Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Meh, znam ludzi co mają po 20 platyn a i tak słabo grają na multi. :) I Snafu, chill, nie ma co się wyzywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przeglądałem sobie informacje na temat wszystkich nowych silników. Frostbite 2.0, cryengine, id tech engine no i oczywiście unrealengine. Natrafiłem na filmik z gdc 2011 pokazujący możliwości unreal engine 3 który jest tworzony z myślą o nowej generacji konsol.

Bardzo mnie ten filmik zainteresował i zacząłem szukać info na temat konfiguracji kompa na której zostało zaprezentowane to tech demo. O tuż okazało się że komputer który to odtwarzał miał 3x gf580 LOL i to dało mi dużo do myślenia. Czy na dzień dzisiejszy może powstać konsola wielkości ps3 która ma w sobie aż takie mocne podzespoły ?. Niestety zaczynam myśleć że na ps4 trzeba będzie trochę poczekać :(. Czyżby czekała nas znów rewolucja graficzna jak ta w momencie pojawienia się ps3 czy ps2 ? po obejrzeniu tego filmiku mam wrażenie że tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łosz kurde.... zatkało mnie

jakby ps4 miałoby taką grafe to byłbym 1 w kolejce po nią

ale to zależy też od pada

Edytowane przez szyma45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt jest ładnie

ciekawe jak by wyglądał na tym silniku crash ohhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tuż okazało się że komputer który to odtwarzał miał 3x gf580 LOL i to dało mi dużo do myślenia. Czy na dzień dzisiejszy może powstać konsola wielkości ps3 która ma w sobie aż takie mocne podzespoły ?.

Pomyśl lepiej ile taka konsola musiałaby kosztować, jeżeli jedna karta gf580 kosztuje 1,5k zł :)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie jedna karta to minimum 1k zł a tu były 3x. Reszty Specyfikacji nie podali ale podejrzewam że w tym pc były minimum 8gb + 4 rdzeniowy procek. Ten silnik na pewno pojawi się na ps4 więc nowa generacja musi dorównywać temu PC pod względem mocy. Podobno sam silnik tworzony jest od 7 lat i początkowo miał zadebiutować w 2012 roku, ale jak wiadomo do puki nie pojawią się nowe konsole dopóty nie zobaczymy nowego unreal engine. Zdziwił bym się gdyby sony i microsoft mieli już zaprojektowane układy dorównujące mocy pc z 3xgf580. Co prawda konsola może być słabsza ze względu na lepszą optymalizacje gier ale i tak taki ps4 będzie musiał być bardzo mocny. Nie tylko unreal engine ryje beret, w ciągu ostatnich tygodniach pojawił się patch pod pecetową wersję crysisa 2 (cryengine) z obsługą directx 11 + lepsze tekstury i po przetestowaniu gry naprawdę widać różnice po mimo tego iż nie mam jakiegoś mocnego kompa (po wakacjach będzie nowy to się lepiej przetestuje crysisa).

Osobiście jestem ciekaw jak wszystkie z tych silników cryengine, unreal engine, id tech engine, frostbite 2.0 ewoluuje w ciągu 2-3 lat i jak będą wyglądać tytuły na ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry na PC miały lepszą grafikę, mają i będą miały, taka jest prawda. Konsole nigdy za nimi nie nadążą bo trzeba by je wymieniać co rok. Fakt, z konsolą mogliby poczekać bo w najbliższych 2-3 latach będzie raczej suchota na rynku i rewolucji raczej nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze dodam ze to demo "UE3.975" smigalo nie tylko na 3xGTX580 ale tez na prototypowym Core i9 Intela, czyli 6-8 rdzeniowcu ;) Chociaz Epic mowili ze przy dobrej optymalizacji udalo by im sie odpalic demo na pojedyncym GTX580. Ale mimo wszystko mysle ze dalo by sie osiagnac taka grafike na przyszlych konsolach (oczywiscie pod warunkiem ze beda przemyslane i odpowiednio mocne), moze nie w 60FPSach ale w 60, a nawet nie w 1080p a w 720p, ale same modele, takstury, oswietlenie, cienie, odbicia, animacje, itd. itd. jak najbardziej powinny byc osiagalne w przyszlej generacji, juz niektore gry na obecne konsole wygladaja naprawde swietnie, jedynie rozdzialka i framerate kuleja z braku mocy obliczeniowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie by bylo jakby w ps4 dodali jakas aplikacje do nagrywania gameplayow, ze np odpalasz ja podczas gry a potem nagrany filmik zapisuje sie na dysku, wtedy przez kabelek na kompa, montaz i na yt. Bo z checia ponagrywalbym bfbc2 montage ale nie mam zamiaru srac sie z tymi kabelkami lub kamerka postawiona przed tv.

