Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Przymierząłem się kiedyś do wymiany dysku twarde i na przymiarkach się skończyło, nie miałem dysku przenośnego, a szkoda mi było kupić. Teraz naszła mnie inna myśl, czy udałoby się zrobić backup na pendrive 8 gb? usunąłbym z konsoli wszystkie dema, trailery, instalacje gier. Zostałyby tylko save. Taki backup pozwoliłby mi na zachowanie zapisanych stanów gry z Gran Turismo 5? i GH?? bo tego boję się najbardziej, trzecie raz nie będę od nowa odblokowywał wszystkiego;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz tak jak napisales to miejsca powinno starczyc.

save od gt5 nie jest chroniony przed kopiowaniem, wiec wystarczy na nim dac trojkat i skopiowac normalnie na pena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie będzie problemu z SATA2 ? :) Czy w PS3 wersja SLIM kieszeń na dysk różni się wymiarami? np. wersja 160gb od 320gb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam fat'a, wiec nie wiem jak jest z slim'em. max grubosc to 9,6 mm

sata 2 jest wstecznie kompatybilna z sata wiec nie bedzie problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłem dysk twardy 640 GB, po włożeniu go w miejsce starego pojawił sie komunikat że nie ma prawidłowego twardego dysku.

Co robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zmieniałem dysku w PS3, ale podejrzewam że może to być problem z systemem plików.

Podłączy dysk do kompa i sformatuj go do systemu plików fat32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie zmieniałem dysku w PS3, ale podejrzewam że może to być problem z systemem plików.

Podłączy dysk do kompa i sformatuj go do systemu plików fat32.

Byłem w sklepie w którym go kupiłem i koleś powiedział to samo, sformatowała mi go w fat 32 ale to nic nie dało. Pożyczył mi swój dysk ( inny producent, inna pojemność ), konsola tego dysku też nie widzi, wkładam oryginalny dysk i wszystko działa. Pomocy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Kupiłem dysk twardy 640 GB, po włożeniu go w miejsce starego pojawił sie komunikat że nie ma prawidłowego twardego dysku.

Co robić?

Miał ktoś z was podobny problem? Jeśli tak to jak się z tym uporał?

Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze dysk ma bledy?

pod pc dziala normalnie?

Pod PC dyski działały normalnie.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobacz pod hd tune czy ma jakies bledy, bad sectory czy cos.

Oba dyski, które miałem były sprawne na 100%.

Zapytam jeszcze raz, czy ktoś miał podobny problem? Jeśli tak to napiszcie jak się z nim uporaliście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz konkretnie czego nie rozumiesz w tym stwierdzeniu:

komunikat że nie ma prawidłowego twardego dysku

I podstawowa sprawa to aktualny Firmware Sony 3.72.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba dyski, które miałem były sprawne na 100%.

Zapytam jeszcze raz, czy ktoś miał podobny problem? Jeśli tak to napiszcie jak się z nim uporaliście.

Witam szanowne forum.

Kolego , ja miałem podobnyu problem jakiś czas temu z dyskiem Seagate XT 500GB 7200, postaram się naświetlic sprawę.

Posiadałem Soft w PS3 3.70 , rozwiazanie było dośc proste i mi pomogło..

Zaopatrz sie w pendriva z najnowszysm softem do aktualizacji ( zrób foldery PS3\UPDATE ) uruchom kosole w trybie Recovery i menu:

Jak uzyskać dostęp PlayStation Recovery Menu:1. Wyłącz PlayStation 3.

2. Przytrzymaj przycisk zasilania; System ponownie włączy i wyłączy się.

3. Kiedy system został zamknięty, ponownie naciśnij przycisk włączenia, aż usłyszysz 2 kolejne sygnały.

4. Po usłyszeniu dwóch sygnałów, zdejmij palec z przycisku włączenia.

5. Będziesz poproszony o podłączenie kontrolera przez USB, następnie naciśnij przycisk PS.

6. Pojawi się Recovery Menu.

kliknij aktualizacje softu ,konsolka zobaczyła mój dysk sformatowała i zainstalowała ponownie oprogramowanie którego częsc jest instalowana na dysku twardym stąd mogą występowac problemy z wymianami dysków.

Pozdrawiam

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki za wyczerpującą odpowiedz. Mam nadzieje że i u mnie podziała. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum.

