Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba wywiercic małą dziurkę tam gdzie zatrzymało się pęknięcie to zatrzyma ten proces (gdzieś o tym czytałem) :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wywiercic małą dziurkę tam gdzie zatrzymało się pęknięcie to zatrzyma ten proces (gdzieś o tym czytałem) :thumbsup:

Też o tym czytałem, ale boje się mimo wszystko :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby zniszczyć płytę nie trzeba robić kompletnie nic, to czasem wada fabryczna. mam tak z dirtem, pęknięcie idzie od wewnętrznej strony w kierunku obszaru danych. Modle sie aby tam nie doszło... Więc tak czy inaczej dystrybucja cyfrowa ma jakąś przewagę nad wypuszczaniem gier na plytach.

Równie dobrze możesz mieć problem z prawidłowym pobraniem gry, albo przechodzisz do jakiegoś momentu,gry a tu zonk- bład gry.

Wymień płytę, masz na nią gwarancję.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wielu ludzi lubi zbierać gry i rozpływać się nad swoją kolekcją wyeksponowaną na półce. No i nie sądzę żeby mieli dość mocne serwery, ktoś wcześniej wspomniał jak się np. 3 mln ludzi rzuci w dniu premiery na coś ( a rynek rośnie to mogą być nawet większe liczby) to nie zanim każdy to ściągnie miną ze 2 dni. Problemem jest też jak długo by trzymali gry na serwerach, teraz wchodzę na allegro czy ebay i mam fajna grę sprzed 3 lat w którą nie miałem wcześniej okazji zagrać, a tak to powstaje ryzyko, że zostanie usunięta. Co do zniszczenia płyty, tak samo może ci paść dysk w konsoli i w najlepszym wypadku czeka cie ściąganie np. 10 gier, co jest równie upierdliwe jak oddanie płyty na gwarancję/regenerację. Każdy system ma pewne wady i zalety, ale OBECNA forma dystrybucji sieciowej (jeżeli chodzi o "duże" gry) to porażka, więc mam nadzieje ,że przy PS4/X720 dane mi będzie dalej czuć przyjemność odfoliowywania nowego pudełeczka :D .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i nie sądzę żeby mieli dość mocne serwery, ktoś wcześniej wspomniał jak się np. 3 mln ludzi rzuci w dniu premiery na coś ( a rynek rośnie to mogą być nawet większe liczby) to nie zanim każdy to ściągnie miną ze 2 dni.

Nie wiem czy słyszałeś o czymś takim jak P2P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P2P co zmienia? I tak najpierw ktoś musiałby pobrać z "macierzystego" serwera, zanim by się rozeszło po peerach, a ten kto by z nich ciągnął byłby nijako drugi w kolejce, więc i tak każdy by uderzał w dzień premiery ssać z serwera. Ew. można by część graczy uprzywilejować ale też nie widzę żeby to przeszło. Więc problem jak był tak jest. Poza tym, kto by chciał zawalać sobie wysyłanie żeby to seedować wszystko? Z torrentami to jakoś działa bo ludzie czują w tym jakąś społeczność "walczącą z zachłannymi korporacjami", ale tak to raczej nie sądzę żeby wielu ludzi było specjalnie wielkodusznych, a zmuszenie ich do seedowania to też nie najlepsze wyjście. No i w przypadku gier nextgen mówimy o dziesiątkach a nawet setkach GB na grę. I jak miałbyś kontrolować P2P, IMHO nawet gdyby (a na pewno by tak było) wszystkie połączenia przechodziły przez centralny serwer to nie stanowiło by problemu obejść takie zabezpieczenie i przesyłać sobie gry bezpośrednio między konsolami, po prostu piratując, gry na nośniku mają większy potencjał jeżeli chodzi o zabezpieczenia. Pomyśl trochę pierniczku zanim zaczniesz pierniczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Point taken. Nie mówię że p2p to zła technologia tylko ,że jeśli każda gra będzie tylko p2p to nie ma prawa działać. A budowa nowej technologii/infrastruktury do pełnej dystrybucji sieciowej wywindowała by ceny gier i konsol w kosmos. Będę bronić moich pudełek jak lwica!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się tak aż nie śpieszy do next genów jak tobie Żywy. Ale jak jesteś fapfapcz graficzny to czemu nie. Z tych linków wynika 2013/2014 i jest git bo tak przeczuwałem. Wazne ze nie 2012.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ktorym miejscu napisalem ze mi sie spieszy albo ze lece na grafike, co miszczu? Boszzz, co za ludzie, to juz nawet nie mozna linka wkleic z internetu... A poza tym grafika grafika, ale framerate na obecnych konsloach lezy i kwiczy, co druga gra nie trzyma nawet 30FPS, a screen-tearing tez jest coraz powszechniejszy, takze chcac nie chcac juz czas na nowe konsole (chyba ze ktos ma slaby wzrok i nie dostrzega tych wad, ale z tym to do okulisty). O tym ze 95% gier nie jest w HD nawet nie wspominam.

Edytowane przez Żywy
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jak można pracować nad grą na sprzęt, który jeszcze nie powstał i jak sami napisali nie wybrano jeszcze silnika graficznego. Chyba, że programuje się na niego tak samo jak na 360, tylko że ma lepsze bebechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja cyfrowa miała by sens gdyby gry (logicznie myśląc były) tańsza są jeszcze droższe np fifa 239pln o ile się nie mylę. Sony eliminając ceny transportu, ceny wyprodukowania pudełka i nagrania danych na nośnik BR oczywiście, potrafi wystawić grę jeszcze drożej . Nigdy nie wierzyłem w dystrubucje cyfrową.

