Skocz do zawartości
Żywy

PlayStation 4

Rekomendowane odpowiedzi

Piernik: Najlepiej to zamówić prenumeratę podzespołów. Przykro mi, ale nie będę wdawał się w dysputy z kimś, kogo wiedza o danym segmencie rynku jest znikoma.

czemu sadzisz że moje wiedza o danym segmencie rynku jest znikoma ? Piekny przykład mamy z kartami dx10 które kosztowały duzo floty na początku, by potem wprowadzić standard dx11 i heja, chcąc pogra np. w C3 trzeba mieć zwyczajnie nowsza karte i niekoniecznie droższą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ludzie boja sie kupic konsole na wyjscie?

Gdy zdarzy sie Ylod czy inna ustreka,nie ma sie gwarancjii od SONY?

ludzie są #%&*%!#* i tyle. Masz 2 lata gwarancji na wszystkie sprzęty elektroniczne w Polsce. Zawsze też można przedłużyć gwarancję do 5 lat za 200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja gwarancją... Tylko ludzie się boją, że krótko po zakupie nowego sprzętu ten pojedzie sobie na wczasy na co najmniej 14 dni. W Polsce niestety nie jest tak jak na zachodzie, że jak Ci sprzęt padnie to dostaniesz od razu nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu sadzisz że moje wiedza o danym segmencie rynku jest znikoma ? Piekny przykład mamy z kartami dx10 które kosztowały duzo floty na początku, by potem wprowadzić standard dx11 i heja, chcąc pogra np. w C3 trzeba mieć zwyczajnie nowsza karte i niekoniecznie droższą.

Dobrze, może przesadziłem trochę z oceną Twojej wiedzy na podstawie jednego wpisu, jednak nie podoba mi się po prostu Twój pogląd. Kupując teraz takiego Titana (który swoją drogą na pewno wystarczy na bardzo długo), w przypadku takiej rewolucji jak nowy DirectX, można go sprzedać, dołożyć i kupić sobie nową kartę. Idąc więc Twoim tokiem rozumowania to nie opłaca się kupować TV z wyższej półki, bo przecież za rok będą następcy, lub też nie warto brać brać gry na premierę, bo kiedyś sporo potanieje.

Zresztą dajmy spokój, jest to temat o PS4, a więc nie warto rozmawiać tutaj o samym PC.

Krettinio: Jest, tylko trzeba umieć sobie radzić. Ja przykładowo nie akceptuję napraw i zawsze walczę o nowy sprzęt lub o zwrot pieniędzy (jak na razie skutecznie). To nie te czasy, gdzie naprawisz coś młotkiem i śrubokrętem, nie wspominając już o licznych defektach wizualnych po powrocie z serwisu.

Edytowane przez PonurakPS3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne , spuszczą ci stówkę z ceny za brak dysku , a ty pójdziesz go kupić za trzy . Świetny interes .

A ty myslisz ze sony da ci podzespoly 3x taniej od ceny rynkowej? Niech spuszcza z ceny o wartosc tego dysku.

D tego zobacz po ile stoi oficjalny dysk ( od sony ) do konsoli super slim i porownaj jego cene z tym co oferuje rynek.

Ale co tu zreszta gdybac, nie ceny konsoli i wykazu tego co bedzie w kartonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał żeby w nowej konsoli był tylko dysk 4gb na save'y i aktualizację do konsoli i żeby dali możliwośc podłączenia dowolnego dysku zewnętrznego...to by rozwiązało wiele problemów...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty myslisz ze sony da ci podzespoly 3x taniej od ceny rynkowej? Niech spuszcza z ceny o wartosc tego dysku.

D tego zobacz po ile stoi oficjalny dysk ( od sony ) do konsoli super slim i porownaj jego cene z tym co oferuje rynek.

Nie ma sensu patrzeć na ceny oficjalnych dysków. Wiadomo, że właśnie na takich produktach i nie znających się posiadaczach konsol zarabiają bardzo duże pieniądze. Mogę się założyć, że i tak nie byłbyś w stanie kupić taniej dysku niż wyda na niego Sony. Poza tym jeśli plotki z ceną się potwierdzą to albo Sony odda konsolę po kosztach albo zarobią na niej bardzo mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nikt tutaj się nie obrazi jak podlinkuję swój tekst o Marku Cernym, który jest głównym architektem PS4. Trochę historii o nim, jakie gry stworzył i jego podejściu do tworzenia gier, które przełożyło się na PlayStation 4.

http://www.ps3site.pl/mark-cerny-kim-jest-ojciec-playstation-4/147578

Ja bym chciał żeby w nowej konsoli był tylko dysk 4gb na save'y i aktualizację do konsoli i żeby dali możliwośc podłączenia dowolnego dysku zewnętrznego...to by rozwiązało wiele problemów...

Odpada z racji tego, że nawet przy USB 3.0 były za wolny transfer danych. Już teraz mówi się przecież, że SATA III może ograniczać jakoś szybką pamięć jeśli twórcy pokpią sprawę z umiejętnym wykorzystaniem dysku. No i inna sprawa - Sony będzie jeszcze mocniej stawiać na cyfrową dystrybucję z racji promowania twórców niezależnych, więc dysk będzie jak największy się tylko da w odpowiedniej cenie. Ja stawiam na 500 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji premium gdyby taka miała być obstawiam, że pojawiłby się 1 TB na początku. Pewno bym taką kupił. Teraz mam 250 GB i mimo, że unikam cyfrowej dystrybucji jak ognia, to i tak ciągle oscyluję koło 80GB wolnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni w internecie możemy zobaczyć pełną wersję technologicznego dema ze stajni Epic Games, zatytułowany Elemental. Identyczna z pozoru wersja została rok temu pokazana na PC-cie, w który włożono GeForce'a GTX 680. Ostatnio za sprawą serwisu Digital Foundry zobaczyć mogliśmy bezpośrednie porównanie obu wersji, które pokazywało wprost - demo na PC deklasuje konsolową wersję. Ale czy właśnie taka jest prawda na ten temat?