Kolego , ja miałem podobnyu problem jakiś czas temu z dyskiem Seagate XT 500GB 7200, postaram się naświetlic sprawę.

Posiadałem Soft w PS3 3.70 , rozwiazanie było dośc proste i mi pomogło..

Zaopatrz sie w pendriva z najnowszysm softem do aktualizacji ( zrób foldery PS3\UPDATE ) uruchom kosole w trybie Recovery i menu:

Jak uzyskać dostęp PlayStation Recovery Menu:1. Wyłącz PlayStation 3.

2. Przytrzymaj przycisk zasilania; System ponownie włączy i wyłączy się.

3. Kiedy system został zamknięty, ponownie naciśnij przycisk włączenia, aż usłyszysz 2 kolejne sygnały.

4. Po usłyszeniu dwóch sygnałów, zdejmij palec z przycisku włączenia.

5. Będziesz poproszony o podłączenie kontrolera przez USB, następnie naciśnij przycisk PS.

6. Pojawi się Recovery Menu.

kliknij aktualizacje softu ,konsolka zobaczyła mój dysk sformatowała i zainstalowała ponownie oprogramowanie którego częsc jest instalowana na dysku twardym stąd mogą występowac problemy z wymianami dysków.

Pozdrawiam

Dzięki Spajker, pomogło. Dzięki za pomoc pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuję wymienić mój 60 gb dysk na większy, bo nie mieszczą mi się gry zakupione w PS Store, a nie mam czasu ściągać ich na nowo za każdym razem, kiedy chcę zagrać, kasując inne...

Przeczytałem poradnik na ps3site o wymianie dysku, ale autor stwierdza, że wraz z aktualizacją firmware'u do wersji 3.56, po wymianie dysku pojawia się błąd 8002f2c5.

Czy ktoś z Was wymieniał dysk już PO wejściu tego firmware'u?

Ewentualnie, czy SONY zlikwidowało już ten problem jakimś kolejnym update'm softu?

Pozdrawiam,

NitekPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć czy utworzone konta (mam ich kilka na spółkę) wraz z zawartością przegrają się podczas backup'a? Czy trzeba każde konto dezaktywować osobno i aktywować ponownie na nowym dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konto jest przypisane do konsoli, a nie dysku. ja po wymianie dysku nic nie aktywowalem itp i wszystko z pss dzialalo normalnie.

zreszta jak sie handluje slotami to roznie moze byc :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam starą 80-tkę FAT i noszę się z zamiarem wymiany dysku na nowy, stąd kilka szybkich pytań?

1. Czy backupa mogę zrobić na pendriva 128GB? Czy muszę wcześniej jakoś tego pena przygotować? Sformatować ew. utworzyć specjalne katalogi?

2. Ile trwa taki backup a póżniej restore jeśli chcę kopiować wszystkie dane (gry, save itp). Do części współdzielonych kont psn nie mam już dostępu a nie chcę stracić pobranych z nich zawartości, dlatego skasowanie gier przed zmianą dysku i ponowne ich zassanie odpadają.

3. Czy dobrze rozumiem, że po zmianie dysku przy użyciu backup/restore na nowym dysku będzie wszystko to, co było na starym? (konta, gry, savy, ustawienia etc.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 dysk musi byc sformatowany na fat32

2 wszystko zalezy od ilosci danych. moze trwac 10 minut, albo 2 godziny

3 bedzie :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ,sprawa wygląda tak:  mam konsole ps3 40gb .usunąłem z konsoli wszystkie możliwe pliki z dysku ,NIC więcej nie mogę już usunąć. Mam pobrane z PSN dwie gry FIFA12 (9122 MB) zainstalowana. oraz Battlefield 3 (13GB)  który nie jest zainstalowany ,przy instalacji piszę ,że za mało miejsca na dysku mimo tego ,że w informacji pokazuje mi (7122 MB wolnego miejsca wsumie razem na moje oko wychodzi około 30GB Gdzie pozostałe 10? )  co zrobić ???czy mam usunąć świerzo zakupioną fife żeby zainstalować BF3 czy może da się jeszcze jakoś to zrobić? np kopiować ściągnięte gry na większy dysk PROSZĘ O ROZSĄDNE PORADY.

Edytowane przez WKS_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×