Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie związane poniekąd z tym tematem, a więc:

Mam konsole z 80GB i mam drugą konsole z 250GB.

Jak i czy mogę zgrać wszystkie dane jak: konta, dane gier (save), trofea a także zainstalowane gry na nową konsole z większym dyskiem?

pzdr.

Patryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie konsole zaktualizuj do najnowszego firmware, połącz kablem sieciowym i skorzystaj z opcji transferu danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie konsole zaktualizuj do najnowszego firmware, połącz kablem sieciowym i skorzystaj z opcji transferu danych.

Dziękuje bardzo za odpis i pomoc :) Super że tak się da zrobić.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj kumpel zaliczył wczoraj YLOD w swojej konsoli i dzis kupuje nową...w starej konsoli mam dysk 500 gb ktory chce włożyć do nowej.czy wystarczy tylko w przełożyć dysk do nowej ps3 i wszystko będzie działać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym tylko zapytać czy mozna bezproblemowo juz wymienic dysk? Bo kiedys cos czytałem ze po jakiejs aktualizacji SONY popsuło tą możliwość, jednak od tego czasu było juz kilka aktualizacji, wiec pytam czy jest to juz naprawione i moge bez obaw wymienic dysk w PS3 FAT 40GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym tylko zapytać czy mozna bezproblemowo juz wymienic dysk? Bo kiedys cos czytałem ze po jakiejs aktualizacji SONY popsuło tą możliwość, jednak od tego czasu było juz kilka aktualizacji, wiec pytam czy jest to juz naprawione i moge bez obaw wymienic dysk w PS3 FAT 40GB?

Witam,

Nie będzie problemu z tym.

Pozdrawiam Screen-PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dexterNS

Witam,

Ostatnio dzieje się coś dziwnego z moja konsolą. Przypuszczam że to dysk. Obecnie jeszcze daje rade ale może kiedyś... ale nie o to chodzi. Kupowałem gry na PSS na spółkę (dzieliliśmy koszty na 5 osóB). Chciałbym się dowiedzieć przy przez formatowanie bądź wymianę dysku mój slot się dezaktywuje czy po prostu przepadnie? Wiem że można ręcznie dezaktywować ale czy jest to możliwe kiedy dysk się uszkodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio dzieje się coś dziwnego z moja konsolą. Przypuszczam że to dysk. Obecnie jeszcze daje rade ale może kiedyś... ale nie o to chodzi. Kupowałem gry na PSS na spółkę (dzieliliśmy koszty na 5 osóB). Chciałbym się dowiedzieć przy przez formatowanie bądź wymianę dysku mój slot się dezaktywuje czy po prostu przepadnie? Wiem że można ręcznie dezaktywować ale czy jest to możliwe kiedy dysk się uszkodzi?

Jeśli dysk padnie, to tracisz sloty. Jeśli ręcznie deaktywujesz, a potem na nowym dysku aktywujesz, to nie przepadnie. Możesz też zrobić kopię bezp. ale nie sądzę, żebyś miał gdzie, jeśli masz dużo gier na hdd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się chciałem dowiedzieć czy ten będzie działać , http://www.arest.pl/produkt/Dyski-twarde/4,16,,,0,0,0,cena:0_ms0;Pojemno_s_c:250-GB|320-GB,/19349/SAMSUNG-320-GB-8-MB-5400-obr-2-5-SATA-HM321HI/ , wolę się dopytać . Wolałbym Seagate'a niż to koreańskie padło , ale boję się , że mój dysk lada dzień przestanie działać i stracę wszystkie dane , więc chciałbym coś kupić natychmiast i jak najtaniej , a Seagate jest kilka dyszek droższy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym tylko zapytać czy mozna bezproblemowo juz wymienic dysk? Bo kiedys cos czytałem ze po jakiejs aktualizacji SONY popsuło tą możliwość, jednak od tego czasu było juz kilka aktualizacji, wiec pytam czy jest to juz naprawione i moge bez obaw wymienic dysk w PS3 FAT 40GB?

Witam,

Nie będzie problemu z tym.