Edytowane przez Skiba94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym chciał żeby gry były tworzone dalej na BD ale singiel na jednej płytce kupowany osobno i multi kupowane osobno też na BD

Wtedy wszystko było by tak wyszlifowane że gęba opada fanboyom i PS3 i Xboxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że jesteś lepszy od Bobbego koticka z ACTi. Płacić za multi i singiel oddzielnie, Bravo. I może myślisz że dostał byś lepszy produkt ?. Ręce opadają jak czytam takie rzeczy. Zapamiętaj jedno ! od kilku lat nie ważna jest jakość gry tylko pieniądze. Jak myślisz, dlaczego nie dostajemy nowych gier z nowymi pomysłami tylko odgrzewane kotlety ? Bo to jest gwarancja otrzymania sporej ilości gotówki małym kosztem. Przykład: FiFA, CoD, Uncharted, Killzone, assasin's creed, dead space i kilka innych, gdyby nie te serie nie było by w co grać.

Ja już mam dość tych gniotów i ostatnio gram wyłącznie na PC w gry które dają frajdę i trzeba w nich trochę pomyśleć. Ostatnio grałem :

Dangeon keeper 1 i 2

minecraft

magicka

simcity 2000 delux

heroes 3

civilization 4

shogun total war 2

legue of legends

battlefield 2 bad company PC

teraz przymierzam się do Planescape torment

I każda z tych gier jest 10 razy lepsza od aktualnie wychodzących tytułów z mega grafiką. Próbowałem pograć na steamie w COD black ops ale banda id***ów gra teraz większość gier tylko na jakieś mapce Nuketown dla d***ów( biegniesz rzucasz granatem liczysz że kogoś zabijesz, giniesz i znów biegniesz i rzucasz granatem).

Chciałbym żeby playstation 4 miało większą ilość ram i miała możliwość obsługi myszki i klawiatury aby można było pograć w bardziej skomplikowane gry strategiczne. Ostatnio coraz częściej zaczynam myśleć że gracze konsolowi są po prostu gorsi i traktowani jak niedorozwoje(poziom trudności dzisiejszych gier jest żałosny już nie wspomnę o ich złożoności).

Jeżeli playstation 4 nie spełni moich wymagań to jej nie kupie bo po prostu szkoda kasy, nerwów i czasu na gry które są do patrzenia a nie grania. Niedługo trzeba chyba będzie zacząć grać w szachy.

Razem z ps4 licze na niższe ceny gier. Jak widać gadanie że tworzenie gier dużo kosztuje na nowy sprzęt jest kłamstwem wciskanym graczom. Ps3 jest na rynku już prawie 6 lat, każdy kto chciał nauczyć się programować na nią, już się nauczył a ceny gier dalej są na kosmicznym poziomie. Nie zamierzam w związku z tym tolerować cen na poziomie 200 zł za gry na ps4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Razem z ps4 licze na niższe ceny gier. Jak widać gadanie że tworzenie gier dużo kosztuje na nowy sprzęt jest kłamstwem wciskanym graczom. Ps3 jest na rynku już prawie 6 lat, każdy kto chciał nauczyć się programować na nią, już się nauczył a ceny gier dalej są na kosmicznym poziomie. Nie zamierzam w związku z tym tolerować cen na poziomie 200 zł za gry na ps4.