Okazuje się, że nie, gdyż głos w sprawie porównania postanowił zabrać Brian Karis - starszy programista od spraw graficznych w Epic, który zdradził jak wyglądały pracę nad demem w wersji na PS4.

Największym wyzwaniem było połączenie dwóch kompletnie różnych scenek - tego co pokazaliśmy na PS Meeting i rozszerzonej wersji znanej wcześniej graczom. Każde z nich miało inne ustawienia źródła światła i mieliśmy problem, dlatego też różnice, które można zobaczyć na nagraniu nie wynikają ze słabości platformy - ale innego ustawienia światła.

Ale jak się okazuje, to nie wszystko i braki w grafice, które można zobaczyć są związane ze zmianą prezentacji:

Jednym z efektów, który można zobaczyć w wersji PC są góry, które widać przez drzwi. Na konsoli ich nie ma, gdyż zmieniliśmy kompletnie scenę poza murami zamku, dlatego tam nie było linii gór. Podobnie jest z widokiem na góry z zewnątrz - to także zmieniliśmy na PS4. Dlatego po połączeniu dwóch scen ciężko porównywać wersję z PS4 i PC.

Jednak niektóre elementy, a raczej ich brak spowodowane jest ogromnym pośpiechem w Epic:

Inne rzeczy są takie same - wygładzanie krawędzi, rozdzielczość, jakość tekstur, głębia widzenia (obie wersje opierają się na technice bokeh), a także efektowi rozmyci w ruchu. Największą różnicą jest na korzyść wersji PC implementacja dynamicznego oświetlenia, gdzie na PS4 jest przygotowane wcześniej źródło. Zmniejszyliśmy także o trochę ilość cząsteczek, oraz wyłączyliśmy teselacją z którą mieliśmy problem i nad nią nie pracowaliśmy. To naprawimy następnym razem.

Czyli jednak nie jest aż tak źle jak niektórzy mówili. Demo na PC było dopieszczone, a na konsoli zrobione na szybko, byle coś pokazać. A filmik z porównaniem o którym mowa dostępny jest poniżej.

http://www.ps3site.pl/tech-demo-unreal-engine-ps4-vs-pc/148120

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki - chciałbym aby w ps4 nie było tego piknięcia przy włączaniu konsolki. Nie można tak jakoś dyskretniej... :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że też o tym myślałem... nie raz słyszałem srogie warczenie mojej dziewczyny jak konsola wydawała ten pisk :P

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy domownicy wiedzieli, kiedy się zawiesiła (trzy głośne piknięcia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że też o tym myślałem... nie raz słyszałem srogie warczenie mojej dziewczyny jak konsola wydawała ten pisk :P

U mnie jest podobnie tylko jeszcze słyszę "no chyba sobie żartujesz, znowu będziesz grał!?" :rofl:
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak.. i mina jakby ją mieli ukamienować :D oczywiście do tego wielki foch :P

ale tak na marginesie to ten dźwięk jest naprawdę irytujący ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up

Daje kopa demie Luminous Engine, ale w niektórych przypadkach bluruje otoczenie i wychodzi kupa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tam ten tzw pisk w niczym nie przeszkadza i się już przyzwyczaiłem... tv ma dłuższy dźwięk startowy... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój TV też miał był głośny na cała chate ale była opcja by to wyłączyć :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli coś kochasz to nigdy nie ustawiaj tego jako dzwonek albo sygnał włączania czegoś xD

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywiad z Adrianem Chmielarzem

MG: Co sądzisz o PS4, którego prezentacja odbyła się niedawno? Miałeś już może okazję zagrać na nowym sprzęcie Sony?

ACh: Nie miałem, ale wygląda świetnie. Jedynym zgrzytem w nim wydawać się było ledwie 4GB pamięci, ale nas wszystkich Sony zaskoczyło i rzutem na taśmę dali 8GB. Super. Maszyna wygląda na bardzo mocną. A to, że na dodatek bardziej przypomina customowego PC niż PS3, to oczywiście wielka zaleta i odgłos ulgi wydobywający się z gardzieli developerów całego świata.

MG: PS3 było karcone przez niektórych deweloperów za trudność w programowaniu. Też tak sądzisz? Myślisz, że Sony dobrze zrobiło rezygnując z procesora Cell na rzecz jednostki bardziej „PeCetowej”?

ACh: Bardzo dobrze. Ktoś w końcu odłożył ego na bok i przyznał, że Cell to był niewypał, i że czas na zmianę. To się rzadko zdarza. Brawo.

MG: Jak myślisz, czym odpowie Microsoft? Zaserwują podobny sprzęt, czy mocniejszy?

ACh: Wcześniej mieli przewagę RAM, ale Sony to zniwelowało. Ciekawe. Z tego, co wiem, to Durango ma wolniejszą pamięć, więc interesujące będzie, czy tak samo odpowiedzą Sony, jak Sony im.

http://www.miastogier.pl/publicystyka,386.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×