Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

Mam kilka pytań dotyczących wymiany dysku w PS3.

Mam FAT-a 60 GB

1. Czy przy FW 3.60 mogę już wymienić dysk bo jakieś problemy były przy FW 3.56 ponoć.

2. Czym mam zrobić backup jeśli maxymalny napęd przenośny to pendrive 16 GB

3. Czy taki by pasował http://allegro.pl/dysk-samsung-2-5-320gb-hm321hi-gw-3lata-wawa-i1535837178.html

Bardzo proszę o odpowiedź.

1.kilka postów wyżej pisano że tak, czytać nie potrafisz?

2.

3.tak

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk powinien spełniać takie oto warunki:

1. Producent - dowolny

2. Format szerokości - 2.5 cala

3. Pojemność - dowolna (podobno max. 750GB)

4. Prędkość obrotowa - 5 400 obr./min.(ewentualnie 7200 obr./min. przy czym należy pamiętać, że takie dyski wydzielają więcej ciepła i pobierają więcej energi)

5. Pamięć cache - dowolna (najlepiej 8MB lub więcej)

6. Interfejs - Serial ATA

7. Wersja interfejsu - Serial ATA/150 (Serial ATA/300 też będzie działać po przestawieniu zworki na opcję transferu 150)

8. Opcje takie jak: średni czas dostępu, maks. transfer wewnętrzny, maks. transfer zewnętrzny mają tylko wpływ na prędkość dysku, wartości tych opcji nie wpływają na obsługę (bądź nie) dysku przez PS3.

Dysk nie może być wyższy niż 9,5mm

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w aktualnym FW błąd 8002f2c5 podczas wymiany dysku (link) wciąż występuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest to dysk z interfejsem SATA,jego format wynosi 2,5",a grubość nie przekracza 9,6mm to z pewnością będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wertowałem tematu od razu mówię a moje pytanie takie:

Jeśli chce zrobić backup a na dysku mam ponad 100 GB danych to muszę posiadać dysk zewnętrzny o pojemności ponad 100 Gb żeby się wszystko przeniosło ?? Czy jakos jest to skopresowane i wystarczy cos mniejszego, i czy wogóle ps3 będzie widzieć Dysk zewnętrzny podczas odzyskiwania danych i formatu konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie liczyłbym ze bedzie to skompresowane. na twoim miejscu pousuwalbym wszystkie gry z psn, dane gier (czesto jedna gra zajmuje pare giga), save'ow bym nie ruszal. a jak nic nie mozesz (nie chcesz) usunac to faktycznie musisz sie zaopatrzyc w dysk majacy przynajmniej tyle wolnego miejsca ile masz zajete na konsoli. dysk musi byc w fat32 sformatowany. jak konsola bedzie go widziec przy robieniu backupu to i przy odzyskiwaniu danych go zobaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy! Przeczyscilem konsole odkurzaczem wyglada jak nowa. Wczesniej byla bardzo brudna od kurzu i czesto glosno sie chlodzila.Wczoraj juz po wyczyszczeniu chodzila bardzo dobrze i cicho. Przy 3 meczu w 2k11 nagle konsola sie wylaczyla. Na pewno nie od przegrzania! Teraz wlaczam i od razu sie wylacza. Co sie dzieje ,niemopge grac!pomozcie nie wiem do kogo sie zwrocic!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak ja formatuje dysk twardy na pełny i trwa ponad 18 godzin? nie mozna tego ominąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w postach widzę że interfejs musi być SATA, a czy może być SATA II?

Edytowane przez Patricko
Poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc sata 2

Edytowane przez Patricko
Poprawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jak ja formatuje dysk twardy na pełny i trwa ponad 18 godzin? nie mozna tego ominąć?

Czy mogę dostać odpowiedz od fachowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie rozumie twojego pytania. Opisz problem w języku polskim.

No to postaram się napisać polsku i to zrozumiałe, ale nie po chińsku którego się nie zrozumieć :P...

Więc tak. Głównie chodzi o formatowanie pełne dysku twardego. Ale ja nie rozumiem dlaczego 18h trzeba sformatować dysk twardy. Czy wgl nie można tego ominąć.?

a i jeszcze jedno pytanie, żeby nie zaśmiecić nasze cenne forum :P

Czy po pełnym formatowaniu nie będzie Softu FW 3.60?

Bo ostatnio jak sformatowałem pełnym i po 18 godzinach było tak jak było, czyli soft był nie naruszony, tylko pliki były skasowane....A ja chce, żeby softu nie było...

I jeszcze jedno pytanie, ale ostatnie...

Jaką firmę dysku twardego wybrać z prędkością 5200 obr/min z 40 gb...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

softu na nizszy nie zmienisz = nie bedziesz gral na piratach. nic z softem nie zrobisz chocbys nawet 100 godzin formatowal

dysk 2,5 cala, interfejs sata (albo sata2), grubosc max 9,6 mm, obroty i pojemnosc wedle uznania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

softu na nizszy nie zmienisz = nie bedziesz gral na piratach. nic z softem nie zrobisz chocbys nawet 100 godzin formatowal

dysk 2,5 cala, interfejs sata (albo sata2), grubosc max 9,6 mm, obroty i pojemnosc wedle uznania

No a co mogę zrobić żeby zainstalować Ubuntu? Trzeba kupić dysk?

Acha. Poszukuje jeszcze linki, które znajdują się tam firmy kompatybilne z konsolką...(chodzi o dyski twarde)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firma dysku nic nie ma z kompatybilnością. Jak już dobrych kilka razy w tym temacie było napisane, liczą się jedynie parametry. Co do ubuntu: zainstalujesz jedynie na konsoli z wcześniejszym softem, bądź spiraconej. Jedno i drugie wiąże się w Twoim wypadku (jak rozumiem z wcześniejszych wypowiedzi masz już nowszy soft) z zakupem odpowiedniej konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, grałem wczesniej bez internetu na konsoli, teraz mam dostęp. Włanczam sobie GT5, wyskakuje mi update, naciskam okej zeby mi sciagnęło, gdy juz sei zainstalowało podczas ładowania gry wyskakuje mi ze brak miejsca na konsoli. W systemie sprawdzałem ze mam jeszcze wolne 280 giga, i pisze ze potrzebuje 35 mb chcoiaz wolne jest 280 giga., mam pare filmów jedą piosenkę i save Tylko z GT5 i Crisis 2. I jak to zrobić zeby mi działała ta wspaniała gra ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem, grałem wczesniej bez internetu na konsoli, teraz mam dostęp. Włanczam sobie GT5, wyskakuje mi update, naciskam okej zeby mi sciagnęło, gdy juz sei zainstalowało podczas ładowania gry wyskakuje mi ze brak miejsca na konsoli. W systemie sprawdzałem ze mam jeszcze wolne 280 giga, i pisze ze potrzebuje 35 mb chcoiaz wolne jest 280 giga., mam pare filmów jedą piosenkę i save Tylko z GT5 i Crisis 2. I jak to zrobić zeby mi działała ta wspaniała gra ?

Wywal wszystkie dane GT5 z konsoli (oprócz twoich save'ów) i zainstaluj od nowa powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×