Skocz do zawartości
przem_2010

Wymiana dysku w PS3

Rekomendowane odpowiedzi

Do srodka 2.5 sata takie jak do laptopow , praktycznie kazdy powinien pasowac i chodzic .

Zewnetrzny musi byc sformatowany w tym formacie ktory obsluguje pliki do 4 gb , nigdy nie pamietam , ktory to jest , ntfs bodajze , natomiast na dysk zewnetrzny nie mozna pobierac czy instalowac gier , najwyzej mozna film puscic albo przerzucic muzyke lub zdjecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dysk zewnetrzny odpada, interesuje mnie tylko storage na gry instalowane, ok wymontuje jakis hdd z laptopa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kup ten dedykowany dysk 250GB

Nowy system PS3 Super Slim jest dostępny w dwóch wariantach: z dyskiem twardym o pojemności 500GB oraz z pamięcią flash o pojemności 12GB. Użytkownicy mogą rozszerzyć pojemność nowego modelu PS3 z 12GB pamięcią flash poprzez podłączenie dedykowanego dysku HDD o pojemności 250GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jest drogie cholerstwo , tak jak bylo kiedys z xboxem , 120 gb kosztowal 500 zl , a do Ps3 mozna bylo kupic 320 za mniej niz 200 zl , a watpie zeby Sony teraz zrobilo taka akcje i zmienilo zlacze dysku na nietypowe , takze jak masz dysk z laptopa to wloz na probe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wyjalem z szafy niedzialajacego Acera mojej dziewczyny ;)

Za kilka minut dam znac, jak wyglada sprawa. Mam 160GB hdd do wyciagniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powinno byc problemów bo Sony nie informowało, ze zmieniło coś przy dysku i wchodzą tylko certyfikowane wiec powinien kazdy HDD 2.5" tam wejść i działać :)

Edytowane przez Singularity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem, do tego modelu trzeba jeszcze zakupić kieszeń na dysk (jednak mogę się mylić).

EDIT: Kolega wyżej mnie uprzedził.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ale jak sie uceluje i "uczelni" papierem to dziala :P

Jutro pomysle nad lepszym rozwiazaniem :)

Anyway - działa! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze jednak zastosowali jakis chwyt , zeby naciagnac na pare zlotych . Aczkolwiek tak jak wspomnialem , sprobuj go wspasowac bez kieszeni i cos podlozyc , zeby sie nie ruszal

A widzisz , byles szybszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam też kupiłem niedawno superslimke z pamięcią flashową i nieźle mi już krwi napsuła. Ale jak na polaka przystało nie ma rzeczy nie do przejścia!

Dysk 2,5" pasuje bez problemowo tak jak do każdej innej wersji Ps3 tylko właśnie nasze kochane Sony jak zawsze naciąga więc pomimo braku w środku dysku wewnętrznego Sony i tak zapewniło kieszonki do niego w swoim nowym produkcie. Owszem można podłożyć coś pod sam HDD (kartonik czy cuś innego) albo można poświęcić 10 minut i pogmerać po necie i znaleźć oryginalną kieszonkę http://allegro.pl/sony-hdd-cady-przejsciowka-do-dysku-ps3-szczecin-i2789669947.html .

Mam nadzieję że pomogłem *^_^*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, Panie w sumie też.

Mam problem odnośnie konsoli... Mianowicie konsola wyrzuciła mi żółtą diodę z którą uporałem się w serwisie. Naprawa pogwarancyjna. Podczas odbioru konsoli dowiedzialem sie ze dysk sie wysypal, ze go konsola nie widzi. Mysle ok, jakos dane odzyskam i wsadze wiekszy dysk 320gb ktorego jestem w posiadaniu.

Pousuwałem wszyskie partycje, (wyjety z laptopa) wsadzam go do konsoli i mam ten sam komunikat co z dyskiem poprzednim (60gb [FAT 60gb z 4usb]) czyli cos w stylu że nie można odnaleść urzadzenia masowego czy cos takiego... widze po prostu standardowe fale w animacji ps3 i ten komunikat... Teraz pytanie, w czym moze byc problem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makaveli,

w moim przypadku wyglądało to tak - wykręciłem z laptopa dysk, wsadziłem go do konsoli. Po włączeniu, z automatu wykrył nowy dysk i zaczął formatować. Działa bez zarzutu, więc skoro przy drugim dysku wyrzuca taki sam komunikat u Ciebie problem pewnie leży w złączu lub gdzieś głębiej. Raczej konsola się skisiła, może kabel, może samo złącze... Sprawdź z 3 dyskiem tak na wszelki.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, czy masz zworkę na dysku przestawioną na SATA1. SATA2 jest nieobsługiwane przez PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziś z nią powalczyłem... bez większych efektów. Kolejno co robiłem:

1. Sformatowałem 320gb na FAT za pośrednictwem windows

2. Sciagnalem najnowszy firmware na pendrive i umiescilem go w folderze PS3/UPDATE

3. Wlozylem dysk do konsoli razem z pendrive'em

4. Odpalilem i "kupa"... ten sam komunikat a dokladnie "Nie można uruchomić,Nie znaleziono odpowiedniej pamięci masowej systemu"

5. Probowalem odpalic recovery menu zgodnie z instrukcjami na google, wynik patrz punkt 4.

6. Pomyslow brak...

7. Moj dysk nie ma zadnych zworek o.0... hitachi 320gb 7200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w kwestii wymiany dysku:

1. Mam 250GB z czego zajete jakieś 240GB grami z PSN i Plusa.

2. Podpinam zewnętrzny dysk i robię całkowitą kopię danych czyli te 240GB

3. Wkładam do konsoli nówkę dysk 750GB, formatuję.

4. Podpinam zewnętrzny dysk i odzyskuję 240GB gier, sejwów itd.

Czy powyższe kroki są prawidłowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywal wszystkie gry z dysku , zrob maly backul , po wymianie dysku pobierz gry z Ps Store jeszcze raz . Jest calkiem prawdopodobne , zeby konsola odmowi ci zrobienia tak duzego backupu albo bedzie to trwalo trzy dni , ja na 18 gb dosyc dlugo czekalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie brzmi:

Czy 500GB to największa pojemność dysku jaką można wsunąć do PS3?

W necie mam sprzeczne informację, pytam może ktoś ma większy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×