Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ostatnio wymieniałem dysk twardy, ponieważ się zepsuł, i mam teraz problem, bo podczas grania słyszę brzdękanie od strony właśnie tego dysku(prawej). Wie ktoś może co może być tego przyczyną i jak temu zaradzić?

za każdą odpowiedź bardzo dziękuję. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potwierdzam ze konsola slim przyjmuje bez problemu dysk 1 Tb mój to WD 1TB 5400 16MB

Tak dla ciekawości podaje ze kopia 230G danych trwała 18 godzin 34 min a powrót do konsoli 7 godzin 28 min

Teraz nie będzie dylematu, co ściągnąć teraz a co później :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma "dobrych" firm. Dysk znanej moze byc zawodny a mniej znanej moze chodzic 6485736 lat! Nie ma znaczenia! Wazne zeby byl 2,5", 5400RPM, SATA I/II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę, rzućcie okiem na:

http://www.komputronik.pl/product/110429/Sprzet_komputerowy/Podzespoly/WD_Blue_500_GB_5400_8MB_Serial_ATA-300_.html

Czy wszystko z nim w porządku i bez problemów będzie pasował do PS3? I czy standardowo każdy dysk ma w zestawie zworkę, by móc przestawić tą opcję transferu na 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie pasował

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze jedna kwestia. Potwierdźcie, czy wszystko dobrze rozumiem:

1. Na dysk przenośny robię sobie backup wszystkich danych (gier, trofeów, znajomych itd.)

2. Na pendrive z kolei wrzucam do folderu "PS3" i "UPDATE" plik z najnowszą aktualizacją, którą pobieram ze strony Sony.

3. Po wymianie dysku i pierwszym uruchomieniu konsoli z nowym dyskiem, podłączam do konsoli wspomniany pendrive z aktualizacją po to, by po formacie ta aktualizacja bez problemów mi się zainstalowała.

4. Po zalogowaniu się na swoje konto i wejściu do XMB, podłączam dysk przenośni i przywracam wszystkie dane (gry, trofea, znajomych) na nowy dysk.

Czy tak? Czy nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze jedna kwestia. Potwierdźcie, czy wszystko dobrze rozumiem:

1. Na dysk przenośny robię sobie backup wszystkich danych (gier, trofeów, znajomych itd.)

2. Na pendrive z kolei wrzucam do folderu "PS3" i "UPDATE" plik z najnowszą aktualizacją, którą pobieram ze strony Sony.

3. Po wymianie dysku i pierwszym uruchomieniu konsoli z nowym dyskiem, podłączam do konsoli wspomniany pendrive z aktualizacją po to, by po formacie ta aktualizacja bez problemów mi się zainstalowała.

4. Po zalogowaniu się na swoje konto i wejściu do XMB, podłączam dysk przenośni i przywracam wszystkie dane (gry, trofea, znajomych) na nowy dysk.

Czy tak? Czy nie tak?

1tak ale potrwa to wieki- szybciej będzie gry skasować i pobrać je ponownie

2/3 tak

4 tak ale to też zabierze trochę czasu.

po co chcesz backupować trofea i znajomych skoro one się same zsynchronizują potem?

lepiej wgraj sobie na nowy dysk nowy FW a potem pobierz gry z neta bo szkoda czasu na backup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rob backup , szkoda kopiowania save'ow kazdego osobno , z reszta niektorych nie mozna skopiowac , do tego wszystkie profile bedziesz musial tworzyc od nowa , pobierac motywy i wszystkie drobiazgi , lepiej usunac gry , łatki itp , zrobic backup i wrocic z powrotem na swoj stary system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeszcze jedna kwestia. Potwierdźcie, czy wszystko dobrze rozumiem:

1. Na dysk przenośny robię sobie backup wszystkich danych (gier, trofeów, znajomych itd.)

2. Na pendrive z kolei wrzucam do folderu "PS3" i "UPDATE" plik z najnowszą aktualizacją, którą pobieram ze strony Sony.

3. Po wymianie dysku i pierwszym uruchomieniu konsoli z nowym dyskiem, podłączam do konsoli wspomniany pendrive z aktualizacją po to, by po formacie ta aktualizacja bez problemów mi się zainstalowała.

4. Po zalogowaniu się na swoje konto i wejściu do XMB, podłączam dysk przenośni i przywracam wszystkie dane (gry, trofea, znajomych) na nowy dysk.

Czy tak? Czy nie tak?

To ja się przyłączę do powyższego z własnym pytaniem: czy dysk twardy i pendrive trzeba jakos wczesniej formatować na kompie czy wystarczy jak pendrive jest pusty, a dysk od razu wkładam po zakupie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FAT32

Jak ktoś ma problemy z formatowanie w FAT32 to tutaj jest wszystko opisane

http://www.tech-reci...fore-upgrading/

Dysk wkładamy prosto ze sklepu do konsoli, która sama sobie z nim poradzi.

Edytowane przez stey
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele , setny raz to samo . Konsola i tak formatuje pod siebie , wiec niewazne czy na tym dysku cos jest , w jakims systemie jest sformatowany , czy jest moze prosto ze sklepu , niewazne , wkladasz i juz . Pendrive'y czy dyski zewnetrzne podlaczane do konsoli musza byc w fat , ntfs konsola nam nie wyswietli .

Edytowane przez LukaszWro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak kupowalem kilka gier na spole to czy po zrobieniu backupu wszystko bedzie ok?

