Skocz do zawartości
Barti17

PC

Rekomendowane odpowiedzi

 Piszę w imieniu mojego kuzyna, który ma awarię kompa. Opis nie będzie za długi, ponieważ powiedział mi o tym przez telefon   :turned:. Więc tak:

Ma Komputer HPDC7100CMT (kupił go używanego, bez gwarancji). Wszystko było dobrze (gdzieś tak rok) i komputer odmówił posłuszeństwa. Podczas jego włączania pojawia się zielona dioda, później czerwona, po czym zaczyna piszczeć (sygnał taki sam jak w telefonie do kogoś dzwonimy i jest zajęte). Brak obrazu, wszystkie wentylatory chodzą. Mój drugi kuzyn miał podobnie i walnęła mu karta graficzna (tylko piszczenie było ciągłe). W czym tkwi problem i czy któryś z użytkowników też tak miał? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś miałem, i ostatnio też. W moim przypadku spalił się zasilacz.

Jak kompuer działał, pojawiały się jakieś 'artefakty' na ekranie? Nagłe i częste zmiany kolorów?  

Mi pomogła wymiana zasialacza na mocniejszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech spróbuje wyciągnąć i włożyć (lub mocniej docisnąć) jeszcze raz pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak kiedyś miałem, i ostatnio też. W moim przypadku spalił się zasilacz.

Jak kompuer działał, pojawiały się jakieś 'artefakty' na ekranie? Nagłe i częste zmiany kolorów?

Mi pomogła wymiana zasialacza na mocniejszy.

Jak miałeś artefakty to znaczy, że coś było z kartą nie tak.

Widać, że potrzebowała więcej mocy skoro po zmianie zasilacza coś to pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja jest taka:

Na początek wypnij z komputera wszelkie obciążające zasilanie 'dodatki' czyli dyski, napędy, czytniki itp. Zostaw grafikę i ram ( i procka ofkorz) Jeśli RAM masz w ilości większej niż 1 kość rób próby na 1 kości zmieniając ją na inną przy kolejnych próbach.

Włącz komputer.

Jeśli biip nadal działa, wyłącz sprzęt i spróbuj wypiąć ram i grafikę po czym wepnij je dobrze dociskając ( sprawdź czy gdzieś nie ma kurzu lub nagromadzonego brudu)

Włącz komputer.

Jeśli nadal jest biip - postaraj się zaobserwować wentylator na procku i na grafice. Może on się kręcić jednak nierównomiernie bądź zbyt wolno - da się to zauważyć. Jeśli coś jest źle - przeczyść bardzo dokładnie wentylatorki i przedmuchaj radiatory.

Jeśli to nadal nie pomaga to spróbuj wymienić zasilacz.

Oczywiście domyślam się, że niczego nie 'podkręcałeś' w kompie (?) Proponuję jeszcze reset BIOSu do ustawień początkowych. O ile masz możliwość zrób reset z menu BIOSu, jeśli nie pomoże to wyjmując zworkę z płyty głównej.

Jeśli działa już normalnie to dopinaj kolejne dodatki - nie wszystko na raz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer nie był podkręcany. Zrobię tak jak mi powiedziałeś AGArtha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz spróbować każdej opcji. Nie zawsze usterka jest banalna do wykrycia - jednak czasami ona sama może się okazać czymś banalnym i nieskomplikowanym do usunięcia.

Daj znać co odkryłeś. Mam nadzieję, że trochę Ci podpowiedziałam.

PS. Jestem Kobietą! Także nie "powiedział" tylko "powiedział" :) To tak na przyszłość...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za błąd :tongue:. Pisałem posta w pośpiechu. Co do sposobu to okazał się bradzo trafny! Już jest wszystko ok. Dziękuję  :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że udało mi się pomóc/podpowiedzieć :) i sprzęcik został 'uzdowiony'.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do dyskusji na temat PC, możecie rozmawiać (na poziomie, bez pyskówek) tu o wszystkim co związane z tą platformą.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo zajebiaszczo! (normalnie masz plusa, tylko jutro, na dzis wyczerpalem limit :laugh:)

Skoro o wszystkim to moze zaprosze jakiegokolwiek posiadacza BC2 na pieca do wspolnej gry, przewaznie gram Rush (32 osoby) - Bansai PL nick :D

Poszukuje tez wstepnie z 2 znajomymi ludzi do grania w BF3 na piecu, najlepiej byloby na dzien dzisiejszy dodac sie za pomoca Origin, jakby co, nick kagannpwnz :biggrin:.