Pozdrawiam Screen-PL

Na początku chcę się przywitać - witam wszystkich :D

a teraz treść właściwa - czyli nawet po tym jak zaktualizuję konsolę do najnowszego softa, to będzie można wymienić dysk na większy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dzisiaj dostałem konsolę PS3 Slim bez dysku (używana). Jutro mam zamiar kupić dysk (przeczytałem i wiem jaki) lecz po obejrzeniu filmiku zauważyłem, że kieszonka na dysk składa się z 2 części - jednej wysuwanej, drugiej stałej. Mi tej wysuwanej brakuje - czy mogę umieścić tam dysk bez niej jeśli konsola nie będzie przenoszona ?

Czy może włożyć tam jakąś szmatkę etc. żeby dysk miał podparcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szmatki nie dawaj - prosty powod - dysk bedzie sie na niej bardziej nagrzewał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam zamiar wymienić dysk,czy gry welcome back i dane do konta pss też sie skopiują.Z góry dzięki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tez, ale lepiej bedzie je usunac (backup sie szybciej zrobi, mniejszy dysk na niego bedzie potrzebny itp), a pozniej ponownie sciagnac z pss (w historii sciagania beda gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem się zastanawiać po co mi dysk 500GB, jak kupuję mało gier.

Czy ktoś posiada ten dysk?:

http://www.agito.pl/dyski-twarde/seagate-momentus-st9250315as-25-250gb-8mb-sata300.0.346774.html?attr=4268-433191,175-36026,176-1258

I czy polecacie sklep agito.pl czy kupić na innym?

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też ma problem. Kupiłem konsolę 320 gb, a gdy zapisuje na przykład jakiś trailer miejsce dostępne na dysku wynosi 223 gb (mam około 50 gb danych na dysku)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak jak z dyskami w kompie, nigdy nie będziesz miałtyle ile pisze w rzeczywiśtości bo troche jest to zbierane. Przy 320gb powinienneś na czysto mieć coś 298gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tych 298 gb odejmij jeszcze jakies 20-30 gb na system i zostaje na dema, filmy itp jakies 270 -280 gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a w przypadku 40GB aż 37 wolne ;) Zapewne 320gb w facie będzie miał więcej tego miejsca (nand 256 a slimy 16 przez co troche na hdd zapisują.)

Panowie, sam będe zamawiał dysk.

Rozumiem że tak jak przeczytałem. - Dowolnym dysk SATA, 2.5 calowy i mogę śmigać ? Planuje kupić 120-180GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, a w przypadku 40GB aż 37 wolne ;) Zapewne 320gb w facie będzie miał więcej tego miejsca (nand 256 a slimy 16 przez co troche na hdd zapisują.)

Panowie, sam będe zamawiał dysk.

Rozumiem że tak jak przeczytałem. - Dowolnym dysk SATA, 2.5 calowy i mogę śmigać ? Planuje kupić 120-180GB.

Jak najbardziej ale pamiętaj o RPM 5400, bo z 7200 mogą być problemy no i się ciut bardziej grzeją przez większą prędkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej ale pamiętaj o RPM 5400, bo z 7200 mogą być problemy no i się ciut bardziej grzeją przez większą prędkość.

czy sie bardziej grzeja - tak

czy beda problemy - nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wczoraj chciałem wymienić stary dysk 40 GB na Samsunga HM500JJ. Po odpaleniu konsoli mam komunikat " Nie można uruchomić. Nie znaleziono prawidłowego dysku twardego". Dysk Samsunga jest nowy. Sprawdziłem go podpinając pod PC i tam jest sprawny. Wczoraj zaktualizowałem soft konsoli do ver. 3.70. Chyba to jednak nie powinno mieć wpływu?? W necie znalazłem, ze są osoby które używaja tego dysku bezproblemowo. Co może być przyczyna, ze dysk nie jest wykrywany przez konsole ??. Stara 40 GB działa bezproblemowo po ponownym włożeniu do konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zmieniam dysk to rozumiem musze zdezaktywować moje slota żeby ich nie stracić. Czy jeśli mam powiedzmy jakieś gry z PSS pobrane i zrobie potem na ten nowy dysk backupa i z aktywuje te sloty to będa działać czy trzeba pobierać jeszcze raz ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×