Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Jak nie będzie rynku wtórnego to się może okazać, że pierwszy spadek ceny gry będzie dopiero jak wyjdzie wersja platinum.

Ja bym się nie pogniewał za opcje- płace 50 dych i pobieram dowolną gre ze stora na miesiąc czasu.

Edytowane przez drk2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony podczas pierwszej konferencji odnośnie ps4 w tym roku, nie zaprzeczyło pogłoskom o blokowaniu przez ps4 używek? Wiem, że to już nie ten sam honorowy naród co kiedyś, ale liczę, że dotrzymają słowa. Jeżeli nie, to pozostanie mi ps3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wieżę, że na jednej platformie będzie blokowanie używek na drugiej nie.

Dlatego radzę przygotować się na jakąś formę kontroli, nie wieżę że będzie to aż tak restrykcyjne jak w przypadku MS o czym pisałem wyżej.

Może zostanie model który jest teraz (online pass), ale EA się z tego wycofała więc na pewno to się w jakiś sposób zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo skończy się na ograniczonej liczbie rejestracji jednej gry...i np: jeden kod do singla będzie można zarejestrować tylko na 3 konsolach, no i gra po rejestracji zostanie przypisana do konsoli...

 

Wtedy bedzie można sprzedawać gry ale nie w nieskończoność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przysrają ceny na maxa , a do tego będą kombinować z jakimiś blokadami i przypisywaniem gry do konsoli to na bank spadnie im sprzedaż konsol. pazerność nie popłaca. ludzie pewnie pozostaną przy starych konsolach. eh, lawirują i kombinują aby człowiekowi jak najwięcej gotówki z kieszeni wyciągnąć ale żeby im się to czkawką nie odbiło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre trzeba - ciężko wytrzymać  ;)

Beta testerzy zawsze w cenie, zarówno gier jak i sprzętu :P  Ta generacja sama nauczyła mnie, że kupowanie nowych gier to ostatnia faza testów. "Wydamy na szybko, sprawdzimy opinie i wydamy patcha jakby co, albo nie, płatne DLC razem z patchem". Właśnie dzięki graczom, którym "ciężko wytrzymać" utrzymują się gry free2play - za realną kasę dostajesz coś szybciej niż za free. No bo czym różni się gra kupiona w premierę od gry kupionej pół roku później w folii za 1/3 ceny ?

A jeśli nawet pierwszy model konsoli będzie tym najlepszym to na 100% pojawi się na aukcjach w niższej cenie. Nadgorliwość nie popłaca zwłaszcza teraz, kiedy chciwi wydawcy próbują nas dymać jak się tylko da, nakręcają hype wspaniałymi trailerami i obietnicami, których nie spełniają tylko po to, by gracz to kupił w dniu premiery. Niedługo dostaniemy mikropłatności to już w ogóle będzie ciekawie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki mikropłatności będą zmieniać kolor czapki/bokserek Twojego bohatera ewentualnie zbroja dla konia nie mam nic przeciwko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony podczas pierwszej konferencji odnośnie ps4 w tym roku, nie zaprzeczyło pogłoskom o blokowaniu przez ps4 używek? Wiem, że to już nie ten sam honorowy naród co kiedyś, ale liczę, że dotrzymają słowa. Jeżeli nie, to pozostanie mi ps3...

 

Ps4 blokować używek na pewno nie będzie, to mogli tak sobie powiedzieć. Xone też nie będzie blokować bo będzie można na używkach grać, a że za opłatą i pod kontrolą MS to taki mały szczegół ;). Było powiedziane, że Sony prawdopodownie da wydawcom wolną rękę w tej kwestii, czyli umywa ręce. Ja podobnie jak shemaforash myśle, że nie ma szans na to, żeby na jednej konsoli była kontrola rynku wtórnego a na drugiej po staremu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A później się dziwią że piractwo ma miejsce na ich konsolach. Jeżeli na prawdę będzie taka sytuacja z używkami to na pewno spory % ludzi zdecyduje się na konsole jak będzie możliwość odpalenia "kopii zapasowych".

Ceny gier już teraz są wysokie i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na nowości.

Jak już pialiście, M$ będzie miał "blokadę" to istnieje duże prawdopodobieństwo , że Sony także będzie taką posiadać.

