Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem ,zbytnio się nie znam. Ale od czego masz kochanego wujka google? Wpisz. Może on ci pomoże:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy faktycznie nie podejdzie do czarnulki dysk typu sata? czy to błąd w poradniku? ;)

- dysk o prędkości 5400 RPM ( może być szybszy, ale bardziej się grzeje i jest droższy :))

- SATA

- wielkość max 2,5"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info sprawdziłem podejdzie bez problemu bo hdd mam z popsutego laptopa 250GB a w czarnulce 80 wiec chce zamiane zrobić. A jeszcze pytanie jedno czy chocby na hdd były dwie partycje i miałby partycje w ntfs to czarnulka poradzi sobie ze sformatowaniem go?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no worries, przejedzie sie po nim, jak po rudej kobyle ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź jeszcze mam jedno ważne pytanie czy w końcu potrzebny jest ten plik systemowy na penie przy zmianie na nowy hdd czy czarnulka sama sobie go zciągnie i zainstaluje bo tu na forum są rozbieżności jedni piszą że nie trzeba dródzy że trzeba proszę o konkretną odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pendrive na pewno jest potrzeby jeśli nie masz konsoli połączonej z siecią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam polączoną z siecia mam wifi w domu z tym nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam polączoną z siecia mam wifi w domu z tym nie ma problemu.

to do dzieła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na wszelki wypadek czy ktoś może podać linka do najnowszego firmware? bo jestem ciekaw jak sie połączy z wifi jak ja mam ją zabezpieczona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady.

Poszło bez problemów :). Dysk 500 gb śmiga. Jedyny pain in the a.. to był back up (pomyślałem, że nie będzie mi się chciało całego contentu znowu ściągać), który trwał prawie 7 godzin. Za to restore trochę ponad 2:30.

Myślałem, że to będzie trudniejsze, ale nawet ktoś średnio rozgarnięty da sobie spokojnie radę.

Dla zmieniających w przyszłości - dysk z interfejsem SATA II też pójdzie. EDIT: tak jak kakaroto już o tym pisał :P

Edytowane przez The_Siemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sata i sata2 normalnie beda dzialac

...

Dla zmieniających w przyszłości - dysk z interfejsem SATA II też pójdzie.

przecież juz o tym pisalem :whistling:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, chcę wymienić dysk w moim SLIMie na większy i chciałem zapytać czy jest jakiś sposób żeby skopiować cały obraz dysku na ten większy w taki sposób, aby po włożeniu do SLIMa nie trzeba by konfigurować od nowa wszystkiego (zwłaszcza kont PSN), np mam kilka pozycji zakupionych na 5 osób (dawne czasy) i nie pamiętam zagwiazdkowanych haseł (czy będzie to dalej działało??). Czy da się tak zrobić?? czy do poprawnego działania gier PSS potrzebne będą jednak te hasła??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dysk, podłączyłem, standardowa informacja, by podpiąć pena, zrobiłem to - teraz szuka..szuka i szuka. To tak długo trwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A aktualizacja na penie jest? Folder bodajże PS3\UPDATE i tutaj ma być plik z aktualizacją a nazwy folderów mają być z dużych liter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Prawdopodobnie padl mi dysk bo wyskakuje komunikat "System plików dysku twardego jest uszkodzony i zostanie przywrócony" . Za kazdym razem wyskakuje to samo nawet po odpaleniu menu recovery. Gdy podlaczylem dysk ps3 pod lapka wyskoczyl komunikat "No bootable device- insert...." wiec nadziei chyba nie ma juz zadnej.

Wlasciwie gram tylko w fife i czasem sciagne jakies demowki. Mysle ze dysk max 40 Gb jest mi potrzebny. Moje pytanie jest takie:

Ile mniej wiecej kosztuje dysk do play station 3 (40 gb)? Dajcie linki do swoich propopzycji

Przed "smiercia" dysku mialem rowniez problemu z laserem/napedem(?). Trenowalem swoja cierpliwosc wkladajac i wyciagajac plyte aby ta wkoncu zalapala. Trwalo to czasem nawet 40 min. Ten problem nie zostal rozwiazany i tu pojawiaja sie kolejne pytania:

Czy tak dzialajacy laser/naped jeszcze dlugo pozyje?

Ile mniej wiecej kosztuje laser do play station 3? Rowniez podajcie linki do w miare taniego sprzetu.

Nie oczekuje odpowiedzi typu - wejdz na allegro i sam sobie sprawdz bo Nie jestem w temacie i nie wiem czym sie kierowac przy zakupie.

Z gory dziekuje za konkretne odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Formatowanie /przywracanie? w jaki sposob?

Po wlaczeniu konsoli pojawia sie tylko komunikat "System plików dysku twardego jest uszkodzony i zostanie przywrócony" po tej operacji konsola resetuje sie i wszystko zaczyna sie na nowo:) Żadnych dodatkowych opcji PS3 na ekranie nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×