A mi się tak aż nie śpieszy do next genów jak tobie Żywy. Ale jak jesteś fapfapcz graficzny to czemu nie. Z tych linków wynika 2013/2014 i jest git bo tak przeczuwałem. Wazne ze nie 2012.

Zagraj w Crysis 2, killzone 3 to ci się pospieszy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja cyfrowa miała by sens gdyby gry (logicznie myśląc były) tańsza są jeszcze droższe np fifa 239pln o ile się nie mylę. Sony eliminając ceny transportu, ceny wyprodukowania pudełka i nagrania danych na nośnik BR oczywiście, potrafi wystawić grę jeszcze drożej . Nigdy nie wierzyłem w dystrubucje cyfrową.

Zagraj w Crysis 2, killzone 3 to ci się pospieszy

Grałem w Crysia 2 i Killzona 3 ale co to ma do tego.:pinch:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dystrybucja cyfrowa miała by sens gdyby gry (logicznie myśląc były) tańsza są jeszcze droższe np fifa 239pln o ile się nie mylę. Sony eliminając ceny transportu, ceny wyprodukowania pudełka i nagrania danych na nośnik BR oczywiście, potrafi wystawić grę jeszcze drożej . Nigdy nie wierzyłem w dystrubucje cyfrową.

Z tymi cenami gier na PSN, to pewnie jest tak. Sony głupie nie jest i raczej wiedziało, jakie będą "akcje" jeśli dadzą możliwość zainstalowania gry na 5 różnych konsolach. Gdyby ceny były niższe, np. za FIFE 12 zapłacilibyśmy 150 zł. 150/5= 30 zł za osobę. To się w ogóle deweloperowi nie opłaca. Trzeba czasami zrozumieć zasady rynku, lub popatrzyć na to z innej/drugiej strony. Drugą rzeczą, jest fakt, że cyfrowa dystrybucja w większości przypadków jest zależna od kursu $/E, a jak wiemy, dużo nie zarabiamy w przeliczeniu na te waluty.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w Crysia 2 i Killzona 3 ale co to ma do tego.:pinch:

No oprócz tego że czasami spowalnia to nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się póki co nie śpieszy na nową konsolę, pewnie dlatego ze nie mam takich funduszy zeby ją od tak se kupic :).

PS. Ile kosztowało Ps3 po premierze na złotowki, pamieta ktos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się póki co nie śpieszy na nową konsolę, pewnie dlatego ze nie mam takich funduszy zeby ją od tak se kupic :).

PS. Ile kosztowało Ps3 po premierze na złotowki, pamieta ktos?

yyy 2500-2600zł

niemartw sie PS4 będzie tak 2013-2014 i bardzo dobrze mi tez sie nie spieszy,ale wszytko na to wskazuję że 2014 premiera i gra gitara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak jeśli BF3 na PS3 będzie wyglądać jak wersja low z PC, to na PS4 czas jak najszybciej, a nie za 2-3 lata.

Poza tym BF3 na PS3 lata w 30fps więc to jakiś joke.

Pierwszy raz odkąd mam PS3 zastanawiam się nad wersją na PC bo płacenie więcej za grę brzydszą i chodząca mniej płynnie nie kalkuluje mi się.

Może jeśli deweloperzy nie robili gier na pałę i pisali pod konkretną architekturę dałoby się więcej wyciągnąć z konsoli.

Naughty Dog z U3 pokazało że da się dużo z PS3 wyciągnąć jednak jest to exclusive nikt kodu nie będzie przepisywał na każdą platformę więc trzeba dać deweloperom więcej mocy :)

Edytowane przez shemaforash
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pudełko i płyta to akurat minusy moim zdaniem. Nośnik może ulec zniszczeniu. Wersja cyfrowa nie.

Natomiast Instrukcja jest dostępna do każdej gry w wersji cyfrowej, więc też nie rozumiem czemu wersja z papieru ma mieć przewagę.

A co jeśli padnie Ci dysk w tej konsoli? Kupisz znowu wszystkie gry, które miałeś na dysku ?
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli padnie Ci dysk w tej konsoli? Kupisz znowu wszystkie gry, które miałeś na dysku ?

Raz kupiona wersja cyfrowa jest twoja na zawsze i można ją ściągnąć wielokrotnie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiona wersja cyfrowa jest twoja na zawsze i można ją ściągnąć wielokrotnie.

Tylko wystarczy powtórka z rozrywki "czytaj:atak piratów" na serwery z grami i/lub bazę danych użytkowników i mamy po grach przynajmniej do czasu uruchomienie jakichś backupów.

A wracając do tematu: Dlaczego nie ma żadnych informacji odnośnie PS4 skoro Microsoft zaczyna powoli reklamę Xbox720 - tak się chyba będzie nazywała ich nowa zabawka.

Czy to pilnie strzeżona tajemnica i nie dopuszczanie do jakichkolwiek wycieków czy może Sony jest w tyle z nowa konsola i na pewno nie wystartuje z nią w podobnym czasie co Microsoft.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×