No to albo bedziesz liczyl na pirackie gry albo nie pograsz wcale. Takie ceny sa przeciez od czasow pierwszego playstation. Myslisz, ze nagle to sie zmieni bo wyjdzie PS4? Good luck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty mnie nie rozumiesz?? singiel 100 multi 100 równowartośc pełnej gry

są tacy gracze którzy grają tylko w single albo tylko w multi i jak nie chcą np. singla to dostaną super odstawione multi i na odwrót

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty mnie nie rozumiesz?? singiel 100 multi 100 równowartośc pełnej gry

są tacy gracze którzy grają tylko w single albo tylko w multi i jak nie chcą np. singla to dostaną super odstawione multi i na odwrót

To ciekawe jak by potem taniały gry... singiel 40zł multi 70zł :scare:

EDIT: A co było by z co-op'em singla (jak w codzie WaW)?

Edytowane przez kubaork

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę się kłócic to jest moje zdanie i nie mam zamiaru go zmienic (przynajmniej teraz) i nikt inny też nie wpłynie tak na mnie żebym je zmienił

EDIT : w WaW nie grałem więc się nie wypowiadam

Edytowane przez szyma45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze ps4 wyjdzie za poltora roku czy 2 i pol

jeszcze w tym roku ma wyjsc psp vita a wiadomo ze jak wypuszcza oba naraz to ludzie beda wybierac miedzy tym a tym.

co do kupna ps4 to moze kiedys imo powinni wycisnac wiecej z ps3 ktora aktualnie grami dorownuje xboxowi mimo ze jest lepsza.

Mowicie ze bierzecie ps4 z miejsca a microsoft na 100% szykuje cos ciekawego tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę odkopie temat, gdzieś przeczytałem, że PS4 ma być ostatnią stacjonarną konsolą od Sony.

Edytowane przez ps3 maniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu spekulacji w sieci jest na pęczki. ostatnio jakiś "inteligent" stwierdził, ze tryb gry dla jednego gracza też zostanie z czasem zaniechany, itp.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ma sens. Jeżeli już Vita ma mieć więcej Ramu niż ps3 to nic nie stoi na przeszkodzie aby do przenośnej konsoli podłączyć pada i TV i grać tak jak teraz. Poza tym następca ps4 to sciecne fiction. Mówimy o czymś co będzie za 10-15 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie, ale w takim wypadku nie mielibyśmy już do czynienia z konsolą przenośną, prawda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego typu spekulacji w sieci jest na pęczki. ostatnio jakiś "inteligent" stwierdził, ze tryb gry dla jednego gracza też zostanie z czasem zaniechany, itp.

Ten "inteligent" jak go nazwałeś to Mark Cerny - jedna z legend developingu i ma większe pojęcie o grach niż my wszyscy tu razem wzięci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że pojechał po bandzie. Każdemu może zdarzyć się słabszy dzień, więc go rozgrzeszam. ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zapowiedz PS4 jest tuz za progiem. Na pewno proces tworzenia Ps4 przyśpieszy WII U

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konsole są dużo lepsze od programistów

Cieniacy mówią że za słaby sprzęt

Sa zbyt wygodni i nie chce im sie robić

Edytowane przez saracen
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba pół na pół, ale zgadzam się z Tobą w kwestii lenistwa programistów. Wolą szukać wymówek, choć to i owo mogliby jeszcze zdziałać. Czas pokaże kiedy ujrzymy PS4, czy też ewentualne PS5.

Co do rzucania się na BATTLEFIELDa ze względu na brak Gyrosów, to trochę przesadziłeś. ;) Mnie te gry nie kręcą, a U2 i KZ2/3 w zupełności zaspokajają moją rządzę sieciowego mordu. ;)

@down: Nie chwyciłeś o co mi chodziło. Zgadzam się z Saracenem, że BF jest słaby, ale to samo sądzę o GoW, więc nie czuję się "zmuszony" do zakupu ich "substytutu".

Edytowane przez KopaczK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×