Szkoda by bylo stracic to wszystko, a zastanbawiam sie nad podmiana dysku z laptopa hp dv5 320GB na 80GB FAT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym dyskiem: http://allegro.pl/promocja-toshiba-1tb-2-5-9-5mm-nowy-model-i2889867748.html z tym, że w opisie aukcji jest napisane, że jest jakiś super cienki, ale też że zmieści się do każdego laptopa, a boję się, że jak wlożę go do ps3 to będzie za mały itp.

Ewentualnie ten, ale on juz ma mniejszą pojemność: http://allegro.pl/wd...2884496373.html

Który lepszy?

Edytowane przez Simon7319

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9,5 mm to standardowa wielkość. Są mniejsze - 7 mm i to one nie pasują do PS3. 9,5 mm spokojnie Ci wejdzie. Ja po nowym roku też biorę z WD, tyle, że 500 GB :) Za 208 zł w Karenie (internetowy sklep Komputronika).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od siebie powiem tylko, uważajcie na dyski z tych serii eco typu WD green itp- są wolniejsze od nie eko HDD a często kosztują więcej nawet...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że zapytam tutaj bo nie ogarniam trochę jednej rzeczy.

Zrobiłem backup'a przed wymianą dysku, dzisiaj wymieniam dysk no i przy odpaleniu konsoli muszę stworzyć usera i stworzyłem go pod inną nazwą niż miałem przed backupem. I sytuacja jest taka że po wgraniu backupu na dysk jest tych 2 użytkowników i pierwszy nazwę miał jak mój user sprzed wymiany dysku (mimo iż dałem inną) a drugi to "*Użytkownik 1". No i wcześniej info jest że dane zostały przerzucone na konto Użytkownik 1. Więc jednego usera chciałem usunąć bo nie potrzebuje obu, ale przed usunięciem oba te konta (profile użytkowników) odpalałem, nie wiem czy nie jest to błąd, tak czy siak na obu były save z gier a na koncie o mojej nazwie automatycznie logowało do PSN, natomiast na *Użytkownik 1 nie. Trochę się zdziwiłem początkowo ale pomyślałem, że to może przez tą nazwę usera. W każdym razie zmieniłem nazwy "Użytkownik 1" został nazwany tak jak powinien, a tamto konto zmieniłem nazwę na roboczą i usunąłem. I co teraz? Gry na dysku zostały ale save już nie i nie rozumiem czemu tak jest, skoro niby na koncie "Użytkownik 1" znajdowały się wszystkie dane przywrócone z backup'u.

I teraz mam pytanie co zrobić żeby zostawić wszystkie dane a pozbyć się jednego usera, który jest zbędny?

Bo w teorii wychodzi tak że na konto B - czyli *Użytkownik 1, zgrane zostają wszystkie dane z backup'u.

Na koncie A również działają te dane, ale informacja zaraz po backupie informuje o tych danych na Użytkowniku, w związku z czym wywalam konto A, żeby mieć tylko 1 usera.Koniec końców wyszło tak że wywaliłem złego usera bo mi savy z gier poznikały, pytanie więc po co te info że to na koncie *Użytkownik 1 są wszystkie dane z backup'u. Chyba że ja czegoś nie skumałem w tej informacji i popełniłem kompletną gafę? Tak czy siak robię restore raz jeszcze od nowa dlatego teraz pytam tu żeby się nie wkopać ponownie, bo póki co zerkałem na YT i w sumie poszedłem w ślady tak jak tłumaczył to facet, wychodzi na to że coś mi nie pykło.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ja właśnie tez jestem po wymianie. Po instalacji założyłem użytkownika jak chciała konsola bez żadnych danych następnie backup później po odpaleniu miałem użytkownika 1 i swój Nick. Usunąłem użytkownika 1 a na swoim Nicku zrobiłem synchron trofikow i wszystko śmiga :banana:

Edytowane przez SENSEO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta dokładnie tak trzeba zrobić, tj wywalić użytkownika 1.

Ja mam pytanie, bo wymieniłem dysk na Toshibę 500 gb, liczba obrotów 5400, cache 8 mb, interfejs SATA II 3Gb/s i teraz jak instaluje gry ściągnięte z PSS to trwa to z 20 minut, czasami dłużej. Nie pamiętam dokładnie ile to trwało na oryginalnym dysku ale chyba krócej, czy to od czegoś zależy że to trwa tak długo, mogę coś z tym zrobić? Czy to już tak zostanie?

Chodzi mi o instalacje takich gier jak Little Big Planet 2 czy Crysis 2, fakt że nie są to małe gry ale mam wrażenie że przed zmianą dysku i tak instalacja zamykała się w 10 a nie 20 minutach.

Edytowane przez Scooby-Doo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to faktycznie pomoże, ale czy zmieniałeś w dysku zworkę z interfejsu 300 na 150? Tak jak pisze w pierwszym poście?

7. Wersja interfejsu - Serial ATA/150 (Serial ATA/300 też będzie działać po przestawieniu zworki na opcję transferu 150)

Poza tym, z tego co pamiętam, to wszystkie gry zajmujące więcej niż 10 Gb na PS3 instalują się około 20-30 minut. Weź też pod uwagę, że gra instaluje się znacznie wolniej w momencie, gdy dodatkowo ściągasz w tle kolejną grę :)

Edytowane przez blackhawkPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa dobra to pewnie to co piszesz, że jak ściągam w tle kolejną grę i wtedy instaluje się wolniej to jest gwoździem programu, bo u mnie właśnie była taka sytuacja. Zworki nie mam w ogóle założonej, na dysku który był w konsoli, oryginalny, również nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×