Edytowane przez AlucardMZ
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje tez wstepnie z 2 znajomymi ludzi do grania w BF3 na piecu, najlepiej byloby na dzien dzisiejszy dodac sie za pomoca Origin, jakby co, nick kagannpwnz :biggrin:.

Proszę jaśniej, moj PO już dawno opłacony tylko że nie na Origin.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o PC, to czy ktoś zamierza wzmocnić PieCyk specjalnie pod Bf3? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę jaśniej, moj PO już dawno opłacony tylko że nie na Origin.

Origin do grania i tak ci bedzie potrzebny, wiec go lepiej zainstaluj teraz. To dziala zupelnie tak samo jak STEAM, instalujesz, masz spolecznosc i oferty gier, mozesz dodawac kumpli i widzisz kiedy sa online, nie trzeba oplacac/kupowac na origins zeby ciorac przez niego w gry sygnowane logiem EA.

Skoro temat o PC, to czy ktoś zamierza wzmocnić PieCyk specjalnie pod Bf3? :D

Ja mysle nad kupnem drugiej karty graficznej zeby miec spokoj ducha podczas gry na full :D

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod samego BF nie ale pod

BF3

RAGE

BATMAN arkham city

Skyrim

Fifa 12

Far Cry 3

DABLO 3

STAR Wars MMO

DOTA 2

Heroes 5

nowy dodatek do WoW

MMO blizza titan

Football manager 2012

starcraft 2 dodatek 2

TAK :), ps3 tylko dla exlusivów na konsole takich jak dark souls, ico collection, sly w następnym roku czy FFXII-2. PC do wszystkiego innego przez najbliższe 2 -3 lata do nowej generacji konsol o ile to będzie nowa generacja a nie jak w przypadku ps3 na starcie zacofanie techniczne.

Jeżeli kupie 30 gier w ciągu 2 lat lub 3 to cały komputer za 3k mi się zwróci :) szkoda wydawać 200 zł za gorsza wersję na ps3. Głupotą jest kupowanie teraz ps3 za 1000 zł + 200 zł za grę tak samo jak 10 letni cykl życia generacji do czego jak widać dąży microsoft z sony. 6 lat na jedną generacje sprzętu elektronicznego to i tak bardzo długo. Prawda jest taka że jeżeli za 2-3 lata pojawi się ps4 to w tym momencie być może będą już dostępne telefony komórkowe z takimi samymi możliwościami technicznymi jak ps3.

Psp vita jest w tej chwili zacofany a i tak ma np ramów więcej niż ps3. Ktoś powie że i tak na psp 1 gry wyglądają lepiej niż na smarfonach ze względu na optymalizację pod jeden sprzęt. Pytanie tylko czy producenci nie odwrócą się np od sony która oferuje słaby sprzęt w kierunku np samsunga czy lg. Co się wtedy stanie ? a no przenośne konsole wyginą :).

Najlepszym rozwiązaniem które zniszczyło by konsole było by wypuszczanie np co 3 lata specyfikacjie komputera na 3 lata. Wtedy kupowalibyśmy np mały zgrabny komputerek wielkości ps3 fat na którym moglibyśmy zainstalować windows (mielibyśmy pełno prawny komputer), a standaryzacja powodowała by że gry były by perfekcyjne zoptymalizowane pod jedną konfigurację na 3 lata. Ewentualnie na jednej z partycji istniałby iny system służący tylko do odpalania gier .

załóżmy że np teraz producenci powiedziliby że przez 3 lata tworzą gry na taką konfigurację:

quad 9600

4 gb ram 1333

gtx 560 ti 1gb

wtedy taki gracz jak ja poszedłby np do sklepu zamówił tak zwany komputer dla gracza za 1.5k z zainstalowanym OS pod gry i z windowsem na drugiej partycji czy dysku. Gry mielibyśmy po 100 zł albo i mniej tak jak to jest na PC, mielibyśmy zawsze wystarczająco mocny sprzęt a producenci nie płacili by haraczu odnośnie wykorzystania systemu sony czy microsoftu. Najwięksi producenci sami wiedzą jaki sprzęt jest najlepszy i jaki będzie mniej więcej obowiązywać przez 3 lata więc milibyśmy pewność że taki komputer ze specyfikacją przez nich wybraną odpalał by wszystko na full. W tej chwili mamy na pudełku z grą na pc inf odnośnie minimalnych i max wymagań. Gdyby mój pomysł wszedł w życie na pudełku była by tylko jedna specyfikacja z adnotacją np PC zestaw nr 0014 (na lata 2012-2015).