Gdyby ceny były takie jak na PC to rozumiem,ale wydawać ok 250zł to już lekka przesada.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie cen jak na PC, ponieważ Sony oraz Microsoft pobierają ogromne opłaty licencyjne od wydawców. Skoro nawet za zwykłą łatkę biorą około 40 000$, to ile może kosztować wydanie gry.   

 

Chociaż to trochę śmieszne, że lepsza wersja danego tytułu na PC kosztuje 100-150 zł mniej niż na konsoli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak będzie to będę ogrywał tylko exclusivy, które dadzą o wiele więcej frajdy niż niektóre topowe tytuły multiplatformowe.

Resztę ogram sobie na PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź Yoshidy na akcję NoDRM :)

 

kotakucomsonypresidentt.jpg

 

Hmm...jak słusznie zostało gdzieś spostrzeżone...to skoro sam Shuhei sobie robi jaja...to może nie planują nic ostrego.

Jeszcze 12 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ile ma trwać konferencja Sony? Bo do 3 raczej nie wytrzymam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Parę domysłów...

 

W końcu wiem po co powstała PS Vita, powstała z myślą o PS4. Jest odpowiednikiem kontroloera Wii U. Wiekszość z nas raczej uważa za niewypał PS Vite, ale ona będzie po prostu działała jako kontroler. Pad Ps4 ma powierzchnię dotykową, ale za pewne aby poznać w pełni możliwości gry będzie potrzebna PS Vita. Bardzo mądrze taktycznie rozegrane, projektując PS Vitę już myśleli o PS4. Pierw jako kolejna przenośna konsola, a za pewne po pewnym czasie w pakiecie z PS4. Kontrolery Move przypominaja w działaniu Wii, teraz będzie to samo z Wii U. 

Więc pewnie będzie dyskusja Kinect vs PS Vita +PS Eye.

 

Potwerdzenie owych domysłów:

http://www.ps3site.pl/na-playstation-vita-zagramy-w-niemal-wszystkie-gry-z-playstation-4/154237

Edytowane przez zxcvb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadnej dyskusji nie bedzie, poniewaz grac bedziesz mogl bez vity, a na X'ie bez kinecta nie ruszysz niczego. Takze co innego wymog, co innego opcja dodatkowa.

 

A remote play fajna sprawa dla tych co maja juz Vite. Polozyc sie w lozku i ograc kazdy tytul z duzej konsoli bez koniecznosci sleczenia przed TV? Ewentualnie granie kiedy to rodzinka oblega tv? Cos dla mnie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Digital Foundry: Let's talk about next-gen console. What's your take on the general design in terms of CPU and graphics processing power?


Oles Shishkovstov: We are talking PS4, right? I am very excited about both CPU and GPU. Jaguar is a pretty well-balanced out-of-order core and there are eight of them inside. I always wanted a lot of relatively-low-power cores instead of single super-high-perfor[mance one, because it's easier to simply parallelise something instead of changing core-algorithms or chasing every cycle inside critical code segment (not that we don't do that, but very often we can avoid it).

Many beefier cores would be even better, but then we'll be left without a GPU! With regards the graphics core, it's great, simply great. It's a modern-age high-performance compute device with unified memory and multiple compute-contexts. The possibilities of CPU-GPU-CPU communication are endless, we can easily expect games doing, for example, AI pathfinding/route planning executing on GPU to become a common thing.

Digital Foundry: To what extent is the 8GB of GDDR5 in the PlayStation 3 a game-changer? What implications does that have for PC, where even the standard GTX 680 ships with just 2GB of GDDR5?

Oles Shishkovstov: RAM is really, really important for games, but all of it actually being useful depends on available CPU-side bandwidth and latency to the external storage device. I think that they put slightly more RAM than necessary for truly next-generation games this time, but considering the past history of Sony stealing significant percentage of RAM from developers for OS needs - that may be exactly the right amount!

 

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę przegieli... 599 funtów  :shok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej ceny nie mogli sobie wymyślić, musieli mieć -jakieś- info. Na mój nos to cena może spaść do max 400-450 funtów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jaka będzie gra dołączona do PS4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×