jezeli to nie jest problem dla Ciebie.

Heh co do filmiku to nie komentuje nawet :D zdarzylo mi sie jezdzic za kierownica naprawde odjechanych super aut(najlepsze to zdecydowanie Ferrari 458 Italia) i w zyciu ale to w zyciu nawet na 1 sekunde nie zrobilbym takiego czegos jak on... Chcial przykozaczyc i wyszlo jak wyszlo :) nawet swojej Hondzie nie zrobilbym takiej przykrosci.

PS. Teraz przymierzam sie do jazdy GT-R na torze. Wrazenia opisze, jezeli ktos bedzie zainteresowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pojade kiedys idealnie wszystko, to 1:58:5xx wycisne, a tak to plus minus 1:58:8xx.

F3enix ja z checia Twoje wrazenia poczytam;) a najlepiej jakis filmik bym ogladnal hehe:D

Edytowane przez swietym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem 3 okr i ledwo co zszedłem poniżej 2:00. Jakoś ostatnio nie mam siły trenować w tygodniu. Codzienne wstawanie o 5:30 trochę wykańcza :(

Moja córa też ostatnio często budzi się tak wcześnie i po 22:00 rzadko mam siłę na coś innego niż lampienie się tv przez jakiś czas :(

Nervus, Moja Beemka przy ustawieniu koni i wagi ma najwięcej 502 PO. Nie wiem jak mogę wycisnąć więcej...

Co do filmiku to nie wiem dlaczego tak ludzie jadą Kornackiego. Trochę się zagapił z tymi dzwiami, ale to była wina kierowcy autobusu.

Fenix, pewnie, że chcę poczytać i obejrzeć filmik :) Na jakim torze będziesz jeździł i z jakiej okazji masz dostęp do takich furek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nervus, Moja Beemka przy ustawieniu koni i wagi ma najwięcej 502 PO. Nie wiem jak mogę wycisnąć więcej...

Remont silnika, wymiany oleju i docieranie. Jak z setupem? Mój hot lap z wczorajszego treningu 1:59:6xx :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do filmiku to nie wiem dlaczego tak ludzie jadą Kornackiego. Trochę się zagapił z tymi dzwiami, ale to była wina kierowcy autobusu.

Grande nie żartuj z tą winą kierowcy autobusu. I nie mówię tu o jakichś bzdurnych przepisach tylko o zdrowym rozsądku. Zagapił się na pasażerkę :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.58.883 i już za dużo nie utnę :P szykuje się zacięta walka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy porównywalne widzę.. Ciekawe jak to bedzie wyglądało jak popada? :fie:

@NERVUS Relacja super :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remont silnika, wymiany oleju i docieranie. Jak z setupem? Mój hot lap z wczorajszego treningu 1:59:6xx :confused:

Nowe auto i do razu remont :) Zapomniałem o tym, spróbuję. Takie PO oczywiście przy pełnym docisku z tyłu.

Coś czuję, że na Monza będzie się działo na tych dohamowaniach przed szykanami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio strasznie dużo pracy dlatego dopiero teraz spozniony komentarz. Super wyścig chociaż nie obyło się bez błędów. Miało być jak po torach a nie raz zdarzyło mi się walczyć o przyczepność, z różnym skutkiem niestety :confused: Do tego jazda na 1 nie była najlepszym pomysłem ale fajnie się zgrało bo mart pojechał na 2 i wyszło jakbyśmy realizowali strategie teamowe :banana: Dzięki wszystkim za fajne ściganie i graty dla podium i nie tylko :biggrin:

No a teraz o MONZY :biggrin: :banana: :biggrin: , uwielbiam ten tor. Wczoraj troszkę potrenowaliśmy i było super. Najfajniejszy moment to chwila w której jechaliśmy z martem na prostej S/ jeden za drugim wykorzystując draft i oddalając się od pościgu :biggrin: Ogólnie cały trening bardzo wyrównany. Udało mi się zejść z czasem do 1.59.100 ale zejście poniżej 2.00 udało się wszystkim ekipom a najszybsi zeszli do 1.58.xx. Jeszcze niedawno różnice do best lapu sięgały 3-6sec a teraz 1-2. Super. Będzie się działo , mam tylko prośbę o ostrożność w szykanach i będzie super wyścig.

Do zobaczenia na torze , jak nie padne na pynio to pojezdziłbym i dziś wieczór. :yes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W UK mozna tanio wykupic jazde takimi super samochodami, tu jest cala masa torow wyscigowych, a do Silverstone mam parenascie kilometrow ;) ale jeszcze tam nie jezdzilem, ciekawa opcja jest to, ze mozna wynajac cale Silverstone dla siebie. Oczywiscie to kosztuje, ale w 30 osob tak jak robia to ludzie sciagajacy sie tam na motorach wychodzi stosunkowo tanio :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co, jakbyś zarżnoł skrzynie biegów w takim GTR podczas zabaw z LC (pięta achillesowa R35) ? czy nie pozwalają za bardzo męczyć tych samochodzików ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×