No alo to tylko marzenia.

np zamiast steama czy orgin mielibyśmy OS pod komputer OS steam do odpalania gier różnych producentów i OS orgin do odpalania gier EA

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie mam jedną grę dla którego kupie nowego pieca. Ale kupie go dopiero na miesiąc przed premierą owej gry czyli Guild Wars 2. Licze na to, że to co Arena Net stworzyła w GW 1 zostanie ulepszone i powstanie najlepsze skilowe PVP mmo. Dlaczego skilowe ponieważ do tej pory pvp mmo były tworzone dla "nolifów" którzy robili ci KO jednym hitem dzięki uber przedmiotom zdobytym podczas 12549 H gry. W GW 2 takie coś nie będzie miało miejsca ponieważ postacie na PVP nie będą się od siebie niczym różnić każdy będzie mia taki sam power jak przeciwnik (tak jak w FPS typu BF). A to co zadecyduje to skill.

No i pytanko kto kupuje Diablo 3 ?:tongue: które myślę spokojnie pójdzie na moim lapie i starszych PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK :), ps3 tylko dla exlusivów na konsole takich jak dark souls, ico collection, sly w następnym roku czy FFXII-2. PC do wszystkiego innego przez najbliższe 2 -3 lata

Mam dokladnie to samo.

No i pytanko kto kupuje Diablo 3 ?:tongue: które myślę spokojnie pójdzie na moim lapie i starszych PC.

LuuLz ja! :D Diablo to istny must have, podobnie zreszta jak drugi epizod Starcrafta 2.

Edytowane przez AlucardMZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat o PC, to czy ktoś zamierza wzmocnić PieCyk specjalnie pod Bf3? :D

Ja mam zamiar wymienić P IIx4 955 na P IIx6 1100T, ATI 6870 na 6970, i ramki z 4 na 8, jak na tym nie pójdzie BF3 na ULTRA to poleci piecyk za okno :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zamiar wymienić P IIx4 955 na P IIx6 1100T, ATI 6870 na 6970, i ramki z 4 na 8, jak na tym nie pójdzie BF3 na ULTRA to poleci piecyk za okno :D

Ja na twoim miejscu nic bym nie wymieniał bo i tak pewnie każdą grę w tym roku uruchomisz praktycznie na full detalach lol. Poczekaj do następnego roku na nową generację kart nvidia 600 i radeony 7000 + nowe procki od intela i buldozery x8 core od AMD (buldozery zaczną pojawiać się od 20 września, radeony 7000 prawdopodobnie pod koniec roku, nowe nvidia 600 pewnie w 2 drugim lub 3 kwartale 2012 razem z nowymi prockami intela). Warto poczekać tym bardziej że szykuje się obniżka procków we wrześniu na modele i7 i i5 i pewnie także na Pheonomy 2 po pojawieniu sie buldozerów

ja np muszę wymienić kompa w październiku bo mam

q 9300 x4 2.6ghz

4gb ddr 2 800 tylko (taka płyta)

gf 260 tylko dx 10 (niestety jest na zastępstwo bo ostatnio spaliłem lepsza kartę przy podkręcaniu)

Co prawda praktycznie każda gra chodzi na full detalach lub wysokich ale chcę być absolutnie przygotowany na końcówkę roku i te wszystkie gry.

Jak sobie wszystko policzyłem do

procek 900, karta grafiki 1300, ramy ok 300, płyta ok 500, resztę mam. czyli czeka mnie wydatek 3000 ale komp będzie na minimów znów 3 lata więc się zwróci.

jak już zamierzasz kupić nowego radka i masz dużą obudowę to kup radeona 9990 z 4gb pamięci gddr5 !!!:)

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu w jakieś MMO siepie? WoW czy coś. Ja (znów) wracam do WoW'a i czekam w międzyczasie na SW: TOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Daras

Zgadzam sie z pawlem, powinienes poczekac, ewentualnie dokupic sam ram i karte, twoj procek spokojnie da rade, BF nie wykorzysta go pewnie w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daruj sobie wow-a, cataclism całkowicie zniszczył tą grę. Same uproszczenia dla graczy niedzielnych i powtarzające się schematy od kilku lat, badge !!!!. Aby zdobyć super sprzęt praktycznie nie trzeba w ogóle chodzić na raidy :(. Ja na przykład byłem pierwszym szamanem po stronie ally który wbił 85 lvl :) mniej więcej o godzinie 16 w dniu premiery był ding. Niestety jakiś szaman na hordzie mnie uprzedził o jakieś 2 godziny więc nie dostałem achi za pierwszego szamana na 85 na serwerze. Drugiego dnia już praktycznie robiłem HC a po 2 tygodniach nie było co robić. Po ok miesiącu rozpoczęły się raidy które niestety są małe i nudne. Z gry zrezygnowałem po 2 miesiącach, miałem 3x 85 lvl z czego 2 ubrane do raidowania z maxymalnym gearem który można zdobyć na hc i z craftu i jedna ubrana na poziomie hc. W tej chwili gdybym się zalogował do gry to znów mógłbym pograć z 2 miesiące ale po co ? cały czas jest ten sam głupi schemat badgy aż się rzygać chce.

Kupiłem sobie zestaw preorder star wars no i czekam, nawet jeżeli gra okaże się słaba to i tak pogram w nią przynajmniej ten jeden darmowy miesiąc. Teraz aktualnie gram w najlepszą grę 2010, 2011 czyli League of legeds. Szczerze powiedziawszy to czekam bardziej na DoTa2 niż na star wars :).

Tak że zarejestruj się za darmo i ściągnij grę League of legeds. Zagraj kilka meczy i zobaczysz że jest to lepsza zabawa niż ci się wydaje. Ja aby tą z pozoru prostą grę ogarnąć musiałem grać 2 lata a potrafię grać bardzo dobrze tylko mniej więcej 10 championami.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w LoL'a, wbiłem 30 lvl i tak jakoś, któregoś dnia, odstawiłem grę i jakoś nie mogę do niej wrócić, chyba już mi się znudziła. Co do WoW'a, fakt, gra jest cholernie casualowa, a PvP na lowlvl to jakiś żart. Ja głównie odgrywam postać także gwiżdżę na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw co będzie jak nowa generacja nie pojawi się w ciągu 3 lat. Ludzie przerzucą się na PC-ety i zauważą że mają lepszy sprzęt do gier i do wszystkiego innego z możliwością podłączenia do telewizora i użycia pada, w dodatku darmowe usługi sieciowe i dużo więcej dostępnych gier np strategicznych w dodatku tańszych o połowę no i gry darmowe fee to play.

teraz sobie wyobraźmy że mija 3 lata pojawia się ps4 z możliwościami aktualnych na ten czas komputerów. Czy tacy ludzie będą zainteresowani wydać 2000 zł na sprzęt który będzie za kilka lat oferował gorsza grafikę i w dodatku dużo droższe gry i być może płatne usługi sieciowe. Pamiętajmy również o tym że ilość exów na konsole raczej spada niż rośnie a większość tytułów pojawia się na wszystkie systemy.

czy w takim wypadku nowe konsole sprzedadzą się dobrze ? czy nie powtórzy się sytuacja jak z nintendo 3ds ? gdzie ludzie wybierają smartfony które są bardziej multimedialne i oferuję więcej za mniejszą cenę.

Jeżeli moje spostrzeżenia są poprawne to być może szybko się przekonamy jak mogą zareagować ludzie na przykładzie psp vita. Większość osób uważa że ta mała konsolka jest super i ma nie wiadomo jakie podzespoły i sprzeda się dobrze, ale osobiście uważam że sprzedaż będzie słaba albo przeciętna. Uważam również że gry na vitę będą sprzedawać się również słabo ze względu na wysoką cenę gier która podobno ma być w okolicy 200 zł.

Czy aby sony z microsoft nie strzelili FAILA stulecia upierając się na 10 letnim cyklu życia konsol i przez te 3-4 lata kiedy konsole przegrywają z pc nie pozwoli na umocnieniu się rynku PC. Ciężko jest zdobyć klientów ale łatwo ich stracić.

Gdyby nowa generacja pojawiła sie w tym lub następnym roku żaden argument graczy PC praktycznie nie miałbym racji bytu albo taki argument miałbym krótki termin przydatności. Każdy gracz konsolowy mógłby powiedzieć że przecież nowa generacja już za chwilę się pojawi więc nie ma sensu mówienie o wyższości gier PC np przez pół roku. W takiej sytuacji ludzie którzy mają obecną generację na pewno by kupili z przyzwyczajenia nową i PC traciłby pozycję na rynku gier przez co rynek konsolowy by się rozwijał.

W tej chwili mamy taką sytuację że PC dominuje wyraźnie mniej więcej od roku i będzie dominował jeszcze przez ten rok i pewnie 2 następne czyli w sumie 4 lata. Powstaje duża luka i możliwość dla całego rynku PC.

Teraz wystarczy popatrzeć na nadchodzące tytuły w następnym roku. Gdyby znany tytuł jak FaR CrY 3 okazał się dużo lepszy na PC niż konsole może to mocno zaszkodzić opinii o konsolach która i tak już jest nadwyrężona a przecież nie zapominajmy że to tylko jedna gra z wielu w 2012 a przecież zostanie jeszcze i 2013 w którym prawdopodobnie nie pojawi się nowa generacja.

Edytowane przez pawellol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×